Şimdi Ara

BUDERUS GB 072 Yİ NASIL BİLİRSİNİZ? (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
482
Cevap
16
Favori
105.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

benim için aydınlatıcı oldu

evet ihtiyaç duymadıkça 70 çıkmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabanoz

Bende bugün gb72 ile doğalgaza başladım 50 derce ile başladık fakat 3 metre küp harcadı 3 saate bu normal mi şimdi 36 derecede 2 saat geçti halen 3 metre küp

ilk ay pek bakmayın sayaca
  • quote:

Orijinalden alıntı: seko11

quote:

Bende bugün gb72 ile doğalgaza başladım 50 derce ile başladık fakat 3 metre küp harcadı 3 saate bu normal mi şimdi 36 derecede 2 saat geçti halen 3 metre küp

Hocam 35 derecede yaksam kaç metre küp yakar veya 40 derecede yaksam böyle bir oranlama var mi

Birde 35 veya 40 derecede yoğuşma yapar mi

120 metre kare eve 7.5 metre petek yeterli mi
    Petek ucuna petek eklenir mi
    Parelel bbağlantılar cçapraz bağlantıya dönüşür mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Özür dilerim dikkatsizce alıntı yaptım zebza arkadaşa sormak istemiştim
    Dediginiz gibi sürekli sayaca bakiyorum herhalde 6 veya 7 kez bakmisimdir
    300 veya 400 TL fatulralar ödemek istemiyorum tasarrufun bütün kurallarına uymaya calisiyorum bu forumdan bilgilenmeye cabaliyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: seko11

quote:

Hocam 35 derecede yaksam kaç metre küp yakar veya 40 derecede yaksam böyle bir oranlama var mi

Birde 35 veya 40 derecede yoğuşma yapar mi

120 metre kare eve 7.5 metre petek yeterli mi
    Petek ucuna petek eklenir mi
    Parelel bbağlantılar cçapraz bağlantıya dönüşür mu

estağfirullah, bende de aynı kombiden var geçen ay takıldı.
    günlük ort. tüketimim 5-5,3 metreküp (ev 22-23 derece aralığında)
    ama günlük bakmıyorum.. son günlerde artmış olabilir biraz.
    Özellikle ilk taktırdığım hafta sağlam yaktı..

sabah 7den akşam 7ye 30 derecede..
    eve gelince 44 derece yapıyorum. ( eve geldiğimde 21 dereceye yakın oluyor ev; 1,5-2 saatte 23e geliyor )
    yatarken 40 derece yapıyorum.. ( sabah kalktığımda 22-22,2 derece oluyor ev )
    sabahları perdeleri açıyorum/akşamları panjurlar dahil kapatıyorum.. iklim akdeniz..
    altım boş üstüm tek oda ısıtıyor..
    bina yeni olduğundan, birazda burada kayıp var.

yaşadığınız yer, evin yaşı, evin yalıtım/cam durumu, ara kat olup-olmaması, altın/üstün nasıl ısındığı..
    Sizin konfor derecenizin kaç olduğu gibi sorulara cevap verebilirseniz; sizde daha net cevaplar alabilirsiniz.

• arkadaşlar gb072 on/off termostat'a uygunmu? Cosa akıllı kombi kiti ile çalışır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hkn_nurlu

arkadaşlar gb072 on/off termostat'a uygunmu? Cosa akıllı kombi kiti ile çalışır mı?

Cosa konusuna cevabı yazmıştım fakat ileride başkaları da aynı soruyu sorma ihtimaline karşın buraya da yazayım .

Evet on/of ile çalışır, resimde işaretli yere takılmalı.

BUDERUS GB 072 Yİ NASIL BİLİRSİNİZ?

• Zebza kullanıcısına yanıt
    Cosa almak yerine kendi marka modülasyonlusunu almak daha mantıklı değil mi?
  • seko11 S kullanıcısına yanıt
    Tercih meselesi, Buderus'un modülasyonlu oda termostatlara uzaktan yönetim yok malum.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    Tabi benim birincil amacım tasarruf..
    Aslında buderusun da var uzaktan yönetimi ama bu işler karanlık işler..
    getirmiyorlar nedense..

işte ürün;

http://www.nefit.nl/consument/producten/product_detail/product_11776
    Fiyatı araştırdınız mı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Fiyatı araştırdınız mı.

Araştırdım tabi :)

RC20RF ( nefitte moduline 300 ) ' den 10-EUR pahalı..

https://www.warmteservice.nl/Verwarming/Thermostaat/Klokthermostaat/Nefit-Moduline-300-modulerende-klokthermostaat/p/11852305

https://www.warmteservice.nl/Verwarming/Thermostaat/Slimme-thermostaat/Nefit-Moduline-Easy-modulerende-slimme-thermostaat/p/11853000

COSA' nın yerinde olsam yat-kalk Buderus' a dua ederim :)

ha bunlardan hangisi rc20rfnin karşılığı anlamadım;

birde moduline 200 var;

https://www.warmteservice.nl/Verwarming/Thermostaat/Kamerthermostaat/Nefit-Moduline-200-modulerende-kamerthermostaat-handbediend---digitaal/p/11752205
  • Buderus Servis için gelenler internetten kumanda için bir oda termostadi çıkacağını söylediler cosa ya benzer bu urun olabilir

Moduline 200 = RC20
  • sabanoz S kullanıcısına yanıt
    Fiyatı en az 1000 TL olacak gibi duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Moduline 200 = RC20

o zaman hakkaten 1.000-TL civarı gelir bunun fiyatı..
    kombi fiyatına termostat satarlar.
  • arkadaşlar;
    antalya da 110 metrekare evim var gb72 aldım ayrıca rc10 oda termostatı kullanıyorum. 21 dereceye ayarlı kombi ise 50 derecede ayarlı. mısafir odası 25 m2 150+120*600 cm petek, oturma odası 12 m2 900*900 petek, yatak odası 15 m2 150*600 petek, cocuk odası 9 m2 800*600 petek, mutfak 14 m2 100*600 petek, koridor 15 m2 140*600 demirdökümplas radyatör kullanıyorum. günlük 10-12 m3 gaz kullanıyorum. bu bana çok geliyor. rc10 u 19 deerceye düşürdüm ev ılık gaz kullanımı 8m3 vivarında. peteklerim uygunmudur. taasarruf için ne yapabilirim.yardımcı olursanız çok memnun olacağım. saygılar.
  • ismail_ertan İ kullanıcısına yanıt
    Kombiyi 40°C'ye çekin. Yalıtım yoksa dış cephe peteklerin arkasına İzopan koyun. Kapı ve pencerelere aralarına izolasyon bandı çekin.
  • Aynen zebza arkadaşın dediği gibi yalıtım yoksa 50 dereceye cıkmanın pek anlamı yok 40 derecede çalıştırın günlük 4-5 m3 gaz kullanıyoruz 22.5 derece rc10 oda kumandası ayarlı iken.Ama biz adana da oturuyoruz bununda etkisi var.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.