Şimdi Ara

BOSCH KGE58AW30N A++ Kombi Buzdolabı İncelemesi (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.757
Cevap
38
Favori
324.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: derinada

quote:

Orijinalden alıntı: destan42

quote:

Orijinalden alıntı: derinada

Dolap 2 derecede termometre 3. rafta ayrıca bugun pazara gıdılecek dıye super sogutmaya aldık termmetre 5 derecede su an ama sularda ıcılecek gıbı degıl termometredede sorun olabılır olmazsa servıs cagıracagım

sizin buz dolabı n40 A+++mı idi N30 mu? sonuçtan bilgi verirseniz seviniriz

Biizim dolap siemens 30n modeli dolap full dolu butun raflar kapı raflarıda dahıl ; 2 derecede ve superde calışıyor bır şışe suyu 3 -4 saatte zor sogutuyor kapı rafları nda zaten su sogumuyor sogutma performansı bu derecelere gore dusuk bence hafta ıcı servısı arayacagım

az enerji az soğutmamı yoksa ...? nekadar ekmek o kadar köfte de diyebiliriz buna

• İlk cıktıgında demiştim sogutma sorunları olabilir diye cok sogukta ve cok sıcakta kötü performans olacak.. bide kurban bayramında ve 3 4 yıl gectikten sonraki yorumlarada bakmak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aggressor19 -- 4 Ağustos 2012; 18:33:18 >
  • bosch ve siemens in motor dahil tüm aksamları aynımıdır.candoğan hocam siemens bayide,bosch ise avrupa bilişimde 1500 tl,fiyat olarak daha uygunu varmıdır.bazı arkadaşlar sorun yaşamış acaba siemens bosch ayrımı varmıdır.
  • İnceleme için teşekkürler çok yararlı olmuş. Konunun açılma tarihine bakarsak yaklaşık 8 aydır kullanıyorsunuz sanırım bu süre zarfında dondurucu bölümünde çekmecelerin açılmasını engelleyecek düzeyde bir buzlanma oldu mu? Her yönüyle çok beğendim ama tek çekincem no-frost olmamasından dolayı çok buz yapıp yapmadığı? Gerçi yapmadığını söylemişsiniz ama 8 aydan sonraki yorumlarınız çok önemli. Birde şu an için en uygun Avrupa Bilişim'de midir tavsiye edebileceğiniz başka yer var mı?
  • No frost olmadıgından dolayı sogutamama şikayeti olan arkadaslar var baslıkta ilerleyen yıllarda performansı düşedebilir bide kurbanda ne olur oradada sıkıntı cıkarabilir sıcak etler dolaba girecek havada sıcak olacak. bekleyip görelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: aggressor19

İlk cıktıgında demiştim sogutma sorunları olabilir diye cok sogukta ve cok sıcakta kötü performans olacak.. bide kurban bayramında ve 3 4 yıl gectikten sonraki yorumlarada bakmak lazım

2-3 kişinin net olmayan yorumları ile bu şekilde bir yargıya varmak yanlıştır...kardeşim sivas su şehrinde ordadan soğuk yer varmıdır bilmiyorum ama performansta en ufak düşüş olmadı 3-4 aydır kullanıyor..bence bir makinayı bu şekilde 2-3 yorumla karalamak yanlış...
  • Maaşlı çalışanlar diyorlar ya bazıları tabi kendi ürünlerinin kötü olduğunu öğrenince dayanamadılar hemen buzdolabı söyle kötü böyle kötü. Kimin marka taraftarı yada maaşlı olduğu belli oluyor bu durumda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rte_50

quote:

Orijinalden alıntı: aggressor19

İlk cıktıgında demiştim sogutma sorunları olabilir diye cok sogukta ve cok sıcakta kötü performans olacak.. bide kurban bayramında ve 3 4 yıl gectikten sonraki yorumlarada bakmak lazım

2-3 kişinin net olmayan yorumları ile bu şekilde bir yargıya varmak yanlıştır...kardeşim sivas su şehrinde ordadan soğuk yer varmıdır bilmiyorum ama performansta en ufak düşüş olmadı 3-4 aydır kullanıyor..bence bir makinayı bu şekilde 2-3 yorumla karalamak yanlış...

