Şimdi Ara

Kyk Başvuru Hakkında (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
776
Cevap
1
Favori
47.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar şu vergi mükellefiyeti konusuna da bir açıklık getirin. misal benim babam işçi emeklisi. neyi işaretlemem gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: VI.MURAD

quote:

Orijinalden alıntı: güdümlü anne terliği

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Bodyguard_26

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Alonso...

yaptım başvurumu rahatladım

kyk başvuru formunda babanızın sicil no yazıyorya ben babamın sicil no sunu öğrenemedim..çok uğraştım ama olmadı.oraya babamın tc kimlik numarasını yazsam olur mu engel teşkil eder mi?

Sorun teşkil edebilir.. Size TC kimlik no sorulmuyor...Babanızın sicil nosu soruluyor. Öğrenmekten başka çareniz yok.

sicil no kaç haneli oluyor ?içinde harf olabilir mi?elimde bir numara var da ?

bilen yok mu?

8 haneli bir sayı..(emekli sandığı için)

bağkur için kaç haneli?

Bağ-kurlu ise bağ-kur numarasını yazmanız gerekiyor. Sağlık karnesinin üzerinde yazılı değil mi?

• Ağustos ayında Lys yerleştirme tercihi yapmayan aday, ek yerleştirme için tercih yapabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

Ağustos ayında Lys yerleştirme tercihi yapmayan aday, ek yerleştirme için tercih yapabilir mi?

Üniversite için ;

Hiçbir programa yerleşmemiş adaylar ; ek yerleştirme başvurusu yapabilir.

Yurt için ;
    Yapamaz. Çünkü hala hazirda üniversite öğrencisi olması gerekir. Üniversiteye girmesi gerekir.
    Ek yerleştirme sonuçları açıklanınca ; kyk ya bir daha başvurulur.
    Genelde yurt işi ; ek yerleştirmeden gelen öğrenciler için zordur.

Not : Konunun amacına göre sorunuz.

-------------------------------------------------

YURTTA VE BURSTA ÖNCELİKLER

Şehit çocuklarına,
    Gazi çocuklarına,
    5510 Sayılı Kanun Hükümleri gereğince; malullük, vazife malullüğü veya harp malullüğü aylığı alanların kendileri veya çocukları ile vazife malullüğü aylığı bağlanması gerekirken ölenlerin çocuklarına ,
    Özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı %40 ve üzerinde olduğu tespit edilen özürlü öğrencilere,
    Anne ve Babası vefat edenlere,
    Lise ve dengi öğrenimlerini Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna bağlı yetiştirme yurtlarında barınarak tamamlayanlara,
    Lise ve dengi öğrenimlerini Darüşşafaka Lisesinde tamamlayanlara,
    Anne ve babası Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunda çalışanlar veya Kurumdan emekli olanlar ile Yönetim Kurulu üyelerinin çocuklarına, (Burs hariç)
    Anne ve babası kanunen ayrı olanlara,(Burs hariç)
    3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21.Maddesi (I) bendi; “Terörle mücadeleden dolayı köyleri boşaltılan üniversite çağındaki öğrencilere ve ölenlerin çocuklarına yüksek öğrenimleri süresince Devletçe karşılıksız burs verilir.” hükmü kapsamında olanlara,(Yurt hariç)
    Öncelikli olarak yurda yerleştirilip, burs verilmektedir.
    Ayrıca;
    2011–2012 öğretim yılında üniversite yerleştirme sınavında Öğrenci seçme ve yerleştirme (ÖSYM) Başkanlığınca belirlenen her öğrenim dalındaki ham puan bazında ilk 100’e giren öğrencilere, (Yurt hariç)
    "Milli Sporcu Belgesi” almış amatör sporculara,
    normal aylık burs tutarının üç katı burs verilmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bodyguard_26 -- 23 Ağustos 2011; 12:57:55 >

• kendi sorumu kendim cevaplamış olayım. ilgilenen arkadaşlar şuraya baksın.

http://www.muhasebeciyizbiz.com/vergi-mukellefiyeti-var-mi.html
  • quote:

quote:

Ağustos ayında Lys yerleştirme tercihi yapmayan aday, ek yerleştirme için tercih yapabilir mi?

