Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2412. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: aquaman
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
70.296
Cevap
511
Favori
4.414.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24102411241224132414
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O halde daha iyi bile olabilir demek. Tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin, zaten benim istemedigim tek sey cift kavramali olmasin da, normal uzun omurlu sorunsuz tipte olsun yeter. Bunu da genellikle tork konvertorluler sagliyor, onemli olan bu :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cell1987 C kullanıcısına yanıt
    irfanmuratsrr İ kullanıcısına yanıt
    Arkadaslar benim ayarlarda aydinlatma sekmesine girdigimde oyle classic veya sport diye bir secenekli kisim cikmiyor. Donanimim eksik bence, ic aydinlatma var turuncu yaniyor sureki ama degisken renkli degil sanki. Aracim normal turkiye paketli 3.20ied lci 2015 bu arada. Bu dedikleriniz 40. Yilda falan olabilir belki

• quote:

Orijinalden alıntı: yankımido

Arkadaslar benim ayarlarda aydinlatma sekmesine girdigimde oyle classic veya sport diye bir secenekli kisim cikmiyor. Donanimim eksik bence, ic aydinlatma var turuncu yaniyor sureki ama degisken renkli degil sanki. Aracim normal turkiye paketli 3.20ied lci 2015 bu arada. Bu dedikleriniz 40. Yilda falan olabilir belki

sizin araç line sız mı hocam ?
  • cancan_burak kullanıcısına yanıt
    Evet line sız araçlarda yok maalesef, eşimin 2014 316i sında da yok.. sadece turuncu yanıyor
  • cancan_burak kullanıcısına yanıt
    Evet maalesef line'siz iste turkiye paketi, neyse beyaz cok aydinlatmiyormus deyip kendimi avutayim :) mesele cozuldu

• lone_star kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam hem sizde hem de esinizde f30 mu var? Oyleyse memnun musunuz ayni evde ayni iki arabadan olmasindan

• yankımido kullanıcısına yanıt
    Hayır eşime 2014 yılında 316i almıştık, ben kendime bu sene 418i Coıupe aldım.. Aslında aynı araba sayılır tabiki ama benim tek kapı sevdam dolayısı ile hazır düşük motorlu versiyonu cıkmısken değerlendirdim, yoksa aynı fiyata 320i 40th year da alabiliyordum ama aynı araba olması sebebi ile almadım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lone_star

Hayır eşime 2014 yılında 316i almıştık, ben kendime bu sene 418i Coıupe aldım.. Aslında aynı araba sayılır tabiki ama benim tek kapı sevdam dolayısı ile hazır düşük motorlu versiyonu cıkmısken değerlendirdim, yoksa aynı fiyata 320i 40th year da alabiliyordum ama aynı araba olması sebebi ile almadım...

hangisi daha güzel
  • irfanmuratsrr İ kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Harita güncelleme işlemini hangi bayi yaptı acaba?

Dün Borusan Ankara Balgat şubeye aynı isteği iletince ücret istediler de, ilk defa duymuşlar gibi :)

Teşekkürleri
  • Güzel derken, ben coupe formlu araçlar sevdiğim için 4 kasa daha cok hosuma gidiyor tabiki, birazdaha uzun ve basık olmasından dolayı, eger performans için diyorsanız ikisi arasında pek fark yok ama start stop olayında 418i daha cok hissettiriyor motorun durup calıstıgını ve biraz sarsıntılı calısıyor, heralde 3 silindir olmasından kaynaklanıyor, 316i de start stop cok fazla hissettirmiyor... Ha start stop zaten sevmiyorum bindigim gibi off yapıyorum, müsait bir zamanla kodlama ile start stop un ilk calısmada off kalmasını saglayacam her iki araçta da :)
  • todem T kullanıcısına yanıt
    Araciniz 40. Year Edition ise zaten USB uzerinden harita guncelleme fonksiyonuna sahipsiniz demektir. 3 yil gibi bir kullanim suresini ucretsiz olarak tarafimiza saglamislar Bmw online ve connected drive hizmetlerini sagladiklari gibi. Ancak bazi araclarin portallarinda Usb uzerinden harita guncelleme sekmesi gozukmuyor. Bu sebeple bu sorun cozulene kadar kendimiz yapamayacagimiz icin servis bunu yapmak zorunda. Durumu bu sekilde izah ederseniz ucret odemeden haritanizi guncelletmis olursunuz. Diretirlerse hic ugrasmayin Bmw Connected Drive bilgi merkezini arayin durumunuzu anlatin , sahip oldugunuz ozellikleri sorgulatin ve su anda servisin buna cozum saglamadigini belirtin.

