Şimdi Ara

BOSCH KGE58AW30N A++ Kombi Buzdolabı İncelemesi (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.757
Cevap
38
Favori
324.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Xanu

quote:

Orijinalden alıntı: marjinaltr

quote:

Orijinalden alıntı: By_C@BB@R

quote:

cihazı alalı bu gün üçüncü gün bu sabah cihazdan arı vızıltısı gibi bir ses gelmeye başladı ama salondan duyulacak derecede baya yuksek bir ses buzdolabını açtım birbirine değen malzeme varmı diye kontrol ettim ama bulamadım dolabı düğmesinden kapattım ama ses devam etti dolabı açtım bu sefer ses kesildi dolapta devreye giren birşeyden mi geliyor bu ses acaba, eğer böyleyse dayanılacak bir ses değil yani rahatsız ediyor baya bu yüzden dolabı iyade etmeyi bile düşünürüm kontrol edicem eğer tekrar yaparsa kaydedicem sesi yuklerim buraya

Dolabınız duvara değiyor mu acaba?
    Kenarlarında en az 2 şer santim boşluk olmalı.
    Sabah bizim Bosch No-frost dolaptada dediğini ses geliyordu.
    Gidip baktım duvara değmiş yerini oynattım ses kesildi.

dolabın yan taraflarının değmediğine eminim sırtı duvara değemez çünkü duvarın altında süpürkelikler var dolabı en fazla o süpürkeliğe kadar itebiliyoruz ama akşam kontrol edicem

Dolapla gelen kullanma klavuzu posetlerinden birinde adet plastik parca var dolabin arkasina takiyorsunuz dolapla duvara arasinda mesafe kalmasini sagliyor.

anladım dün akşam baktım sahurda kontrol ettim sabah baktım ses gelmiyor parçaları da kontrol edeceğim hatırlıyorum 2 tane beyaz parça var eğer ses yaparsa tekrar onları takarım teşekkürler cevaplara

şu an dolapta sorun yok soğutması gayet iyi ama sırt taraftaki buzlanma devamlı var gibi arada eriyor sonra tekrar oluyor dolabın soğutması sırttaki o karlanmadanmı yapılıyor birde o eriyen karlanmanın suyu biryerde toplanıyor mu yani alt tarafta toplansa hergün su birikmesi gerek buhar olup tekrar mı buz oluyor acaba

• Kompresorun uzerinde su birikmesi icin seffaf bir kap var sogutucu bolmesinde alt tarafa dogru tahliye kanali var ordan kompresorun uzerindeki kap icerisine doluyor su ve orda buhalasiyor, dondurucu kisim isin ise kapakli bir tahliye bolumu var dolabin en altinda gorunuyor defrost yapacaginizda ordan bir kaba aliyorsunuz suyu (dolabin sise rafinida kullanabilirsiniz) , tabi ne siklikta defrost gerekir bilemiyorum ben hic yapmadim henuz.
  • Cumartesi günü uzun süredir baktığım KGE58AW30N modelini almaya gittik. Hep internetten bakmış ve net hacimlerine göre karşılaştırmıştım diğer buzdolaplarıyla, ancak bayide kendim incelediğimde gözüme nedense çok küçük göründü soğutucu kısmı. Sadece ben değil yanımda ki iki kişi de çok küçükmüş içi dediler. Halbuki bu ölçülerde piyasadaki en büyük dolaplardan biri ve bir çok nofrost'tan da daha büyük bir soğutucuya sahip. Daha sonra gittiğimiz bir Arçelik bayinde baktığımız 350, hatta 330 Litre soğutucu hacmine sahip dolaplar bile gözümüze daha geniş göründü. Bu yanlış algı neden oluyor, diğer dolaplarda olmayan Chiller Box'lardan mı, yoksa soğutucunun üstte olmasından mı bilemiyorum. Sonuçta dolabı aslında geniş olduğu konusunda savunamadım, kadınlar teknik veriler sayılardan ziyade kendi gözlerine göre değerlendiriyorlar

