Şimdi Ara

Nokia N9 video inceleme (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
1
Favori
51.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ölü doğum diye buna denir. Bebeğin kıçına şaplatmanın lüzumu yok ama nokia bebeğe nüfus cüzdanı çıkarıyor.
  • Android bir cihaz alacağıma bunu alırım daha iyi. Hatalarla ve stabilite sorunlarıyla dolu bir sistemi almaktansa stabil kararlı ve hatasız bir sisteme sahip cihazı almak daha iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

Android bir cihaz alacağıma bunu alırım daha iyi. Hatalarla ve stabilite sorunlarıyla dolu bir sistemi almaktansa stabil kararlı ve hatasız bir sisteme sahip cihazı almak daha iyi.

nasıl yani hatasız kardeşim? meego sistem olarak güzel fakat bir çok özelligi bünyesinde barındırmıyor. Hep eksik vede arkasında duran biri olmadıgı için eksik olacak. Hızlı vede hiçbirşeyi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhan381985

symbian a tek kuruş yatıran adam boşa yatırım yapmış sayılır

sen botmusun da her konuya alakalı alakasız aynı mesajı atıyorsun?

Noldu symbian sana söyleyemeceğin bişey mi yaptı?Çekinme söyle yani şizofren bir hastalıktır.Kimse sana neden hastasın demez...
  • quote:

Android bir cihaz alacağıma bunu alırım daha iyi. Hatalarla ve stabilite sorunlarıyla dolu bir sistemi almaktansa stabil kararlı ve hatasız bir sisteme sahip cihazı almak daha iyi.

3310 kullan o zaman. Galaxy s2 bu telefondan daha ucuz ve bu telefonu 10a katlıyor. Telefonda hız anlamında pek birşey göremedim. Flaş desteği yok açıp kullanılabilecek bir uygulama yok göz boyamalık gameloftla anlaşılıp 2 oyun çıkartılır ondan ileriside yok. Telefonu kasabilecek herhangi çalışan bir uygulama yokki ortada. Ayrıca akıllı telefon almak isteyenlerin önceliği her zaman hız kadar uygulama ve destek bolluğudur. Yani nokiada olmayan şeylerden bahsediyoruz. Sadece hıza bakıp telefon alacak olsam 3310 falan alırdım heralde milyarlarda cepte kalırdı.
  • nokia geriliyor dedik bunlar dağılmaya başladı flash desteği olmayan bir telefona bence akıllı tel denilmez bile. micro sd kart girişi yok bu ne yaa n8 bile daha alımlıydı. bu telefona 1500 1300 ü geçtim 1000 tl bile vermeden önce düşünürüm kısacası gene nokia iyi birşey ortaya koyamamış aksine gerilemeler var.inceleme için donanım haber ekibine teşekkürlerimi sunarım.
  • N9 en popüler 4.telefon su anda.Umarım nokia bu talebi yanıtlayarak yeni meeGolu telefonlar üretir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Statistik

Nokia 3310 incelemesi varmi ?!

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhans19

quote:

3310 kullan o zaman. Galaxy s2 bu telefondan daha ucuz ve bu telefonu 10a katlıyor. Telefonda hız anlamında pek birşey göremedim. Flaş desteği yok açıp kullanılabilecek bir uygulama yok göz boyamalık gameloftla anlaşılıp 2 oyun çıkartılır ondan ileriside yok. Telefonu kasabilecek herhangi çalışan bir uygulama yokki ortada. Ayrıca akıllı telefon almak isteyenlerin önceliği her zaman hız kadar uygulama ve destek bolluğudur. Yani nokiada olmayan şeylerden bahsediyoruz. Sadece hıza bakıp telefon alacak olsam 3310 falan alırdım heralde milyarlarda cepte kalırdı.

@sahoron, hatasız olması ayrı destek verilmesi ayrı. Ilk önce bunları ayırt etmesini öğren. Destek verilmemesi demek hatalı olması demek değildir. Android'e o kadar destek veriliyor da ne oluyor hâlâ buglarla dolu.

