Şimdi Ara

:..YENİ JETTA KULLANICILARI VE SEVENLERİ TOPLULUĞU..: (334. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.848
Cevap
77
Favori
573.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yaklaşık 6 aydır uğraş verdiğim 0 araba alma serüvenim 2 hafta kadar önce 2016 Jetta 1.2 TSI Trendline DSG almam ile son buldu. Öncelikle, şunu açıkça belirtmek istiyorum ki 1.2 turbo beslemeli motor Jetta için gayet yeterli bir motor. Bu hususta araştırma yapan ve benim gibi kuşkulara düşen arkadaşlar için arabanın hiç bir şekilde zorlanmadığını söyleyebilirim. Forumda ve araştırma yaptığım diğer platformlarda genel kanı ve yorumlar genellikle 1.2'nin yetersiz olduğu yönündeydi. Bence bu yorumlar biraz ezbere yapılmış yorumlar. Ha 1.4 tabii ki daha iyidir ancak biz arabaya 5 kişi bindik ve çekişte vs. hiç bir sıkıntı yaşamadık. Araba oldukça atik. 6 aylık uzun araştırmalar sonucu en doğru kararı verdiğime inanıyorum.

Bunun haricinde sizlere bir kaç sorum olacak.

0 aldığım araçtan, yangın tüpü çıkmadı sanıyorum sıfır araçlarda yangın tüpü verilmiyor (?)
    2 tane VW logolu anahtarlık 1 deri anahtarlık verildi, 1 tane ilk yardım seti ve ön gözde 1 tane çakmak verildi. Arkadaki çakmaklık ise boş.
    Bunun haricinde arabada olması gereken eksik olan donanımım var mı? Yardımcı olabilir misiniz?

Ayrıca park sensörünü harici olarak taktırmak istiyorum. Bu hususta önerileriniz var mıdır? VW servisi tamponun sökülmesi gerektiğini söyledi, bu ileride ekspertiz için oldukça büyük bir eksi gibi duruyor, bu konuda önerileriniz var mıdır?

Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yılmaz

Arkadaşlar selamlar,

Yaklaşık 6 aydır uğraş verdiğim 0 araba alma serüvenim 2 hafta kadar önce 2016 Jetta 1.2 TSI Trendline DSG almam ile son buldu. Öncelikle, şunu açıkça belirtmek istiyorum ki 1.2 turbo beslemeli motor Jetta için gayet yeterli bir motor. Bu hususta araştırma yapan ve benim gibi kuşkulara düşen arkadaşlar için arabanın hiç bir şekilde zorlanmadığını söyleyebilirim. Forumda ve araştırma yaptığım diğer platformlarda genel kanı ve yorumlar genellikle 1.2'nin yetersiz olduğu yönündeydi. Bence bu yorumlar biraz ezbere yapılmış yorumlar. Ha 1.4 tabii ki daha iyidir ancak biz arabaya 5 kişi bindik ve çekişte vs. hiç bir sıkıntı yaşamadık. Araba oldukça atik. 6 aylık uzun araştırmalar sonucu en doğru kararı verdiğime inanıyorum.

Bunun haricinde sizlere bir kaç sorum olacak.

0 aldığım araçtan, yangın tüpü çıkmadı sanıyorum sıfır araçlarda yangın tüpü verilmiyor (?)
    2 tane VW logolu anahtarlık 1 deri anahtarlık verildi, 1 tane ilk yardım seti ve ön gözde 1 tane çakmak verildi. Arkadaki çakmaklık ise boş.
    Bunun haricinde arabada olması gereken eksik olan donanımım var mı? Yardımcı olabilir misiniz?

Ayrıca park sensörünü harici olarak taktırmak istiyorum. Bu hususta önerileriniz var mıdır? VW servisi tamponun sökülmesi gerektiğini söyledi, bu ileride ekspertiz için oldukça büyük bir eksi gibi duruyor, bu konuda önerileriniz var mıdır?

Şimdiden teşekkürler.

