Şimdi Ara

Ford Focus C-Max (424. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.709
Cevap
28
Favori
855.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 422423424425426
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Soru BU c max GHIA 1.6 2005 lerde özellikle sunroof-park sonsoru-cruise kontrollü seride EPS donanımlı satıldımı gerek standart gerek opsiyonel yoksa uyutuluyormuyuz.
  • ghia da opsiyondu diye biliyorum. yani evet
  • birde bana birileri bagaj kapağındaki butonları nasıl aktif hale getirebileceğimizi yazarsa sevinirim sadece kumandadan bagajı açabiliyorum
  • mondeo dan sonra biraz bazı şeyler ters geldi biri bana bu cmaxle ilgili pm atsa örnek gghia nın saat ayarı teybindeki vesaire niye sunroof ve camlar otombili kilitleyince otomatik kapanmaz vesaire
  • gmy ağbi,tissot,efe74,ozzy ve tüm eski dostlar merhaba,

02/10/2009 itibari ile son ÖTV indirimden de yararlanarak yeni bir araba aldım.
    Qashqai,Tiguan,A3,BMW 1 serisi bakındım,test ettim.Demek ki C-max'i seviyor muşumki onun kalıbında bir araç seçtim:Test bile etmeden C4 Picasso aldım.Tabii bunda kayınbiraderin Citroen'de çalışıyor olmasının büyük katkısı var.(Keşke BMW'de çalışıyor olsaydı.)

Picasso bildiğiniz gibi C-max ile aynı motora sahip.Şanzıman 6 ileri MCP yarı-otomatik.Yakıt tüketimi cimri.(İlk depoda bile İstanbul şehiriçi 100 km.'de 6,3).Frenler iyi.Yol tutuş düne kadar iyi idi,ama dün bir virajda 60 ile giderken fren yapınca yana yattı ya ESP devreye girdi ya da ben toparladım,yani biraz korkuttu.Ama sonuç olarak memnunum araçtan.

30/09/2009'da liste fiyatı 51.800 TL idi.Ama ben tam rakamı söylemiyim ama 50'nin altında 45'in üstünde bir fiyatla aldım.Sanırım şimdi 57.000 TL oldu araç.

Bir de 8 yıldır çalıştığım Yapı Kredi Sigorta'dan ayrılıp,Sabah gazetesine geçtim.İşyeri Hekimi olarak çalışıyorum.

Benden haberler şimdilik bu kadar.Diğer C4 dizel-otomatiği eşim kullanıyor 14 aydır.O araçtan da gayet memnunuz.

Görüşmek umuduyla herkesi saygıyla selamlıyorum.
    İletişim için:egeliefe@yahoo.com

• quote:

Orijinalden alıntı: egeliefe

.....................................

Test bile etmeden C4 Picasso aldım.

Bir de 8 yıldır çalıştığım Yapı Kredi Sigorta'dan ayrılıp,Sabah gazetesine geçtim.İşyeri Hekimi olarak çalışıyorum.

Merhaba, hem araç olarak hem de iş olarak Koç gurubundan elinizi ayağınızı çekmişsiniz. Her ikiside hayırlı olsun, aracınızı da güle güle kullanın.
  • quote:

gmy ağbi,tissot,efe74,ozzy ve tüm eski dostlar merhaba,

Qashqai,Tiguan,A3,BMW 1 serisi bakındım,test ettim.Demek ki C-max'i seviyor muşumki onun kalıbında bir araç seçtim:Test bile etmeden C4 Picasso aldım.Tabii bunda kayınbiraderin Citroen'de çalışıyor olmasının büyük katkısı var.(Keşke BMW'de çalışıyor olsaydı.)

Picasso bildiğiniz gibi C-max ile aynı motora sahip.Şanzıman 6 ileri MCP yarı-otomatik.Yakıt tüketimi cimri.(İlk depoda bile İstanbul şehiriçi 100 km.'de 6,3).Frenler iyi.Yol tutuş düne kadar iyi idi,ama dün bir virajda 60 ile giderken fren yapınca yana yattı ya ESP devreye girdi ya da ben toparladım,yani biraz korkuttu.Ama sonuç olarak memnunum araçtan.

30/09/2009'da liste fiyatı 51.800 TL idi.Ama ben tam rakamı söylemiyim ama 50'nin altında 45'in üstünde bir fiyatla aldım.Sanırım şimdi 57.000 TL oldu araç.

