Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (238. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.726
Cevap
118
Favori
1.227.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • www.ticarikazanclar.com arkadaşlar herkes kazansın bi inceleyin derim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: scat_lift

Daha makinayı alamadım ama seçeneklerden rq1260'ı çıkardım. Elekli düz sistem alacağım. Ya panasonic eslf51 ya da braun 790cc4. İki cihazda çok güzel. En yakın tıraşı hangisi sağlıyorsa onu seçerim inşAllah Artık birini seçeceğim, çağrem kalmadı. Fikri olan varsa esirgemesin

Valla hocam 1260'ı eleyerek hayatının hatasını yapmışsın. Normalde jilet le bile tıraş olamam cildim çok hassas sırf bh yüzden kirli sakalla geziyordum ama rq1280 aldığımdan beri günlük tıraş oluyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: er-soy

quote:

Orijinalden alıntı: scat_lift

Daha makinayı alamadım ama seçeneklerden rq1260'ı çıkardım. Elekli düz sistem alacağım. Ya panasonic eslf51 ya da braun 790cc4. İki cihazda çok güzel. En yakın tıraşı hangisi sağlıyorsa onu seçerim inşAllah Artık birini seçeceğim, çağrem kalmadı. Fikri olan varsa esirgemesin

Valla hocam 1260'ı eleyerek hayatının hatasını yapmışsın. Normalde jilet le bile tıraş olamam cildim çok hassas sırf bh yüzden kirli sakalla geziyordum ama rq1280 aldığımdan beri günlük tıraş oluyorum.

Onu geçtim diğer iki modelide eledim. Rf31 satın aldım Hayırlısıyla bekliyorum ürünü.

• Merhaba Arkadaşlar! 1.Philips elektrikli klasik kullandım(10yıl) yüz kısmında iyi ama terli iken boyun bölgesinde tahriş yapıyordu ancak çok dayanıklı çıktı. 2.Braun elektrikli klasik kullandım(6 yıl) çok güçlü motoru vardı(sakalınız isterseniz çelikten olsun farketmez) ama elek kısmı dayanıksız çıktı.Favori düzeltme aparatı çok iyidi.3.Sinbo kullandım,bunu geçelim.4.Panasonic ES 6002 kullanıyorum(5 yıldır) hiç sorun çıkarmadı ama normal şarjlı pil(Lityum değil) var(şarjı ve gücü düşük oluyor) ıslak traşta makine zorlanıyor,fiyatına göre iyi.Şimdi "Evium.com" dan Braun 760 sipariş verdim 290TL kargo dahil ,bakalım nasıl olacak? İlk traş makinem 12 yıl evde yattı bir kaç denemeden sonra bu iş bana göre değil demiştim sonra bir arkadaşın yardımı ile bir haftada alıştım.Şunu da söylemeliyim jiletten makinaya geçmek nasılsa, sistem farkından dolayı Philips'ten Foil(Elekli) makinaya geçmekte aynı zorluğu yaşatıyor.Benzer sistem kullandıkları için Braun ve Panasonic arasında sorun olmuyor.Traş makinesine ben alıştıysam herkes alışır ama makineye göre usüller değişiyor.Keza sıcak bölgelerde kuru traş terlemeden dolayı zorlaşıyor.Güney bölgelerde yaşayanlar ıslak kuru alırsa daha iyi olur.Sistem olarak Foil(Elekli) tip makineleri öneriyorum,jiletten geçişinizde daha kolay olur ve kullanışlı.Tabi her markanın bir çok modeli var tümden iyi ya da kötü demek çok doğru olmaz.

• arkadaşlar merhaba aşşağıda linkini verdiğim ürünü alacağım fakat sizden yorum almak istedim.

1 ) ürün iyi midir sinek kaydı traş yapar mı?

2) ne kadar idare eder beni?

3) kullanırken dikkat etmem gereken şeyler nelerdir.

Lütfen alıntı yaparak yada pm yoluyla cevaplayınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: PETUTA

Merhaba Arkadaşlar! 1.Philips elektrikli klasik kullandım(10yıl) yüz kısmında iyi ama terli iken boyun bölgesinde tahriş yapıyordu ancak çok dayanıklı çıktı. 2.Braun elektrikli klasik kullandım(6 yıl) çok güçlü motoru vardı(sakalınız isterseniz çelikten olsun farketmez) ama elek kısmı dayanıksız çıktı.Favori düzeltme aparatı çok iyidi.3.Sinbo kullandım,bunu geçelim.4.Panasonic ES 6002 kullanıyorum(5 yıldır) hiç sorun çıkarmadı ama normal şarjlı pil(Lityum değil) var(şarjı ve gücü düşük oluyor) ıslak traşta makine zorlanıyor,fiyatına göre iyi.Şimdi "Evium.com" dan Braun 760 sipariş verdim 290TL kargo dahil ,bakalım nasıl olacak? İlk traş makinem 12 yıl evde yattı bir kaç denemeden sonra bu iş bana göre değil demiştim sonra bir arkadaşın yardımı ile bir haftada alıştım.Şunu da söylemeliyim jiletten makinaya geçmek nasılsa, sistem farkından dolayı Philips'ten Foil(Elekli) makinaya geçmekte aynı zorluğu yaşatıyor.Benzer sistem kullandıkları için Braun ve Panasonic arasında sorun olmuyor.Traş makinesine ben alıştıysam herkes alışır ama makineye göre usüller değişiyor.Keza sıcak bölgelerde kuru traş terlemeden dolayı zorlaşıyor.Güney bölgelerde yaşayanlar ıslak kuru alırsa daha iyi olur.Sistem olarak Foil(Elekli) tip makineleri öneriyorum,jiletten geçişinizde daha kolay olur ve kullanışlı.Tabi her markanın bir çok modeli var tümden iyi ya da kötü demek çok doğru olmaz.