Baktığımız Bosch bayisinde bu dolabın hemen yanında KDV58VW30N modeli vardı. Ölçüleri bire bir aynı, enerji sınıfı aynı ve yıllık tüketimi çok yakın (289 Kwh/yıl). Tek fark dondurucusu 12 L daha küçükken (110 L) soğutucusu 21 L daha büyük. (400 L) Evde zaten büyük bir dondurucu da olduğu için bizim için soğutucunun büyük olması daha önemliydi. İçine baktığımızda ise 21 L'den çok daha fazla fark varmış gibi geldi. Sanırım bu ölçülerdeki en büyük soğutucuya sahip. Dolayısıyla bunda karar kıldık. Fiyat olarak diğerine son olarak 1640 TL demişlerken bunu 1300 TL'ye 2 ay ertelemeli 10 taksit yaptılar. Zaten kampanya varmış şu an bu üründe, liste fiyatı 1329 lira idi. Özetle hem büyüklük konusunda herkesi tatmin etmiş olması, hemde 340 TL daha ucuza gelmesi tercih sebebimiz oldu.

Pazartesi yani dün dolabı teslim ettiler. Getiren kişiler yerine koyup içine bir bakınca ne kadar büyük olduğu konusunda bir süre aralarında muhabbet ettiler Servisi aradım ancak sadece nofrost'larda kurulum yapıyoruz, sizinki Lowfrost olduğu için fişini takıp kullanabilirsiniz dediler. Daha iyi oldu benim için, bir tuşa basmak için iki saat servis beklemek durumda kalmadım ve kendim vakit kaybetmeden çalıştırdım. Soğutucu ve dondurucu bölümleri için ayrı ayar yok. Soğutucu için süper, 2, 4, 6 ve 8 derece ayarı var. Kullanım kılavuzuna göre dondurucuyu soğutucu için seçilen dereceye göre kendisi ayarlıyor ancak kaç derece olduğu belirtilmemiş. Sanırım 4 derece için standart -18 derecedir.

3 saat kadar çalıştırdıktan sonra belli aralıklarla içerisini doldurmaya başladım. Yaklaşık 6-7 saat sonra kendine gelmiş ve dondurucusuda soğutucusuda tam randımanla çalışıyordu. 4 dereceye ayarlı şu an ve en alt rafa koyduğum karpuzu akşam kimse yiyemedi, o derece soğutmuş. En üst raftaki şişeliklere koyduğum sularda gayet soğuktu. Performanstan yana hiçbir sıkıntısı yok yani.

BOSCH KGE58AW30N A++ Kombi Buzdolabı İncelemesi

• Bende, dondurucusu üstte olan bir model düşündüğüm için vede Candoğan hocanın da "muadiller arasında olan bir modeldir " dediği bu ürüne bakıyordum bir süredir. Hayırlı olsun,güle güle kullanın.
  • @clearsky

Cihazınız hayırlı olsun. Teknik değerlerinde belirtilenden hariç hacim olarak benimkinden farkını göremedim. Tahminimce konumundan dolayı insanın gözünü yanıltıyordur. Ben sebzeliklerin altta kalmasından hoşlanmadığımdan ve sık kullandığım rafların belimin hizasına olmasını tercih ettiğimden o modeli seçmiştim. Bir de bağımsız ayar imkanı vb. farkları vardı. Siz de bu tarz ile mutluysanız ne güzel. Güle güle kullanın, benim gibi memnun kalacağınıza eminim.

Ben aldım alalı buzdolabını 4'C de kullanamadım soğukluğu fazla geldiğinden ötürü :) Buzdolabı tıka basa doluysa 5, pek dolu değilse 6'da tutuyorum.
  • Bende sanırım 6'ya alacağım zira 4 derece de sular içilmeyecek kadar soğumuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: clearsky

Bende sanırım 6'ya alacağım zira 4 derece de sular içilmeyecek kadar soğumuş.

buzdolabiniz hayirli olsun..

bende dondurucu ustte oldugu icin bu modelde karar kilmistim ve almayi dusunuyordum..

