Şimdi Ara

Usb bellek yazma koruması kaldırma çözene 16 Gb Sandisk hediye (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
7
Favori
138.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Sorunu çözdüm İnşallah sizde de işe yarar. Sizler gibi uzun zamandır bu duruma çözüm arıyordum. Bizim 2GB flash diske hiç bir şekilde ulaşılamıyordu. Bilgisayara taktığımda Mesela "E" olarak görüyor ama çift tıkladığımda "disk yazmaya karşı korumalı, biçimlerndir" deyip format atma penceresi açılıyordu. Tabiki format sonlanmıyordu. Forumlardan birinde Hiren boot tan bahsedilmiş. Hiren boot 15,2 indirip diske yazdım. Diskten bilgisayarı(xp kurulu) boot ettikten sonra "dos programları/ disk partiion araçları/ Gparted" başlıklı programı çalıştırdım. Linuks açıldı. masa üzerindeki partition araçlarından disk formatsız görülüyordu. Daha doğrusu dos tabloları silinmiş görülüyordu. Önce dos tablasu yeniden oluşturdum sonra format attım fat32 olarak. Şimdi flash çalışıyor. Hiç açılmayan disklerinizi atmadan bir defa daha deneyin derim. Ödül filan da istemiyorum. :)))

Herkese İyi Çalışmalar Kolay Gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanefebenim -- 8 Nisan 2013; 14:47:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanefebenim

Merhaba arkadaşlar. Sorunu çözdüm İnşallah sizde de işe yarar. Sizler gibi uzun zamandır bu duruma çözüm arıyordum. Bizim 2GB flash diske hiç bir şekilde ulaşılamıyordu. Bilgisayara taktığımda Mesela "E" olarak görüyor ama çift tıkladığımda "disk yazmaya karşı korumalı, biçimlerndir" deyip format atma penceresi açılıyordu. Tabiki format sonlanmıyordu. Forumlardan birinde Hiren boot tan bahsedilmiş. Hiren boot 15,2 indirip diske yazdım. Diskten bilgisayarı(xp kurulu) boot ettikten sonra "dos programları/ disk partiion araçları/ Gparted" başlıklı programı çalıştırdım. Linuks açıldı. masa üzerindeki partition araçlarından disk formatsız görülüyordu. Daha doğrusu dos tabloları silinmiş görülüyordu. Önce dos tablasu yeniden oluşturdum sonra format attım fat32 olarak. Şimdi flash çalışıyor. Hiç açılmayan disklerinizi atmadan bir defa daha deneyin derim. Ödül filan da istemiyorum. :)))

Herkese İyi Çalışmalar Kolay Gelsin.

Deneyeceğim dostum. Teşekkürler..

• arkadaşlar herşeyi denedim olmuyor.. bu yöntemler dışında sorunu çözebilen olursa bana haber veririrse çok makbule geçer
  • Black1914 B kullanıcısına yanıt
    cok farkli bir cozum onericem..
    Bilgisayarı önce yedekle..
    Sonra format atmaya basla.. Format atarken disk seciminde USB yide sec..
    Uğrasıcaksın ama yine de bir dene istersen..
  • BOOTICE ile formatlamayı da deneseydin keşke.

Yukarıda verilen Repair isimli programın içinde de büyük ihtimal preformat programı var.Preformat programı Sandisk belleklerde çalışmaz.Kingston yada Toshiba belleklerde yani phison çipli belleklerde çalışır.
    Preformat'a gelince,preformat genelde phison çipli flashlarda uygun preformat sürümüyle gerçekleşiyor.onun için This IC does not support gibi bir hata verdi..

geçen sene Preformat ve MPALL kullanarak 4gblık flash belleğime 2 bölüm oluşturmuştum.bi dahada geri getiremedim.ama bölümler çalışıyor o konuda sorun yok.