Hocam kullanılan teknikler ve teknoloji yıllar geçtikçe inanılmaz hızla gelişiyor. Yıllar önce bende babamın elektrikli Philips2iyle tıraş olup makinanın bana göre olmadığına karar vermiştim.
    Sonradan bir vesile ile yine Philips RQ1260 sahibi oldum. Sonra bunca yıl neden makine kullanmamışım diye hayıfandım. Yeni makineniz hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: webmaster-mt

arkadaşlar merhaba aşşağıda linkini verdiğim ürünü alacağım fakat sizden yorum almak istedim.

Linki göremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

arkadaşlar merhaba aşşağıda linkini verdiğim ürünü alacağım fakat sizden yorum almak istedim.

Linki göremedim.

ekledim sanıyorum :)

http://www.karmarka.com/Braun-340S-Tras-Makinesi%2CPR-1519.html?ref=akakce&v=1.36.2

ürün braun garantili (distribütör)

ithalatcı değil

• Arkadaşlar merhaba,

Daha önce hiç tıraş makinesi kullanmadım bu yüzden size danışayım istiyorum. Aşağıda linkini verdiğim ürün nasıldır? Sakal düzeltme, kirli sakal dışında bu ürün jiletle yaptığımız gibi tıraş da yapabilir mi? Birde babyliss'in ürünlerinin kalitesi nasıldır?

http://www.hepsiburada.com/liste/babyliss-e826e-for-men-10-parca-erkek-bakim-seti/productDetails.aspx?productId=sgbabye826e&categoryId=26012161

• quote:

Orijinalden alıntı: siyahmurat

Arkadaşlar merhaba,

Daha önce hiç tıraş makinesi kullanmadım bu yüzden size danışayım istiyorum. Aşağıda linkini verdiğim ürün nasıldır? Sakal düzeltme, kirli sakal dışında bu ürün jiletle yaptığımız gibi tıraş da yapabilir mi? Birde babyliss'in ürünlerinin kalitesi nasıldır?

http://www.hepsiburada.com/liste/babyliss-e826e-for-men-10-parca-erkek-bakim-seti/productDetails.aspx?productId=sgbabye826e&categoryId=26012161

Adından da anlaşılacağı gibi bu erkek bakım seti.Sakalı kısaltır, kirli sakal yapabilirsim ama jilet gibi 0 traş yapmaz.Onun için traş makinesi almalısın.

• quote:

quote:

quote:

Linki göremedim.

http://www.karmarka.com/Braun-340S-Tras-Makinesi%2CPR-1519.html?ref=akakce&v=1.36.2

ithalatcı değil

Hocam bu makineyi kullanmadim.
    Bilgisi olan arkadaslar yardimci olacaktir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Linki göremedim.

ithalatcı değil

o makinanın başlığı sinek kaydı alır mı acep?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Linki göremedim.

ithalatcı değil

o makinanın başlığı sinek kaydı alır mı acep?

Hocam o makine sinekkaydı tıraş yapar mı bilemiyorum. Onu size ancak o modeli kullananlar söyleyebilir.

Ben 1,5 senedir RQ1260 kullanıyorum. Sinekkaydı tıraş yapıyor ama tahriş, kızarıklık vs yapmıyor. Ancak fiyatı biraz pahalı.

• http://www.vatanbilgisayar.com/Erkek%20ve%20Bayan%20Bak%C4%B1m%20%C3%9Cr%C3%BCnleri/braun-5040s-5040-s-tiras-makinesi-(flexmotiontec)/productdetails.aspx?I_ID=62106

Bugün gidip bunu aldım. Yorumları okudum ve olumsuz bir görüş göremedim.Umarım sorunsuz ve güzel bir traş deneyimi sağlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaPAxA

http://www.vatanbilgisayar.com/Erkek%20ve%20Bayan%20Bak%C4%B1m%20%C3%9Cr%C3%BCnleri/braun-5040s-5040-s-tiras-makinesi-(flexmotiontec)/productdetails.aspx?I_ID=62106

Bugün gidip bunu aldım. Yorumları okudum ve olumsuz bir görüş göremedim.Umarım sorunsuz ve güzel bir traş deneyimi sağlar.

