Şimdi Ara

BOSCH KGE58AW30N A++ Kombi Buzdolabı İncelemesi (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.756
Cevap
38
Favori
324.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: Darkeagle1

Merhaba. Benim emektar dolap Arçelik 495T. Yalnış hatırlamıyorsam 1992 veya 93 te almıştım. O zman turbo soğutma diye çıkmıştı içinde bir fan var dolap kapısı kapanınca devreye giriyor. Soğutması harika. Bu güne kadar bir kez servis tarafından termostad elemanı değişti. Dolabın arka yüzeyinde simli gibi ince bir soğuk katman oluşuyor.Üst kısım ( derin dondurucu ) buzlarıda 2 yılda bir kez ben eritiyorum. Yani sanki bu topikteki dolap ile aynı özelliklere sahip. Tabi gösterge panelleri, sıfır bölmeleri, soğutucu - dondurucu kısım ayrı sıcaklık ayarları yok. Tabi enerji tüketimine hiç değinmiyorum. Artık emektarı değiştirmeyi düşünüyorum da buradaki dolabı alır isem 20 yıl önce aldığım dolabın makyajlı haliniı alacakmışım gibi geliyor.

Kullandığınız Arçelik 495T ve 425T, 475T vb. modeller Siemens lisansı ile üretilmiştir. Dolayısıyla eski kullandığınız buzdolabınızı da Siemens olarak düşünebilirsiniz.

Bu cihaz da dediğiniz gibi elinizdeki buzdolabının 2012 modeli diyebiliriz. Farkları da:

-Mekanik kademeli tek termostat yerine elektronik kontrol olduğundan alt ve üst bölümler kaç 'C olması gerekiyorsa direkt o sıcaklığa ayarlanabiliyor.

-Buzdolabında çift soğutma çevrimi olduğundan alt ve üst bölmeler birbirinden bağımsız çalışıyor. Sadece soğutucu bölmedeki sıcaklık yükseldiğinden dondurucu bölme lüzumsuz olarak soğutulmuyor. Bu yüzden hem enerji israfı hem de gereksiz karlanma engelleniyor. Tatile çıkıldığında soğutucu bölme kapatılabiliyor.

-Elektronik soğutma kontrolü, çift soğutma çevrimi ve geliştirilmiş yalıtım sayesinde buzdolabı hem daha az enerji harcıyor hem de dondurucuda daha az karlanma yapıyor.

-Elinizdeki buzdolabı yaklaşık 2,5kw enerji harcarken bu buzdolabı 0,78kw harcıyor. 3'te 1'i diyebiliriz.

Bir de ses, kasa derinliği ve donanım farkları var. Bu da makyajlanma kategorisine giriyor sanırım :)

E dostum tabiki 20 yıl sonra bu kadar makyaj olsun artık. 20 yıl önce insanlar bay-pass ameliyatı yapılamadığı için kalp krizi geçirip ölüyorlardı.

Benim buzdolabında arka yüzeyde oluşan soğuk kısma yiyeceklerin değme durumu olursa değen kısımları bozuluyor. Sanırım bu buzdolabında da böyle bir durum söz konusu olabilir. Yada yeni bir dzayn ile içerideki yiyeceklerin o kısma değmesi önlenmiş olabilir. No frostlarda böyle bir durum söz konusu değil sanırım ancak onlarda da soğuk hava sirklasyonu sonucu yiyeceklerde kuruma olduğunu yazmıştınız sanırım.
    Bende ki buzdolabının bu kadar sorunsuz uzun yıllar kullandıktan sonra Arçelik olamayacağını tahmin etmiştim :)
    Bu Low frost çıkmasaydı kesin no frost bir buzdolabı düşünüyordum ama şimdi kararsızım. Sanırım 75 cm genişliği olan ( Bosh ta yok sanırım ) bir buzdolabı bakacağım. 80 cm için yerim müsait değil.
    Kolay gelsin. Tüm forumdaşlar a sağlıklı günler dilerim .