dolabin arti ve eksilerini gozlemleyip paylasirsaniz cok iyi olur.. dolap ile ilgili olarak takipteyim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Cumartesi günü uzun süredir baktığım KGE58AW30N modelini almaya gittik. Hep internetten bakmış ve net hacimlerine göre karşılaştırmıştım diğer buzdolaplarıyla, ancak bayide kendim incelediğimde gözüme nedense çok küçük göründü soğutucu kısmı. Sadece ben değil yanımda ki iki kişi de çok küçükmüş içi dediler. Halbuki bu ölçülerde piyasadaki en büyük dolaplardan biri ve bir çok nofrost'tan da daha büyük bir soğutucuya sahip. Daha sonra gittiğimiz bir Arçelik bayinde baktığımız 350, hatta 330 Litre soğutucu hacmine sahip dolaplar bile gözümüze daha geniş göründü. Bu yanlış algı neden oluyor, diğer dolaplarda olmayan Chiller Box'lardan mı, yoksa soğutucunun üstte olmasından mı bilemiyorum. Sonuçta dolabı aslında geniş olduğu konusunda savunamadım, kadınlar teknik veriler sayılardan ziyade kendi gözlerine göre değerlendiriyorlar

Baktığımız Bosch bayisinde bu dolabın hemen yanında KDV58VW30N modeli vardı. Ölçüleri bire bir aynı, enerji sınıfı aynı ve yıllık tüketimi çok yakın (289 Kwh/yıl). Tek fark dondurucusu 12 L daha küçükken (110 L) soğutucusu 21 L daha büyük. (400 L) Evde zaten büyük bir dondurucu da olduğu için bizim için soğutucunun büyük olması daha önemliydi. İçine baktığımızda ise 21 L'den çok daha fazla fark varmış gibi geldi. Sanırım bu ölçülerdeki en büyük soğutucuya sahip. Dolayısıyla bunda karar kıldık. Fiyat olarak diğerine son olarak 1640 TL demişlerken bunu 1300 TL'ye 2 ay ertelemeli 10 taksit yaptılar. Zaten kampanya varmış şu an bu üründe, liste fiyatı 1329 lira idi. Özetle hem büyüklük konusunda herkesi tatmin etmiş olması, hemde 340 TL daha ucuza gelmesi tercih sebebimiz oldu.

Pazartesi yani dün dolabı teslim ettiler. Getiren kişiler yerine koyup içine bir bakınca ne kadar büyük olduğu konusunda bir süre aralarında muhabbet ettiler Servisi aradım ancak sadece nofrost'larda kurulum yapıyoruz, sizinki Lowfrost olduğu için fişini takıp kullanabilirsiniz dediler. Daha iyi oldu benim için, bir tuşa basmak için iki saat servis beklemek durumda kalmadım ve kendim vakit kaybetmeden çalıştırdım. Soğutucu ve dondurucu bölümleri için ayrı ayar yok. Soğutucu için süper, 2, 4, 6 ve 8 derece ayarı var. Kullanım kılavuzuna göre dondurucuyu soğutucu için seçilen dereceye göre kendisi ayarlıyor ancak kaç derece olduğu belirtilmemiş. Sanırım 4 derece için standart -18 derecedir.

3 saat kadar çalıştırdıktan sonra belli aralıklarla içerisini doldurmaya başladım. Yaklaşık 6-7 saat sonra kendine gelmiş ve dondurucusuda soğutucusuda tam randımanla çalışıyordu. 4 dereceye ayarlı şu an ve en alt rafa koyduğum karpuzu akşam kimse yiyemedi, o derece soğutmuş. En üst raftaki şişeliklere koyduğum sularda gayet soğuktu. Performanstan yana hiçbir sıkıntısı yok yani.

Kullanım şekline göre kapı açma yönünü değiştirseydiniz daha uygun olurdu bence. İlk kurulumda servis bunu ücretsiz olarak yapıyordu.
    Güle güle kullanın İnşallah...

• quote:

Orijinalden alıntı: zkose41

Kullanım şekline göre kapı açma yönünü değiştirseydiniz daha uygun olurdu bence. İlk kurulumda servis bunu ücretsiz olarak yapıyordu.
    Güle güle kullanın İnşallah...