teşekkürler dış görünüş olarak coupe ve grand coupe daha güzel dedğiniz gibi.
  • ozib kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun

2014 3.16i sahibi ve ilerde 4 serisi almayı düşünen biri olarak daha fazla detay isteyebilir miyim?
    motor sesi, tüketim, sessizlik, yol tutuş olarak ne farklar var. mesela 3 serisi ile 5 serisi arasında
    ciddi fark var. 4 serisi sizce tam arada mı duruyor yoksa aynı platformu kullanan 3 serisinin makyajlı hali gibi mi?
  • keus35 K kullanıcısına yanıt
    Motor sesi cok hos, yani arac fazla atik degil ama motordan cikan ses guzel :) 316 da boyle bir ses yok. Tuketim normal 316 dan belki biraz fazla gibi geldi bana ama daha 1500km yol yaptim ve hep dur kalk trafikte kullandim. Sessizlik konusu bence harika yani camlar kapaliyken disari ile ilginiz kesiliyor tabi bunu 316 ya gore soyluyorum, bir 5 serisi kadar sessizkik beklemeyin ama 3 serisinden bariz daha sessiz, yol tutus da aracin hafif daha uzun ve yere yakin olsugu icin agirlik merkezi daha dengeli. 316 ya gore yol tutus da iyi diyebilirim ama kokpit ve ic tasarimin 3 serisi ile birebir ayni olmasi eksi yonu fakat o kocaman coupe kapisi ve aracin onden gorunumu bu eksiyo benim gozumde kapatiyor :)) ikisi yanyana iken 418 daha yere yakin ve hircin duruyor acikcasi. Ama bana kalirsa 4 kasaya 1.5lt lik yeni motor biraz gucsuz... Tamam kasa falan harika, duz yolda performans yeterli ama bir bmw atikligi yok ve aracin motorunun guzel homurtusu sizi havaya soksada pek bir yol almadiginizi anliyorsunuz gaza bastiginizda :) en azindan 1.6lt 170 lik motor olsaydi keske...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

teşekkürler..
  • hxngzl H kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• Connected drive sitesinde harita 2015-2 gözüküyor. Daha güncel harita için ne yapmak gerek?

• Arkadaslar merhaba, carsamba aksami istanbul'da tatli bir yagmur yagdi, o siralarda bende e5'in kucuk tepeciklerini inip cikiyordum, trafigin olmadigi birkac yerde dsc off yapip 80-90 km/s, 4-5. Vites, 2500-3000 devir civarinda gaza tam abanmasam bile arka taraf cildiriyor. Yeter ki cok hafif bir kivrim olsun yolda. İnanilmaz gercekten. Arac hala tahmin edilebilirlik ozelligini koruyor ve kontralara makul cevaplar veriyor, direksiyondan neler olup bittigini anliyorsunuz o sartlarda da ama arka taraf o kadar sinirli oluyor ki devri daha da yukseltip yani vites kucultup gaza basmaya korktum yani o derece, duzenli olarak bildigim guvenli virajlarda 2. Viteste yanlayan biri olmama ragmen.

Ozellikle islak zeminde, isi bilmeyen birinin dsc off yapmasi halinde yuzde 80 kaza garantisi veriyorum. Herkese dikkatli ve keyifli surusler dilerim...

• quote:

Orijinalden alıntı: yankımido

Evet maalesef line'siz iste turkiye paketi, neyse beyaz cok aydinlatmiyormus deyip kendimi avutayim :) mesele cozuldu

Lines'sız ve Türkiye paketi araçlar arasında ne gibi farklar oluyor? 3.20i ED Sportline Plus almak istiyorum. Turuncu ve beyaz iç aydınlatma seçenekleri var mı bu araçta?
  • 
Sayfa: önceki 24102411241224132414
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.