• Servis hala buzdolabı götürüp tamir edelim diyor ben de istemiyorum yenisini verin diyorum mahkemeye vereceğim dedim birşey demediler,yarın dilekçe vereceğim ne olacaksa olsun artık.
  • arkadaşlar merhaba 6 ay önce burada ki incelemeyi okuyarak bosch KGE58AW30N dolabı satın aldım ve son 20 güne kadarda gayet memnun bir şekilde kullanıyorduk 20 günden beri soğutmadığını hissettim ve sıcaklara bağlayıp soğutucu kısmını +3 dondurucu kısmını -18 ayarladım yaklaşık 5 gündür de bu şekilde kullanıyorum ancak bugün forma bir bakayım dedim ve benim gibi sorun yaşayanları öğrenince derin bir incelemeye gittim sonuç olarak dolabın soğutucu kısmında 1,5 - 2 cm kalınlıkta karlanma gördüm bir oda termometresini dolabın chiller box kısmına koydum ve yaklaşık 30 dakika tutmama rağmen 10-11 derece sıcaklık gördüm ki bu kısmın 0 derece olması gerekli bu durum karşısında yarın servis çağıracağım tecrübesi olan arkadaşlardan öğrenmek isterim dolapta ki sorun ne olabilir ve ayrıca dolabın komple değişimini talep edebilir miyim
    görüş ve yorumlarınız için şimdiden teşşekkürler
  • arkadaşlar dolabınızı duvara çok yaklaştırmayın 3-4 cm aralıklı yerleştirin.karlanmayı engeliyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: pasha216

arkadaşlar merhaba 6 ay önce burada ki incelemeyi okuyarak bosch KGE58AW30N dolabı satın aldım ve son 20 güne kadarda gayet memnun bir şekilde kullanıyorduk 20 günden beri soğutmadığını hissettim ve sıcaklara bağlayıp soğutucu kısmını +3 dondurucu kısmını -18 ayarladım yaklaşık 5 gündür de bu şekilde kullanıyorum ancak bugün forma bir bakayım dedim ve benim gibi sorun yaşayanları öğrenince derin bir incelemeye gittim sonuç olarak dolabın soğutucu kısmında 1,5 - 2 cm kalınlıkta karlanma gördüm bir oda termometresini dolabın chiller box kısmına koydum ve yaklaşık 30 dakika tutmama rağmen 10-11 derece sıcaklık gördüm ki bu kısmın 0 derece olması gerekli bu durum karşısında yarın servis çağıracağım tecrübesi olan arkadaşlardan öğrenmek isterim dolapta ki sorun ne olabilir ve ayrıca dolabın komple değişimini talep edebilir miyim

servisten aldığınız ölçüm değerlerini burada paylaşırmısınız...

• Bu olumsuz yorumları okuyunca cidden aldığıma bin pişman oldum.
    Henüz kullanmaya başlamadım ama bu soğuma problemlemini çekeceğim kesin.
    Allah yardımcımız olsun
    Ucuz etin yahnisi bu kadar olur zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_C@BB@R

Bu olumsuz yorumları okuyunca cidden aldığıma bin pişman oldum.
    Allah yardımcımız olsun

ucuzmu? 1500 tl sence ucuzmu?bu arada kardeşimde ve babamda bu dolaptan var bugün tekrar aradım sordum kesinlikle soğutmayla alakalı bir problem olmadığını söyledi hatta sebzeler meyveler 3-4 hafta aynı tazelikte kalıyormuş...neyse bence ön yargılı yaklaşmamak gerek sonuçta kul yapımı genel memnuniyet bence referans alınmalı?dünyada hiç bir makina yokki %100 memnuniyet sağlasın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: rte_50

quote:

Allah yardımcımız olsun

ucuzmu? 1500 tl sence ucuzmu?bu arada kardeşimde ve babamda bu dolaptan var bugün tekrar aradım sordum kesinlikle soğutmayla alakalı bir problem olmadığını söyledi hatta sebzeler meyveler 3-4 hafta aynı tazelikte kalıyormuş...neyse bence ön yargılı yaklaşmamak gerek sonuçta kul yapımı genel memnuniyet bence referans alınmalı?dünyada hiç bir makina yokki %100 memnuniyet sağlasın..