@gokhans19, tamamen fanatik bir Androidci olduğun açıkça belli. Sistem gayet stabil ve hızlı olmasına rağmen kalkıp hız anlamında bir şey göremedim demen senin nasıl ağır bir fanatik olduğunu gösteriyor. Git de GSMArena'nin cihaz hakkında yazdıklarını oku. Stabilite ve hız olarak adamlar iOS'tan farkı yok diyorlar sen kalkmış hız olarak bir şey görmedim diyorsun. Ya gözlerinde bir sorun var ya da fanatiklikten dolayı bunları söylüyorsun. Ki bu cihazdaki donanım iki yıl öncesinin donanımı. Galaxy S 2'deki donanım N9'da, N9'daki donanım Galaxy S 2'de olsaydı bak bakalım o dökük sistem Linux çekirdeği üzerine kurulu Debian tabanlı MeeGo'dan nasıl fark yiyor.

Şayet bu cihazın fiyatı 1000 lira olsaydı hiç tereddüt etmeden alırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 9 Kasım 2011; 20:08:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: marazpolat

nokia geriliyor dedik bunlar dağılmaya başladı flash desteği olmayan bir telefona bence akıllı tel denilmez bile. micro sd kart girişi yok bu ne yaa n8 bile daha alımlıydı. bu telefona 1500 1300 ü geçtim 1000 tl bile vermeden önce düşünürüm kısacası gene nokia iyi birşey ortaya koyamamış aksine gerilemeler var.inceleme için donanım haber ekibine teşekkürlerimi sunarım.

Çok geniş hafıza seçenekleri var. 16 32 ve 64 gb. Yine her telefonda oldugu gibi trollük yapmaya basladınız. iPhone a yok bluetoothla dosya atamıyoruz. Sadede iPhone u olanlarla görüntülü konusabiliyoruz diye laf atılıyordu zamanında. Böyle abuk sabuk kılıflarla telefonları kötülemeye çalışmayın. Szin mantıgınıza bakarsak en iyi telefon 5800 çünkü her şeyi var. Hayır tabii ki de. Bir akıllı telefonun kalitesi işlemcisi ram i işletim sistemi ve ekranıyla ölçülür. Adı üstünde akıllı telefon. 2006 yılında degiliz. Bluetoothu micro sd girişi vs olan kazanmıyor artık.

• Sanki video çekildikten sonra yer sıkıntısımı yada başka bir şey mi olmuş anlamadım konuşma hızı hızlı olmuş :))) sanki hafif hızlandırmışlar
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci Android bir cihaz alacağıma bunu alırım daha iyi. Hatalarla ve stabilite sorunlarıyla dolu bir sistemi almaktansa stabil kararlı ve hatasız bir sisteme sahip cihazı almak daha iyi.
    @sahoron, hatasız olması ayrı destek verilmesi ayrı. Ilk önce bunları ayırt etmesini öğren. Destek verilmemesi demek hatalı olması demek değildir. Androide o kadar destek veriliyor da ne oluyor hâlâ buglarla dolu. @gokhans19, tamamen fanatik bir Androidci olduğun açıkça belli. Sistem gayet stabil ve hızlı olmasına rağmen kalkıp hız anlamında bir şey göremedim demen senin nasıl ağır bir fanatik olduğunu gösteriyor. Git de GSMArenanin cihaz hakkında yazdıklarını oku. Stabilite ve hız olarak adamlar iOStan farkı yok diyorlar sen kalkmış hız olarak bir şey görmedim diyorsun. Ya gözlerinde bir sorun var ya da fanatiklikten dolayı bunları söylüyorsun. Ki bu cihazdaki donanım iki yıl öncesinin donanımı. Galaxy S 2deki donanım N9da, N9daki donanım Galaxy S 2de olsaydı bak bakalım o dökük sistem Linux çekirdeği üzerine kurulu Debian tabanlı MeeGodan nasıl fark yiyor. Şayet bu cihazın fiyatı 1000 lira olsaydı hiç tereddüt etmeden alırdım.

