Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY W | ANA KONU (775. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.133
Cevap
101
Favori
1.258.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 773774775776777
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: murat@fdh

quote:

Orijinalden alıntı: redcock

quote:

Orijinalden alıntı: -{Dül Dül}-

quote:

Orijinalden alıntı: redcock

ARKADAŞLAR;

ŞARJ ve STABİLİTE KONUSUNDA EN BAŞARILI ROM HANGİSİDİR, TAVSİYE VEREBİLİR MİSİNİZ.
    YAPTIĞIM UFAK ÇAPLI ARAŞTIRMA SONUCUNDA;
    *REBEL ROM
    *EXHİBİT
    *EHNDROIX
    *EHNDROIX II
    *CYANOGENMOD
    *PARANOİD ANDROİD (NİGHTLY)

GİBİ ROMLAR BULDUM. HEPSİNİN Bİ KULLANICI KİTLESİ VAR. AMA BUNLARI KULLANIP DA DENEYENLERDEN DE BİLGİ ALMAK İSTİYORUM. HANGİSİ HANGİ SEBEPLE TERCİH EDİLMELİ.

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Niye kimsenin sana cevap vermedigini soyliyeyim
    ... cunku.buyuk harflerle yazdin bundan cevap alamadin ...

Beyler ben cm9 kullaniyorum onerisi olan yok mu ?

ARKADAŞIM EĞER BÜYÜK HARFLERLE YAZDIĞIM İÇİN CEVAP VERMEYEN Bİ ZİHNİYET VARSA, DEMEKTİR Kİ BENİM BU FORUMDA İŞİM OLMAZ...
    NE KADAR SAÇMA VE HASTALIKLI Bİ DÜŞÜNCE. BU ŞEKİLDE DÜŞÜNENLERİN FAZLADAN EGO VE BENCİLLİKLERİ VAR DEMEKTİR, AMA BEN BÖYLE İNSANLARIN BU FORUMDA BARINDIĞINI DÜŞÜNMÜYORUM...

SAYGILAR

Merhaba,
    Foruma yeni üye oldum.

Daha önce birkaç rom denedim (GB, ICS, JB). Yukarıdaki romlardan rebel rom ve ehndroix II yi kullandım.

Ehndorix II'yi tavsiye edebilirim. İtalyan bir geliştiricinin CM 10.1'i baz alarak yaptığı bi rom ve Android 4.1.2'yi kurmuş oluyorsunuz (Ehndroix II I8150 12.12.10 sürümü). Şarj ve stabilite konusunda çok iyi, arandığınız zaman zil sesi acayip yüksek çıkıyor (BeatsAudio entegre edilmiş). Bu romu 1 hafta kadar kullandım, ne bir çökme ne de FC yaşadım.

Sadece iki sorun vardı beni rahatsız eden:

1) Hızlı arama menüsü yok (marketten program indirip bu sorun hallediliyor)

2) 3G görüntülü arama yok ve bunun için yapılacak bir şey de yok. Bildiğim kadarıyla custom romların hiçbirinde bu özellik yok. Arco68 adlı meşhur geliştirici dört dörtlük çalışan bir kamera istiyorsanız stock rom kullanın diyor. Yabancı forumlarda bunu araştırdım, adamların 3G görüntülü aramayı taktıkları yok. O kadar yüksek data paketleri var ki (10GB gibi) görüntülü aramayı Tango, Skype gibi programlarla data tarifesi üzerinden yapıyorlar vede görüntü kalitesinin 3G ye göre daha iyi olduğunu söylüyorlar.

Okuduğunuzu anlayacak kadar İngilizceniz varsa forum.xda-developers.com u da takip etmenizi öneririm.