2000TL ye göre ucuz evet :)
    Ki ben İnox olan modeli 1350TL ye 12 taksitle almıştım yani.

Yaz döneminde genel olarak bir sorun söz konusu ama mennun olanda var.
    Şans artık bakalım bizimki ne çıkacak.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rte_50

quote:

Allah yardımcımız olsun

2000TL ye göre ucuz evet :)
    Ki ben İnox olan modeli 1350TL ye 12 taksitle almıştım yani.

Yaz döneminde genel olarak bir sorun söz konusu ama mennun olanda var.
    Şans artık bakalım bizimki ne çıkacak.

hocam size bir tavsiye ben babamlara yaklaşık 1 ay önce bocsh marka aldım kardeşimde 5- 6 ay önce siemens modelini aldık.tavsiyem şu makina kurulumu ypıldıktan sonra 4 saat çalıştırmadan dolabı dinlenmede bırakın.sonra 12 saat boyunca boş çalışsın zaten içerisi bu saat gerekli değerlere gelir sonra gıda maddelerini yükleyin birde dolabın arkası ile duvar arasında 3-5 cm boşluk kalsın...bu şekilde yaptık hiç bir sorunla karşılaşmadık...çok memnunuz allaha şükür bence dolapta hata olacağı gibi cihazı uygun şartlarda kullanmakta önemli.hayırlı olsun dolabınız inşallah sizde memnun kalırsınız.kullanmaya başladığınız zaman yorumlarınızı esirgemeyin hocam.

• 2 ay sonra kullanmaya başlayacağım inşallah bir sorun çıkmaz ise..
    Hergün yorumlarımı yazacağım :)
  • Bugun aldim inox modelini servis yapti kurulumu hic beklemeden koydum yiyecekleri alt -18 ust 4 dereceye ayarli ve 2 tarafinda super modu acik calistirdim servis soyledi oyle yapmami 5 saat sonra superleri kapat dedi arada baktim ic sirt tarafinda karlanma var gecici mi bu karlanma

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • simens inox buzdolabını alalı 10 gün oldu. İlk gün soğutmama gibi bir problem olduğunu sandık. Halbuki ilk çalıştırma olduğu için dolaba 6 saat gibi bir süre tanımak geliyormuş. İkinci gün herşey yolunda dolap sağlam bir şekilde çalışmaya devam etti ve bugüne kadarda gayet düzgün, beklentileri karşılayacak bir biçimde çalışmasına devam ediyor. sağlam bir ürün aldığımızı düşünüyorum. umarım hep böyle devam eder.

EDIT:

quote:

Orijinalden alıntı: marjinaltr

Bugun aldim inox modelini servis yapti kurulumu hic beklemeden koydum yiyecekleri alt -18 ust 4 dereceye ayarli ve 2 tarafinda super modu acik calistirdim servis soyledi oyle yapmami 5 saat sonra superleri kapat dedi arada baktim ic sirt tarafinda karlanma var gecici mi bu karlanma

karlanma geçicidir. Karlanma olunca dolap onu kendisi çözmektedir. karlanma süresi benm dolapta 1-2 saat arası oluyor. Sonraki 2 saatte kadar karlanmadan devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlueXDesign -- 10 Ağustos 2012; 21:09:45 >

