Şimdi Ara

OTOMATİK VİTES ARIZALARI VE ÇÖZÜMLERİ (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.596
Cevap
244
Favori
1.190.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

aracım : 98' Corsa 1.4 Corsa Otomatik Swing

sorun: seyir halindeyken "s" lambası yanıp sönmeye başladı ve "D" konumundayken vites değiştirmemeye başladı. 1-2-3 Manuel olarak değiştirebiliyorum. Aracı kapatıp açtığımda düzeliyor fakat bir süre sonra yine "s" lambasını yakıyor ve D konumunda vites artırmıyor ve düşürmüyor. 3ncü vitese geçiyor.

Ek bilgi: Bundan birkaç gün önce de seyir halindeyken KM göstergesi sıfıra indi ve bir süre sonra tekrar gittiğim hıza geldi. bağlantılı olabilir diye yazdım.

sorun ne olabilr? ankara da özel opel servisi tavsiye edebilirmisiniz? teşekkürler
  • Opel Astra F 1997 GLS NL model aracımın şanjımanında bir problem oluştu. D konumunda araç durur vaziyette hareket etmek istediğimde sanki yüksek vitesle kalkıyormuşum gibi zorlanıyorum, 1-2-3-P ve R de normal olarak kullanıyorum. Sanayide birkaç kişiye gösterdim aracın beynine vites konum sensörü (tam olarak onlarda tanımlayamadılar) arıza verdiğini düzensiz sinyal geldiğini söylediler. Problem ne olabilir başına gelen varmıdır ? D konumunda kullanmasam 1-2-3 normal olarak kullansam sorun olurmu, şanjımana zarar verirmi? tahmini ne kadardır o sensör? Motor arıza lambası yanıyor ve S lambası yanıp yanıp sönüyor sürekli olarak.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi different46 -- 3 Ekim 2012; 16:44:34 >
  • abiler ÇOK ACİL YARDIM.. 2000 MODEL 146000DE OTOMATIK VITES FİAT BRAVA SX ARACIM VAR. 3 AY ÖNCESİ ŞANZIMANDAKI YAĞIN BOŞALDIĞINI FARKETTIM. KEÇE DEĞİŞTİRİLDİ . SORUN YAŞAMADIM. AMA YINE DE GUNDE 1 BELKİ 2 DAMLA YAĞ OLUYORDU. ŞANZUMANIN ALTINDA. FAKAT NET BİR AZALMA OLMADI ÇUBUKLA KONTROLLERIMDE. BİR ARKADSIMA VERDIM ARACI KULLANSIN DIYE. 3 GUN SONRA BANA ŞANZUMANIN YAĞ KAÇIRDIĞINI VE YAĞIN BAYAĞA BIR AKTIĞINI SOYLEDI. GERÇEKTEN DE YAĞ BİR GECE DE BELKİ 1 LİTREDEN FAZLA AKMIŞ. ÇOK ENDİŞEŞİYİM. SİZCE SORUN NEDİİR.
  • kamil usta selamlar,
    1998 model mazda 323 familia otomatik vitesli aracım var.araba ısındıktan sonra 2. vitese geçiş sert olmaktadır.aracın yağını değiştirdim filtresini temizlettim,fakat aynı arıza devam etmektedir.araca koyulan yağ dextron 2 . Muhtemel arıza ne olabilir? onarım yaptırabilceğim Kocaeli veya İstanbul'da tavsiye ediceğiniz yer var mı? tahmini maliyeti ne olur? beni bu konuda bilgilendirirseniz memnun olurum. selamlar ...
  • slm.
    2001 toyota coralla aldım. servise göstererek aldım. rampada geri kaçırıyor bu normalmi. devamlı geri kaçırması şanzıma zarar verirmi. araç ilk çalıştığında 1200 devirde pek olmuyor geri kaçırma ama ısındıktan sonra 800-850 devirlerde kaçırıyor.
    2001 opel astra otomatik boyle bir sorunla hiç karşılaştmadım.
  • Selamlar...

3 gün önce 2001 model 1.4 benzinli otomatik vites Polo almak nasip oldu... Dün ve bugün araçta bir sorun yaşadım. Kontağı kapatmama rağmen araç sanki boş viteste gibi çalışır durumda kalıyor. 1-2 kez tekrar kontağı açıp kapatınca düzeliyor. Bazen de hiç sıkıntı olmadan kapatıp gidiyorum. İlk arabam ve 3 gün oldu alalı. Pek de anlamadığım için paylaşmak istedim. Sanırım servise götürmeden çözülebilecek bir sorun değil. Daha fazla bilgi alabilmek ve çözüm bulabilmek için sizinle de paylaşmak istedim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi akşamlar...