Oncelikle aracaniz hayırlı olsun. Size verilen anahtarlık vs bana da verildi. Ayrıca paspas hediye ettiler ve boya koruma yaptılar. Yangın tüpü maalesef bende de yok. Almayı düşünüyorum. Arkada soket var benim bildiğim çakmaklık yok. Şarj, mini süpürge vs için kullanılıyor. Tamponun Park sensoru için sokulduğunu söylerseniz problem olacağını sanmıyorum. Birkaç foto çekin kalsın bir kenarda. Ayrıca fatura da dursun. Park sensoru yerine kamera taktirin diyeceğim ama, radyo ekranı video özelliği yönünden sanırım bizim araçlar için uygun değil. Serviste taktirmanızı tavsiye ederim. Garantiden çıkmaması için öyle yapın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevenhill77 -- 30 Ekim 2016; 9:09:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar araç alma arefesindeyim,bir sorum olacak,jetta 1.2 tsi bmt manuel,sabah 4km,akşam 4km işe gidiş geliş 10 dakka sürüyor ortalama hız 20 km,ne yakar acaba ortalama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkaraman -- 2 Kasım 2016; 20:4:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkaraman

Arkadaşlar araç alma arefesindeyim,bir sorum olacak,jetta 1.2 tsi bmt manuel,sabah 4km,akşam 4km işe gidiş geliş 10 dakka sürüyor ortalama hız 20 km,ne yakar acaba ortalama.

Abi bulunduğun şehir trafik yoğunluğu kırmızı ışık araç sürüş tipi klima hepsi etkiler ben 1.4 kullanıcısıyım Çorum Sungurlu'da 7 yi buluyordu şimdi ağrıda 9-10 arası.. Aracı satlığa çıkardım daha küçük motora geçmeyi düşünüyorum

• erkaraman kullanıcısına yanıt
    bendede aynı araç var. kısa mesafe 2-3km kadar hergün eşim gidip geliyor. dönüş komple rampaya çıkıyor. ortalama 8-8,5 arası görüyor bu aralar. kısa mesafe kullanımda fazla yakıyor malesef
  • erkaraman kullanıcısına yanıt
    bahsettiğiniz aracı kullanıyorum, hız 20 ise 8 lt gözden çıkartın kesinlikle. biraz sert kullanırsanız 9 lt. daha fazla olmaz. ya da ben olduramadım denemelerimde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: sevenhill77

quote:

Orijinalden alıntı: evergl

Şoför tarafı hoparlörden tıkırtı sesi geliyor. Hoparlöre bastırınca ses kesiliyor. Sağ arka kapıdan da bir ses geliyor. On günlük bir araç için sinir bozucu. Başka böyle bir sıkıntısı olan var mı?

Her iki ön kapıdan, güneş gözlüğü konulan yerden, sağdan soldan ses geliyor, ilk bakıma kadar böyle bineceğim, araç parçaları tam oturmamış ondan olabilir tıkırtılar, bakımdan sonra düzeleceğini ümit ediyorum

İşte bu yüzden daha çok paraya daha az donanım verdiği halde golf alıyoruz. Golfüm 8000 i devirdi. Tık yok

Hocam 1.2tsi sıfır golf aldım ve 1.5 yıl kullandım.İnanın soğuk asfaltta ondada trim sesi oluyordu.Şuanda 1.2tsi jetta var ondada aynı yolda ses var.(ama malzeme kalitesi 1 tık daha iyi bu bir gerçek)

• quote:

Orijinalden alıntı: lebronn

quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: sevenhill77

quote:

Orijinalden alıntı: evergl

Şoför tarafı hoparlörden tıkırtı sesi geliyor. Hoparlöre bastırınca ses kesiliyor. Sağ arka kapıdan da bir ses geliyor. On günlük bir araç için sinir bozucu. Başka böyle bir sıkıntısı olan var mı?

Her iki ön kapıdan, güneş gözlüğü konulan yerden, sağdan soldan ses geliyor, ilk bakıma kadar böyle bineceğim, araç parçaları tam oturmamış ondan olabilir tıkırtılar, bakımdan sonra düzeleceğini ümit ediyorum

İşte bu yüzden daha çok paraya daha az donanım verdiği halde golf alıyoruz. Golfüm 8000 i devirdi. Tık yok

Hocam 1.2tsi sıfır golf aldım ve 1.5 yıl kullandım.İnanın soğuk asfaltta ondada trim sesi oluyordu.Şuanda 1.2tsi jetta var ondada aynı yolda ses var.(ama malzeme kalitesi 1 tık daha iyi bu bir gerçek)

daha önceki araçlarımın hepsinden daha sessiz golf. öyle araçlara bindim ki belki de ondan duymuyorumdur. son aracım stilo artık 150binden sonra torpidodan ve gözlük cebinden ufak ses vermeye başladı. başka sesler varsa da belki de çok dikkatli değilimdir. ama golf diğer kullandığım 7-8 araca göre çok sessiz ve sağı solu sallanmıyor onlara göre. gözlük cebini pek sevemedim ama. açıp kapadıkça gözlük ordan oraya kayıyor.

