Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY W | ROOT VE ROM (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
699
Cevap
20
Favori
135.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: woop

quote:

Orijinalden alıntı: pelerinli

quote:

Orijinalden alıntı: woop

arkadaşlar telefonumu rootlamaya çalıştım ama olmadı.
    önce kolay yoldan olanının denedim. yani üçüncü olanı ama yapamadım. tuşlara basıyorum recovery menü açılmıyor.
    sonra ilk yazılanı yaptım cihaz kapandı açıldı. aha dedim başardım. titanyum programını indirdim google playden ama telefonunuz rootlu değil dedi.
    ikinci versiyonu denedim ama onu hiç beceremedim bi allahın kulu yardım etsin.

recovery modda yapmaya calis, samsung yazisi gelince elini power tusundan cek ( yanlis hatirliyor olabilirim, home yada volume de olabilir)

saol arkadaşım telefon root oldu. titanyum bakup programını yükledim. programları dondur dediğimde üzgünüm sadece bağış sürümündeki uygulamalarda dondurma çözülme yapılabilir diyor. para vermeden olmuyor mu bu iş

onun için o programın internette full sürümleri var, hatırlamıyorum nerden indirdiğimi ben ama

• VAAAAAAVVVVVVV ... altı üstü bi recovery moda geçip cm9 yükleyecektim yemin ediyorum integralden daha zor lan . yaklaşık 5 saattir recovery mod yüklemesi yapıp sonra da cm9 yüklemeye çalışıyorum Bu işe kalkışacağıma allah belamı vereydi lan . Ya recovery yüklemeyi ben anlayamadım ya da yanlış anlatmışlar dcm de belirtilen yol bulunamıyor deyip duruyor . Benim 2.3.6 sürürümüm harika ıcs samsunga kalsın istemiyorum VAAAVVVVVV SİNİRDEN ÖLECEM LAN BURADA .
  • ARKADAŞLAR;

ŞARJ ve STABİLİTE KONUSUNDA EN BAŞARILI ROM HANGİSİDİR, TAVSİYE VEREBİLİR MİSİNİZ.
    YAPTIĞIM UFAK ÇAPLI ARAŞTIRMA SONUCUNDA;
    *REBEL ROM
    *EXHİBİT
    *EHNDROIX
    *EHNDROIX II
    *CYANOGENMOD
    *PARANOİD ANDROİD (NİGHTLY)

GİBİ ROMLAR BULDUM. HEPSİNİN Bİ KULLANICI KİTLESİ VAR. AMA BUNLARI KULLANIP DA DENEYENLERDEN DE BİLGİ ALMAK İSTİYORUM. HANGİSİ HANGİ SEBEPLE TERCİH EDİLMELİ.

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redcock -- 15 Aralık 2012; 12:58:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: heath

quote:

Orijinalden alıntı: tgvx111

quote:

Orijinalden alıntı: heath

Ya beyler root attım superuser geldi ne oldu şimdi Ona girdim hiçbirşey yazmıyor ne yapacağım nasıl kullanacağım acil yardım

Bende dun aksam rootladim cihazi titanium backup pro indirdim ve gereksiz bazi programlari dondurdum ramde 80 mb kadar bi rahatlama oldu bugunde custom rom yuklemeyi dusunuyorum sende bi kullan bu programi ama bilmedigin sistem dosyalarina dokunma

hocam benımki pro değil pro paralı bir dümeni mi var yoksa

dümen şöyle var kardeşim giriyosun google a yazıyorsun titanium backup pro apk download diye indirip atıyosun telefona kuruyosun istediğin gibi her türlü uygulamayıda aynı şekilde internetten bulursun :D

• yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkürler. telefon süper oldu. oyyun oynarken sürekli takılmalar yaşıyordum. pek çok oyunu oynayamıyordum. root yaptım titanyum ile bazı programları dondurdum. hangi programları dondurmak gerekir tavsiyesi olan var mı?
  • merhabalar
    bende bir süredir bu telefonu kullanıyorum ve custom rom kullanmaya karar verdim fakat aklımda bir kaç soru var;

şimdi ben custom rom u beğenmessem orjinal stock rom a nasıl geri dönebilirim ? ayrıca şuan ki kullanmış olduğunuz romların iyi ve kötü yanlarından bahsedermisiniz?
  • biraz önce cm9 beta 4 ve r1 i yükledim fakat her ikisinde de sadece edge çalışıyordu 3g çalışmıyordu bunun sebebi nedir ?
    şuan stock rom a dönmeye çalışıyorum
  • samsung galaxy w için telefonun ilk geldiği 2.3.6 orjinal rom yüklemek istiyorum yardımcı olabilecek birileri var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkan86