Hocam philips rq 12xx serisi herhangi bir cihaz al keyfine bak, kızarıklıklar yüzünden tıraş olmakran nefret eden biri olarak söylüyorum günde 2 kez tıraş olasım var ;-)

• quote:

Orijinalden alıntı: er-soy

quote:

Orijinalden alıntı: CaPAxA

http://www.vatanbilgisayar.com/Erkek%20ve%20Bayan%20Bak%C4%B1m%20%C3%9Cr%C3%BCnleri/braun-5040s-5040-s-tiras-makinesi-(flexmotiontec)/productdetails.aspx?I_ID=62106

Hocam philips rq 12xx serisi herhangi bir cihaz al keyfine bak, kızarıklıklar yüzünden tıraş olmakran nefret eden biri olarak söylüyorum günde 2 kez tıraş olasım var ;-)

Dogrudur.

Yeri geliyor aksam tekrar tiras olmuslugum vardir.

Tiras olmak onceden izdirap verici bir durumken makineyi aldiktan sonra Ilk bir kac ay Cumartesileri bile tiras oldum.

Siz ne kadar bir suredir RQ12xx kullaniyorsunuz?

Sunun icin sordum; biliyorsunuz basligi iki yilda bir degistirin bir uyari okudum.
    Benim bir bucuk sene oldu ama basliktan bir sikayetim yok.

Acaba ne oluyorda basligi degistirmemiz gerekiyor?

Bicaklar mi koreliyor? Yuzumuzde kanama vs mi oluyor merak ettim.

• http://www.hizlial.com/philips-rq117516-sensotouch-tras-makinesi/08.007.1245.0060

bu makinayı kullanan var mı çok az yerde satılıyor önerirmisiniz
  • Eveeeet! 3-4 aylık bekleyişin sonunda traş makineme kavuştum. Philips RQ1260 aldım. İnternette peşin 370, taksitli 410 TL'ye bulabildim. Vatan'dan yanında düzeltme setiyle 450 uygun geldi ve elden aldım, kargo beklemek yerine.

- Öncelikle yanında gelen dökümantasyon çok zayıf. Neyi nasıl yapacağını, kaç dakika şarj edeceğini anlatmıyor ve araştırmak zorunda kalıyorsun. Şarj süresini kutunun üzerindeki küçücük pilden anlayabildim.

Traş deneyimine geçersek,

- Aldığım sakal 1-1.5 günlüktü. Niveanın jeliyle ıslak şekilde oldum. Traştan sonra da Nivea'nın traş sonrası balsam'ını kullandım.

- Öncelikle bu üç başlıklı makinelere çok soğuk baktığımı söyleyeyim. Özellikle favori altını almak işkence bu makinelerle. O kısmı jiletle almak zorunda kaldım. Belki elim alışınca alabilirim.

- Traş keyfi ise kesinlikle hissizdi. İyi anlamda hissizdi yani. Jiletin cildimi törpülemesi hissinden kurtulmak çok güzel bir duygu. Makinenin kestiğini ise hiç anlamıyorsunuz. Durup bir araştırmak zorunda kaldım, gerçekten alıyor mu diye bakmak için. Çok keyifli, acısız, pürüzsüz ve hızlı bir deneyimdi.

- Sinekkaydılığına gelirsek, jiletten çok daha pürüzsüz bir traş sundu bana. Arada kalan sakallar vardı. Sonra üstünden geçip iyice sinekkaydı, bembeyaz bir suratla kaldım.

- Özellikle ademelmasının sağ tarafındaki sakallarım sağa, sol taraftakiler sola doğru çıkıyor. Her ne kadar bu kısımları beklediğimden daha iyi alsa da arada kıllar kaldı ve bunları almak için cebelleştim. Çünkü üstünden geçince alamadım. Garip taktikler denedim. Açıkçası sakalı kesme sistemini anlayamadığımdan oldu. Sonunda başardım gerçi ama yine de çok az da olsa ve gözle fark edemesem de pürüzlü 1-2 alan kalmış.

- İlk traş için düşük beklentilerime rağmen(ya da düşük olması sayesinde) memnun kaldım. En son 10-15 yıl önce lisede makine kullanmıştım. Yani gerçek anlamda ilk kez makine kullanıyorum. Yüzüm ve elim alıştıkça deneyimim daha da iyiye gider diye umuyorum.

Ek: Yarın kuru traş olacağım. Ondan beklentim daha da düşük. Umarım o da yüzümü kara çıkartır. Gerçi bu kadar pürüzsüz traş beni iş yerine iki gün götürür açıkçası. Yüzümü kazıyarak tersten jiletle traş olduğumda iki günde bir oluyordum ama cildim kaldıramadığı için o şekilde traş olamıyordum. Philips sayesinde 2-3 traşla bir haftayı atlatabilirim sanırım.

Ek2: Bu arada celebi'nin videosunu bir daha izledim. Ben onun gibi tek seferde almadım sakalları. Jilet gibi suyun altında yıkaya yıkaya aldım. Celebi gibi alsam 2-3 dakika bile sürmezdi sanırım. Bir de öyle deneyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenk78 -- 9 Haziran 2013; 23:51:57 >

• Hocam makineniz hayirli olsun.
    Bir kac denemeden sonra yuzunuze en uygun tiras seklini ve stilini siz bulursunuz. Selamlar

• 
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.