Şimdi Ara

Konuşkan Olmak İçin Ne Yapmalı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
66
Cevap
5
Favori
75.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sonradan kazanılabilecek bi olay değil.içinden geliyo olur.bi konu açmak için kendini kasıyosan veya kendini konuşmak zorunda hissediyosan zaten kaybetmişsin demektir.sadece suyu akışına bırak , o yolunu bulur.
  • Gelistirebilecegin birsey degil bence. Yapin geregi sessiz ya da konuskansindir.
  • Konu açayım diye kasma kendini, aklına gelen şeyleri söyle etrafına bakın ondan bundan konuş konu konuyu getirir
  • quote:

Orijinalden alıntı: S. Todd

quote:

Orijinalden alıntı: Mimar SaNAN

kitap okumak değilde. insan birşey biliyorsa konuşur . ama bu şey insanların yakından alakası olan şeyler olmalı. eğer bir üni.li çevreyse konuşmak olmak istedğin ortam popüler kitaplar ve edebiyat işe yarayabilir. eğer mahalleden insanlarsa onların ilgilendiği şeyleri bilmelisin ; mesela bir esnafla konuşmak istiyorsan ekmeği kaç liradan aldığını bilmelisin.

aslnda düşündümde esnafla konuşmak için ekmek fiyatını bilmene gerek yok . futbol bilsen yeter . çünkü Türk toplumunun büyük bir kesimi futbolseverdir. eğer iyi bir futbol muhabbetn varsa bu seni konuşkan yapar.

yani kısaca hangi insanlarla aynı şeyi seviyor , aynı şeyi biliyorsan onlarla muhabbetin olur . bana arkadaşını söyle saa kim olduğunu söyleyim sözüde burdan geliyor sanırım .

unutmadan: girişkenlikte şart tabiki.

Çok bilmek mesele değil misal;
    Bi' kızla erkek arkadaşı(sevgilisi değil) bi' masada oturup konuşurken,kızın başka bi arkadaşı geliyor(yine sevgilisi değil) hemen masaya oturuyor adamla el sıkışıyor inanılmaz samimi bi' görünüşle birşeyler soruyor ve adama birşeyler söylüyor.Sonuç:1-2 dk. önce adını yeni öğrendiğin bi' adamla 20 yılllık dostmuş gibi rahat rahat iletişim kuruyor.

Bu kişilik meselesi, ben de böyleyimdir mesela. Bir ortama girerken kendini kasma, acaba sıkılır mı diye düşünme, sadece konuş. Eğer sıkılır mı? falan diye düşünürsen konuşamazsın, sıkılırsa gider de konuşmaya devam et. Araya kimseyle mesafe koyma, direkt kanka n'aber diyebil.

• bilgi sahbi oldugun konulardan bahset.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mimar SaNAN

kitap okumak değilde. insan birşey biliyorsa konuşur . ama bu şey insanların yakından alakası olan şeyler olmalı. eğer bir üni.li çevreyse konuşmak olmak istedğin ortam popüler kitaplar ve edebiyat işe yarayabilir. eğer mahalleden insanlarsa onların ilgilendiği şeyleri bilmelisin ; mesela bir esnafla konuşmak istiyorsan ekmeği kaç liradan aldığını bilmelisin.

aslnda düşündümde esnafla konuşmak için ekmek fiyatını bilmene gerek yok . futbol bilsen yeter . çünkü Türk toplumunun büyük bir kesimi futbolseverdir. eğer iyi bir futbol muhabbetn varsa bu seni konuşkan yapar.

yani kısaca hangi insanlarla aynı şeyi seviyor , aynı şeyi biliyorsan onlarla muhabbetin olur . bana arkadaşını söyle saa kim olduğunu söyleyim sözüde burdan geliyor sanırım .

unutmadan: girişkenlikte şart tabiki.

Çok bilmek mesele değil misal;
    Bi' kızla erkek arkadaşı(sevgilisi değil) bi' masada oturup konuşurken,kızın başka bi arkadaşı geliyor(yine sevgilisi değil) hemen masaya oturuyor adamla el sıkışıyor inanılmaz samimi bi' görünüşle birşeyler soruyor ve adama birşeyler söylüyor.Sonuç:1-2 dk. önce adını yeni öğrendiğin bi' adamla 20 yılllık dostmuş gibi rahat rahat iletişim kuruyor.

ben herşeyi bil demiyorumki . sadece o kişi ile ortak bir bilgin olsun. o kişinin sevdiği ve bildiği bir şeyi sende bil .

• quote:

Orijinalden alıntı: baris68

bilgi sahbi oldugun konulardan bahset.

Hocam aynı dertten bende muzdaribim.