Saygılar...
  • selam ustalar... kamil ustam bende 1991 model opel vectra var yanlız araç geri vitese geçiyor ama hareket etmiyor.. ne kadar gaz veririrsem veriyim gitmiyor geri meret ne gibi bi problemi olabilir? komple değişceğini düşünürsek ne kadar tutar ustam olmadı gelip size bırakıyım aracı
  • MERHABA KAMİL USTA
    EN SONUNDA FİAT YETKİLİ SERVİSTE ARABANIN ŞANZIMAN BEYNİ NE BAĞLANILDI VE HIZ SENSÖRÜ ARIZASI YAZILI OLDUĞU GÖRÜLDÜ.(BAŞKA HİÇ BİR ARIZA KAYDI YOK) ARIZA SİLİNDİ ARAÇ TEKRAR KULLANILDI VE ŞANZIMAN ARIZA LAMBASI YİNE YANIP SÖNMEYE BAŞLADI.TEKRAR ŞANZIMAN ECU YA BAĞLANDI VE ARIZA SİLİNDİ. MOTORUN ECU BAĞLANDIK VE AYNI ARIZA VE DİĞER ARIZALARI SİLDİRDİM. ARAÇ YİNE ARIZA LAMBASINI YAKTI. HIZ SENSÖRÜNÜN ARIZALI OLDUĞUNU ANLAMAK İÇİN ELEKTRİKÇİYE GİTTİM. ODA EĞER ARACIN KİLOMETRE SAATİ ÇALIŞIYORSA ARIZALI DEĞİLDİR DEDİ VE MOTOR ECU İLE ŞANZIMAN ECU ARASINDA KABLOLARDA SORUN OLABİLECEĞİNİ TESİSATI KOMPLE KONTROL ETMEK GEREKTİĞİNİ. BELİTTİ. BENİM KAFAM ÇOK KARIŞTI. ÖYLE BİR DURUM VARSA İLK ARABAYA BİNDİĞİMDE UZUN SÜRE YOL ALIRSAM SORUN ÇIKMIYOR. NE ZAMAN DURUP EN AZ 15-20 ARABA ÇALIŞMADAN BEKLEYİP TEKRAR YOLA KOYULDUĞUNDA İKAZ LAMBASI YANIP SÖNÜYOR VE ARAÇ OTOMATİK VİTES DEVRE DIŞI KALIYOR.1 ,2 VE 3 NCÜ VİTESLERLE ARACI KULLANMAYA ÇALIŞIYORUM.1 NCİ VİTESİN TEPKİSİ ÇOK İYİ ARACI 30-40 KM KIZA ÇIKARIYOR.(ARAÇTA P- R- N- D-3-2-1 KONUMLARI VAR.)BEYİNDE BİR SORUN OLMADIĞINIDA SÖYLEDİLER.
    FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM.
    SELAMLAR

• quote:

Orijinalden alıntı: bycapslock

merhaba arkadaşlar;

aracım : 98' Corsa 1.4 Corsa Otomatik Swing

sorun: seyir halindeyken "s" lambası yanıp sönmeye başladı ve "D" konumundayken vites değiştirmemeye başladı. 1-2-3 Manuel olarak değiştirebiliyorum. Aracı kapatıp açtığımda düzeliyor fakat bir süre sonra yine "s" lambasını yakıyor ve D konumunda vites artırmıyor ve düşürmüyor. 3ncü vitese geçiyor.

Ek bilgi: Bundan birkaç gün önce de seyir halindeyken KM göstergesi sıfıra indi ve bir süre sonra tekrar gittiğim hıza geldi. bağlantılı olabilir diye yazdım.

sorun ne olabilr? ankara da özel opel servisi tavsiye edebilirmisiniz? teşekkürler

selam arkadaşim sizin aracınızdadkı sorun basınc selenoidler bakdımanız lazım ama siz daha önce diyaknoztikm cıhazına bağladınız arızayı bir kısım öğrene bilirsınız sensorlerde olabilr arkadaşim iyi günlerr

• quote:

Orijinalden alıntı: different46

Opel Astra F 1997 GLS NL model aracımın şanjımanında bir problem oluştu. D konumunda araç durur vaziyette hareket etmek istediğimde sanki yüksek vitesle kalkıyormuşum gibi zorlanıyorum, 1-2-3-P ve R de normal olarak kullanıyorum. Sanayide birkaç kişiye gösterdim aracın beynine vites konum sensörü (tam olarak onlarda tanımlayamadılar) arıza verdiğini düzensiz sinyal geldiğini söylediler. Problem ne olabilir başına gelen varmıdır ? D konumunda kullanmasam 1-2-3 normal olarak kullansam sorun olurmu, şanjımana zarar verirmi? tahmini ne kadardır o sensör? Motor arıza lambası yanıyor ve S lambası yanıp yanıp sönüyor sürekli olarak.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

selam arkadaş size ne söyledıler vites konum şartelımı yoksa devir sensörumu söyledıler fazla aracını bu vazıyete kullanmayın biran önce aracını bakdırınız iyi günler

• quote:

Orijinalden alıntı: abbdullahhhh

abiler ÇOK ACİL YARDIM.. 2000 MODEL 146000DE OTOMATIK VITES FİAT BRAVA SX ARACIM VAR. 3 AY ÖNCESİ ŞANZIMANDAKI YAĞIN BOŞALDIĞINI FARKETTIM. KEÇE DEĞİŞTİRİLDİ . SORUN YAŞAMADIM. AMA YINE DE GUNDE 1 BELKİ 2 DAMLA YAĞ OLUYORDU. ŞANZUMANIN ALTINDA. FAKAT NET BİR AZALMA OLMADI ÇUBUKLA KONTROLLERIMDE. BİR ARKADSIMA VERDIM ARACI KULLANSIN DIYE. 3 GUN SONRA BANA ŞANZUMANIN YAĞ KAÇIRDIĞINI VE YAĞIN BAYAĞA BIR AKTIĞINI SOYLEDI. GERÇEKTEN DE YAĞ BİR GECE DE BELKİ 1 LİTREDEN FAZLA AKMIŞ. ÇOK ENDİŞEŞİYİM. SİZCE SORUN NEDİİR.

selam arkadaşim sizin aracınız turbun ve aks keçelernız bakdırınız iyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: jakal41

kamil usta selamlar,
    1998 model mazda 323 familia otomatik vitesli aracım var.araba ısındıktan sonra 2. vitese geçiş sert olmaktadır.aracın yağını değiştirdim filtresini temizlettim,fakat aynı arıza devam etmektedir.araca koyulan yağ dextron 2 . Muhtemel arıza ne olabilir? onarım yaptırabilceğim Kocaeli veya İstanbul'da tavsiye ediceğiniz yer var mı? tahmini maliyeti ne olur? beni bu konuda bilgilendirirseniz memnun olurum. selamlar ...

selam arkadaşim sizin hidrolık beyın e bakılması lazım iyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: buzyurek

slm.
    2001 toyota coralla aldım. servise göstererek aldım. rampada geri kaçırıyor bu normalmi. devamlı geri kaçırması şanzıma zarar verirmi. araç ilk çalıştığında 1200 devirde pek olmuyor geri kaçırma ama ısındıktan sonra 800-850 devirlerde kaçırıyor.
    2001 opel astra otomatik boyle bir sorunla hiç karşılaştmadım.

selam daha bansınc düşük olabilir aracnı km kaç onu bilmemız lazımm iyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabahander

Selamlar...

3 gün önce 2001 model 1.4 benzinli otomatik vites Polo almak nasip oldu... Dün ve bugün araçta bir sorun yaşadım. Kontağı kapatmama rağmen araç sanki boş viteste gibi çalışır durumda kalıyor. 1-2 kez tekrar kontağı açıp kapatınca düzeliyor. Bazen de hiç sıkıntı olmadan kapatıp gidiyorum. İlk arabam ve 3 gün oldu alalı. Pek de anlamadığım için paylaşmak istedim. Sanırım servise götürmeden çözülebilecek bir sorun değil. Daha fazla bilgi alabilmek ve çözüm bulabilmek için sizinle de paylaşmak istedim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi akşamlar...

