Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2411. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24092410241124122413
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün aracımın ilk bakımı için Borusan Avcılar ile telefonda görüştüm. Büyük ihtimalle yağ ve yağ filtresi değişir o da 650 TL civarından bir şey tutar dediler. Sizce fiyat nasıl ? Bir de başka dikkat edilmesi gereken hususlar var mı bakım sırasında ? Polen filtresinin de değiştirilmesini talep etmeli miyim ? Araç şu anda 10.500 km'de.
  • Cevap veren arkadaşlara çok teşekkürler.(gerçi kavga dövüş arasında cvaplar sınırlı kaldı).

Tercihimi 40.yıldan yana kullandım.

Eylülün ilk haftası teslim edileceği söylendi.

Sorulmadan söyleyeyim 163.000 TL sigorta hariç :)

Şimdi K.RENGİ DAKOTA/ K.RENGİ ŞERİT bilgi formunda.

Buradaki K.rengi şerit nedir acaba?

Herkese kazasız belasız sürüşler ,kavgasız forumlar.
  • bmw x drive çok başarılı kontrolu kolay
  • Hayırlı uğurlu olsun. Çok güzel bir araç tercih ettiniz. Sürüş keyfini aldığınızda daha da bir memnun olacağınızı düşünüyorum. K.şerit=>kırmızı şerit oluyor. M paket, spor paketlerde oluyor. Tekrar hayırlı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozib kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun, oncelikle k.rengi kirmizi degil krem rengidir.
    Koltukta yan destekle sirt bolgesinin arasinda dikine inen cok ince belli belirsiz bir serit var, sizde hem koltuk hem de o serit ayni renk ve kremdir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CANTONA1905

Arkadaşlar merhaba..

bu hafta yeni araç aldım 3.20ied 40.yıl araçtan çok memnunum aracı henüz keşfemedim yoğun çalıştığım için iyice kurclama fırsatı da bulamadım..

armut piş ağzıma düş olacak ama ben şimdiden cevap verecek arkadalara teşekkürü borç bilirim..

katlanır aynaları kumandadan açıp kapatma şansımız varmıdır? cam açma kapama tuşununun oradan yapılıyor ancak ben aracı stop edip kitlediğimde otomatik aynalarında katlanmasını istiyorum..

sport+ ile sport arasındaki fark nedir acaba?

iç ambiyans ışıklandırması biraz karanlık geldi ayarları kurcaladıma aydınlatmalar fulldeydi ama bana yinede biraz sanki karanlık geldi başka bir aayarı varmıdır?

direksiyon 100Km üstünde biraz fazla yumuşak geldi araç hızlanınca direksiyonun ağırlaşması gerekmezmidir ? bunu ayarlayabiliyormuyuz acaba?

araç hakkındaki yorumlarıma gelecek olursak..

aracın performansı beklediğimden çok çok iyi geldi..

2012 dizel s40 kullanıcısydım araç gerçekten zıpkın gibi fırlıyor..

c180 siparişi verip iptal etmiştim 2 ay evvel..

iyiki etmişim c180 amg den kesinlikle çok çok daha iyi bir araç olduğunu objektif şekilde paylaşmak isterim..

2-3 kere c180 amg kullanma fırsatım olmuştu bu aracın yanında gerçekten hikaye kalıyor gerek tasarım gerek performarns..

Yüksek hızlarda sport moda alırsanız hem direksiyon sertleşir hem de gaz tepkileri iyileşir. Hatta ayarlar kısmında sport modda direksiyon şöyle olsun dea gaz tepkisi böyle olsun gibisinden ayarlayabiliyorsunuz bildiğim kadarıyla.

• quote:

Bu arada aracı P ye alıp el frenini hafif kaldırarak parkediyorum.

N ye alıp EL freni çekerek mi bırakmak gerek bu tartışmanın son neticesi nedir acaba?

son olarak sormak istedğim kapalı garajım var boya koruma seramk kapmalama yapmam ne kadar gereklidir ?

Merhaba,

O tartışmanın bir neticesi yok, size hangisi doğru geliyorsa onu yapın :)

Kapalı garaj olması avantaj elbette, ama arabayı en basitinden kuş pisliği ve böceklerden korumak için boya koruma ve seramik gibi uygulamalar faydalı bence.
    Örneğin uzun yola gittiniz. Benim gördüğüm F30 tam bir böcek katili. Yapışan böcekleri uzun süre temizlemezseniz iz bırakabiliyor. Yine de seramik için istenen fiyatları abartı buluyorum, o sebeple kendim 125 TL ye bir ürün aldım, müsait zaman ve arabayı 1 gün bırakabileceğim kapalı bir mekan bulunca uygulayacağım.