Cevabın için çok teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: acemi nefer

quote:

Orijinalden alıntı: wavealcambeyler

Beyler merak ettiğim birşey var benim telefon full kullanımda yaklaşık 6-7 saat anca dayanıyor.
    Telefonun pili 1500 mAh ve baktığımda 18saat konuşma süresi var benim telefon imkansız o kadar dayanamaz.
    Garantiye götürsem bir işe yarar mı sizce ? Pilde şişme yok ama 7 saat anca çıkarıyor.
    (Sıra arkadaşımda Xperia Sola 1300mAh var yaklaşık 3gün gidiyor)

Ya 3 gün s3 bile gitmiyor,1350 lik pil nasıl gider.Benim arkadaştada aynı pilli sony var adam biraz kullanınca akşamı görmüyor.kafayı yiyor,nasıl dokunmatik telefon 3 gün gider,akşamdan sabaha standby dursa en az % 6,7 gider zaten.

yarın ss atayım hocam zor birşey değil

• son zamanlarda farklı romlar denedim fakat hiç biri stock rom gibi değil... custom romlar su gibi pil götürüyor dayanmıyor. pilden kaynaklandığını düşündüm yeni pil aldım 10 liraya ama yine aynı fakat stock romda baaya iyi gidiyor.
  • @fatih33yucel arkadaşımıza kesinlikle katılıyorum. Bende uzun zamandır stok rom kullanıyorum. Gereksiz uygulamaları filan kaldırdım başka hiç birşey yapmadım. Pil ömrü çok iyi, performansta istediğim kadarını alıyorum. Stok romla biraz uğraşsanız custom romlardan daha iyi duruma geliyor
  • Adamlar güya Nisan ayında Value Pack adı altında güncelleme dağıtacaklardı. Nisan geçti 2013 Nisan geliyor biz hala value pack bekliyoruz. Ulan Samsung!
  • quote:

Orijinalden alıntı: y3k

Adamlar güya Nisan ayında Value Pack adı altında güncelleme dağıtacaklardı. Nisan geçti 2013 Nisan geliyor biz hala value pack bekliyoruz. Ulan Samsung!

Merhaba,

Arkadaşlar Ayarlar > Telefon Hakkında > Android Sürümü menüsünü kontrol edin. Sürümünüz 2.3.6 ise Value Pack telefonunuzda yüklü demektir. Sürümün hemen altındaki Ana bant sürümü de I8150XXLB4 olmalı. Bu ana bant sürümü Türkiye için Şubat 2012'de yayınlanmış olan Value Pack'tir. Bazı forumlarda I8150XXLM6 olarak verilmiş, bu her ne kadar orijinal rom olsa da Balkan ülkelerine (Karadağ, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya) ait bir rom olduğu için telefonunuz garanti dışı kalabilir.

Türkiye için yayınlanan Value Pack (I8150XXLB4) diğer ülkelerdeki bazı özellikleri içermiyor (yüz tanıma ile ekran kilidi açma gibi). Türkiyedeki value packin bazı özellikleri:

1) Ekran görüntüsü alma (Home + Power tuşlarına basın). Aldığınız ekran görüntüsü telefonun sd kartına kaydediliyor (Uygulamalar > Dosyalarım > ScreenCapture)
    2) Üstteki durum çubuğuna basılı tutup parmağınızı sağa sola kaydırarak parlaklığı ayarlamak
    3) Güç tuşu ile çağrı bitirme (Ayarlar > Erişilebilirlik > Güç tuşu çarı bitirir)
    4) Yazı tipi ayarlama (Ayarlar > Ekran > Ekran görüntüsü > Yazı tipi stili)
    5) Fotoğraf Düzenleyici programı (Uygulamalar > Fotoğraf Düzenleyici)

Dediğim gibi telefonunuzun ana bant sürümü I8150XXLB4 ise value packe sahipsiniz, XXLM6 gibi başka romlar kurmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat@fdh -- 2 Ocak 2013; 22:09:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fatih33yucel

son zamanlarda farklı romlar denedim fakat hiç biri stock rom gibi değil... custom romlar su gibi pil götürüyor dayanmıyor. pilden kaynaklandığını düşündüm yeni pil aldım 10 liraya ama yine aynı fakat stock romda baaya iyi gidiyor.

