Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kombi ustası hocam Termostadı bağladım çalışıyor... yardımların için tekrar Teşekkürler...
  • Merhaba

Termoteknik logic yogusmali kombim var.Bu kombiye kablosuz termosat baglatmak istiyorum.

Termoteknik ingiliz mali ideal markali bu kombiyi ithal etmektedir.su anda kablosuz termostati ithal etmiyorlar.

bende baska bir markanin kablosuz termostatini taktiracagim.

edondigim bigiye gore termostatin 220v omasi geekiyormus.

onerebieceginiz ekonomik bir termostt var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orijinalden alıntı: kombiustası

benim sorunum şu ; kombiye su verıorum hanı şu basınç olayı varya o bizde ıbre gibi 1.5 olmuyor azalmıyor aramıstım gecen bozulmuş dedi bi yardımcı olabilirmisin ya ne yapabilirm o ibre ne assa iniyor ne çıkıyor ne yapabilirim umarım anlatabilmişimdir
  • benim soruma cevap yok mu kombi ustası
  • benim buderus logomax kombi var yeni aldık açtıgımızda petekler ısınırken su basıncı yükseliyor kapattığımızda düşüyor tekrar bu normal midir yoksa bi arıza mı var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert_1925_ -- 14 Kasım 2012; 18:59:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ipsiz_uçurtma

arkadaşlar kuzenimde viessman v100 kombi kullanıyoruz ve aşırı uğultu gürültü var özellikle bacanin olduğu yere dokununca titreşim ve uğultu artıyor.acaba sorun tam olarak nerede ve ne yapabiliriz.teşekkürler fikirleriniz için.

tesisat iyiyse pompa ayarını düşürün sesde çok farkediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dincerZ

Bizim de kombi airfel alixia.. Banyo suyunda belli zamanlarda soğuma oluyor.. Ama kombi çok yeni bir kombi değil.. Biz bunun sebebini banyonun kombiye uzak olmasına bağlıyorduk.. Sıcak su bir süre soğuyor sonra ısınıyor sonra bir süre geçince soğuyor.. Hep sıcak değil yani..

Sizce problem nerde olabilir ? Ne önerirsiniz bize ? Garantisi devam ediyor..

?

Ayrıca Airfel Alixia model kombiye siemens rde 10.1 bağlayacağım.. Ben nerden bağlamalıyım acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakang

ferroli kombi gösterge 1 in üzerine çıkmıyor.

kombi ısıtıyor.sıcaksu akıyor.ama basıç göstergesi 1 in altında 0 a yakın.peteklerin havasını alayım dedim.petekler boş hiç su çıkmadı..kombini altındaki vanadan hava alayım dedim şakır şakır su aktı kombiden(nerdeyse 1 kova su aktı daha akardı ama vanayı kapattım)...

tamirci çağırsam mı böyle kışı geçirebilirmiyim..

bakılması lazım sisteme
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetsafran

Merhaba arkadaşlar ben bu sene ilk defa kombi kullanıyorum. Sıcak suda problem yaşıyorum. Baymak lambert 24 kombinin markası. Sıcak suyu en düşük dereceye (30) ayarlamama rağmen 67 derecede su ısıtıyor. Bu derecedeki su da haşlıyor insanı. Aynı kombiden arkadaşımda da var o da aynı konudan şikayetçi, servisi çağırmış, halletmişler onlar gidince yine aynı sorunla karşılaşmış. Neden yapar acaba ne yapmak lazım şimdiden teşekkür ederim

arkadaşım sizin yapabileceğiniz bir şeymidir bilmiyorum daha doğrusu yapabilirmisiniz bilmiyorum ama kombinizin sıcak su sensörü (ntc) arızalı değiştirirseniz düzelir düşüncesindeyim saygılar kolay gelsin....
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert_1925_

benim buderus logomax kombi var yeni aldık açtıgımızda petekler ısınırken su basıncı yükseliyor kapattığımızda düşüyor tekrar bu normal midir yoksa bi arıza mı var?

normal radyatörler açıkken genleşme olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

benim buderus logomax kombi var yeni aldık açtıgımızda petekler ısınırken su basıncı yükseliyor kapattığımızda düşüyor tekrar bu normal midir yoksa bi arıza mı var?