Saygılar...

selam arkadaş kusra bakamyın aracını tam ne yapıyor onu anlamadım tekrar anlatırsanız m.olurumm iyi günler

• quote:

Orijinalden alıntı: mevlut06

selam ustalar... kamil ustam bende 1991 model opel vectra var yanlız araç geri vitese geçiyor ama hareket etmiyor.. ne kadar gaz veririrsem veriyim gitmiyor geri meret ne gibi bi problemi olabilir? komple değişceğini düşünürsek ne kadar tutar ustam olmadı gelip size bırakıyım aracı

selam hidrolik beyınıze bakdımanız lazım sonra şanzıman inmesı lazım kit takımları değişmesı lazım iyi günler
  • kamil ustam saygılar 98 model ford mmondeo ghia almayı düşünüyorum. ilgilinedigim araç otomatik. 1. vitesten 2. ye geçerken vuruntu yapıyormuş, arıza durumu ne olabilir, maliyetler nereye kadar gider? ona göre pazarlık yapmak istiyorum.. saygılarla... tesekkrlr.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zagor-te-nay

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: çözüm kamil usta

quote:

quote:

96 model accent 1,5 gls aracımın şanzımanında sorun var şöyleki; P 'den D 'ye alırken vites kolu P 'den ayrılmak istemiyor, vites kolu yanındaki tuş işlev görmüyor gibi anki. Eskiden kolayca D 'ye alabilirdim vitesi ve gecikme olmazdı, şimdi vites kolu D 'ye geldikten sonra 3/4 saniye geçiyor ve araç sarsılarak şanzımanın D 'ye geçtiğini anlıyorsunuz. Bu sorun balatadanmı kaynaklanır? Balatadan ise masrafı nedir? Ayrıca bu sorundan önce akü bitmişti, yeni akü taktırdıktan sonraki sabah sorun başladı, bir yerde aküile ilgili olabilir deniyordu ne diyorsunuz?

Ustam, sorunu yaşamadan önceki akşam bayram dönüşü arabayı park ettiğimde balata kokusu vardı, hafta sonu yine balata kokusunu duydum. Hatta daha 500 mt. gidip yokuşta yolun açılmasını beklediğimden fren balatası olmadığını düşünüyorum, şanzıman balatası ise tamiri nasıl ve kaça patlar?

selam sizin şanzumanız inmesı lazım bakılması lazım şimdi ne desem boş arkadaşim kusura bakmayın siz fazla yardımcı olamadım iyi günler

Ustam teşekkürler, İstanbul Anadolu yakasında tavsiye edebileceğiniz yer varmı? Fiyat ve tamir süresi için bişey diyebilirmisiniz?

Kamil Usta 'm,

Sabahları araç ısınıp LPG 'ye geçene kadar bekleyince sorun olmuyor, yalnız yolda uğultu ve biraz sert vites geçişleri devam ediyor. Bu motor/şanzıman ısınınca sorun olmyışı için ne diyorsunuz?

ustam yanıt alabilirmiyim?

• Benim 2 sorum var.

1.si 2004 Ford Explorer ile ilgili. araba 2den 3 geçerken biraz sarsıntılı geçiyor. Yani normalde manuel araba gibi düşünün bütün vitesleri debriyajdan yavaş çekerek değiştiriyorsunuz ama 2den 3e atarken debriyajdan birden çekiyormuşsunuz gibi.

2. Sorunumda 2005 Ford Mustang ile ilgili. Onun gidişinde falan hiç bir sıkıntı yok. Ancak direk D konumuna alınca araç D'ye geçmiyor. 3'a alıp sonra geri Dye alınca Dye geçmiş oluyor.

Yardımcı olursanız sevinirim.
  • merhaba

2003 e200 kompressor otomatik vites aracım var. ancak vites geçişlerinde (özellikle düşük devirlerde ve düşük hızlarda) ve gazı bıraktığımda araç silkinmeye başlıyor ve koltuktan oynuyorum neredeyse. sorun ne olabilir sizce,

teşekkürler
  • Slm Kamil Ustam benim 2004 Hyundai elentra 1.6 Gls otomatik bir arabam var 2. el aldım aldım. aldığımda pek bir sorunu yoktu. aldığım arkadaş şanzımanın arızalandığını ve 2000 tl ye tamir ettirdiğini söyledi ve ben aldığımdada bir sıkıntısı yoktu ancak şuan ilk kalkışta ve geri viteste 1 yada 2 saniye süren hafiften bir atlama sesi var ve gaza hızlı basınca çok tuhaf bir ses giliyor tıpkı bir şey " pof" derya aynen öyle bir ses. hızlanması normal ve geçişlerinde bir sıkıntı şuan için gözükmüyor ancak sinek küçük ve bende pinpirikli olunca işi sizin gibi ustasına sormak gerekir diye düşündüm. Şanzıman yağım tam ve değişeli 30000 km olmuş. saygılarla
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.