Şimdi Ara

Kyk Başvuru Hakkında (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
776
Cevap
1
Favori
47.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sheldorz

quote:

Orijinalden alıntı: Canis Lupus

quote:

Orijinalden alıntı: Espâda

Annemin SSK bilgisine sicil no yerine tahsis no yazdım. Acaba bir sorun çıkar mı?

ben de tahsis no yazdım aynı anlama geliyo sanırım.

Tahsis no ve sicil no farklı. Bir yere sordunuz mu tahsis no ve sicil no hangisinin yazılacağını? Bana SSK da tahsis no yazılcak dediler.

annemin ssk kartında sadece tahsis no yazıyo. o zaman o yazılacaktır diyerek yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Canis Lupus -- 22 Ağustos 2011; 20:45:09 >
  • şöyle bi olay var sanırım çözer gibi oldum olayı.

çalışıyorsa sicil no emekliyse tahsis no. çünkü babam çalışıyor tahsis nosu yok sicil no su var. ama annem emekli sadece tahsis no su var. taa çok önceden çalışırkenki sicil no su var. ben tahsis no sunu girdim.
  • Arkadaslar Yildiz Teknik, davutpasa kampüsünde olacagim, Kampüsün hemen yaninda Fatih sultan mehmet yurdu var. Fotograflarina baktim gayet iyi. Fiyat olarak ücreti farkli yazmislar, sitede 189 lira diyor burada okuduguma görede genel yurtlar 100 liraymis yani benim için 80 lira önemli degil özellikle bu yurdu istiyorum. Yurt seçeneklerinde neyi isaretlemem gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: irfanCLK

Arkadaslar Yildiz Teknik, davutpasa kampüsünde olacagim, Kampüsün hemen yaninda Fatih sultan mehmet yurdu var. Fotograflarina baktim gayet iyi. Fiyat olarak ücreti farkli yazmislar, sitede 189 lira diyor burada okuduguma görede genel yurtlar 100 liraymis yani benim için 80 lira önemli degil özellikle bu yurdu istiyorum. Yurt seçeneklerinde neyi isaretlemem gerekiyor?

"Bu yurt çıkarsa çıksın, çıkmazsa 'genel yurtta' kalmam." diyorsan...
    "Sadece yüksek ücretli yurtlara" seçeneğini seçmen gerekiyor.

"Bu yurdun çıkmasını daha çok istiyorum. Ama çıkmazsa da bir genel yurtta da kalabilirim, sorun değil." diyorsan...
    "Öncelikle yüksek ücretli yurtlara seçeneğini seçmen gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

quote:

Orijinalden alıntı: irfanCLK

Arkadaslar Yildiz Teknik, davutpasa kampüsünde olacagim, Kampüsün hemen yaninda Fatih sultan mehmet yurdu var. Fotograflarina baktim gayet iyi. Fiyat olarak ücreti farkli yazmislar, sitede 189 lira diyor burada okuduguma görede genel yurtlar 100 liraymis yani benim için 80 lira önemli degil özellikle bu yurdu istiyorum. Yurt seçeneklerinde neyi isaretlemem gerekiyor?

"Bu yurt çıkarsa çıksın, çıkmazsa 'genel yurtta' kalmam." diyorsan...
    "Sadece yüksek ücretli yurtlara" seçeneğini seçmen gerekiyor.

"Bu yurdun çıkmasını daha çok istiyorum. Ama çıkmazsa da bir genel yurtta da kalabilirim, sorun değil." diyorsan...
    "Öncelikle yüksek ücretli yurtlara seçeneğini seçmen gerekiyor.

Anladim tesekkürler, istanbul gibi bir yerde ilk sene yurt olmadan zor, ikinci seçenegi isaretlicem galiba... Baska öneriniz varmi, daha basvuru yapmadim hala bekliyorum

• Ben ikinci sınıfa geçtim geçen yıl burs alıyordum;tekrar başvurmam gerekiyor mu gerekiyorsa link atabilirmisiniz bulamadım.
  • yaptım başvurumu rahatladım
  • kyk başvuru formunda babanızın sicil no yazıyorya ben babamın sicil no sunu öğrenemedim..çok uğraştım ama olmadı.oraya babamın tc kimlik numarasını yazsam olur mu engel teşkil eder mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alonso...

yaptım başvurumu rahatladım

kyk başvuru formunda babanızın sicil no yazıyorya ben babamın sicil no sunu öğrenemedim..çok uğraştım ama olmadı.oraya babamın tc kimlik numarasını yazsam olur mu engel teşkil eder mi?

Orijinalden alıntı: iceWave

Ben ikinci sınıfa geçtim geçen yıl burs alıyordum;tekrar başvurmam gerekiyor mu gerekiyorsa link atabilirmisiniz bulamadım.

Gerekmiyor.