United Arab Emirates için isimsiz olarak çıkmış bir güncelleme mevcut fakat 2.3.6 şeklinde bir ibare yok önünde ve 5 gün önce verildiği yazıyor.
    Rom ve Kernel Bilgileri Bunlar
    pda: I8150JPLC1 ve csc: I8150OJPLB1 United Arab Emirateshttp://www.hotfile.com/dl/149292896/36d66b7/I8150JPLC1_I8150OJPLB1_XSG.zip.html

Sanıyorum bizim cihazlara ICS gelmeyecek fakat android 2.3.6 bazlı bir iyileştirme paketi gelecek yani ics deki bir takım yenilikler gingerbread üzerinden verilecek bizim cihazlara en azından yapılan açıklamalar bu yönde, yeni güncellemeyle küçük çaplı arayüz değişikliklerinin yanısıra pil ve performans artışı konusundada iyileştirmeler olacağı belirtilmiş.Kısaca ICS lite edition gibi birşey olacak.

Yukarıda bilgilerini paylaştığım pakette bu bahsi geçen güncellemelerin olduğu paket olabilir yakında diğer ülkeler içinde çıkar diye umuyorum

Value Pack ile ilgili olarakhttp://forum.donanimhaber.com/m_54533667/mpage_259/f_/key_//tm.htm#msglink_69618043 adresindeki mesajıma bakın

• quote:

Orijinalden alıntı: gezgin306

samsung galaxy w için telefonun ilk geldiği 2.3.6 orjinal rom yüklemek istiyorum yardımcı olabilecek birileri var mı acaba?

İki soru:
    1) Telefonunuzun garantisi devam ediyor mu?
    2) Custom rommu yüklediniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih33yucel

merhabalar
    bende bir süredir bu telefonu kullanıyorum ve custom rom kullanmaya karar verdim fakat aklımda bir kaç soru var;

şimdi ben custom rom u beğenmessem orjinal stock rom a nasıl geri dönebilirim ? ayrıca şuan ki kullanmış olduğunuz romların iyi ve kötü yanlarından bahsedermisiniz?

@fatih33yucel ve @gezgin306

custom rom dan orijinal rom a dönmek için aşağıdaki mesajlarıma bakın:

http://forum.donanimhaber.com/m_54533667/mpage_259/f_/key_//tm.htm#msglink_69588031

http://forum.donanimhaber.com/m_54533667/mpage_259/f_/key_//tm.htm#msglink_69588601

Ben epey bi rom kurdum (GB, ICS, JB) temelli. En çok Ehndroix II I8150 12.12.10 sürümlü romu beğendim. İtalyan bir geliştirici tarafından CM10 baz alınarak yapılmış bir rom ve Jelly Bean 4.1.2 yi kuruyorsunuz. Oldukça stabil ve pil kullanımı çok iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat@fdh -- 27 Aralık 2012; 11:17:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: murat@fdh

quote:

samsung galaxy w için telefonun ilk geldiği 2.3.6 orjinal rom yüklemek istiyorum yardımcı olabilecek birileri var mı acaba?

İki soru:

Evet hocam telefonumun garantisi devam ediyor. Ben room falan yüklemedim telefonda ayarlar-->telefon hakkında-->yazılım güncelleştirme ye gelip yazılımı güncelle dedim basit güncellemeler geldi fakat o günden beri telefonum iflah olmadı düzenli olarak hergün 3 4 defa kapanıp açılmaya başladı. Garantiye gönderdim saolsun telpa hiç 1 şey yapmadan geri göndermiş halbuki ne yapacaklarını bile söylemiştim yazılım güncelleyin dedim. Telefon elime geldiğinde telefondaki resimlerim bile duruyordu yazılımı güncellediklerini söylediler fakat herhangi bir değişiklik olmadı hala kendi kendine kapanıp açılmaya devam ediyor.