• quote:

arkadaşlar merhaba 6 ay önce burada ki incelemeyi okuyarak bosch KGE58AW30N dolabı satın aldım ve son 20 güne kadarda gayet memnun bir şekilde kullanıyorduk 20 günden beri soğutmadığını hissettim ve sıcaklara bağlayıp soğutucu kısmını +3 dondurucu kısmını -18 ayarladım yaklaşık 5 gündür de bu şekilde kullanıyorum ancak bugün forma bir bakayım dedim ve benim gibi sorun yaşayanları öğrenince derin bir incelemeye gittim sonuç olarak dolabın soğutucu kısmında 1,5 - 2 cm kalınlıkta karlanma gördüm bir oda termometresini dolabın chiller box kısmına koydum ve yaklaşık 30 dakika tutmama rağmen 10-11 derece sıcaklık gördüm ki bu kısmın 0 derece olması gerekli bu durum karşısında yarın servis çağıracağım tecrübesi olan arkadaşlardan öğrenmek isterim dolapta ki sorun ne olabilir ve ayrıca dolabın komple değişimini talep edebilir miyim

arkadaşlar tekrar merhaba dünde yazdığım gibi soğutma ve aşırı karlanma sorunu yaşıyordum ve derinlemesine bir inceleme başlattım kendimce dün gece 03.00 kadar dolapla uğraştım sonuçları faydası olur amacı ile burada paylaşmak isterim öncelikle kılavuzda yazdığı gibi test yaptım dolabı 5 dk fişten çekerek testi başlattım test yapıldı ve herhangi bir sorunla karşılaşılmadı daha sonra rte_50 arkadaşın uyarısı ile dolabı duvardan 7-8 cm uzaklaştırdım bu işlemleri yapmam yalaşık 15 dk falan sürdü dolabın kapağını tekrar açtığımda soğutucu kısmında olan var olan kalın kar tabakası tamamen yok olmuş ve dolab normal çalışmasına başlamıştı ve kapağı açtığımda yüzüme soğuk bir esinti geldi ve dolap normal çalışmasına başlamıştı çok sevindim dolabın içine koyduğum derecelere sabah 08.00 de baktığımda katlara göre 4-5-6 dereceleri gördüm daha önce 10-11 dereceleri gösteriyordu akşam 21.00 baktığımda kullanıma bağlı olarak dereceler 5-6-7 dereceleri gösteriyordu ki bu durum hava sıcaklığını ve iftar hazırlığını düşünürsek gayet normal geldi bana şu an için hafif bir karlanma var ama oda normal sanırım artık iftarda sğuk su içebiliyoruz:)) sonuç olarak bir kaç gün daha bu şekilde kontrol ettikten sonra eger yine soğutma sorunu yaşarsam servis çağıracağım unutmada rte_50 arkadaşa teşekkür etmek isterim yönlendirmelerinden dolayı herkese iyi akşamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pasha216 -- 10 Ağustos 2012; 22:20:39 >

• quote:

quote:

arkadaşlar tekrar merhaba dünde yazdığım gibi soğutma ve aşırı karlanma sorunu yaşıyordum ve derinlemesine bir inceleme başlattım kendimce dün gece 03.00 kadar dolapla uğraştım sonuçları faydası olur amacı ile burada paylaşmak isterim öncelikle kılavuzda yazdığı gibi test yaptım dolabı 5 dk fişten çekerek testi başlattım test yapıldı ve herhangi bir sorunla karşılaşılmadı daha sonra rte_50 arkadaşın uyarısı ile dolabı duvardan 7-8 cm uzaklaştırdım bu işlemleri yapmam yalaşık 15 dk falan sürdü dolabın kapağını tekrar açtığımda soğutucu kısmında olan var olan kalın kar tabakası tamamen yok olmuş ve dolab normal çalışmasına başlamıştı ve kapağı açtığımda yüzüme soğuk bir esinti geldi ve dolap normal çalışmasına başlamıştı çok sevindim dolabın içine koyduğum derecelere sabah 08.00 de baktığımda katlara göre 4-5-6 dereceleri gördüm daha önce 10-11 dereceleri gösteriyordu akşam 21.00 baktığımda kullanıma bağlı olarak dereceler 5-6-7 dereceleri gösteriyordu ki bu durum hava sıcaklığını ve iftar hazırlığını düşünürsek gayet normal geldi bana şu an için hafif bir karlanma var ama oda normal sanırım artık iftarda sğuk su içebiliyoruz:)) sonuç olarak bir kaç gün daha bu şekilde kontrol ettikten sonra eger yine soğutma sorunu yaşarsam servis çağıracağım unutmada rte_50 arkadaşa teşekkür etmek isterim yönlendirmelerinden dolayı herkese iyi akşamlar

arkadaşım çok sevindim sorunun çözüldüğüne.haydi hayırlı soğutmalar....