aslına bakarsan ben buglar yerine biraz da teknoloji de vurgu yapmak istedim. Bana göre meego tamamen samsung bada işletim sisteminin ilk versiyonu gibi. Hızlı ama hiçbirşeyi yok. Uygulama dan bahsetmiyorum. Diger özellikleri felan. Oturmuş bir sistem degil. Hatasız oldugunu da bilmiyoruz henüzyani bugsuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: sahoron

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci Android bir cihaz alacağıma bunu alırım daha iyi. Hatalarla ve stabilite sorunlarıyla dolu bir sistemi almaktansa stabil kararlı ve hatasız bir sisteme sahip cihazı almak daha iyi.
    @sahoron, hatasız olması ayrı destek verilmesi ayrı. Ilk önce bunları ayırt etmesini öğren. Destek verilmemesi demek hatalı olması demek değildir. Androide o kadar destek veriliyor da ne oluyor hâlâ buglarla dolu. @gokhans19, tamamen fanatik bir Androidci olduğun açıkça belli. Sistem gayet stabil ve hızlı olmasına rağmen kalkıp hız anlamında bir şey göremedim demen senin nasıl ağır bir fanatik olduğunu gösteriyor. Git de GSMArenanin cihaz hakkında yazdıklarını oku. Stabilite ve hız olarak adamlar iOStan farkı yok diyorlar sen kalkmış hız olarak bir şey görmedim diyorsun. Ya gözlerinde bir sorun var ya da fanatiklikten dolayı bunları söylüyorsun. Ki bu cihazdaki donanım iki yıl öncesinin donanımı. Galaxy S 2deki donanım N9da, N9daki donanım Galaxy S 2de olsaydı bak bakalım o dökük sistem Linux çekirdeği üzerine kurulu Debian tabanlı MeeGodan nasıl fark yiyor. Şayet bu cihazın fiyatı 1000 lira olsaydı hiç tereddüt etmeden alırdım.

aslına bakarsan ben buglar yerine biraz da teknoloji de vurgu yapmak istedim. Bana göre meego tamamen samsung bada işletim sisteminin ilk versiyonu gibi. Hızlı ama hiçbirşeyi yok. Uygulama dan bahsetmiyorum. Diger özellikleri felan. Oturmuş bir sistem degil. Hatasız oldugunu da bilmiyoruz henüzyani bugsuz.

Hiçbir şeyi yok diyorsun da nedir onlar sayar mısın? Diğer özelliklerden kastın nedir? Ayrıca Bada işletim sistemi değildir. Alt tarafı featurephone üzerine kurulmuş SDK paketinden ibaret. MeeGo gibi bir sistemle Bada'yı nasıl bir tuttun hayret doğrusu.

• Samsung Galaxy Gio ve Galaxy Y telefonlarınında incelemesini yapabilirmisiniz
  • quote:

Kardeş boşver fandroidlerle uğraşma... Adamların gözü başka bişi görmüyor... Gözlerinin 1 cm önüne koysan da fayda yok... Malzeme kalitesi ve stabilitesi 5 para etmez sürekli rom la momla uğraştıkları cihazlarla N9 ve iPhone u bir tutuyorlar...

Boşveeer alan istediğini alsın... Değerini bilmeyecekler de N9'u iPhone'u almasın mümkünse...

Bişi yazacaktım ya neyse yazmayayım şimdi ceza alırım...

• quote:

quote:

quote:

@sahoron, hatasız olması ayrı destek verilmesi ayrı. Ilk önce bunları ayırt etmesini öğren. Destek verilmemesi demek hatalı olması demek değildir. Android'e o kadar destek veriliyor da ne oluyor hâlâ buglarla dolu.