• arkadaşlar telefonu rootlayıp titanyum programıyla kendi orjinal programları silmişim şimdi ne yapmam gerekiyor geri getirmem için yardım lütfen
  • quote:

quote:

quote:

İki soru:

Evet hocam telefonumun garantisi devam ediyor. Ben room falan yüklemedim telefonda ayarlar-->telefon hakkında-->yazılım güncelleştirme ye gelip yazılımı güncelle dedim basit güncellemeler geldi fakat o günden beri telefonum iflah olmadı düzenli olarak hergün 3 4 defa kapanıp açılmaya başladı. Garantiye gönderdim saolsun telpa hiç 1 şey yapmadan geri göndermiş halbuki ne yapacaklarını bile söylemiştim yazılım güncelleyin dedim. Telefon elime geldiğinde telefondaki resimlerim bile duruyordu yazılımı güncellediklerini söylediler fakat herhangi bir değişiklik olmadı hala kendi kendine kapanıp açılmaya devam ediyor.

Merhaba,

Telefonunuzu yedekleyin (Kies ile PC ye bağlanabiliyorsanız onunla, bağlanamıyorsanız telefondaki sdkartları (telefonun kendi sdkartı (2GB) ve varsa kendi external sdkartınız) PC ye bağlayıp yedekleme yapın (resim, video, müzik, vs).

Ayarlar > Gizlilik > Fabrika Ayarlarına Sıfırla menüsünde format atın.

Bu işlemlerden sonra düzelmezse I8150XXLB4 adlı orijinal Türkiye romunu nasıl kuracağınızı anlatırım.

• Ben dun aksam cm10 alpha 3 kurdum kernel 2.6 ama oyun performansindan memnun degilim stock romda daha iyi oynuyordum acaba overclocklu kernel var mi cm10 icin ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

İki soru:

Merhaba,

Telefonunuzu yedekleyin (Kies ile PC ye bağlanabiliyorsanız onunla, bağlanamıyorsanız telefondaki sdkartları (telefonun kendi sdkartı (2GB) ve varsa kendi external sdkartınız) PC ye bağlayıp yedekleme yapın (resim, video, müzik, vs).

Bu işlemlerden sonra düzelmezse I8150XXLB4 adlı orijinal Türkiye romunu nasıl kuracağınızı anlatırım.

Hocam bu dediğinizi 3 defa yaptım düzelmedi benim ihtiyacım olan şey 2. söylediğiniz yani
    "Bu işlemlerden sonra düzelmezse I8150XXLB4 adlı orijinal Türkiye romunu nasıl kuracağınızı anlatırım." bunu anlatabilirseniz çok makbule geçecek. Çok teşekkür ederim şimdiden

• MERHABA
    SAMSUNG W CİHAZIMA cyanogenmod 9 rc2 YÜKLEDİM HERŞEY GÜZEL HIZLI VE KULLANIŞLI ANCAK SONRADAN FARKETTİMKİ GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMA YOK. TANGO YÜKLEDİM ANCAK ARAMA YAPTIKTAN SONRA KARŞI TARAF CAĞRIYI AÇTIĞINDA SES ÖZELLİKLERİNE ERİŞİLEMİYOR BAŞKA BİR PROGRAM TARAFINDAN KULLANILIYOR OLABİLİR KAPATIP YENİDEN DENEYİN YENİDEN BAŞLATMA GEREKEBİLİR DİYOR. BENZER BİR SORUNDA CALL RECORDER PROGRAMINDA OLDU VE SES ÇALINAMIYOR DEDİ KAYDEDİLEN SESİ OYNATAMIYOR.

BÖYLE BİR SORUN YAŞAYAN OLDUMU YADA SEBEBİNİ BİLEN VARMI YADA BEN NE YAPMALIYIM. YARDIMM LÜTFEN
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İki soru:

Merhaba,

Hocam bu dediğinizi 3 defa yaptım düzelmedi benim ihtiyacım olan şey 2. söylediğiniz yani
    "Bu işlemlerden sonra düzelmezse I8150XXLB4 adlı orijinal Türkiye romunu nasıl kuracağınızı anlatırım." bunu anlatabilirseniz çok makbule geçecek. Çok teşekkür ederim şimdiden

Hafta sonu ekran görüntüleriyle anlatmaya çalışırım. Fakat, rom yükleme işi biraz riskli, orijinal romu kurarken bile telefon (en azından) softbrick olabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat@fdh -- 4 Ocak 2013; 14:29:57 >

• arkadaşlar kadıköy civarında parayla rom ve root işlerini yapan bir yer var mı tanıdığınız kendim beceremeyeceğim :(
  • CyanogenMod 10 Alpha 3 kullanıyorum şimdiye kadar çözülemeyecek hiç bir sorun çıkartmadı. Kullandığım ama çalışmayan bişey görmedim. Gayet de hızlı başka bir rom aramadım kullandıktan sonra. görünümü de hoş. Tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.