Aynı şeyi bende düşündüm ama biri dolaptan bir şey alırken mutfak kapısı bakmadan açıldığında dolabın kapağına çarpabileceği için vazgeçtim. Birde insanları alışkanlıklarını değiştirmek konusunda ikna etmek çok zor oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: jorge

bende dondurucu ustte oldugu icin bu modelde karar kilmistim ve almayi dusunuyordum..

dolabin arti ve eksilerini gozlemleyip paylasirsaniz cok iyi olur.. dolap ile ilgili olarak takipteyim..

Eksi diyebileceğim tek yönü dondurucusunun üstte olması. Şahsen ben çok daha sık kullanılan soğutucuya eğilip bükülmeden ulaşabilmeyi isterdim. Ancak siz böyle istediğinize göre bu sizin için eksi sayılmaz. Artılarına gelirsek; bir buzdolabından bekleyebileceğiniz her şeyi karşılıyor. İç hacmi bu ölçülerdeki en geniş buzdolaplarından biri (belkide en genişi). Soğutma performansından çok memnunun 4 derece soğuk geldiği için 6'ya aldım ve gayet yeterli şekilde soğutuyor. Enerji sınıfı A++, günlük 0,79 kWh gibi oldukça düşük bir tüketimi var. Eski 12 yıllık traktör gibi çalışan vestel buzdolabından sonra bunun çalışıp çalışmadığını bile zor anlıyorum Odam mutfağa çok yakın ve gece dahi sesi hiç rahatsızlık vermiyor. Son olarak artı olarak söyleyebileceğim bence fiyatı. 1300 TL 2 ay ertelemeli 10 taksit aldık.

• quote:

quote:

Eksi diyebileceğim tek yönü dondurucusunun üstte olması. Şahsen ben çok daha sık kullanılan soğutucuya eğilip bükülmeden ulaşabilmeyi isterdim. Ancak siz böyle istediğinize göre bu sizin için eksi sayılmaz. Artılarına gelirsek; bir buzdolabından bekleyebileceğiniz her şeyi karşılıyor. İç hacmi bu ölçülerdeki en geniş buzdolaplarından biri (belkide en genişi). Soğutma performansından çok memnunun 4 derece soğuk geldiği için 6'ya aldım ve gayet yeterli şekilde soğutuyor. Enerji sınıfı A++, günlük 0,79 kWh gibi oldukça düşük bir tüketimi var. Eski 12 yıllık traktör gibi çalışan vestel buzdolabından sonra bunun çalışıp çalışmadığını bile zor anlıyorum Odam mutfağa çok yakın ve gece dahi sesi hiç rahatsızlık vermiyor. Son olarak artı olarak söyleyebileceğim bence fiyatı. 1300 TL 2 ay ertelemeli 10 taksit aldık.

nişanlım kombi tipi istemediği için bu model üzerinde yoğunlaştım.. yani benim için avantaj
    benim tek tereddütüm dondurucu ile soğutucu kısımlarının soğutucu ayarlarının bir olması..

bu sorun oluşturur mu ?

• quote:

nişanlım kombi tipi istemediği için bu model üzerinde yoğunlaştım.. yani benim için avantaj
    benim tek tereddütüm dondurucu ile soğutucu kısımlarının soğutucu ayarlarının bir olması..

bu sorun oluşturur mu ?

Soğutucu bölümü şu an 6 dereceye ayarlı. Dondurucu bölümüne bir termometre koydum yarım saat bekleyip size söyleyim kaç derece olduğunu.