Üniversite için ;

Hiçbir programa yerleşmemiş adaylar ; ek yerleştirme başvurusu yapabilir.

Yurt için ;
    Yapamaz. Çünkü hala hazirda üniversite öğrencisi olması gerekir. Üniversiteye girmesi gerekir.
    Ek yerleştirme sonuçları açıklanınca ; kyk ya bir daha başvurulur.
    Genelde yurt işi ; ek yerleştirmeden gelen öğrenciler için zordur.

Not : Konunun amacına göre sorunuz.

-------------------------------------------------

YURTTA VE BURSTA ÖNCELİKLER

Şehit çocuklarına,
    Gazi çocuklarına,
    5510 Sayılı Kanun Hükümleri gereğince; malullük, vazife malullüğü veya harp malullüğü aylığı alanların kendileri veya çocukları ile vazife malullüğü aylığı bağlanması gerekirken ölenlerin çocuklarına ,
    Özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı %40 ve üzerinde olduğu tespit edilen özürlü öğrencilere,
    Anne ve Babası vefat edenlere,
    Lise ve dengi öğrenimlerini Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna bağlı yetiştirme yurtlarında barınarak tamamlayanlara,
    Lise ve dengi öğrenimlerini Darüşşafaka Lisesinde tamamlayanlara,
    Anne ve babası Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunda çalışanlar veya Kurumdan emekli olanlar ile Yönetim Kurulu üyelerinin çocuklarına, (Burs hariç)
    Anne ve babası kanunen ayrı olanlara,(Burs hariç)
    3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21.Maddesi (I) bendi; “Terörle mücadeleden dolayı köyleri boşaltılan üniversite çağındaki öğrencilere ve ölenlerin çocuklarına yüksek öğrenimleri süresince Devletçe karşılıksız burs verilir.” hükmü kapsamında olanlara,(Yurt hariç)
    Öncelikli olarak yurda yerleştirilip, burs verilmektedir.
    Ayrıca;
    2011–2012 öğretim yılında üniversite yerleştirme sınavında Öğrenci seçme ve yerleştirme (ÖSYM) Başkanlığınca belirlenen her öğrenim dalındaki ham puan bazında ilk 100’e giren öğrencilere, (Yurt hariç)
    "Milli Sporcu Belgesi” almış amatör sporculara,
    normal aylık burs tutarının üç katı burs verilmektedir.

Teşekkür ederim.

Konu üniversite ile ilgili. Yurtla ilgili değil.

Ağustos ayında aldığı puana göre yerleşememem diyerek LYS tercih hakkını kullanmadı. Bir sene daha çalışmalıyım dedi. Yani hiç tercih yapmadı.

Şimdi ise karar değiştirdi ek yerleştirme tercihi yapmak istiyor. Vakıf üniversiteleri de olabilir.

Anladığım kadarıyla LYS ek yerleştirme hakkı var. Ek yerleştirme klavuzu 2010'u okudum ama tam olarak emin olmamı sağlayan açıklama bulamadım.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: güdümlü anne terliği

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Alonso...

yaptım başvurumu rahatladım

kyk başvuru formunda babanızın sicil no yazıyorya ben babamın sicil no sunu öğrenemedim..çok uğraştım ama olmadı.oraya babamın tc kimlik numarasını yazsam olur mu engel teşkil eder mi?

Sorun teşkil edebilir.. Size TC kimlik no sorulmuyor...Babanızın sicil nosu soruluyor. Öğrenmekten başka çareniz yok.

sicil no kaç haneli oluyor ?içinde harf olabilir mi?elimde bir numara var da ?

bilen yok mu?

8 haneli bir sayı..(emekli sandığı için)

bağkur için kaç haneli?

Bağ-kurlu ise bağ-kur numarasını yazmanız gerekiyor. Sağlık karnesinin üzerinde yazılı değil mi?

hocam 9 haneli karnede yazıyor

• Üniversite ile ilgili konu başka..
    Ek Yerleştirme konuları var.. Sayfalarca süren..
    Soruyu cevaplamıyorum , çünkü bunu cevaplarsam ; bu konu ; KYK ile ilgili olmaktan çıkar.. Konu amacından sapar.