Preformat işlemi de flash bellekler için tehlikeli olabilir.eğer preformat sırasında elektrikler kesilirse flash belleğiniz tamamen uçar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _osiris_

quote:

Orijinalden alıntı: tan

Birde şurdan inenle bak:
    https://github.com/downloads/pbatard/rufus/rufus.exe

olmadı hocam Error : Write Error

quote:

Orijinalden alıntı: alperdursun

http://www.mayonez.net/tam-surum-programlar/potable_program_warez/23143-flashbellek-korumasje-flashfree.html

''Sistemde Flash Bellek Koruması Yok '' dedi zaten

quote:

Orijinalden alıntı: akcan

yalnızca laptopda oluyorsa laptop windows registry ayarlarında kısıtlama olabilir.

birçok bilgisayarda denedim sorun belleklerde

quote:

Orijinalden alıntı: BiPeRVA

www.hotfile.com/dl/15913430/4ebe5e9/FlashFree.rar.html

bu programı dene bakalım veya

Başlat/çalıştıra gelip regedit yazıp tamam dedikten sonra; HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Curr entControlSet \Contro l\StorageDevicePolicies kısmından WriteProtect i bulup sağ tıklayıp "değiştir" dedikten sonra orada çıkan değer eğer 1 ise 0 yapın. Son olarak ControlSet001 ve ControlSet002 kısımlar içinde aynısını uygulaya

denendi iki yöntemde olmuyor

quote:

Orijinalden alıntı: tzeberusx1

flas belleklerin her hangi bir yerinde jumper varmı küçük tuş gibi olurlar genelde sağa ve sola doru olular eğer varsa tam tersi yöne dönderin gine olmuyor ise windows ta bir sorun vardır destek vermoyor ola bilir !

jumper yok

Valla bende merak ettim servise götürmek dışında çözebilen varmı yukarıdaki sarunun aynısı

• aynı sorundan muzdariptim ve az daha kafayı sıyıracaktım taaaki bu programı bulana kadar tarafımca denenmiş ve test edilmiştir flash bellek yazma koruması hatasına karşı %100 çözüm.

Programın kullanımına gelince: Usb bellek takılı iken çalıştırın 5 Dakika bekleyin bitince sizi uyaracak uzun bir süre program cevap vermez ise usb belleği çıkarın. yeniden takın ve windows üzerinden biçimlendirin. hiçbir yerden alıntı değildir birebir denediğim bir uygulamadır.

programın linki :www.mediafire.com/download/dalzj6l64sqhahz/Formatter+Silicon+Power+v.3.7.0.0+%28PS2251%29.zip

• Köşede duran aynı sorunlu usb bellek vardı bulursam denicem.
  • arkadaşlar internette aradım taradım, tam flash lazım olacak dedim ama düzeltememiştim.

flash ımda sorun yoktu, geçende komşunun bilgisayara takınca bu sorun başladı ve kendi bilgisayarımda da aynen devam etti.usb girişli bir iki farklı araba teybinde şarkıları dinledim.eve gelip benim pc ye tekrar taktım ve sorun yoktu; biçimlendirme yaptım ... :)
  • idris_izmirli İ kullanıcısına yanıt
    Kardeşim sırf sana teşekkür edebilmek için 3 yıldır girmediğim donanımhaber hesabımın şifresini falan araştırıp buldum Allah razı olsun :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: idris_izmirli

aynı sorundan muzdariptim ve az daha kafayı sıyıracaktım taaaki bu programı bulana kadar tarafımca denenmiş ve test edilmiştir flash bellek yazma koruması hatasına karşı %100 çözüm.

Programın kullanımına gelince: Usb bellek takılı iken çalıştırın 5 Dakika bekleyin bitince sizi uyaracak uzun bir süre program cevap vermez ise usb belleği çıkarın. yeniden takın ve windows üzerinden biçimlendirin. hiçbir yerden alıntı değildir birebir denediğim bir uygulamadır.

programın linki :www.mediafire.com/download/dalzj6l64sqhahz/Formatter+Silicon+Power+v.3.7.0.0+%28PS2251%29.zip

device not found... araştırmaya devam ediyorum. çözüm bulursam yayınlayacağım.

• Evet, üstteki tüm mesajlardaki programlar ayrıca kendi aratıp bulduğum programlar da dahil olmak üzere bende işe yarayan tek programı buldum. Artık flash sürücüyü sorunsuz kullanabiliyorum. (KESİN BİLGİ)

JetFlash Online Recovery

bu linkte sağ tarafta indirmeniz için seçenek sunuyor, oradan yukarıdan aşağı seçecekleriniz:

Software
    Windows
    English
    JetFlash General Product Series (bu program bende çalışan sizde çalışmazsa menüden diğerlerini de deneyebilirsiniz.)