Bilgisayar (Sohbet etmek içi evine format atmaya bile gitmiştim.)
    Elektrik - Elektronik (Oturup birlikte pcb çizdiğim arkadaşım var)
    Gündemi takip ediyorum (Ne zaman konuşmaya kalkışsak tartışma çıkıyor birbirimizi döveceğiz nerdeyse.)
    El becerisi gerektiren şeyler
    Bisikletle gezerim
    Eskiden deli gibi kitap okurdum bilgisayar ile ne zaman tanıştım o anda kitap okuma alışkanlığım bitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut_baris -- 29 Ocak 2012; 16:56:51 >
  • Özel bir çaba sarfetmiyorum , doğal bir özellik Konuşmadan durmak çok zor ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: yok kişi

Özel bir çaba sarfetmiyorum , doğal bir özellik Konuşmadan durmak çok zor ya

bayanların genetiği bu erkekler için aynı şey geçerli değil. sizin DNA'nızda susmak yok
  • tam tersi bende şu çenemi kapatabilsem diyorum bazen. en iyisi orta halli takılmak ne az ne çok.
    bilgisayarın başından kalkarsan sorun çözülür ve tabi ki özgüvende gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: andruil

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ad1g3

Konuşkan olabilmen için,o konuşacağın konularla ilgili olman lazım... Örnek:Bir spor sohbetine spordan anlamazsan katılamazsın tabikide , ama çok gezen birisindir birisi ya ben şurayı çok beğendimder ve sen bunun üzerine konuşabilirsi... Kitap okumak ile bence alakası var , farklı dünyalara açılan bir kapı sonuçta...

Hayır yani anlatamıyorum,bazıları hiç tanımadıklarıyla bile 2 dakika içinde 20 yıllık arkadaşmış gibi oluyor.Bense pek sessizim.

ölelerine denk gelmiş.. sen de ona şahit olmuşsun sadece.

yoksa despot birine denk gelsin de konuşsun bakim 20 yıllık arkadaşı gibi " bu ne laubalilik, bu ne samimiyet hayırdır? " cevabını alsın.. mal gibi kalır öle..

Hayır işte benim kasteddiğim laubalilik değil,adam çok rahat doğru düzgün muhabbet kuruyor.Öyle "naber kanka" ayakları değil gayet düzgün adam gibi konuşuyor.Ama çevreye sanki 20 yıllık tanıdıklarmış havası veriyor.
    Yoksa zerre laubalilik yok.Kıza birşey söyleyecek,adamla 2-3 dakika konşuyor,sonra kızı masadan kaldırıyor.

Ve bir kaç kişide özgüven demiş ama özgüvenim gayet yerinde sadece şu konşkanlık meselesi canımı sıkıyor.

• Git karşı cinsiyetten biriyle konuş. Aklına ne gelirse söyle. İlk başlarda saçmalayacaksın hatta karşındaki konuşmak istemeyecek seninle. Sonra başka biriyle konuşmayı dene. Denemelerin boyunca nasıl konuşman gerektiğini zaten farkında olmadan anlayacaksın. Bir süre sonra o bahsettiğin kişiden bir farkın olmayacak.
  • Bende de aynı sorun var. Kimseyle konuşamıyorum aklıma konuşacak hiçbir şey gelmiyor. İnsanlar benle konuşmaya çalışıyor ben ya konuşamıyorum yada sesim çok kısık çıkıyor. En çok bilgili olduğum konuda bile konuşamazken aynı konuda hiçbir şey bilmeyen insanlar bile benden daha iyi konuşuyor. Birisiye 5 dakka konuşunca fenalık basmaya başlıyor çünkü konuşamıyorum. Eve akraba misafir falan gelince saklanacak yer arıyorum. Eskiden böyle sorunlarım yoktu. Bilgili biri varsa yardım lütfen!
  • dostum senin sorunun içine kapanıklık onunda tek çözümü karaköy zürafa sokaktaki ablalarımza gidip muamele çektirmektir bak gör nasıl kabak çiçeği gibi açılıyosun
  • rahat olmaya çalış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nikopoll

dostum senin sorunun içine kapanıklık onunda tek çözümü karaköy zürafa sokaktaki ablalarımza gidip muamele çektirmektir bak gör nasıl kabak çiçeği gibi açılıyosun

.rospularla beraber olmak işime yaramaz. Sorunumu çözecek başka birşey öner.
  • ise gir, calis, sorumluluk al.
    isini iyi yapmaya calis boylece kendine guven kazanacaksin. cevrendekilerle hep iletisim kurmak zorunda kalacaksin.
    boylece alisacaksin.
    kari kiz meselelerini cok kafana takma yoksa icine kapanmaya devam edersin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende çevremdekilerden sıkıldım hep aynı şeyler içinde konuşup duruyorlar, bu yüzden fazla konuşmamayı seçtim.
    İnsan kendini kasmamalı içinden geldiği gibi hareket et, aslında birde şuna bağlı insan sevdiği hoşlandığı kişilerle daha çok konuşabiliyor sevmediği kişilerle konuşamıyor
  • böyle tipler damdan düşer gibi dün başından geçen şeyleri anlatmaya başlar
    birazda kendi kendine konuşur havasında söyler
    sen de düşünürsünki bu adam niye bunları anlatıyor
    ben anlatsam bunları millet bana ne bundan der diye düşünürsün ama
    işin aslı öyle değil, sohbetler böyle başlar kimi zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: adam haklı beyler

ise gir, calis, sorumluluk al.
    isini iyi yapmaya calis boylece kendine guven kazanacaksin. cevrendekilerle hep iletisim kurmak zorunda kalacaksin.
    boylece alisacaksin.
    kari kiz meselelerini cok kafana takma yoksa icine kapanmaya devam edersin

Karı kız meselelerinden hiç anlamam, uğraşmam, takmam. İhtiyacım olan şey konuşabilmek.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.