2nin ustune cıkması normal mi?
  • Merhaba.bosch exclusive kombim patlayarak alev aliyor.ayrica en dusuk ayarda bile bu havalarda 14 metrekup yakiyor servisi defalarca cagirdim degisen bir sey yok.kendim halletmek istiyorum neler yapmam lazim ayarlari felan var mi?yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: meddah58

Merhaba.bosch exclusive kombim patlayarak alev aliyor.ayrica en dusuk ayarda bile bu havalarda 14 metrekup yakiyor servisi defalarca cagirdim degisen bir sey yok.kendim halletmek istiyorum neler yapmam lazim ayarlari felan var mi?yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

• quote:

quote:

Merhaba.bosch exclusive kombim patlayarak alev aliyor.ayrica en dusuk ayarda bile bu havalarda 14 metrekup yakiyor servisi defalarca cagirdim degisen bir sey yok.kendim halletmek istiyorum neler yapmam lazim ayarlari felan var mi?yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

Anlamadim ne demek bu.eger sakin elle diyorsan ne yapayim kombim daha yeni 2 kisini kullancam atayim mi.karsi komsumda en dandik kombi var benden daha olumsuz cephesi alti bos ucte birim kadar yakiyor.servisle ugrasmaktan biktim bisiler yapip gidiyorlar artik adamlari cagirmaya bile utaniyorum .ne yapmaliyim siz olsaniz ne yaprdiniz bu forumdaki cogu kullanici servisten daha uzman.ben her yolu denedim sonunda kombi mi degiscem parayi cope attim resmen

• quote:

quote:

quote:

2nin ustune cıkması normal mi?

kombi çalışmaya başladığında ısınmadan dolayı bir basınç yükselmesi normaldir bu en fazla 2 yada 3 milibardır yani kombi ilk defa çalışıyorken içindeki basınç 1.5 ise (olması gereken budur ) kombi çalışmaya başladığında suyun ısınmasından dolayı genleşme olur ve bu basınç en fazla 1.7 yada 1.8 olur ama bu skala eğer 6 mili bar ve fazlası ise yani 1.5 tan 2.3 gibi bir rakkama çıkıp kombi söndükten sonra tekrar ilk basınca geliyorsa o zaman genleşme tankındaki hava azalmış demektir bir bakıma ihtiyaç vardır saygılar kolay gelsin............

• quote:

quote:

quote:

Anlamadim ne demek bu.eger sakin elle diyorsan ne yapayim kombim daha yeni 2 kisini kullancam atayim mi.karsi komsumda en dandik kombi var benden daha olumsuz cephesi alti bos ucte birim kadar yakiyor.servisle ugrasmaktan biktim bisiler yapip gidiyorlar artik adamlari cagirmaya bile utaniyorum .ne yapmaliyim siz olsaniz ne yaprdiniz bu forumdaki cogu kullanici servisten daha uzman.ben her yolu denedim sonunda kombi mi degiscem parayi cope attim resmen

evinizdeki gaz tüketimi konusunda şöyle bir açıklama yapayım gaz tüketimi mekanların konumu, izolasyonu, tesisatın yapılış şekli, peteklerin ölçüsü, kalitesi, ve en önemlisi kullanıcının ısı hassasiyetine göre değişkenlik gösterir tabi kombiden kaynaklanan bazı sorunlarda bu gaz tüketimini arttırır. kombinizdeki patlama diye tarif ettiğiniz şey aslında bir içeride biriken gazın alev almasından dolayı oluşan bir basınctan ibarettir
    bunun sebeplerinden biri şu olabilirki kombinin yanma odasındaki brulörünün üzerindeki pisliklerin ilk yanmayı geciktirmesinden dolayı içerideki çiğ gazın fazlalığından dolayı ilk alevde bir basınç oluşturmasıdır yada ateşleme bujilerinin görevini tam olarak yerine getirmiyor olması ateşleme bobininin yeterli voltaj üretmiyor olması olabilir bunların sizin tarafınızdan ayrıştırılabileceğini pek sanmıyorum siz servise müracat edip gelen servis elemanına bu gümlemeyi gidermesini söylerseniz. sanırım sonuç alırsınız sarfiyat konusunda ise evinizde kullandığınız petek ölcüleri tesisat bilgileri vede kombinizin çalışma sıklığını söylerseniz bu konudada burdan tavsiyelerde bulunmaya çalışırız ama tekrar tekrar söylüyorum kombinizin içini açıp her hangi bir ayarlama yapmaya çalışmayın istenmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz mutlaka tecrübeli bir servis elamanına müracat ediniz diğer konularda yardımcı olmaya çalışırız tabiki verdiğiniz bilgiler dahilinde.

saygılar kolay gelsin.....

• quote:

Orijinalden alıntı: hakang

ferroli kombi gösterge 1 in üzerine çıkmıyor.

kombi ısıtıyor.sıcaksu akıyor.ama basıç göstergesi 1 in altında 0 a yakın.peteklerin havasını alayım dedim.petekler boş hiç su çıkmadı..kombini altındaki vanadan hava alayım dedim şakır şakır su aktı kombiden(nerdeyse 1 kova su aktı daha akardı ama vanayı kapattım)...

tamirci çağırsam mı böyle kışı geçirebilirmiyim..

bahsettiğiniz olaydan bir şey anlamadım ama anladığım kadarıyla tekrar edeyim kombi kalorifer konumunda çalışıyor ve ısıtıyor sıcak suda da bir problem yok (basınç göstergesi 1 bar ın altında olmasına rağmen) siz peteklerden hava almak istediniz ama peteklerden dirhem bir şey çıkmadı buraya kadar anladım ama şunu anlamadım kombinin altından nasıl hava alıyorsunuz onu çözemedim kombilerde böyle bir şey yok sadece emniyet ventili varki orası hava alma yeri değil bunu bir açıklarsanız sevinirim kombinin altındaki vanadan bir kovaya yakın su çıktığını söylemişsiniz siz bu suyu çıkardığınızda göstergede düşme oluyormu yoksa halen daha 1 bardamı gösteriyor bunlarıda belirtin yardımcı olmaya çalışalım

saygılar kolay gelsin....

