Şimdi Ara

Konuşkan Olmak İçin Ne Yapmalı? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
65
Cevap
5
Favori
75.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • kendimden örnek vereyim; kız arkadaşlarımla buluşmadan önce ne konuşucaz derim (ortak ilgi alanlarımız pek yok) ama buluşunca öyle bir şey yaşamıorum. rahat, konuşkan ve espirili biriyimdir. ben bile bazen böyle düşünebiliorum. sende konu bulamıorum diye düşünme. otobüste metroda tanıklık ettiğin veya haberlerde gördüğün olayları paylaş. laf lafı açar, fazla kasma yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: andruil

dostum ben çok feci gevezeyim.. 1,5 sene konuşarak para kazandım.. zaten konuşkan biriydim, kız arkadaşımla da saatlerce telefonda konuşurdum. sonra çağrı merkezinde çalıştım 1,5 sene. telefonda konuşmaya devam ettim her zaman yaptığım gibi bi de üstüne para kazandım

kitap okumak faydalı ama şu açıdan faydalıdır; saçma cümleler kurmazsın, daha düzgün konuşursun, cümlelerinin sonunu getiremediğin bir durum olmaz.
    diksiyon önemlidir.. konuşurken karşındaki "ne diyo la bu?" dememeli..
    konuştuğun konuda bigi sahibi olman gerek ki en azından muhabbet açabilesin ya da muhabbete ortak olasın..
    çok konuştuğum gibi aynı zamanda 10 parmak bakmadan da klavyede yazabiliyorum mesela ve arkadaşlarla internette yazışırken bile karşımdaki 2 satır ben 6-7 satır yazıyorum..
    genelde bana söylenen "olum bi sus da motorun soğusun lan.." oluyo

Sıkılmıyor musun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dostum ortamda sevilen insan olmak istiyorsan kimseye karşıt görüş sunma. Birisi yanlış birşey söylüyorsa bile olsun yanlış kalsın. Geçen bi çocukla arabadayız. Arabasında start stop var , çocuk her durduğunda start stop devreye giriyor(sağa sola dönerken saniyelik durmalarda bile start stop devreye giriyor) bende uyardım dedim bence kapat onu zarar verir motora böyle çok fazla kullanman. Çocuk resmen bozuldu la ben bunu diyince. Böyle bi soğuk rüzgarlar esti ortamda.. Bende bi tribe girdim kendimi çok bilmiş tipler olur ya hani çok konuşur habire onlar gibi hissettim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cngzmls

quote:

Orijinalden alıntı: andruil

dostum ben çok feci gevezeyim.. 1,5 sene konuşarak para kazandım.. zaten konuşkan biriydim, kız arkadaşımla da saatlerce telefonda konuşurdum. sonra çağrı merkezinde çalıştım 1,5 sene. telefonda konuşmaya devam ettim her zaman yaptığım gibi bi de üstüne para kazandım

kitap okumak faydalı ama şu açıdan faydalıdır; saçma cümleler kurmazsın, daha düzgün konuşursun, cümlelerinin sonunu getiremediğin bir durum olmaz.
    diksiyon önemlidir.. konuşurken karşındaki "ne diyo la bu?" dememeli..
    konuştuğun konuda bigi sahibi olman gerek ki en azından muhabbet açabilesin ya da muhabbete ortak olasın..
    çok konuştuğum gibi aynı zamanda 10 parmak bakmadan da klavyede yazabiliyorum mesela ve arkadaşlarla internette yazışırken bile karşımdaki 2 satır ben 6-7 satır yazıyorum..
    genelde bana söylenen "olum bi sus da motorun soğusun lan.." oluyo

Sıkılmıyor musun?

5 yıl önce yazdığım bir yazıyı alıntılayarak soru sorman takdire şayan

Çok konuşmak sorun değil, önemli olan boş konuşmamak. 5 yıl içinde çok şey değişti hayatımda. İş hayatımda büyük ilerledim, evlendim, çocuğum bile oldu. (Darısı sizlerin de başına inşallah.) Bu da yaşam tarzımda değişiklikler getirdi, daha olgun biri oldum. Hala konuşmayı, sohbet etmeyi severim. Sıkılmam da bundan. Yerinde ve zamanında konuşmak lazım. Patavatsızlık ile gevezelik arasındaki farkı iyi bilmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andruil -- 17 Ağustos 2017; 9:14:49 >

• Hrt

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.