- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
KOMBİ ARIZALARI BURAYA
Bu konudaki kullanıcılar:

9337
Cevap
186
Favori
784959
Tıklama
Sayfaya git: Sayfa: <<     12 [14] 16 17 18 19 20 21      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş

3998 Mesaj
11 Kasım 2012; 11:10:13 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orijinalden alıntı: west point

kOMBİ USTASI arkadaşım eca premiksin pc bağlantısı ve programı nasıl oluyor bilgin varmı

araştırmadım

134 Mesaj
11 Kasım 2012; 14:51:19 

kombi ustası arkadaşım kombi baymak novadens extra ön panel oturduğum odada panel üzerinde oda sıcaklığı ile yanına astığım termometre farklı gösteriyor biri panel 20 termometre 23 gösteriyor arıza mı var acaba yada farklılık gösterir mi birde bu kombilerde istenilen sıcaklığa ulaştığında burolür ateşlemeyi kesiyor ancak pompa hiç susmuyor devamlı çalışıyor aydınlatırsan sevinirim bu kombiyi aldığıma pişman olmaya başladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ASRIN32 -- 11 Kasım 2012; 15:01:00 >
Buna gelen 2 yanıtı gör.

677 Mesaj
11 Kasım 2012; 16:25:53 

Sevgili ustalar merhaba.. Demirdöküm 275 hermetik şofbenim f5 arızası veriyor ve suyu ısıtmıyor. Son günlerdeki aşırı yağmurlardan olabilir diyerek baca bağlantısını söktüm ve tahmin ettiğim gibi bacanın dış borusunun alt tarafında su abirikntisi vardı. Şofbenin ise salyangoz fanında su damlacıkları vardı. Fön makinası ile kurutma yaptım fanı kurutttum. Baca borusundaki suyu sildim. Tekrar çalıştırdım şimdi ise fan çalışmaya başladı ama su açıkken 5-10 sn sonra F5 arızası veriyor. Ürünün garantisi devam etmekte. Kendi yapabileceğim birşey var mı yoksa servisi mi çağırayım.. Teşekkürler
Buna gelen 2 yanıtı gör.

*ideos x5, NIKON D40,D90,YN 468 II,18-105 VR, 50 MM 1.8D SONY 46NX720 ,
*SONY STR-DE497P, PIONEER A-445, KENWOOD LSK-500II, GS RACING STORM EVO BUGGY

Huawei IDEOS X5

9 Mesaj
11 Kasım 2012; 21:21:56 

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

yukarıda nedenlerini yazdım

Hayırlı geceler hocam benimde 2 sorunum var.Yardımcı olabilirsen sevinirim.
1. kombiyi 42-45 derece civarlarına ayarlıyorum.genelde en fazla 50 yi filan gösteriyo derecesi.ama bazen 73-74 lere çıkıyo kombiyi off konumuna getirip tekrar 42 dereceye filan getirince ısı düşüyor.o 73-74 derecelere gelince inmiyo.sebebi ne olabilir.Sakıncası olabilirmi patlama gibi ? denk gelince kapatıp açıyorum kombiyi ama uyurken olursa ? :( bide o 73-74 lere gelince sanki doğalgaz kullanım miktarı değişmiyo gibi sayaç dönme hızında değişiklik yok gibi ama sürekli ateşleme yapıyo sanırım.

2. sorunum ise duş alcağım zaman banyodaki bataryadan sıcak suyu açıyorum bi miktar açıkken kendiliğinden kapanıyor su.suyu az daha açınca tazzikli açılıyor.tazzikli açıldıgı için su ılık geliyo az kısınca tekrar bi anda kapanıyo su.musluk tam kapalı olmamasına rağmen :S böyle bi sorun işte bunuda çözemedim

Yardımcı olursan sevinirim.Teşekkür ederim şimdiden.Allaha emanet olunuz.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

248 Mesaj
11 Kasım 2012; 22:33:40 

quote:

Orijinalden alıntı: schu-mi

Sevgili ustalar merhaba.. Demirdöküm 275 hermetik şofbenim f5 arızası veriyor ve suyu ısıtmıyor. Son günlerdeki aşırı yağmurlardan olabilir diyerek baca bağlantısını söktüm ve tahmin ettiğim gibi bacanın dış borusunun alt tarafında su abirikntisi vardı. Şofbenin ise salyangoz fanında su damlacıkları vardı. Fön makinası ile kurutma yaptım fanı kurutttum. Baca borusundaki suyu sildim. Tekrar çalıştırdım şimdi ise fan çalışmaya başladı ama su açıkken 5-10 sn sonra F5 arızası veriyor. Ürünün garantisi devam etmekte. Kendi yapabileceğim birşey var mı yoksa servisi mi çağırayım.. Teşekkürler

fanın içindeki çarkı yıkayıp oralardaki tozları bi çekseydin çalışır o alet birde kombilerdeki gibi basınç fark presostatı olmalı içinde o presost yeterli basınçı algılamadığından yapıyor arızayı

KOMBİ KLİMA SOĞUTMA HASSAS KONTROLLÜ ve MERKEZİ KLİMA SİSTEMLERİ marabası ikl.soğ teknikeri

248 Mesaj
11 Kasım 2012; 22:40:20 

quote:

Orijinalden alıntı: DisHekimi1986

Hayırlı geceler hocam benimde 2 sorunum var.Yardımcı olabilirsen sevinirim.
1. kombiyi 42-45 derece civarlarına ayarlıyorum.genelde en fazla 50 yi filan gösteriyo derecesi.ama bazen 73-74 lere çıkıyo kombiyi off konumuna getirip tekrar 42 dereceye filan getirince ısı düşüyor.o 73-74 derecelere gelince inmiyo.sebebi ne olabilir.Sakıncası olabilirmi patlama gibi ? denk gelince kapatıp açıyorum kombiyi ama uyurken olursa ? :( bide o 73-74 lere gelince sanki doğalgaz kullanım miktarı değişmiyo gibi sayaç dönme hızında değişiklik yok gibi ama sürekli ateşleme yapıyo sanırım.

2. sorunum ise duş alcağım zaman banyodaki bataryadan sıcak suyu açıyorum bi miktar açıkken kendiliğinden kapanıyor su.suyu az daha açınca tazzikli açılıyor.tazzikli açıldıgı için su ılık geliyo az kısınca tekrar bi anda kapanıyo su.musluk tam kapalı olmamasına rağmen :S böyle bi sorun işte bunuda çözemedim

Yardımcı olursan sevinirim.Teşekkür ederim şimdiden.Allaha emanet olunuz.

1. sorunun cevabını görmeden vermek çok zor kartta röle takılı kalmış olabilir kartın potans ısı düğmeleri arızalı olabilir 3 yollu vanada bi problem olabilir (limit dediğimiz alet kesmediği zaman tehlikeli işler oluşma ihtimali var allah korusun)

2.cevap bataryanın musluğundaki conta da problem olabilir su basıncı yüksek iken ısınmıyorsa NTC de problem olabilir gene üstteki sorunda belirttiğimiz 3.yollu vana da kaçırma olabilir

yani senin yapamayacağın işler var komşum

kombin modeli kaç yıllık olduğunu yazarsan daha bi açıklayıcı şeylere indirgeriz boylerinde aşırı kireçlenme bile mevcut olabilir uzak mesafede suyu iyi ısıtmıyorsa allah yardımcın olsun gelen ustanın vicdanına hürmet :S
Buna gelen 1 yanıtı gör.

KOMBİ KLİMA SOĞUTMA HASSAS KONTROLLÜ ve MERKEZİ KLİMA SİSTEMLERİ marabası ikl.soğ teknikeri

3998 Mesaj
11 Kasım 2012; 22:41:51 

quote:

Orijinalden alıntı: ASRIN32

kombi ustası arkadaşım kombi baymak novadens extra ön panel oturduğum odada panel üzerinde oda sıcaklığı ile yanına astığım termometre farklı gösteriyor biri panel 20 termometre 23 gösteriyor arıza mı var acaba yada farklılık gösterir mi birde bu kombilerde istenilen sıcaklığa ulaştığında burolür ateşlemeyi kesiyor ancak pompa hiç susmuyor devamlı çalışıyor aydınlatırsan sevinirim bu kombiyi aldığıma pişman olmaya başladım