Benden haberler şimdilik bu kadar.Diğer C4 dizel-otomatiği eşim kullanıyor 14 aydır.O araçtan da gayet memnunuz.

hem yeni işin hem yeni araban hayırlı olsun abi, görüşme üzere

• Egeliefe selamlar.
    hoşgeldin.
    Anladığım kadarı ile ne forumu ne de kompakt vanları unutamamışsın
    Dönüş YARI AÇIK KÜRKÇÜ DÜKKANINA olmuş, iyi d olmuş.
    picassonun 2 karoser tipi var bırı büyük diğeri ufak senınki hangisi?
    tek önerim: yol tutuşu c max gibi olmadığını akıldan çıkarma.
    süsp yumuşak yol tutuş limitleri düşük dirksiyon tepkileri de net değil.
    Tekrar hayırlı olsun
  • Selam tissot,

Araç imzada yazdığım gibi 5 koltuklu olan.
    Bu forumu unutamadım çünkü 2006-2008 arası çok aktif yazışıyor,görüşüyor,güzel bilgiler paylaşıyorduk.
    Hatta gmy ağbi'yi kayınbirader ile yazlığında ziyaret bile etmiştik.

Eskiden hep yazardım BMW istiyorum diye.3 ve 5 serisine para yetmiyor.1 serisi 30 Eylül öncesi 56.000 TL'ye kadar inmişti.Biraz limitlerimi zorlayarak alabilirdim ama 1 serisi içime sinmedi.1,6 motor 115 beygir otomatik vites araç ama test sürüşünde arabanın basmadığını farkettim.Bir de iç mekan çok dardı.(Hatırlatma:192 cm ve 110 kg.'yum)
    Bir sonraki araba dellenme sevdamda şöyle bir ÖTV indirimi,filo indirimi,tanıdık indirimi vs. ile 3,16 bir BMW kapabilirsem gözüm açık gitmez bu dünyadan.(2.el bakmıyorum yapı gereği)

Citroen forumunda da boy gösteriyorum ama orada yaprak kımıldamıyor.Ayda bir mesaj ortalaması ile gidiyorlar :)

Herkese tekrar selamlar&saygılar.

• cmax ine 18 inç jant taktırmak isteyenler benle irtibata geçebilir 60 yaşındaki validenin cmaxinde 18 inç jantlar var üzerindeki az km yol yapmış lastiklerle satılıktır jantlarda çzik veya leke yok olmasından korktuğumdan 16 inçe dönüş yapılacaktır.
  • 2008 Titanyum'um üzerinde 17 jant ve Conti lastik vardı...Kışlıkta mecburen 16 janta dönmek zorunda kaldım. Çünkü 17 lik kışlıklar ort. 280 TL/ad.
    Kışlık lastik araştırmasına girdim. ADAC kulubünün 2009 testinde 18 lastik arasında 4.olan Dunlop 3D lastikte karar kıldım.
    Eskişehir'de bir satıcının kampanyası var.. Kışlık alana alum.jant hediye... Sonuçta jantlar Çin malidır muhtemelen ama bu haliyle 280 TL/ad. aldım..yani jantlar bedavaya geldi gibi... ayrıca 17/50/205 yerine 16/55/205; 55 yanağın kışın daha dayanıklı olacağını düşünüyorum. Aslında jantcılar kışın tuz nedeniyle hafif alum.çelik jantları önermiyor. En azından orj. Ford jantların bu nedenle kışı kilerde geçirecek..Umarım memnun kalırım..
  • 15 inç 65 yanak hafif alaşım jant tercih ettim kışa en uygunu o tabanda 205 daha taktırmadım.

Ford Focus C-Max
  • quote:

gmy ağbi,tissot,efe74,ozzy ve tüm eski dostlar merhaba,

Waaayyyyy kimler gelmiş ,hoşgeldin egeliefe hemşerim benim.

Yaw başka araba aldım diye buralara az bakmak olurmu ,
    Yeni işinde ve yeni arabanda hayırlı olsun.
    Bende şu an halâ Didimdeyim ama yarın kısmetse Nazilliye dönüyorum, aralık 26 da Erzuruma gideceğim hem torunlarımı özledim hemde kayak yapacağım Palandökende.
    Herzaman kapımız açık yine beklerim, biz 2010 da nisan ortaları gibi yine didimdeyiz bütün yaz ordayız , küçük Efeyide getir bizimkilerle denizde oynasınlar,senin efeden küçük şu an 13 aylık bizim ikinci torun oldu.
    Bende bu yaz böyle bi makine aldım.
    Hoşca kal kendine iyi bak.