@gokhans19, tamamen fanatik bir Androidci olduğun açıkça belli. Sistem gayet stabil ve hızlı olmasına rağmen kalkıp hız anlamında bir şey göremedim demen senin nasıl ağır bir fanatik olduğunu gösteriyor. Git de GSMArena'nin cihaz hakkında yazdıklarını oku. Stabilite ve hız olarak adamlar iOS'tan farkı yok diyorlar sen kalkmış hız olarak bir şey görmedim diyorsun. Ya gözlerinde bir sorun var ya da fanatiklikten dolayı bunları söylüyorsun. Ki bu cihazdaki donanım iki yıl öncesinin donanımı. Galaxy S 2'deki donanım N9'da, N9'daki donanım Galaxy S 2'de olsaydı bak bakalım o dökük sistem Linux çekirdeği üzerine kurulu Debian tabanlı MeeGo'dan nasıl fark yiyor.

Androidi veya başka birşeyi sevmem onun rakibi karşısında iyi veya kötü konuşmamı gerektirmiyor.

Androidden hız olarak bariz bir farkını görmedim ki androidli telefon incelemelerinde telefonda 50 bin tane şey yüklü olur bunda hiçbir şey yok. Gsmarena veya farklı biryerin cihazı beğenmesi yada beğenmemesi beni zerre ilgilendirmez başkalarının hayatını yaşamadığıma göre neyi kullanıp neyi kullanmayacağım sadece benim beğenimi ilgilendirir. 2 yıl öncesinin donanımıysa 2 yıl önce çıksaydı napalım kafamıza yastık basıp ağlayalımmı bunun için. 2 yıl öncesinin donanımıysa o zaman çıksaydı burası kullanıcıyı bağlamaz. Senin burun kıvırdığın o sistem dünyanın en iyi mobil işletim sistemi şuan.

Bu kadarda hız hız hız diye kendini parçalamaya gerek yok ayrıca. Sadece hız değil onunla beraber program, uyumluluk, destek, kalite gibi şeylerde önemli yoksa telefondan sadece hız bekleyenler akıllı telefonlara bu kadar para yatıracaklarına düşük fiyata çok hızlı iş gören telefonlar alabilirler.

Stabilite ve hızda 3310da iostan farksız. Yoksa android iosu geçmiş durumda zaten. Kısacası anlatmak istediğim şey içeriği. İçi sıfırsa dışının önemi yok.

Bu arada iphone iphone diye yırtınanların acaba kaçı evde yemeye ekmekleri yokken babasına ağlaya ağlaya 384 ay taksitle iphone aldırıp sonra okuldaki kızlara hava atmak ve mesaj yazmak dışında telefonu adam akıllı kullanıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: java

quote:

Kardeş boşver fandroidlerle uğraşma... Adamların gözü başka bişi görmüyor... Gözlerinin 1 cm önüne koysan da fayda yok... Malzeme kalitesi ve stabilitesi 5 para etmez sürekli rom la momla uğraştıkları cihazlarla N9 ve iPhone u bir tutuyorlar...

Boşveeer alan istediğini alsın... Değerini bilmeyecekler de N9'u iPhone'u almasın mümkünse...

Yoo bir tutmuyoruz aksine o mertebeye ulaşamadıklarından bahsediyoruz zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhans19 -- 9 Kasım 2011; 22:12:28 >

• Samsung Galaxy Gio ve Galaxy Y telefonlarınında incelemelerini yaparmısınız
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Androidi veya başka birşeyi sevmem onun rakibi karşısında iyi veya kötü konuşmamı gerektirmiyor.

Androidden hız olarak bariz bir farkını görmedim ki androidli telefon incelemelerinde telefonda 50 bin tane şey yüklü olur bunda hiçbir şey yok. Gsmarena veya farklı biryerin cihazı beğenmesi yada beğenmemesi beni zerre ilgilendirmez başkalarının hayatını yaşamadığıma göre neyi kullanıp neyi kullanmayacağım sadece benim beğenimi ilgilendirir. 2 yıl öncesinin donanımıysa 2 yıl önce çıksaydı napalım kafamıza yastık basıp ağlayalımmı bunun için. 2 yıl öncesinin donanımıysa o zaman çıksaydı burası kullanıcıyı bağlamaz. Senin burun kıvırdığın o sistem dünyanın en iyi mobil işletim sistemi şuan.