önceki konularda anlatmıştım sensör töleransı 3 5 derece olur

3998 Mesaj
11 Kasım 2012; 22:43:07 

quote:

hortumları sök prosestata su gitmiş kurula düzelir

248 Mesaj
11 Kasım 2012; 22:49:34 

quote:

Orijinalden alıntı: ASRIN32

ben cevaplasam :S

illa termomemetreler arasında bi kalibrasyon farkı vardır ama 3 derece çok fazla bence prob yani termometrelerin ikisininde hissedicisini aynı yerde denemen lazım

örnektir :( iki probu aynı sıcaklıkta suya daldırdığında ikisidi aynı dereceyi göstermeli yada probları birbirine sıkıca bağladığında çok yakın değerler göstermelidir

sendeki termometre proplu değilse hiç uğraşma derim

ikinci dediğin evet doğru istenilen ısıya ulaşsada pompa çalışarak devirdaimini sürdürmektedir (çünkü iç ortamdaki peteklerin hepsinin ısısı aynı olup belli değere düşünce tekrardan ateşlemesi gerekir..

hatta dış hava sensörü bulunan kombiler kapalı olup üzerinde elektriği kesmediğiniz sürece belli derecelerin altına düştüğünde ve uzun süreli çalışmama tehlikesine karşı kendini kısa bir süre çalıştırmakla görevlidir

ayrıca kötü kombi yoktur bakımsız kombi kireçli Türkiye'mizin suyu dengesi elektriklerimiz ve gereksiz ustalarımız mevcuttur

9 Mesaj
11 Kasım 2012; 23:39:59 

quote:

Orijinalden alıntı: K_U_Z_E_Y

1. sorunun cevabını görmeden vermek çok zor kartta röle takılı kalmış olabilir kartın potans ısı düğmeleri arızalı olabilir 3 yollu vanada bi problem olabilir (limit dediğimiz alet kesmediği zaman tehlikeli işler oluşma ihtimali var allah korusun)

2.cevap bataryanın musluğundaki conta da problem olabilir su basıncı yüksek iken ısınmıyorsa NTC de problem olabilir gene üstteki sorunda belirttiğimiz 3.yollu vana da kaçırma olabilir

kombin modeli kaç yıllık olduğunu yazarsan daha bi açıklayıcı şeylere indirgeriz boylerinde aşırı kireçlenme bile mevcut olabilir uzak mesafede suyu iyi ısıtmıyorsa allah yardımcın olsun gelen ustanın vicdanına hürmet :S

hocam cevaplar için teşekkür ederim.Kombi Yeni 2 aylık daha Baymak Falke Fx 24 Fi 7 yıl garantili.o aşırı ısınma sorunu sık olmuyorda haftada bi bazen 2 haftada bi :S
musluk contasındada sorun olacağını sanmıyorum.çünkü soguk su normal akıyordu soguk su ile sıcak su musluklarınıda yer değiştirdim contaları yeni ve sıkı.acaba diyorumki geçen sene elektrikli şohben kullanıyorduk onun hortumu ve başlıgını direk bataryaa bağladım ondanmıdır ki?kombi için dışı metal burgulu hortummu lazım ve başlığı geniş olan metal var.bizdeki şohbenlerde kullanılan beyaz hortum başlıgıda beyaz küçük birşey.banyo o kadar önemli değilde ya kafama şu kombinin aşırı ısıtması takıldı :S daha ayrıntılı anlatıyım hocam

şimdi diyelim sigortayı açtım petek derecesini 42 ye ayarladım derken kombiden ses gelir ve ekranda alev işareti var o yanıp sönüyor normalde.petekler ısınmaya başlıyo.ekrandaki derece 48 filan olunca o ateş işareti kayboluyo.ama 73-74 dereceye geldiği zaman ateş işareti var ve yanıp sönmüyor.ateşleme sistemi tutuklulukmu yapıyor acaba.ondanmı 70 lere kadar çıkıyo ısısı :S ya kombide yeni sinir oldum :_(
Buna gelen 1 yanıtı gör.

