Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2414. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
19 Misafir (1 Mobil) - 18 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.414.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24122413241424152416
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cmshn

Geçenlerde aracı servise bırakmıştım, ikame olarak makyajlı F30 verdiler. Makyajlı F30'daki LED farlar selektör konusunda çok başarısız geldi bana. Makyajlı F30 kullananlar ne düşünüyor bu konuda? İkisini de kullanmış olanlar aradaki bariz farkı gözlemlemiştir diye düşünüyorum.

Benim araçta adaptif xenon var, bana da makyajlı 1 serisi verdiler ikame olarak led farlı ve onun selektörü bana şimşek gibi geldi, adaptif xenonda berbat bir selektör var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: d4ng3r

quote:

Geçenlerde aracı servise bırakmıştım, ikame olarak makyajlı F30 verdiler. Makyajlı F30'daki LED farlar selektör konusunda çok başarısız geldi bana. Makyajlı F30 kullananlar ne düşünüyor bu konuda? İkisini de kullanmış olanlar aradaki bariz farkı gözlemlemiştir diye düşünüyorum.

Benim araçta adaptif xenon var, bana da makyajlı 1 serisi verdiler ikame olarak led farlı ve onun selektörü bana şimşek gibi geldi, adaptif xenonda berbat bir selektör var.

1'dekinin sistemi farklı olabilir tam birşey diyemeyeceğim. Ben de 2 Coupe kullandım, onda da bir sorun görmemiştim ancak 3 LCI hayal kırıklığı oldu, bendeki bi-xenon'lardan sonra.

• Merhaba arkadaşlar 40 yılda mod değiştirdiğimiz zaman bi süre sonra ekranda hangi modda oldugumuz yazmıyor ve ben unutuyorum..Hangi modda oldugumuzu sürekli gösteren bi ekran varmı acaba?
  • quote:

quote:

benim aracımda adaptif led var çok memnunum. xenon fara göre uzun kısa yaparken belki çok az bir hız farkı olabilir ama aydınlatması çok iyi

• Direksiyonun sol kısmında tuş var aşağı yukarı nedir o? Ek olarak sürüş modunu direksiyondan değiştirme olsa güzel olurmuş. Bu arada arkadaşlar idrive nerden giriyoruz bi türlü bulamadım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araci bakim icin servise biraktim, 2500kmde makyajli sportline 320i verdiler ikame, barizz sekilde direksiyonda titreme var 80-100 arasi ama aracin balansi da bozuk 140ta arac da sallamiyor, balans yapsalar duzelir belki!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigtiger1 -- 27 Ağustos 2016; 15:50:20 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • CANTONA1905 C kullanıcısına yanıt
    Sol kisimdaki tuslar cruise control hizini yada cruise control olmayan araclarda limitor hizini azaltip artirmaya yariyor, iDrive dedigimiz komple sistemin adi yani teyp ekranindaki menulerin genel ismi

• Bu arada idrive5 guncellemesini sordum muhtemelen 2017de gelecegini ve oncekilerin de guncellenecegini soylediler, her zamanki gibi net cevaplari yok..

• bigtiger1 B kullanıcısına yanıt
    Yahu 80-100 km hızda olup 120 ötesinde olmaması çok garibime gidiyor hocam. Benim kullandıklarımda da vardı. Hala daha anlayamadım bu işi. Balans bozukluğunda titreme üst hızlarda da olması gerekmiyor mu ? En azından benim eski e46 da balans bozuk iken vardı üst hızlarda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • croucer C kullanıcısına yanıt
    Evet onceki araclarimda bende de oyle olurdu, bu baska bisey balansla seviyesi artiyor ama sebebi balans degil bence. Cok sacma

• 2012 model f30 kasa aracımın halojen sarı lambalarını BEYAZ ile değiştirdim.

1. ve 2. foto ...... GÜNDÜZ LED leri
    3. ve 4. foto ....... PARK LED leri
    Son 3 foto ............ KISA FARLAR

Arıza lambası yanmadı....

• Aracım durduk yere sadece havalandırma açıkken bazen kendi kendine klima çalıştırıp soğuk üflüyor ve bir kaç dakika sonra eski haline dönüyor, ne AC ne de AUTO tuşu basılı değil, bu durumu herkes yaşıyor mu yoksa benim araçta mı bir sorun var? Camlar açıkken boşu boşuna klimayı açması yakıt israfı, sinirimi bozuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulus2102

quote:

quote:

benim aracımda adaptif led var çok memnunum. xenon fara göre uzun kısa yaparken belki çok az bir hız farkı olabilir ama aydınlatması çok iyi

Ben de adaptif xenon dan genellikle memnunum karanlık yollarda otomatik uzun farı açtığım zaman şov yapıyor özellikle, arabadakilerin ağzı açık kalıyor Fakat mercekler belli bir hızın altında kaldırımları aydınlatmak için yolun kenarlarına odaklandığından bu haldeyken selektör yaptığımda merceklerin ortaya dönüp ileriye odaklanması yaklaşık yarım saniye civarı sürüyor ve rezil bir selektör performansı oluşuyor, hız yüksekken o kadar yavaş değil.