Haklısın dostum bir anda bende bahsettigin gibi ön yargılı bir şekilde kullanmadan yorum yapanlardan oldum bir anlık bos bulunma aklıma ilk geleni yazdım ama statik dolap mantıgı kullandıgı için böyle sorunlar olma ihtimali vardı aklımda ins alan arkadasların paraları bosa gitmez alanlara hayırlı olsun.

• vallahi statik buzdolapları uzun yıllar sorunsuz modeller diye aklımda hep yer etmiştir.birde bu modeller 20-30 yıl önceki teknoloji ile yapılmışlar.günümüze endekslersek evladiyelik olması gerekir fakat kul yapımı olduğunu unutmamak gerek...bende nofrost dolap var siemensböyle tarifi imkansız kuru bir soğu var bence nofrostlarda doğal olmayan bir soğukluk var bence sanki bu kge58aw30n naturel geliyor bana...yine memnuniyetsizliği olanlar kesinlikle sonuna kadar haklarını aramalılar çünkü yıllar yılı kullanılacak bir makina içine sinmeden alınmaz alınsada kullanılmaz diye düşünüyorum....
  • quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

Maaşlı çalışanlar diyorlar ya bazıları tabi kendi ürünlerinin kötü olduğunu öğrenince dayanamadılar hemen buzdolabı söyle kötü böyle kötü. Kimin marka taraftarı yada maaşlı olduğu belli oluyor bu durumda.

can bey vallahi mesajınızı 3 kere okudum anlayamadım burada benmi maaşlı çalıyorum?kimi neyi ima ettiğinizi anlayamadım vallahi.biraz daha açık konuşursanız iyi olur kardeş...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

Maaşlı çalışanlar diyorlar ya bazıları tabi kendi ürünlerinin kötü olduğunu öğrenince dayanamadılar hemen buzdolabı söyle kötü böyle kötü. Kimin marka taraftarı yada maaşlı olduğu belli oluyor bu durumda.

can bey vallahi mesajınızı 3 kere okudum anlayamadım burada benmi maaşlı çalıyorum?kimi neyi ima ettiğinizi anlayamadım vallahi.biraz daha açık konuşursanız iyi olur kardeş...

Hayır sizinle maaşlı gibi bir durum geçmedi sözüm size değil diyene lütfen yanlış anlamayın

• can bi şey soracam ama lütfen gülmeyin...bi konu açmak istiyorum nasıl açılacağını bilmiyorum yardımcı olurmusunuz?
  • quote:

can bi şey soracam ama lütfen gülmeyin...bi konu açmak istiyorum nasıl açılacağını bilmiyorum yardımcı olurmusunuz?

Tabiki ne gülmesi beyaz eşya listesine girin sag yada sol üst köşede yeni konu seçeneğine tıklayın sonra bir sayfa açılacak başlığı ve mesajınızı yazıp oluşturun. Bu arada en üst köşede değil konuların isminin yazdığı gri kosenin solunda yada sağında olması lazım. Sorunuz olursa söyleyin bende mobildeyim ama elimden geldiğince yardım ederim.

• İzniniz olursa ben de bir soru sormak istiyorum.
    İnternette Profilonun BD3058W3VV modelini 1.100 TL'ye buldum.
    http://www.beyazgo.com/product/buzdolabi/profilo-bd3058w3vv-kombi-cift-kapili-buzdolabi.html?ref=akakce&v=1.37.6
    Acaba 1.100 tl'lik bu ürünü alırsam burada tanıtımı yapılan Bosch kalitesinde bir ürün mü almış olurum yoksa tamamen farklı bir ürün mü almış olurum?
    Eski İndesit marka buzdolabım artık iflas etmek üzere. 15 yılda 2 defa motoru değişti ve artık doğru düzgün soğutmuyor.
    Bu alacağım model beni herhalde en az 15 yıl idare eder. :)
    Acil cevabınızı bekliyorum.
    Cevabınıza göre sipariş vermeyi düşünüyorum.