3998 Mesaj
12 Kasım 2012; 10:00:45 

Forumdaşlar basit ve acil olmayan konularda LÜTFEN (PM) yani özel mesaj atmayınız sorunuz veya sorununuz varsa buraya yazınız vaktim oluğu sürece cevaplıyorum zaten

11 Mesaj
12 Kasım 2012; 14:43:44 

Ustalar kolay gelsin, küçük bir sorum olacak, cevaplarsanız çok sevinirim. Bosch B1 RDW 2451 kombi kullanıcısıyım. Kaloriferi 1. veya 2. kademede çalıştırmaya çalıştığımda ateşleme yapmaya çalışıp devreye girmiyor. Min. 3. kademede çalışıyor o zaman da ev fırın gibi oluyor. 3. kademeden geri düşürdüğümde yine çat-çut sesler çıkartıp ateşleme yapmaya çalışıyor, yapamıyor, böyle sürüp gidiyor. Cihazın arızası ne olabilir, ortalama fiyat ne kadardır? Teşekkürlerimle.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

677 Mesaj
12 Kasım 2012; 19:55:54 

Sevgili "Kuzey" ve "Kombi ustası" teşekkür ederim.. Şofbeni önden söktüm ve dediğiniz gibi prosetata giren hortumun içinde su vardı.. Söktüm temizledim, çalışmaya başladı.. Baca borusu eğimi yere paralel gibi biraz aşağı eğmek istesem duvardaki alçıyı kırmak lazım.. Şimdi daha basit bir çözüm olurmu onu düşünüyorum..
Buna gelen 1 yanıtı gör.

*ideos x5, NIKON D40,D90,YN 468 II,18-105 VR, 50 MM 1.8D SONY 46NX720 ,
*SONY STR-DE497P, PIONEER A-445, KENWOOD LSK-500II, GS RACING STORM EVO BUGGY

Huawei IDEOS X5

248 Mesaj
12 Kasım 2012; 21:13:37 

quote:

Sevgili "Kuzey" ve "Kombi ustası" teşekkür ederim.. Şofbeni önden söktüm ve dediğiniz gibi prosetata giren hortumun içinde su vardı.. Söktüm temizledim, çalışmaya başladı.. Baca borusu eğimi yere paralel gibi biraz aşağı eğmek istesem duvardaki alçıyı kırmak lazım.. Şimdi daha basit bir çözüm olurmu onu düşünüyorum..

bacanın üstüne eğimli bi koruma yap 4 mm lik matkaplada duvardan 3 4 cm sonra borunun çıkışına alttan delik del ;)bacanın üstüne eğimli bi koruma yap 4 mm lik matkaplada duvardan 3 4 cm sonra borunun çıkışına alttan delik del ;)

248 Mesaj
12 Kasım 2012; 21:15:36 

benim sorunumda var vaillant akış türbini çıkartmam lazım yarın içinde çekecek herhangi bir parça kalmamış kırmak gerektiğini biliyorum fakat elim sakat kolay bi yöntem söyleyecek birileri var mı aranızda ?

edit akıllı vida saplayıp çeksem olur mu sizce elim sakat müşteriye rezil olmak istemiyorum :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K_U_Z_E_Y -- 12 Kasım 2012; 21:17:03 >

3998 Mesaj
12 Kasım 2012; 21:18:33 

quote:

Orijinalden alıntı: bartu981

Ustalar kolay gelsin, küçük bir sorum olacak, cevaplarsanız çok sevinirim. Bosch B1 RDW 2451 kombi kullanıcısıyım. Kaloriferi 1. veya 2. kademede çalıştırmaya çalıştığımda ateşleme yapmaya çalışıp devreye girmiyor. Min. 3. kademede çalışıyor o zaman da ev fırın gibi oluyor. 3. kademeden geri düşürdüğümde yine çat-çut sesler çıkartıp ateşleme yapmaya çalışıyor, yapamıyor, böyle sürüp gidiyor. Cihazın arızası ne olabilir, ortalama fiyat ne kadardır? Teşekkürlerimle.

bazı kombilerin kronik elektronik kart patonsiyomere arızası kart tamir edilecek maks 150 tl tutar

248 Mesaj
12 Kasım 2012; 21:20:47 

quote:

Orijinalden alıntı: DisHekimi1986

hocam cevaplar için teşekkür ederim.Kombi Yeni 2 aylık daha Baymak Falke Fx 24 Fi 7 yıl garantili.o aşırı ısınma sorunu sık olmuyorda haftada bi bazen 2 haftada bi :S
musluk contasındada sorun olacağını sanmıyorum.çünkü soguk su normal akıyordu soguk su ile sıcak su musluklarınıda yer değiştirdim contaları yeni ve sıkı.acaba diyorumki geçen sene elektrikli şohben kullanıyorduk onun hortumu ve başlıgını direk bataryaa bağladım ondanmıdır ki?kombi için dışı metal burgulu hortummu lazım ve başlığı geniş olan metal var.bizdeki şohbenlerde kullanılan beyaz hortum başlıgıda beyaz küçük birşey.banyo o kadar önemli değilde ya kafama şu kombinin aşırı ısıtması takıldı :S daha ayrıntılı anlatıyım hocam

şimdi diyelim sigortayı açtım petek derecesini 42 ye ayarladım derken kombiden ses gelir ve ekranda alev işareti var o yanıp sönüyor normalde.petekler ısınmaya başlıyo.ekrandaki derece 48 filan olunca o ateş işareti kayboluyo.ama 73-74 dereceye geldiği zaman ateş işareti var ve yanıp sönmüyor.ateşleme sistemi tutuklulukmu yapıyor acaba.ondanmı 70 lere kadar çıkıyo ısısı :S ya kombide yeni sinir oldum :_(

çağır yetkili servisi garantili baksınlar çemkir birazda burdan bildiklerini soyle ama musluktan sıcak suyun kısılması bataryanın problemi kardeş
Buna gelen 2 yanıtı gör.

248 Mesaj
13 Kasım 2012; 9:14:51 

Demirdöküm vinto kullanıyorum, dün kombiyi acmadan bar su seviyesini biraz yükseltim dedim 1.8 geldi bende petek'in biraz su aldım bar 1,5 düşdü... Sabah kaldım bar 1,1 düşmüş kombinin altından su vanasını acim biraz barı yine yükseltim dedim bu sefer kombi su almadı.. Kac kere deneme rağman su almadı kombi... neden su almaz bar derecesini yükseltmek icin...???
Buna gelen 1 yanıtı gör.

248 Mesaj
13 Kasım 2012; 9:56:10 

quote:

Orijinalden alıntı: GORELE

Demirdöküm vinto kullanıyorum, dün kombiyi acmadan bar su seviyesini biraz yükseltim dedim 1.8 geldi bende petek'in biraz su aldım bar 1,5 düşdü... Sabah kaldım bar 1,1 düşmüş kombinin altından su vanasını acim biraz barı yine yükseltim dedim bu sefer kombi su almadı.. Kac kere deneme rağman su almadı kombi... neden su almaz bar derecesini yükseltmek icin...???

sular kesikse almaz :) doldurma vanası arızalandıysa almaz gece petekler açıkken doldurdu isen çalıştığında tekrar 1.5 ve üstüne çıkıyorsa imbisat deponun havası da bitmiş sanırsam
Buna gelen 1 yanıtı gör.

5 Mesaj
13 Kasım 2012; 10:01:22 

ECA CONFEO PLUS ekranda o anki ısıyı göstermiyor. Basınç normal gösteriyor. Ayarlamak istediğin ısıyı normal gösteriyor. Ve arka mavi fon ışığı yanmıyor. Biligileri bekliyorum.. ...selamlar

3998 Mesaj
13 Kasım 2012; 10:04:05 

önemsiz bir ayrıntı bu ayrıca ekranda gördüğün ısı değeri gerçek değer değildir sapmalar olur 5 10 derece

5 Mesaj
13 Kasım 2012; 10:08:34 

+ 8 -8 çalışmıyormu arkadaşım

132 Mesaj
13 Kasım 2012; 10:43:53 

Merhaba arkadaşlar ben bu sene ilk defa kombi kullanıyorum. Sıcak suda problem yaşıyorum. Baymak lambert 24 kombinin markası. Sıcak suyu en düşük dereceye (30) ayarlamama rağmen 67 derecede su ısıtıyor. Bu derecedeki su da haşlıyor insanı. Aynı kombiden arkadaşımda da var o da aynı konudan şikayetçi, servisi çağırmış, halletmişler onlar gidince yine aynı sorunla karşılaşmış. Neden yapar acaba ne yapmak lazım şimdiden teşekkür ederim
Buna gelen 1 yanıtı gör.