Bursunun kesilmesine neden olan durumlara sahip olmadığın müddetçe ve bursu kendin iptal etmediğin müddetçe, yaz-kış almaya devam edersin. Yenilemene, güncellemene gerek yok.
  • bu sene 4 yıllık üniversiteyi kazandım. açıköğretim de okuyacağım. açıköğretime kayıt yaptırınca burs kesiliyor diye duydum ne kadar doğru :( (karşılıklı burs)
  • quote:

Orijinalden alıntı: pilsung

bu sene 4 yıllık üniversiteyi kazandım. açıköğretim de okuyacağım. açıköğretime kayıt yaptırınca burs kesiliyor diye duydum ne kadar doğru :( (karşılıklı burs)

Örgün öğretim ile birlikte açık öğretim okursun ; bursta kesilmez....
    Örgün öğretim bitince kesilir kesilecekse..
  • quote:

Orijinalden alıntı: VI.MURAD

quote:

kyk başvuru formunda babanızın sicil no yazıyorya ben babamın sicil no sunu öğrenemedim..çok uğraştım ama olmadı.oraya babamın tc kimlik numarasını yazsam olur mu engel teşkil eder mi?

Sorun teşkil edebilir.. Size TC kimlik no sorulmuyor...Babanızın sicil nosu soruluyor. Öğrenmekten başka çareniz yok.
  • en son bsvuru tarihi nzmn

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bodyguard_26

quote:

Orijinalden alıntı: VI.MURAD

quote:

Sorun teşkil edebilir.. Size TC kimlik no sorulmuyor...Babanızın sicil nosu soruluyor. Öğrenmekten başka çareniz yok.

sicil no kaç haneli oluyor ?içinde harf olabilir mi?elimde bir numara var da ?

• quote:

Orijinalden alıntı: sangreal_1905

en son bsvuru tarihi nzmn

Buraya soru sormadan önce lütfen KYK SİTESİNE BAKINIZ.

2011–2012 ÖĞRETİM YILI
    İLK DEFA BİR YÜKSEKÖĞRETİM KURUMUNA GİREN ÖĞRENCİLERİN
    YURT, BURS, ÖĞRENİM VE KATKI KREDİSİ İNTERNET MÜRACAATIDIR.
    MÜRACAAT TARİHİ 19 AĞUSTOS 2011 – 28 AĞUSTOS 2011 (28 AĞUSTOS 2011 DAHİL) TARİHLERİ ARASIDIR.

http://www.kyk.gov.tr/web/OSYM_Bsv_2011/basvuruGirisAnaSayfa.do#

• Yüksek ücretli yurtların listesi var mı? İstanbul Florya Beşyol öğrenci yurdu yüksek ücretli yurt grubuna mı giriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aydoğan* -- 23 Ağustos 2011; 0:16:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

Yüksek ücretli yurtların listesi var mı? İstanbul Florya Beşyol öğrenci yurdu yüksek ücretli yurt grubuna mı giriyor.

KYK sitesini okursanız görürsünüz.

http://www.kyk.gov.tr/kyk/html/index.php

Orada yazıyor...

1 Avcılar Atatürk Kız Yurdu (Kız)-İSTANBUL 126 190
    2 Avcılar Erkek Yurdu (Erkek) - İSTANBUL 117 185
    3 Avcılar Merkez Kız Yurdu (Kız) - İSTANBUL 168 225
    4 Fatih SULTAN MEHMET Yurdu (Kız-Erkek)- İSTANBUL 189 270
    5 Florya Beşyol Yurdu (Kız)-İSTANBUL 189 270
    6 Vilayetler Hiz.Birliği Vali Muammer GÜLER B Blok(Kız)-İSTANBUL 168 225

• quote:

Orijinalden alıntı: Bodyguard_26

quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

Yüksek ücretli yurtların listesi var mı? İstanbul Florya Beşyol öğrenci yurdu yüksek ücretli yurt grubuna mı giriyor.

KYK sitesini okursanız görürsünüz.

http://www.kyk.gov.tr/kyk/html/index.php

Orada yazıyor...

1 Avcılar Atatürk Kız Yurdu (Kız)-İSTANBUL 126 190
    2 Avcılar Erkek Yurdu (Erkek) - İSTANBUL 117 185
    3 Avcılar Merkez Kız Yurdu (Kız) - İSTANBUL 168 225
    4 Fatih SULTAN MEHMET Yurdu (Kız-Erkek)- İSTANBUL 189 270
    5 Florya Beşyol Yurdu (Kız)-İSTANBUL 189 270
    6 Vilayetler Hiz.Birliği Vali Muammer GÜLER B Blok(Kız)-İSTANBUL 168 225

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

• Yüksek ücretli yurtlarla, genel yurtlar arasındaki farklar ne acaba?
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.