• arkadaşlar bu form da tabiki buz dolabın iyi yönleri yazılacak çizlecek neden kötü bir şey olduğunda paylaşmıyyım bu form sadece buz dolabın iyiy yönlerini yazanlara ben hiç maaşlı ve ya başka bir şey demedim güvenerek giitim buz dolabını aldım Arızalı çıkıncada hiç kimseye siz bosch un elemanısınız demedim Çünkü bosch büyük bir firma böle şeylere girmeyeceğinden çok eminim benim düştüğüm mağdureyitime başka kimsenin düşmesini istemedim tabiki iyi şeyler yazılsın çizilsin ama bir eksiklik varsa onuda burda belirtelim bu arızalarda teknik konular hangimizin bu teknik konula hakkında bilgimiz varmı ki? satan bayinin bile bu buzdolapları hakkında tam anlamıyla bilgisi yok size bir şey daha söyleyim servislerde bu buzdolabı hakkında bilgisi yok çünkü firma sadece bu buzdolapları için servise kurulum izni vermiyor now frostlar için kurulum izni var ben de benim bu buzdolabı alan kardeşlerimizden sadece bir şey rica ettim bu buzdolaplarının soğutma sorunu hepsindemi var yoksa sadece bendemi var eğer bende varsa ALLAHıma şükredip yenisini getirtmeyi düşünüyorum yoksa bosch un bü özellikte hacimde soğutma ve dondurucu bölümü çok geniş ve drin dondurucu bölümü altta olan bir buzdoabı yok(now frost) dahil eğer bu sorun herkeste varsa bunu ltf ilkel yollarla yapmayalım bir derece ile ölçelim değerleri yazalım ki mağdur olan arkadaşlar mağduriyetlerini bir an önce giderilsin mağduriyet yoksa zaten Bosch bu standartı yakaladığından bizde sizin soğutma değerlerinde buz dolabı ile değiştirelim benim sadece niyetim buydu yoksa sizlerin paralar vererk aldığınız buz dolabının iyi olmasını canı gönülden isterim belki bizde burda tekrar bu buzdolabını birebir değiştirp yıllarca (20) yıl sonra bu formda yazıp "eee bir buzdolabının daha sonuna gelmiş bulunmaktayız demeyi çok isterim" hepinize saygılar sunuyorum ayrıca anlayan arkadaşımız varsa yine bosch'un KDN 59 aw 30N sini soracaktım nasıl geiş hacimli yardımcı olursanız sevinirim Bayii değiştirme imkanı verdi amma biz henüz kararımızı vermedik KGE 58aw40n olmasını inanın çok istiyorum amma mağlum sütten ağzımız yandı.KDN 59 aw 30N nasıl değerli yorumlarınızı bekliyorum.Ha bu arada istişarede hayır vardır demiş büyüklerimiz biz şu an istişare yapıyoruz .
    vesselam

• Kullanan birisi olarak gayet memnunum bu cihazdan.(siemens 30N olanını kullanıyorum)

Raflarda derece farkını ben de ilkel yollarla ölçtüm. Üst raf ile en alt raf arasında farklılık var. Üst raf biraz daha az soğuk. Üst rafa çok uzun süre kullanacağınız şeyleri bence koymayın. Kısa sürede tüketeceğiniz şeyleri koyun bence. Ayıptır söylemesi, mesela en üst rafa koyduğum dilim karpuz 3 hafta içinde küflenmiş. Fakat bu sebzelik tarafına koyduğum aynı zamanda aldığım karpuz bir şey olmamış. Aynı karpuzdan alınan iki dilim bunlar. Bu durumları yazınca ben de sonradan fark ettim.