------------------------------------------------------------------------------------------
    Krediler nedir
    Burs nedir ? diyenler

http://forum.donanimhaber.com/m_33757680/mpage_23/key_/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bodyguard_26 -- 23 Ağustos 2011; 13:27:20 >
  • Evet ya da hayır demek çok mu zor?
  • evet..

Ek yerleştirme için ; bu veya buna benzer konuları kullanınız .
    http://forum.donanimhaber.com/m_51860133/mpage_2/f_/key_//tm.htm#51978379

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bodyguard_26 -- 23 Ağustos 2011; 13:22:52 >
  • Teşekkür ederim. Konu anlaşıldı.
  • yenı konu nasıl acıyoruz yaa yenıyımde beceremedım
  • quote:

Orijinalden alıntı: seco4

Arkadaşlar ben kocaelıde oturuyorum ve kocaeli ünv. kazandm.fakat kyk yurdunda kalmak istiyorum.ikametgahımı amcamın yanına alsam(sadece kendmin) yurt cıkarmı

Cevap vercek yokmu
  • seco4@
    Başka ilde gösterirsen ikameti , yurt çıkma olasılığı artar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bodyguard_26 -- 23 Ağustos 2011; 13:45:22 >
  • quote:

seco4@
    Başka ilde gösterirsen ikameti , yurt çıkma olasılığı artar..

Ailemin ıkametı orda ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

quote:

Orijinalden alıntı: iceWave

Ben ikinci sınıfa geçtim geçen yıl burs alıyordum;tekrar başvurmam gerekiyor mu gerekiyorsa link atabilirmisiniz bulamadım.

Gerekmiyor.

Bursunun kesilmesine neden olan durumlara sahip olmadığın müddetçe ve bursu kendin iptal etmediğin müddetçe, yaz-kış almaya devam edersin. Yenilemene, güncellemene gerek yok.

tşk ederim kardeşim.
  • http://www.yurtlar.boun.edu.tr/

burdan

2011 Girişli Lisans Öğrencilerinin Online Yurt Başvurusu İçin Tıklayınız.

seçeneğiyle yurt başvurusu yaptım

kyk dan da burs öğrenim kredisi katkı kredisi başvurusu yaptım

şimdi eğer üniversitenin kendi sitesinden yurt başvurusu yapıyorsak neden kyk dan da başvurabiliyoruz ?
    kyk dan da yurt başvurusu yapmam gerekir mi ?
  • kyk bursu için mülakat yapıyorlar mı ?
  • ya yardım edin katkı kredisi geri ödemelimi? ben daha yapmadım başvuruyu öyle ise sadece burs seçeyim.
  • @serenity19

"Katkı Kredisi geri ödemeli mi?"

Bu muhteşem soruyu defalarca kez soranları tebrik ediyorum.

TDK'nın Güncel Türkçe Sözlük'ünden, "kredi" sözcüğü için çıkan sonucu size veriyorum:http://tdk.org.tr/TR/Genel/SozBul.aspx?F6E10F8892433CFFAAF6AA849816B2EF4376734BED947CDE&Kelime=kredi

@ogrnci
    Hayır.

@Rock Lee
    Üniversitenin kendi sitesinden yaptığın başvuru, üniversite bünyesindeki yurtlar içindir. İTÜ, ODTÜ, Boğaziçi Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi gibi üniversiteleri, bünyesinde kampüs yurtları barındıran devlet üniversiteleri için örnek olarak gösterebiliriz.

KYK'nın sitesinden yaptığınız yurt başvurusu da sadece ama sadece KYK'ya bağlı yurtlar, yani devlet yurtları içindir.

Üniversite bünyesindeki kampüs yurtlarının KYK yurtlarıyla bir alakası yok.

@seco4
    İkametgahını Kocaeli dışına aldır. KYK yurtlarının çıkma olasılığı artar. 4 Eylül'deki sonuçlara göre asil listeden kazanamazsan bile, yedek listede çok geride kalmazsın, daha önde olursun.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.