• Demirdöküm Kalisto marka kombimi kış konumuna aldığımda peteklere sıcak su gitmiyor.Sistem devreye giriyor 15-20 sn sonra duruyor.Geçen sene bakım için gelen servis devamlı yaz konumunda kaldığı için sıkışıyor veya yapışıyor demişti ve kış konuma almıştı.Bu sene yine aynı şekilde geçen seneki problemi yaşayınca aynı servis kapandığı için başka servisi bakım için çağırdım.Manuel olarak da düzeltir diye.Servis gelmiş bakım yapmamış ve 3 yollu vananın arızalı olduğunu manuel kış konumuna alınamyacağını bunun maliyetinin de 360 TL olduğunu söylemiş.Bakım da yapmamış 60 TL sevis parası almış. 3 yollu vana temizlenebilir mi ,elim yatkındır bu iş çok zormudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ısıtma sorunları

quote:

quote:

quote:

evinizdeki gaz tüketimi konusunda şöyle bir açıklama yapayım gaz tüketimi mekanların konumu, izolasyonu, tesisatın yapılış şekli, peteklerin ölçüsü, kalitesi, ve en önemlisi kullanıcının ısı hassasiyetine göre değişkenlik gösterir tabi kombiden kaynaklanan bazı sorunlarda bu gaz tüketimini arttırır. kombinizdeki patlama diye tarif ettiğiniz şey aslında bir içeride biriken gazın alev almasından dolayı oluşan bir basınctan ibarettir
    bunun sebeplerinden biri şu olabilirki kombinin yanma odasındaki brulörünün üzerindeki pisliklerin ilk yanmayı geciktirmesinden dolayı içerideki çiğ gazın fazlalığından dolayı ilk alevde bir basınç oluşturmasıdır yada ateşleme bujilerinin görevini tam olarak yerine getirmiyor olması ateşleme bobininin yeterli voltaj üretmiyor olması olabilir bunların sizin tarafınızdan ayrıştırılabileceğini pek sanmıyorum siz servise müracat edip gelen servis elemanına bu gümlemeyi gidermesini söylerseniz. sanırım sonuç alırsınız sarfiyat konusunda ise evinizde kullandığınız petek ölcüleri tesisat bilgileri vede kombinizin çalışma sıklığını söylerseniz bu konudada burdan tavsiyelerde bulunmaya çalışırız ama tekrar tekrar söylüyorum kombinizin içini açıp her hangi bir ayarlama yapmaya çalışmayın istenmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz mutlaka tecrübeli bir servis elamanına müracat ediniz diğer konularda yardımcı olmaya çalışırız tabiki verdiğiniz bilgiler dahilinde.

saygılar kolay gelsin.....

Cevabiniz icin tesekkur ederim .fr10 oda termostadim var bu cihazin modulasyon ayarlariyla oynanip tasarruf sahlanabiliyormus ayarlara girebiliyorum ama degerleri ne yapmaliyim.
    Tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: ısıtma sorunları

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetsafran

Merhaba arkadaşlar ben bu sene ilk defa kombi kullanıyorum. Sıcak suda problem yaşıyorum. Baymak lambert 24 kombinin markası. Sıcak suyu en düşük dereceye (30) ayarlamama rağmen 67 derecede su ısıtıyor. Bu derecedeki su da haşlıyor insanı. Aynı kombiden arkadaşımda da var o da aynı konudan şikayetçi, servisi çağırmış, halletmişler onlar gidince yine aynı sorunla karşılaşmış. Neden yapar acaba ne yapmak lazım şimdiden teşekkür ederim

arkadaşım sizin yapabileceğiniz bir şeymidir bilmiyorum daha doğrusu yapabilirmisiniz bilmiyorum ama kombinizin sıcak su sensörü (ntc) arızalı değiştirirseniz düzelir düşüncesindeyim saygılar kolay gelsin....

cevap için teşekkür ederim. olabilir ama arkadaşda da var aynı kombiden arkadaş servise yaptırmış ayarsal olarak onlar varken sorun olmamaış ama bir gün sonra tekrar aynı şekilde ısıtmaya başlamış. Bence bunun bir ayarı var ısıtma suyu ayarı 30 da olmasına rağmen 62 dereceye düşünce devereye giriyor 67 ye çıkınca sönüyor kombi

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.