Ford Focus C-Max

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g.m.y. -- 27 Ekim 2009; 12:38:24 >

• Nazi gestaposu gmy ağbi!
    Yakışmış valla makine de kaskta.

Birgün gelirsem Picasso ile C-Max'i yarıştırırız :) Ayrıca benim araç 1.000 km.'yi yeni devirdi ve İstanbul şehiriçi 5,9 litre yakıyor.Artık benzincilere az uğrar oldum.

Selamlar hürmetler.
  • Vaide hanımın c-max ine konfor lastik uygulamasına geçtik 18 inç 225 40 88v lastiklerden 15 inç 205 65 96V yumşak yanak ve desene geçildi farkı soruyorsanız dağlar var 225 tabanda yol bilgisayarı şehir içinde 11.7 gösteriyordu anında 9.5 litreye indi-direksiyon hafifledi frenler daha çabuk tepki verdi-tüm gürültüler kesildi aracın yükseklik arttı-sürat denemesi yapılmadı sanırsam oda iyileşmiştir görüntüde aşağıdaki gibi

Ford Focus C-Max
  • quote:

Nazi gestaposu gmy ağbi!
    Yakışmış valla makine de kaskta.

Birgün gelirsem Picasso ile C-Max'i yarıştırırız :) Ayrıca benim araç 1.000 km.'yi yeni devirdi ve İstanbul şehiriçi 5,9 litre yakıyor.Artık benzincilere az uğrar oldum.

Selamlar hürmetler.

egeliefe selamlar,
    Valla yarıştırmayı hiç tavsiye etmem benim C max chiplendi ,130 bg ye 300 tork a yakın.,
    90 kmh hız ile düzgün bir yolda 3.6 l/100km falan görünüyor ve sürekli 130 kmh ile otoyolda bile 4.5 litre gösteriyor.
    Dragstar 280 kg ağırlıyla bile cmax ile aynı litre yi yakıyor ama tabii kurşunsuz 95 oktan ,bu durumda yamaha dragstar 1100 ,c maxtan fazla tüketiyor ama dragstarın inanılmaz zevkli kullanımı var .80 ile 140 arası sollamalar c maxtan 3-4 misli çabuklukta oluyor.
    Eğer ferrari, porsche veya subaru sti gibiler gelirse onlarla fazla takışmıyorum, diğer türlü normal araçların hiç şansı yok.

• gmy selam.
    Sana imrenmedim desem yalan olur.
    Ortak noktamız çok.
    ben de 2008 şubatında palandökende kış tatili yapmıştım.
    Kayak da süper zevk veren bişey.
    Ucuz atlattığım kaza nedeni ile sana da dikkatli olmanı tavsye ederim.
    Kayakta ekipman çok önemli, herşeyi tamamla öyle kay.
    Snowboard yapmayacağını umuyorum :)
    Motoruna hasta oldum. çok yakıyorya tüp taktırmayı düşündün mü
  • PERPEREK 15 janta geçtim diyorsun ama: tdci ler 16 jant kullanır benzinliler de 15 ama onlarda 195v 65 15.
    bi yanlışlık olmasın.
  • 15 jant araca gıtmemıs bence c-maxımı kıs bıtınce 17 jant ve mıchellın lastıklerle degıstırıcem fordun st jantından almayı dusunuyorum .

gmy abı dıdım superdır sımdı tam kalıncak mevsım kımsecıkler yok fazla kalabalıkta degıldır cıpura vs rakı offf
  • quote:

Orijinalden alıntı: tissot

PERPEREK 15 janta geçtim diyorsun ama: tdci ler 16 jant kullanır benzinliler de 15 ama onlarda 195v 65 15.
    bi yanlışlık olmasın.

GHIA ve TDCI GHIA lar TR ye 16 jant geldi doğrudur stepne bile 80km lik 16 inçlerden-fakat araçda sonradan 18 inç 225 tabanlı hafif alaşım jant konmuş bende kışa daha uygun hafif alaşım 15 jant 65 yanak yaptımki çok doğru bir seçim en azından trakyanıjn yollarına hız tümseklerine abuk sabuk parke taşlarına tek çözüm- 55 yanak denedikki yumşak hamur olmasına rağmen yoruyor. otoyol koşullarında kullansaydım 16-18 mantıklı olurdu fakat yollarımız malesef berbat. bu arada TDCI değil araç olsa 16 dan aşağıya janta düşürmezdim diye tahmin ediyorum tork konverteri yüzünden.
  • 
Sayfa: önceki 422423424425426
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.