Download a tıklayıp programı indirin. Programı yapınca aynı işlemi iki defa yapacaksınız. Garanti çözüm için verileri kurtarma seçeneğini kullanmayın ne varsa silip atsın.
    OK e tıklayın sonra aynı pencere yine görünecek tekrar aynı seçeneği seçip OK tıklayın bu sefer biraz daha uzun sürecek sabırla bekleyin. İşlem tamamlandığında USB diski çıkarmanızı isteyecek. Çıkarıp tekrar taktığınızda tertemiz bi USB bellek olacak. dosya ekleyip silebilir ve formatlayabilirsiniz.

Umarım sizde de çalışır.

• Tolga_YILMAZ kullanıcısına yanıt
    Hocam milyon tane program denedim açamadım.
    Hiç ümidim yok ama bir deneyeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: idris_izmirli

aynı sorundan muzdariptim ve az daha kafayı sıyıracaktım taaaki bu programı bulana kadar tarafımca denenmiş ve test edilmiştir flash bellek yazma koruması hatasına karşı %100 çözüm.

Arkadaşım allah razı olsun Program işe yaradı Flash bellekte ne varsa boşalttı artık kopyala, yapıştır, sil komutlarını istediğim gibi kullanabiliyoruz Sağol :) :)

• sonuçları merakla bekliyorum =)

@bilgehannnn
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga_YILMAZ

Evet, üstteki tüm mesajlardaki programlar ayrıca kendi aratıp bulduğum programlar da dahil olmak üzere bende işe yarayan tek programı buldum. Artık flash sürücüyü sorunsuz kullanabiliyorum. (KESİN BİLGİ)

JetFlash Online Recovery

bu linkte sağ tarafta indirmeniz için seçenek sunuyor, oradan yukarıdan aşağı seçecekleriniz:

Software
    Windows
    English
    JetFlash General Product Series (bu program bende çalışan sizde çalışmazsa menüden diğerlerini de deneyebilirsiniz.)

Download a tıklayıp programı indirin. Programı yapınca aynı işlemi iki defa yapacaksınız. Garanti çözüm için verileri kurtarma seçeneğini kullanmayın ne varsa silip atsın.
    OK e tıklayın sonra aynı pencere yine görünecek tekrar aynı seçeneği seçip OK tıklayın bu sefer biraz daha uzun sürecek sabırla bekleyin. İşlem tamamlandığında USB diski çıkarmanızı isteyecek. Çıkarıp tekrar taktığınızda tertemiz bi USB bellek olacak. dosya ekleyip silebilir ve formatlayabilirsiniz.

Umarım sizde de çalışır.

Hocam indirdim aynen dediklerini felan yaptım bi yüklenme çıktı küçük bi pencerede %0 da kalıyor, başka hareket yok öyle kalıyor yani

• hocam 2 tane flash bellek var bende birisi sandisk cruzer edge 8 gm diğeri sandish cruzer 16 gb ikisindede bu yazmaya karşı korumalı hatasını veriyor. internette araştırınca öğrendimki bu donanımsal bir hataymış ve sandisk bunu garanti kapsamına dahil ediyormuş. Dediğim modellerde bu sorunu yaşayan arkadaşlar varsa iade etsin derim yazılımla çözülecek bir şey değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bos İnsan

quote:

Orijinalden alıntı: Tolga_YILMAZ

Evet, üstteki tüm mesajlardaki programlar ayrıca kendi aratıp bulduğum programlar da dahil olmak üzere bende işe yarayan tek programı buldum. Artık flash sürücüyü sorunsuz kullanabiliyorum. (KESİN BİLGİ)

JetFlash Online Recovery

Software
    Windows
    English

Umarım sizde de çalışır.

Hocam indirdim aynen dediklerini felan yaptım bi yüklenme çıktı küçük bi pencerede %0 da kalıyor, başka hareket yok öyle kalıyor yani

dediğin gibi donanım hatasıysa yazılım bunu çözemez elbet. bizim buradan flashın firmwaredeki mantık hatasını yazılımla düzeltmekten öteye geçmez :D

• idris_izmirli İ kullanıcısına yanıt
    @idris_izmirli
    üstad helal olsun oldu ne kadar teşekür etsem az
  • Tolga_YILMAZ kullanıcısına yanıt
    kardeş çok teşekkür ediyorum allah razı olsun 8gb transcend belleğimi her türlü programı denemiştim ama bu işe yaradı. sağol
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.