123456

11 Mesaj
13 Kasım 2012; 12:16:01 

Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. Kombi kart tamiri yapan güvenilir biri var mıdır Ankara'da?

9 Mesaj
13 Kasım 2012; 18:51:15 

quote:

çağır yetkili servisi garantili baksınlar çemkir birazda burdan bildiklerini soyle ama musluktan sıcak suyun kısılması bataryanın problemi kardeş

hay allah razı olsun senden kardeş ilgilenen arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.Allaha emanet olun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DisHekimi1986 -- 13 Kasım 2012; 18:52:44 >

792 Mesaj
13 Kasım 2012; 20:28:04 

Ustalara iki sorum olacak.
Sorum herhangi bir arıza değilde, gaz tasarrufu ile alakalı. Umarım yanlış başlığa yazmıyorumdur. İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.
Bosch yoğuşmalı klasik condense kombim var. Kombiye evin içinde kablo olmasın; Birde gündüzleri evde kimse olmadığından gaz tasarrufu olsun diye bosch marka, haftalık programlanabilen, kablosuz oda termostadı taktım.
Evde çok kullanılmayan 3 odanın vanalarını kapattım. Vanaları kapalı olan odaların kapılarını da kapalı tutuyorum.
Oda termostadını
***sabah kalkmadan yarım saat önce, 1 saat kadar çalışacak şekilde ve
***akşam işten gelmeden yarım saat önce çalışıp yatmadan yarım saat önceye kadar çalışacak şekilde 22,4 dereceye ayarladım.
***Evde olmadığım zamanlarda da termostat evi 20 derece de tutuyor.
1...Bu yaptığım program hakkındaki görüşlerinizi almak isterim.
2...Kombinin üzerindeki radyatör ısı ayarını düşük tutmakmı yoksa biraz daha yüksek tutmak mı ısı konforu ve ekonomi açısından uygun olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halil altın -- 13 Kasım 2012; 20:29:05 >

2310 Mesaj
13 Kasım 2012; 21:12:37 

Bizim de kombi airfel alixia.. Banyo suyunda belli zamanlarda soğuma oluyor.. Ama kombi çok yeni bir kombi değil.. Biz bunun sebebini banyonun kombiye uzak olmasına bağlıyorduk.. Sıcak su bir süre soğuyor sonra ısınıyor sonra bir süre geçince soğuyor.. Hep sıcak değil yani..

Sizce problem nerde olabilir ? Ne önerirsiniz bize ? Garantisi devam ediyor..
Buna gelen 1 yanıtı gör.

355 Mesaj
13 Kasım 2012; 22:42:08 

Kombi ustası hocam aşağıdaki resimde ECA confeo nun Anakart resmi mevcut open therm termostadı (honeywell modülasyonlu olan)nereye bağlayabileceğimi bana gösterebilirmisin. anlayan bilen bi el atsın arkadaşlar herşey tamam birtek o bağlantı kaldı...yanlış bir yere bağlayıp kartı yakmaktan korkuyorum...

Ekteki dosya (1)
Buna gelen 1 yanıtı gör.

Nasıl Yaşarsan Öyle ÖLÜRSÜN,
Nasıl ÖLÜRSEN Öyle Dirilirsin.

PANASONİC TXP42GW20E NEO PLAZMA

248 Mesaj
13 Kasım 2012; 22:53:17 

quote:

sular kesikse almaz :) doldurma vanası arızalandıysa almaz gece petekler açıkken doldurdu isen çalıştığında tekrar 1.5 ve üstüne çıkıyorsa imbisat deponun havası da bitmiş sanırsam

Ben birşey anlamadım kombi su almıyor bar göstergesi 0.8 duruyor sıcak su ve petekler calışıyor ama bar derecesini yükseltim diyorum su vanasını acıyorum su almıyor ne yapmam gerekiyor..Ben birşey anlamadım kombi su almıyor bar göstergesi 0.8 duruyor sıcak su ve petekler calışıyor ama bar derecesini yükseltim diyorum su vanasını acıyorum su almıyor ne yapmam gerekiyor..
Buna gelen 1 yanıtı gör.