• croucer C kullanıcısına yanıt
    Her kutlenin bir frekansi vardir, Frekans ve rezonans iliskisi, titresime sebep olan dengesizligin frekansi, 80-90 arasinda aracin frekansi ile uyusup rezonans yapiyor. Daha aciklayaci anlatmam zor sanirim.

• hburak kullanıcısına yanıt
    başarılı buldum. güle güle kullanın. sisleri takınca da foto yüklermisiniz. bir de , çıkma xenon far alıp takmayı düşündünüz mü. düşünmüşsünüzdür mutlaka da. buna yönelten sebep nedir.
  • sinnan S kullanıcısına yanıt
    80-100 arasindaki yaygin gorulen titreme mevzusunu borusan'a gidip sordum, aracin rodaj doneminde sert fren yapilmis olmasindan kaynakli dedi yani disk ve balata belli bir km boyunca zorlanmamasi gerekiyormus, bunu teslimatta soyluyoruz musterimize dediler. Oyleyse 3. Bakimda disk ve balata degistiginde yine goruselim dedim :) soyledigine gore o zaman duzeliyormus.

Arkadaslar bugun X1'i test etmek icin gittik ama esim begenmedi hic showroomda duran araci inceleyip. Hemen yaninda 4.18i GC vardi onu cok begendi, yapacak bir sey yok herhalde onu alacagiz zaten ayni fiyat. 4.18i ile test yaptik, 3.20ied'ye gore motor sesi daha hos ve ust devirlerde daha rijit yani kullanimi ust devirlerde surucuyu yormuyor ilginc bir sekilde. Cok basarali bir motor yapmislar guc beklentisi olmayanlar icin. Ben esime alacagim icin guc cok onemli degil, yoksa 320i ile arasinda hizlanma konusunda daglar kadar fark var. Onun disinda arac zaten benim 320i ile ayni. İnsallah g20'de 1.5 litrelik guncel motorun gelismis halini 180 hp civarlarinda satarlar da keyifle bineriz

4 serisine makyaj hamlesi, gelecek senenin bu vakitlerine dogru olur dediler.

Bu arada arka koltuk mesafesi olarak 3-4-5 serileri hemen hemen ayni. Sadece 4 serisine inip binmek biraz sikinti uzun arkadaslar icin.

Madem sedan bakiyoruz C180 de bakalim dedim ama mercedes kapatmisti dukkani. Haftaya artik onu da test edecez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yankımido -- 28 Ağustos 2016; 17:24:29 >

• yankımido kullanıcısına yanıt
    Fiyat Nasıl 418i nin

• Sürücü emniyet kemerinde problem yaşıyorum koltuğu ne konuma getirdiysem sorunu çözemedim durmadan boynumu keser gibi rahatsız ediyor eski aracımda emniyet kemeri konumuu aşağı yukarı hareket ettrebiliyordum bu araçta bu özelliğin olmamsı beni çok şaşırttı.. her ne hikmetse yan yolcu koltuğunda bu problem yok.. bu problemle karşılaşan ve çözebilen varmdıır bunuda hallettimmi arabamdan %100 keyif alacağım.. kemer problemi dışında hiç bir şikayetim yok araçtan çok memnunum. birde rodaj varmıdır bu araçlarda ilk 5.000km kaç km sürati geçmemek gerekir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CANTONA1905 -- 28 Ağustos 2016; 20:46:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyoglubeyy

başarılı buldum. güle güle kullanın. sisleri takınca da foto yüklermisiniz. bir de , çıkma xenon far alıp takmayı düşündünüz mü. düşünmüşsünüzdür mutlaka da. buna yönelten sebep nedir.

xenon için yaklaşık 6000-7000 TL fiyat verdiler...(ki far yıkama ! )
    led için ise 8000-10000 tl fiyat aldım..

Böyle olunca yaklaşık 250 TL ye tüm lambaları sis dahil BEYAZ a dönüştürdüm.
    Harcadığım paraya göre bence çoooooook iyi. Memnunum.
    Sis farlarının fotolarını yarın yüklerim....
  • Laji L kullanıcısına yanıt
    Ben iki araca baktim, biri 158, oteki 160 bin TL. M paket degil. 160 bin tl olanda Koltuk isitma, katlanir ayna, krom citalar vs vardi rengi de emperial blue harika cok guzeldi.

Ama sanirim c180 aliriz. İnternette bir yasini doldurmamis temiz birkac bin km'de olan avangarte paketler 130 bine var.

• 
Sayfa: önceki 24122413241424152416
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.