Merhaba,

Custom rom kurduktan sonra CWM de Wipe Battery Stats seçeneği ile pil istatistiklerini silin, custom romu en az 1 hafta kullanın, pil tamamen bitip telefon kapanmadan şarja takmayın. Bunları uygularsanız pilin uzun süre dayandığını görecekseniz.

Ehndroix II I8150 12.12.10 (Android 4.1.2) romunda test edildi, onaylandı
  • quote:

quote:

Adamlar güya Nisan ayında Value Pack adı altında güncelleme dağıtacaklardı. Nisan geçti 2013 Nisan geliyor biz hala value pack bekliyoruz. Ulan Samsung!

Merhaba,

Arkadaşlar Ayarlar > Telefon Hakkında > Android Sürümü menüsünü kontrol edin. Sürümünüz 2.3.6 ise Value Pack telefonunuzda yüklü demektir. Sürümün hemen altındaki Ana bant sürümü de I8150XXLB4 olmalı. Bu ana bant sürümü Türkiye için Şubat 2012'de yayınlanmış olan Value Pack'tir. Bazı forumlarda I8150XXLM6 olarak verilmiş, bu her ne kadar orijinal rom olsa da Balkan ülkelerine (Karadağ, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya) ait bir rom olduğu için telefonunuz garanti dışı kalabilir.

Türkiye için yayınlanan Value Pack (I8150XXLB4) diğer ülkelerdeki bazı özellikleri içermiyor (yüz tanıma ile ekran kilidi açma gibi). Türkiyedeki value packin bazı özellikleri:

1) Ekran görüntüsü alma (Home + Power tuşlarına basın). Aldığınız ekran görüntüsü telefonun sd kartına kaydediliyor (Uygulamalar > Dosyalarım > ScreenCapture)
    2) Üstteki durum çubuğuna basılı tutup parmağınızı sağa sola kaydırarak parlaklığı ayarlamak
    3) Güç tuşu ile çağrı bitirme (Ayarlar > Erişilebilirlik > Güç tuşu çarı bitirir)

Dediğim gibi telefonunuzun ana bant sürümü I8150XXLB4 ise value packe sahipsiniz, XXLM6 gibi başka romlar kurmayın.

Senin sözde value pack için saydığın özellikleri ben bu telefonu ilk çıktığı zaman aldığımda (yaklaşık 1 yıl kadar oluyor alalı) kullanıyordum. onlar value packin özellikleri değil. Value pack güncellemesi gündeme geldiği zaman benim telefonumda I8150XXLB4 yüklüydü zaten.YANİ ValuE pack "I8150XXLB4" bu güncellemeden sonra ortaya çıkmıştır. Milletin kafasını karıştırmayın.

• http://www.kapiteslim.com/urun/samsung-i8150-galaxy-w-fiyati.aspx bu fiyata buldum sizce alınabilir mi yorumları bekliyorum
  • Stock rom en iyisi ... yaklasik bir iki haftadir cm9 kullaniyordum bugun stock romu geri yukledim ve kesinlikle OHHH dedim . Farkin ne oldugunu sormayin cunku bilmiyorum ancak bi fark kesinlikle goze carpiyor . Kapkaranlik bir sistem yapmislar . Nasil kaybolmamisim o karanlikta hayret cm9 u yuklemek cok zorlamisti beni bos bos ugrastim o kadar cok acidim verdigim zamana . Cm9 u denemenize bile gerek yok kesinlikle BERBAT .

Telefon canlandi sanki lan .

Su ek guncellemeler gelsin bakalim nasil olacak .

Beyler birde bikac bisey danisacam cevaplarsaniz memnun olurum .

1 - Telefonda bi butona falan tiklayinca ses cikariyor bildiginiz gibi . bu olay cok sarj yer mi kullanmak istiyorum da .

2 - Suan bu yaziyi yazarken bir harfe bastigimda harfi buyuk sekilde gosteriyor bu cok sarj yer mi cunku yemiyorsa cok hosuma gitti boyle kalsin .