Bu kadarda hız hız hız diye kendini parçalamaya gerek yok ayrıca. Sadece hız değil onunla beraber program, uyumluluk, destek, kalite gibi şeylerde önemli yoksa telefondan sadece hız bekleyenler akıllı telefonlara bu kadar para yatıracaklarına düşük fiyata çok hızlı iş gören telefonlar alabilirler.

Stabilite ve hızda 3310da iostan farksız. Yoksa android iosu geçmiş durumda zaten. Kısacası anlatmak istediğim şey içeriği. İçi sıfırsa dışının önemi yok.

Bu arada iphone iphone diye yırtınanların acaba kaçı evde yemeye ekmekleri yokken babasına ağlaya ağlaya 384 ay taksitle iphone aldırıp sonra okuldaki kızlara hava atmak ve mesaj yazmak dışında telefonu adam akıllı kullanıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: java

quote:

Yoo bir tutmuyoruz aksine o mertebeye ulaşamadıklarından bahsediyoruz zaten.

Uygulama yüklü olması yavaşlatma yapmaz. Ki yüklesen bile yavaşlama olmaz. Cihazın multi-tasking gücü Galaxy S 2 dahil hiçbir cihazda yok. Bir sürü uygulamayı açıp arka plana at zerre kasılma olmuyor. Aynı şeyi Android'de yap da gör bakalım nasıl RAM sorunu veriyor o java kodlu RAM canavarı uygulamalarla. Işine gelmeyince GSMArena beni ilgilendirmez deme cahilliğini de gösteriyorsun. O insanlar bu işin uzmanı. Ondan sonra kelime oyunları yapıp başkalarının hayatını yaşamıyorum da falan da filan da konuyu bambaşka bir yere getirip kendini haklı göstermeye çalışıyorsun. Çok zekisin. Ayrıca 2 yıl öncesinin donanımı diye 2 yıl önce çıksaydı demek ne kadar komik ve saçma bir yorum. Komik adam seni :) Ben ne diyorum sana onu söyle. Donanımlarını değiştirip Virtual Machine ile çalışan ve HW Acc. desteklemeyen Android'e N9'un donanımını koysan, N9'a da onun donanımını koysan o çok sevdiğin Android'in nasıl sapur sapur döküldüğünü görürdün. Bir de o sistem için dünyanın en iyi sistemi deneme kıçımla gülüyorum. :) En çok kullanılan senin o düz çalışan mantığına göre en iyisi demekse bence mantığını farklı çalıştırmaya bak. Ona bakarsan Windows en çok kullanılan sistem ama en çok Windows'un kullanılması onu en iyi sistem yapmıyor.

Bir de Android için uyumluluk diyorsun ya ne diyeyim sana :) Android'de uyumluluk nerede çözünürlük farklı, chipset farklı, GUI farklı, RAM farklı. Birine bir şey yüklesen diğerinde çalışmıyor ve sen burada uyumluluktan bahsediyorsun. Ayrıca kalite demen de ayrı bir konu. Ne kalitesi? Android Market çöplük. Ne varsa yüklüyorlar. Yüzbinlerce gereksiz uygulama var. Kalite görmemişsin sen Appstore'a gir de kalite neymiş görürsün. Android'in iOS'a karşı savunduğum tek yönü kısıtlama olmayan bir sistem olması. Onun dışında beş para etmez. Bir işletim sistemi ancak bu kadar kötü yazılabilir. Sürekli yüksek donanım isteyen verimsiz sistem kaynaklarını nasıl kullanacağını bilmeyen pili sömüren bir sistem.

• Şu videoyu izledikten sonra iPhone değil N9 alırım.İşletim sistemi gayet kullanışlı ve özgür geldi açıkçası.Android uygulamalarını çalıştıracak diyorlardı ne oldu o iş?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.