3998 Mesaj
13 Kasım 2012; 22:56:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Forza Kartal

Kombi ustası hocam aşağıdaki resimde ECA confeo nun Anakart resmi mevcut open therm termostadı (honeywell modülasyonlu olan)nereye bağlayabileceğimi bana gösterebilirmisin. anlayan bilen bi el atsın arkadaşlar herşey tamam birtek o bağlantı kaldı...yanlış bir yere bağlayıp kartı yakmaktan korkuyorum...

sağdaki köprülü klemense bağla

11 Mesaj
13 Kasım 2012; 23:24:37 

merhaba
benim sorunumda burada birçok kişinin bahsettiği soruna benziyor fakat tipi biraz farklı.Vailant marka kombiyi sadece sıcak su için kullanırken basıncını normal şekilde ayarladık ve günaşırı 0.1-0.2 bar su takviyesiyle kullanıyorduk.Ancak havaların soğuması sonucunda kombiyi çalıştırdığımızda içindeki basınç çok yükseldi.Bu yüzden radyatörden basıncı normale çektim ve sabit basınçta kombi çalıştı.Kombiyi kapatmamızın ardından soğumasıyla birlikte basınç aşırı şekilde düştü.ertesi gün kombiyi aynı şekilde çalıştırdık ve basınç yine normal şekle geldi ve kombi normal çalıştı.
Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz.Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

3998 Mesaj
13 Kasım 2012; 23:34:00 

3998 Mesaj
13 Kasım 2012; 23:44:04 

quote:

Orijinalden alıntı: GORELE

Ben birşey anlamadım kombi su almıyor bar göstergesi 0.8 duruyor sıcak su ve petekler calışıyor ama bar derecesini yükseltim diyorum su vanasını acıyorum su almıyor ne yapmam gerekiyor..Ben birşey anlamadım kombi su almıyor bar göstergesi 0.8 duruyor sıcak su ve petekler calışıyor ama bar derecesini yükseltim diyorum su vanasını acıyorum su almıyor ne yapmam gerekiyor..

eğer şebeke basıncı normal ise senin cihazın kronik musluk arızası var
Buna gelen 1 yanıtı gör.

3998 Mesaj
13 Kasım 2012; 23:45:46 

quote:

Orijinalden alıntı: joker_brk

merhaba
benim sorunumda burada birçok kişinin bahsettiği soruna benziyor fakat tipi biraz farklı.Vailant marka kombiyi sadece sıcak su için kullanırken basıncını normal şekilde ayarladık ve günaşırı 0.1-0.2 bar su takviyesiyle kullanıyorduk.Ancak havaların soğuması sonucunda kombiyi çalıştırdığımızda içindeki basınç çok yükseldi.Bu yüzden radyatörden basıncı normale çektim ve sabit basınçta kombi çalıştı.Kombiyi kapatmamızın ardından soğumasıyla birlikte basınç aşırı şekilde düştü.ertesi gün kombiyi aynı şekilde çalıştırdık ve basınç yine normal şekle geldi ve kombi normal çalıştı.
Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz.Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

genleşme tankınız arızalı hava basılacak tanka hava tutmazsa deyişecek
Buna gelen 2 yanıtı gör.

2365 Mesaj
13 Kasım 2012; 23:50:23 

Ustam benim sorunum şu ; kombiye su verıorum hanı şu basınç olayı varya o bizde ıbre gibi 1.5 olmuyor azalmıyor aramıstım gecen bozulmuş dedi bi yardımcı olabilirmisin ya ne yapabilirm adamlar direk para almaya çalışıyorlar o ibre ne assa iniyor ne çıkıyor su basınç ibresi umarım anlatabilmişimdir

"bizi gömmeye çalıştılar ama tohum olduğumuzu bilmiyorlardı."

11 Mesaj
13 Kasım 2012; 23:52:29 

quote:

genleşme tankınız arızalı hava basılacak tanka hava tutmazsa deyişecek

hocam ilk önce hızlı cevabın için teşekkür ederim.
değiştirmeden böyle devam etmem ne gibi sorun yaratır?
Birde bu işin bana maliyeti konusunda bilgi verirsen çok sevinirim.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

248 Mesaj
14 Kasım 2012; 8:05:23 

quote:

eğer şebeke basıncı normal ise senin cihazın kronik musluk arızası var

kronik musluk arızası var dedinizya.. Ben bu musluğu nerden bulurum...