3 - Yakin bi zamanda telefonumu satip (bu para cebime girecek) yerine hic para koymadan ( hediye gibi ) lumia 920 alma sansim dogdu bu telefonu kullanmis olaniniz var mi ? Sizce bu telefone tercih etmeliyim .

ben karamsar kapkara temali telefonlari sevmiyorum lumia 920 w gibi ic acici bir temaya sahip mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaslar ben goruntulu konusma yapamiyorum bulundugum yerde hspda cekiyor ama nedense 3 g goruntulu gorusme olmuyor karsidakinde iphone var ben aradigmda goruntulu olarak goruntulu arama gerceklestirlemiyor sesle arama denensinmi diyor karsiadaki ben goruntulu ariyor ama bende sesli arama olarak cikiyor actigimda ise karsidaki beni goremiyormus bende onu goremiyorum bende sesli arama diyor operatorum vodafone nedir bunun cozumu.

• quote:

quote:

Merhaba,

Eyvallah hocam, iyi forumlar...

• Value pack Turkiye icin henuz yayinlanmadi ben norvec icin verilen guncellemeyi kurdum gelen ozelliker, yuz tanima kilidi, video cekerken fotograf alma, menude sonsuz kaydirma ve farkedilmeyen birkac ozellik daha. Bu yuzden value packi bosuna beklemeyin neredeyse hicbirseyi degistirmeyecek. Bunun yerine custom romlara yonelin lcs ve jb gayet hos duruyor bizim telefonlarda.

• quote:

Orijinalden alıntı: -{Dül Dül}-

Stock rom en iyisi ... yaklasik bir iki haftadir cm9 kullaniyordum bugun stock romu geri yukledim ve kesinlikle OHHH dedim . Farkin ne oldugunu sormayin cunku bilmiyorum ancak bi fark kesinlikle goze carpiyor . Kapkaranlik bir sistem yapmislar . Nasil kaybolmamisim o karanlikta hayret cm9 u yuklemek cok zorlamisti beni bos bos ugrastim o kadar cok acidim verdigim zamana . Cm9 u denemenize bile gerek yok kesinlikle BERBAT .

Telefon canlandi sanki lan .

Su ek guncellemeler gelsin bakalim nasil olacak .

Beyler birde bikac bisey danisacam cevaplarsaniz memnun olurum .

1 - Telefonda bi butona falan tiklayinca ses cikariyor bildiginiz gibi . bu olay cok sarj yer mi kullanmak istiyorum da .

2 - Suan bu yaziyi yazarken bir harfe bastigimda harfi buyuk sekilde gosteriyor bu cok sarj yer mi cunku yemiyorsa cok hosuma gitti boyle kalsin .

3 - Yakin bi zamanda telefonumu satip (bu para cebime girecek) yerine hic para koymadan ( hediye gibi ) lumia 920 alma sansim dogdu bu telefonu kullanmis olaniniz var mi ? Sizce bu telefone tercih etmeliyim .

ben karamsar kapkara temali telefonlari sevmiyorum lumia 920 w gibi ic acici bir temaya sahip mi ?

ucuncu sorun icin bir sey diyemem ama bir ve iki icin konusuyorum. lutfen bu kadar korkak olmayin. birakin yerse yesin sarji:D en fazla bes dakika etki eder ikisini toplasaniz

• quote:

Orijinalden alıntı: berdush

Arkadaslar anneme bu telefondan aldık. Alır almaz birkaç program yüklemek için ben kendi gmail hesabımdan giriş yapmış bulundum.

Bu hareketi yapmakla benim gmailde bulunan tum rehber vs. Bu telefona aktarılmış oldu, oncesinde annemin rehberi de telde bulunuyordu. Su anda benimkilerin yanında google simgesi bulunmakta.

Ben hesabımın bu telefon ile olan tum iliskisini kesmek istiyorum ancak ne yaptıysam olmadı. Fabrika ayarlarını sifirlamak tek çözüm ancak onu yaparsam da annemin rehberi de gidecek ve bu sıkıntı yaratacak.