• golf sorun dar olmasi jettam servise verdim 45000 bakima golf verdiler 2016 1 gun bende kaldi

180.190 boy 90 95 kg iseniz araba size oldukca dar gelcek

malzeme kalitsei vs yorum yok 1 tik ilerde

ama jettanin ferahligi genisligi golf de yok maalesef

bana mi oyle geldi bilmiyorim 1.2 golf jetta kadar hizli degildi. kalkislarda vs

• quote:

Orijinalden alıntı: catik

golf sorun dar olmasi jettam servise verdim 45000 bakima golf verdiler 2016 1 gun bende kaldi

180.190 boy 90 95 kg iseniz araba size oldukca dar gelcek

malzeme kalitsei vs yorum yok 1 tik ilerde

ama jettanin ferahligi genisligi golf de yok maalesef

bana mi oyle geldi bilmiyorim 1.2 golf jetta kadar hizli degildi. kalkislarda vs

En iyisi, sahip olduğundur.
  • 1.2 105 ps conf Manuel 74.600 olmuş, 68.400 e almıştık üç ay önce...

İki hafta sonra edit 75500 olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forgottenh -- 24 Kasım 2016; 14:45:39 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.2 manuel jetta ve 1.2 otomatik comfortline fiyat alan varmı son ötv zammından sonra?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shener -- 29 Kasım 2016; 13:59:18 >
  • shener kullanıcısına yanıt
    Fiyat değilde, VW sitesinden canlı destekten hazırda 1,2 jetta comf. manuel herhangi bir bayide varmı diye sordum. Hiç bir bayide boşta araç yok dedi.
  • Arkadaşlar merhaba, yan ayna ısıtıcısı nasıl çalışıyor acaba?

• 2012 jettamda arka koltuklar sol taraftan ıslanıyor arkadaşlar. koltukları kaldırdım sanırım alttan biR yerlerden su alıyor. Rize de ikamet ediyorum neredeyse hergün yağmurlu. sıkıntının sebebi ne olabilir arkadaşlar? benzer sıkıntılarla karşılaşan arkadaşım var mı, nasıl çözüm buldurlar?
  • sevenhill77 kullanıcısına yanıt
    Sol kapıdaki yuvarlak ayna kumandasını aracın ön tarafını gösterecek şekilde çevir, yani sağl/sol değil tamamen arka tarafa, işareti var. Klima üzerindeki buz çözücü butona bastığında artık aynalar da ısınır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mturker

Sol kapıdaki yuvarlak ayna kumandasını aracın ön tarafını gösterecek şekilde çevir, yani sağl/sol değil tamamen arka tarafa, işareti var. Klima üzerindeki buz çözücü butona bastığında artık aynalar da ısınır.

Kardeşim teşekkür ederim varol

• quote:

Orijinalden alıntı: calwincalwin

Fiyat değilde, VW sitesinden canlı destekten hazırda 1,2 jetta comf. manuel herhangi bir bayide varmı diye sordum. Hiç bir bayide boşta araç yok dedi.

Kesinlikle yanlış yada eksik bilgi verilmiş, yada bayilerin ellerindeki araçları bilmiyorlar.
    Bursa doğuş otodan daha 2 gün önce jetta 1.2 comf otomatik aldım ama manuel de vardı yada tedarik edilebiliyorlardı, hatta highline manueli de epey uygun fiyata veriyorlardı.
  • shener kullanıcısına yanıt
    kaça aldınız hocam aracı. ne kadar indirim yaptırabildiniz
  • Aracın sis farları nasıl açılıyor arkadaşlar ? Far kumandasını çekip öyle denedim ama olmadı
  • 
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.