Dün gece kombi'de bar gösterge 0,9 'daydı kapatdım kombiyi sabah acdım bir bakdım kombi 0,5 gösteriyor haliyle tabiki kombi calışmıyor garanti'de bitdii haliyle kombi tamircisi aranıyor.. İstanbul sultangazi tarafında..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GORELE -- 14 Kasım 2012; 8:14:03 >

891 Mesaj
14 Kasım 2012; 8:55:08 

arkadaşlar kuzenimde viessman v100 kombi kullanıyoruz ve aşırı uğultu gürültü var özellikle bacanin olduğu yere dokununca titreşim ve uğultu artıyor.acaba sorun tam olarak nerede ve ne yapabiliriz.teşekkürler fikirleriniz için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Buna gelen 2 yanıtı gör.

1036 Mesaj
14 Kasım 2012; 9:56:33 

ferroli kombi gösterge 1 in üzerine çıkmıyor.

kombi ısıtıyor.sıcaksu akıyor.ama basıç göstergesi 1 in altında 0 a yakın.peteklerin havasını alayım dedim.petekler boş hiç su çıkmadı..kombini altındaki vanadan hava alayım dedim şakır şakır su aktı kombiden(nerdeyse 1 kova su aktı daha akardı ama vanayı kapattım)...

tamirci çağırsam mı böyle kışı geçirebilirmiyim..
Buna gelen 3 yanıtı gör.

3998 Mesaj
14 Kasım 2012; 10:22:45 

quote:

Orijinalden alıntı: joker_brk

hocam ilk önce hızlı cevabın için teşekkür ederim.
değiştirmeden böyle devam etmem ne gibi sorun yaratır?
Birde bu işin bana maliyeti konusunda bilgi verirsen çok sevinirim.

bakımla bu sorun düzeltilebilir

3998 Mesaj
14 Kasım 2012; 10:23:46 

quote:

Orijinalden alıntı: ipsiz_uçurtma

arkadaşlar kuzenimde viessman v100 kombi kullanıyoruz ve aşırı uğultu gürültü var özellikle bacanin olduğu yere dokununca titreşim ve uğultu artıyor.acaba sorun tam olarak nerede ve ne yapabiliriz.teşekkürler fikirleriniz için.

bakım
Buna gelen 1 yanıtı gör.

355 Mesaj
14 Kasım 2012; 10:30:21 

Kombi ustası hocam Termostadı bağladım çalışıyor... yardımların için tekrar Teşekkürler...

Nasıl Yaşarsan Öyle ÖLÜRSÜN,
Nasıl ÖLÜRSEN Öyle Dirilirsin.

PANASONİC TXP42GW20E NEO PLAZMA

80 Mesaj
14 Kasım 2012; 12:04:13 

Merhaba

Termoteknik logic yogusmali kombim var.Bu kombiye kablosuz termosat baglatmak istiyorum.

Termoteknik ingiliz mali ideal markali bu kombiyi ithal etmektedir.su anda kablosuz termostati ithal etmiyorlar.

bende baska bir markanin kablosuz termostatini taktiracagim.

edondigim bigiye gore termostatin 220v omasi geekiyormus.

onerebieceginiz ekonomik bir termostt var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2365 Mesaj
14 Kasım 2012; 13:46:00 

quote:

benim sorunum şu ; kombiye su verıorum hanı şu basınç olayı varya o bizde ıbre gibi 1.5 olmuyor azalmıyor aramıstım gecen bozulmuş dedi bi yardımcı olabilirmisin ya ne yapabilirm o ibre ne assa iniyor ne çıkıyor ne yapabilirim umarım anlatabilmişimdir

"bizi gömmeye çalıştılar ama tohum olduğumuzu bilmiyorlardı."

1036 Mesaj
14 Kasım 2012; 16:12:19 

benim soruma cevap yok mu kombi ustası

175 Mesaj
14 Kasım 2012; 18:58:44