• Yeni araç alan arkadaşlara hayırlı olsun

• CANTONA1905 C kullanıcısına yanıt
    Aracın camları açıkken kilitlemeye basılı tutarsanız, tüm camlar, sanruf vs. kapanır. Açma tuşuna basılı tuttuğunuzda da tam tersi geçerli.
  • quote:

Arkadaşlar merhaba..

bu hafta yeni araç aldım 3.20ied 40.yıl araçtan çok memnunum aracı henüz keşfemedim yoğun çalıştığım için iyice kurclama fırsatı da bulamadım..

armut piş ağzıma düş olacak ama ben şimdiden cevap verecek arkadalara teşekkürü borç bilirim..

katlanır aynaları kumandadan açıp kapatma şansımız varmıdır? cam açma kapama tuşununun oradan yapılıyor ancak ben aracı stop edip kitlediğimde otomatik aynalarında katlanmasını istiyorum..

sport+ ile sport arasındaki fark nedir acaba?

iç ambiyans ışıklandırması biraz karanlık geldi ayarları kurcaladıma aydınlatmalar fulldeydi ama bana yinede biraz sanki karanlık geldi başka bir aayarı varmıdır?

direksiyon 100Km üstünde biraz fazla yumuşak geldi araç hızlanınca direksiyonun ağırlaşması gerekmezmidir ? bunu ayarlayabiliyormuyuz acaba?

araç hakkındaki yorumlarıma gelecek olursak..

aracın performansı beklediğimden çok çok iyi geldi..

2012 dizel s40 kullanıcısydım araç gerçekten zıpkın gibi fırlıyor..

c180 siparişi verip iptal etmiştim 2 ay evvel..

iyiki etmişim c180 amg den kesinlikle çok çok daha iyi bir araç olduğunu objektif şekilde paylaşmak isterim..

2-3 kere c180 amg kullanma fırsatım olmuştu bu aracın yanında gerçekten hikaye kalıyor gerek tasarım gerek performarns..

Bmw f30 kodlama yazarsanız standartta açık olmayan onlarca özelliği 100 liraya açtırabilir aracı kendinize göre özelleştirebilirsiniz. Hayırlı olsun

• Lastik basinclari yaz kis diye degismez diye biliyorum. Kullanilan lastik ebadi ve yuke gore dogru basinclar orta direkte yaziyor
  • OkanGG O kullanıcısına yanıt
    Zf sanzimani hali hazirda kullandigim icin yani bildigim icin en azindan zf9 olsaydi diye dusundum hatta direk o vardir diye dusunuyordum ama degilmis. Ama onun yerine kullandiklari sanziman da tork konvertorlu saniyorum, eger zf kadar kaliteli ise benim acimdan sorun yok tabii. Bu konuyu ST ile gorusup durumu buraya yazarim arkadaslar

• Arkadaslar merhaba, birkac mesajda f30'larin ic ambiyans isiginin turuncu veya beyaz olarak degistirilebildigindan bahsedildi bugun. Ben bunu anlayamadim. Ambiyans aydinlatmasi dediginiz tam olarak neresi oluyor? Kadran ve klima unitesinin aydinlatmasi bende gunduz beyaz, gece turuncu oluyor otomatik olarak. Bir de surekli turuncu yanan orta gobek ve kapi kollarinin oralarda duz ve gizli aydinlatmalar var. Bunlarin beyaza dondugu falan yok bende, herhangi bir ayar da bulamadim bununla ilgili?

Bilgisi olan arkadaslar yardimci olursaniz cok sevinirim

• yankımido kullanıcısına yanıt
    ZFnin 9 ileri şanzımanını Honda CRV ve Fiat 500x kullanıyor. Fiat 500xin izlediğim testinde aracı kullanan kişi motor şanzıman uyumunu çok beğenmemişti. Kararsız kaldığından bahsetmişti.
    BMWnin X1de kullandığı 6 ileri şanzıman Mini'lerde de kullanılan bir şanzıman. Belli bir tecrübe oluşmuş vaziyette. Ben kullandığımda rahatsız etmemişti açıkçası. Geçişleri sarsıntısız ve çabuktu. Ama biraz daha üst devirde vites değişimi oluyordu.

idrive uzerinden ambiyans aydinlatmasini ayarlayabilirsiniz. Classic ve sport diye iki secenek var. classic te turunce sport ta beyaz oluyor. bu ayar ile sadece kapi uzerindeki ve ayaklarinizi uzattiginiz yerdeki isiklarin rengi degisiyor.
  • bigtiger1 B kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler.

Fakat aracımdaki koltuk krem değil kahverengi.
  • ozib kullanıcısına yanıt
    :) o zaman serit de kahverengidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigtiger1 -- 25 Ağustos 2016; 10:3:9 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Ayarlar in icinden aydinlatma sekmesine tiklarsaniz orda sport ve classic adi altinda iki farkli aydinlatma secenegini gorursunuz. Classic bildigimiz turuncu sport ise beyaz aydinlatma secenegidir

• Oz80 O kullanıcısına yanıt
    aynen f30 tam bir böcek avcısı. izmire gittim geldim. arabanın böbrekleri kaptun ön kısmı ön tampon yemyeşil oldu bide biraz hızlı gidiyordum böceklerin kalıntılarını tamamen temizlemem resmen yarım saat sürdü. kazı kazı bitmedi.
  • idrive nerden giriyoruz arkadaşar. connectedrive diye bi seçenek var ayarlarda idrivei göremedim.
  • 
Sayfa: önceki 24092410241124122413
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.