• http://www.ebeyaz.com/urun/eko-bze-xl4303-xe-nf.aspx
    arkadaşlar bu ürün ve fiyat nasıl acaba bilgisi olan var mı?
  • yaklaşok 6 aydır Siemens KG58EAW30N A++ kullanıyorum gayet memnunum tavsiye ederim
  • cihazı alalı bu gün üçüncü gün bu sabah cihazdan arı vızıltısı gibi bir ses gelmeye başladı ama salondan duyulacak derecede baya yuksek bir ses buzdolabını açtım birbirine değen malzeme varmı diye kontrol ettim ama bulamadım dolabı düğmesinden kapattım ama ses devam etti dolabı açtım bu sefer ses kesildi dolapta devreye giren birşeyden mi geliyor bu ses acaba, eğer böyleyse dayanılacak bir ses değil yani rahatsız ediyor baya bu yüzden dolabı iyade etmeyi bile düşünürüm kontrol edicem eğer tekrar yaparsa kaydedicem sesi yuklerim buraya
  • quote:

cihazı alalı bu gün üçüncü gün bu sabah cihazdan arı vızıltısı gibi bir ses gelmeye başladı ama salondan duyulacak derecede baya yuksek bir ses buzdolabını açtım birbirine değen malzeme varmı diye kontrol ettim ama bulamadım dolabı düğmesinden kapattım ama ses devam etti dolabı açtım bu sefer ses kesildi dolapta devreye giren birşeyden mi geliyor bu ses acaba, eğer böyleyse dayanılacak bir ses değil yani rahatsız ediyor baya bu yüzden dolabı iyade etmeyi bile düşünürüm kontrol edicem eğer tekrar yaparsa kaydedicem sesi yuklerim buraya

Dolabınız duvara değiyor mu acaba?
    Kenarlarında en az 2 şer santim boşluk olmalı.
    Sabah bizim Bosch No-frost dolaptada dediğini ses geliyordu.
    Gidip baktım duvara değmiş yerini oynattım ses kesildi.

• quote:

quote:

cihazı alalı bu gün üçüncü gün bu sabah cihazdan arı vızıltısı gibi bir ses gelmeye başladı ama salondan duyulacak derecede baya yuksek bir ses buzdolabını açtım birbirine değen malzeme varmı diye kontrol ettim ama bulamadım dolabı düğmesinden kapattım ama ses devam etti dolabı açtım bu sefer ses kesildi dolapta devreye giren birşeyden mi geliyor bu ses acaba, eğer böyleyse dayanılacak bir ses değil yani rahatsız ediyor baya bu yüzden dolabı iyade etmeyi bile düşünürüm kontrol edicem eğer tekrar yaparsa kaydedicem sesi yuklerim buraya

dolabın yan taraflarının değmediğine eminim sırtı duvara değemez çünkü duvarın altında süpürkelikler var dolabı en fazla o süpürkeliğe kadar itebiliyoruz ama akşam kontrol edicem

• quote:

quote:

quote:

dolabın yan taraflarının değmediğine eminim sırtı duvara değemez çünkü duvarın altında süpürkelikler var dolabı en fazla o süpürkeliğe kadar itebiliyoruz ama akşam kontrol edicem

Dolapla gelen kullanma klavuzu posetlerinden birinde adet plastik parca var dolabin arkasina takiyorsunuz dolapla duvara arasinda mesafe kalmasini sagliyor.

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.