Annemin rehberi koruyarak hesabımı bu telefondan nasıl kurtarabilirim?

Şunun cevabını alamadım ama?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingablu

quote:

Arkadaslar anneme bu telefondan aldık. Alır almaz birkaç program yüklemek için ben kendi gmail hesabımdan giriş yapmış bulundum.

Bu hareketi yapmakla benim gmailde bulunan tum rehber vs. Bu telefona aktarılmış oldu, oncesinde annemin rehberi de telde bulunuyordu. Su anda benimkilerin yanında google simgesi bulunmakta.

Ben hesabımın bu telefon ile olan tum iliskisini kesmek istiyorum ancak ne yaptıysam olmadı. Fabrika ayarlarını sifirlamak tek çözüm ancak onu yaparsam da annemin rehberi de gidecek ve bu sıkıntı yaratacak.

rehber> sol dokunmatik tuş>diğer> hesaplar
    orda gmail hesabının senkronizasyonunu iptal et

Söylediğinizi zaten yaptım ama ben onu değil de hesabımı tamamen silmek istiyorum bu mümkün değil mı?

• quote:

quote:

quote:

Söylediğinizi zaten yaptım ama ben onu değil de hesabımı tamamen silmek istiyorum bu mümkün değil mı?

Arkadaşım gmail hesabını sıfırlama iki yolla oluyor, eğer teliniz rootlu ise titanium backup veya rootinstaller programı ile (google hizmetleri çerçevesi) adlı programı dondurup ve daha sonra çözerek.... şahsen bende oldu, şimdi denedim üstelik..... (Unutmadan titanium ile denemedim sadece ondada çözme ve dondurma olayı olduğu için tahmini soyledim) bunları yaptıktan sonra google playe giriş yaptığınızda sizden hesap olusturmanizi isteyecektir. Rootlu değilse sizinde bildiğiniz ve istemediğiniz diğer yol hard format(fabrika ayarı)
    Not:root unistaller veya titanium full sürüm olmalı yoksa olmuyor. Bilginize. Kolay gelsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bll1975 -- 28 Aralık 2012; 16:40:06 >

• Ehndroix 2 romu su ana kadar yuklediim en iyi rom, batarya suresi inanilmaz iyi, performans super kullanilabirlik de oyle. 1 hosuma gitmemisti ama 2 muazzam olmus. tabii romu yukledikten sonra yuzde yuz sarjda iken battery stats yapmaniz lazim etkisini gormeniz icin

• quote:

Orijinalden alıntı: bll1975

quote:

quote:

quote:

Arkadaşım gmail hesabını sıfırlama iki yolla oluyor, eğer teliniz rootlu ise titanium backup veya rootinstaller programı ile (google hizmetleri çerçevesi) adlı programı dondurup ve daha sonra çözerek.... şahsen bende oldu, şimdi denedim üstelik..... (Unutmadan titanium ile denemedim sadece ondada çözme ve dondurma olayı olduğu için tahmini soyledim) bunları yaptıktan sonra google playe giriş yaptığınızda sizden hesap olusturmanizi isteyecektir. Rootlu değilse sizinde bildiğiniz ve istemediğiniz diğer yol hard format(fabrika ayarı)
    Not:root unistaller veya titanium full sürüm olmalı yoksa olmuyor. Bilginize. Kolay gelsin..

Cevap için teşekkürler, maalesef cihaz rootlu değil, kusura bakmayın ama iPhone un gözünü seveyim.

• Birsey sorucam. 30 dk Furuit ninja oynadim %13 sarjim gitti bana fazla geldi size ? Ya telefonun sarj omrunu maximum seviyeye nasil cikarabilirim? Ve son olarak teli rootladigimizda hizlandigi ve sarj omrunun bayaa bir uzadigi soyleniyor bu nasil degisiyor anlayamadim??

Arka plan kapali
    parlaklik % 30-40 arasi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scope_123 -- 28 Aralık 2012; 19:31:06 >
  • 
Sayfa: önceki 773774775776777
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.