Edit: -19 dereceymiş. Ayrı olarak ayarlansa da -18'e ayarlardım zaten çok bir fark yok yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clearsky -- 16 Ağustos 2012; 18:40:55 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Xanu

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: By_C@BB@R

quote:

cihazı alalı bu gün üçüncü gün bu sabah cihazdan arı vızıltısı gibi bir ses gelmeye başladı ama salondan duyulacak derecede baya yuksek bir ses buzdolabını açtım birbirine değen malzeme varmı diye kontrol ettim ama bulamadım dolabı düğmesinden kapattım ama ses devam etti dolabı açtım bu sefer ses kesildi dolapta devreye giren birşeyden mi geliyor bu ses acaba, eğer böyleyse dayanılacak bir ses değil yani rahatsız ediyor baya bu yüzden dolabı iyade etmeyi bile düşünürüm kontrol edicem eğer tekrar yaparsa kaydedicem sesi yuklerim buraya

Dolabınız duvara değiyor mu acaba?
    Kenarlarında en az 2 şer santim boşluk olmalı.
    Sabah bizim Bosch No-frost dolaptada dediğini ses geliyordu.
    Gidip baktım duvara değmiş yerini oynattım ses kesildi.

dolabın yan taraflarının değmediğine eminim sırtı duvara değemez çünkü duvarın altında süpürkelikler var dolabı en fazla o süpürkeliğe kadar itebiliyoruz ama akşam kontrol edicem

Dolapla gelen kullanma klavuzu posetlerinden birinde adet plastik parca var dolabin arkasina takiyorsunuz dolapla duvara arasinda mesafe kalmasini sagliyor.

anladım dün akşam baktım sahurda kontrol ettim sabah baktım ses gelmiyor parçaları da kontrol edeceğim hatırlıyorum 2 tane beyaz parça var eğer ses yaparsa tekrar onları takarım teşekkürler cevaplara

şu an dolapta sorun yok soğutması gayet iyi ama sırt taraftaki buzlanma devamlı var gibi arada eriyor sonra tekrar oluyor dolabın soğutması sırttaki o karlanmadanmı yapılıyor birde o eriyen karlanmanın suyu biryerde toplanıyor mu yani alt tarafta toplansa hergün su birikmesi gerek buhar olup tekrar mı buz oluyor acaba

Alıntıları Göster

1 hafta oldu alalı yeni birşey koydukça karlanma oluyor,sonra çözülüyor.bu böyle devam edecekmi acaba,daha önce alanlar cevap verirse iyi olur.

• Orijinalden alıntı: pavel68

1 hafta oldu alalı yeni birşey koydukça karlanma oluyor,sonra çözülüyor.bu böyle devam edecekmi acaba,daha önce alanlar cevap verirse iyi olur.

Bende karlanma ilk zamanlara gore daha az yeni biseyler ekleyince karlanma olayini akip etmedim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Candogan62 Profilo BD2058W3VV modeli nasıl?
    a++ enerji, boyutları aynı ve istanbul eve teslim 1000 tl civarı (nakit) bulunuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmc02

@Candogan62 Profilo BD2058W3VV modeli nasıl?
    a++ enerji, boyutları aynı ve istanbul eve teslim 1000 tl civarı (nakit) bulunuyor.

Yukarıda arkadaşımızın resimlerini paylaştığı Bosch KDV58VW30N modelinin aynısı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: mmc02

@Candogan62 Profilo BD2058W3VV modeli nasıl?

Yukarıda arkadaşımızın resimlerini paylaştığı Bosch KDV58VW30N modelinin aynısı.

Candoğan bey merhaba Gorenje NRF71510W modeli alınabilir mi?Cevaplarsanız sevinirim seri sonu indirimi ile çok ucuz bir fiyata akrabalarım için düşünüyoruz cevaplarsanız çok sevinirim iyi bayramlar..
  • Boschun sitesinde genişlik, kapı kolu açıkken 77 cm yazıyor. Ancak bana biraz kısa gibi geldi.
    Bu buzdolabı sahiplerinden bir ricam olacak. Kapı kolu açıkken buzdolabının derinliğini yazabilir misiniz. Ona göre mutfağa sığarsa almayı düşünüyorum. Teşekkürler.
  • merhaba arkadalar.....
    buzdolabı
    BOSCH KGE58AW30N A++
    çamaşırmakinası
    WAQ20361 A+++
    BULAŞIK MAKİNASI
    SMS30E02 A

bu ürünleri almayı düşünüyorum da siz bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz acaba???
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.