Bodrum Turgutreiste kullanıyorum cihazı. 2 aydır bir sıkıntı yok soğutmasında vs. Derece bazında Buzdolabı 3 derece, Buzluk kısmı -18 derece olarak kullanıyorum.

Buzdolabının devamlı açılıp kapanması soğutmaya engel olabiliyor olabilir.

Bana göre eksik gelen yanı yan raf kısmına büyük sürahi girmiyor veya kola şişesi tarzı şişeler. Onun dışında benim için fiyat performans olarak çok çok üzeri bir buzdolabı.

Sıkıntısı olan arkadaşlar bence beğenmedilerse değiştirsinler en azından içlerine sinen bir model alsınlar bana göre. Sonuçta sizin buzdolabınız buradaki iyi yorumlara göre sadece iyi yorumlar var deyip beğenmediğiniz sorun gördüğünüz buzdolabını kullanmaya devam etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jacktheblack -- 5 Ağustos 2012; 17:40:28 >

• Siemens marka olan KG58EAW30N soğutucum cumartesi sabah geldi. Fişe takıp her iki kısmıda SUPER'a alıp 4saat kadar çalıştırıp eski dolapdaki ürünleri içine attım. Ne bir soğutma problemi oldu ne de sesli çalışma. Şimdilik beklentilerimin üstünde, birde önümüzdeki ay elektrik faturası düşünce tam süper olacak. Bence tek eksiği buz matik. İçinde nofrostlardaki gibi buzmatikte olsaydı çok iyi olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: madsi

Siemens marka olan KG58EAW30N soğutucum cumartesi sabah geldi. Fişe takıp her iki kısmıda SUPER'a alıp 4saat kadar çalıştırıp eski dolapdaki ürünleri içine attım. Ne bir soğutma problemi oldu ne de sesli çalışma. Şimdilik beklentilerimin üstünde, birde önümüzdeki ay elektrik faturası düşünce tam süper olacak. Bence tek eksiği buz matik. İçinde nofrostlardaki gibi buzmatikte olsaydı çok iyi olurdu.

Nereden ve kaça aldığınızı öğrenebilir miyim acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mersin123

İzniniz olursa ben de bir soru sormak istiyorum.
    İnternette Profilonun BD3058W3VV modelini 1.100 TL'ye buldum.
    http://www.beyazgo.com/product/buzdolabi/profilo-bd3058w3vv-kombi-cift-kapili-buzdolabi.html?ref=akakce&v=1.37.6
    Acaba 1.100 tl'lik bu ürünü alırsam burada tanıtımı yapılan Bosch kalitesinde bir ürün mü almış olurum yoksa tamamen farklı bir ürün mü almış olurum?
    Eski İndesit marka buzdolabım artık iflas etmek üzere. 15 yılda 2 defa motoru değişti ve artık doğru düzgün soğutmuyor.
    Bu alacağım model beni herhalde en az 15 yıl idare eder. :)
    Acil cevabınızı bekliyorum.
    Cevabınıza göre sipariş vermeyi düşünüyorum.

Dolabin raf dizayni disinda hemen hemen bosch/siemens ile ayni gibi duruyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_57108595/tm.htm

detayli aciklama var burda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xanu -- 6 Ağustos 2012; 15:52:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: clearsky

quote:

Orijinalden alıntı: madsi

Siemens marka olan KG58EAW30N soğutucum cumartesi sabah geldi. Fişe takıp her iki kısmıda SUPER'a alıp 4saat kadar çalıştırıp eski dolapdaki ürünleri içine attım. Ne bir soğutma problemi oldu ne de sesli çalışma. Şimdilik beklentilerimin üstünde, birde önümüzdeki ay elektrik faturası düşünce tam süper olacak. Bence tek eksiği buz matik. İçinde nofrostlardaki gibi buzmatikte olsaydı çok iyi olurdu.

Nereden ve kaça aldığınızı öğrenebilir miyim acaba?

Merhaba , gittigidiyor üzerinden 1350TL gibi bir fiyata aldım. 6 taksitte.
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.