Şimdi Ara

KTÜ nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
3
Favori
43.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Déαđ

Oyle tutucu ınsanların ıcınde okunur mu?
    Böğğğ.

Lysden rezil bir net yaptim ve oylesine yazdim geldi. Buyuk konusmayacaksin iste.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alaca1923

quote:

Orijinalden alıntı: VoLken7

quote:

beyler gyte,sakarya,ktü ü karşılaştırırsak birbirlerine göre +sı -si nasıldır?

1.GYTE
    2.Kocaeli
    3.Sakarya
    4.KTÜ
    5.xxx

KTÜ teknik üni sonuçta ooolllllmm laaan.

ben şu şekilde sordum..

yani

ktü nün eğitimi çok güzel ama trabzonda olması kötü
    sakarya'nın eğitimi orta ama şehir güzel öğrenci şehri

gibi yani..

ne ala la maceracı bir ruhun varsa trabzon süper bir yer benim öyle bir ihtimalim olsa trabzonu seçerdim düşünsene yaylalara gideceksin orman mis gibi hava gezersin tozarsın.Köyü sevdiğimden herhalde karadeniz e hayranım hele o manastıra gitmek gibisi yoktur herhalde.

• Bir Trabzon'lu ve şu anda İstanbul'da yaşayan, ve İstanbul'da bir üniversite okumuş birisi olarak diyorum ki, Yeminle ilk fırsatta pılımı pırtımı toplayıp bir daha dönmemek üzere Trabzon'a gideceğim.

Eğer çok uçan kaçan adamsan Trabzon seni tatmin etmez, canın sıkılır. Trabzon pek eğlenelim, biraz dağıtalım diyebileceğin bir mekan değil. Ama ben sakin adamım, ortama uyum sağlarım, kafa dinlemeyi severim, doğallığa hasretim dersen daha iyisi yok derim. O ikinci insan tipi benim.
  • Oyle tutucu ınsanların ıcınde okunur mu?
    Böğğğ.
  • arkadaşlar yazılarınızı okudum ne yazıkki bazı arkadaşlara okul kalitesi ile eğlenceyi bir birine karıştırıyor.
    karadeniz teknik üniversitesi kesinlikle sakarya ve ondokuz mayız üniversitelerinin çok çok üzerinde bir okuldur
    ama ne yazık ki yapılan yorumlar şehre odaklanmış vaziyette sizlere sorum şu bu güne kadar yaşadığı şehirden
    dışarıda okuyup da orada iş bulup yerleşen öğrencilerin yüzdesi nedir?(istanbul'u bunun dışında tutmak lazım)
    bence %1 i geçmez yine sorum şu madem ktü den bahsediyoruz trabzon şehrini ele alalım bu şehirde öğrencilerin
    gecireceği zaman yaklaşık 32-36 aylık bir zaman dilimi koca ömürde 31-36 ay geri kalan zamanda şehre gelmek
    ve orada yaşamak zorunda değilsiniz arkadaşlar saçma sapan şehir efsanelerine bakıp da kaliteli okulları lekelemeyin
    ve bir çok kişinin yanlış yönlendirilmesine vesile olmayın aynı durum fırat üniversitesi içinde geçerli çok değerli bir okul
    olmasına rağmen sırf bulunduğu şehir yüzünden hak ettiği değeri alamayan bir okul ondokuz mayıs ve sakaryanın ktü den
    iyi olduğunu düşünen arkadaşlar durmasın hemen yazsın bu okulları ama okul bittikten sonra aynı işe başvuru yaptıklarında
    ktü mezununun kendilerinin önünde yer aldığını görürlerse üzülmesinler sonra
    not yukarıda ki yorum teknik bölümler içindir işletme hukuk tıp vs bölümler hakkında yorum yapamam bilgi sahibi değilim.

• Trabzon hakkında sorularınızı Trabzonlulara sormayın, diğer illerden gelenlere sorun. Trabzonlulara sorsanız cennetten inmiş bir yer olarak tanıtırlar çünkü.
  • Çok konuşan var boşa ... Trabzon güzel yerdir gezmesini bilirsen eğer.
  • ktüyü çok sevende var nefret edende nasıl bir üni dir gidilirmi bölümelr sosyal yaşam fln ?

• ktü teknik üniversite bazı bölümleri çok köklü olduğu için iyi deniliyor. bazı bölümlerinede giden bin pişman sosyal yaşam dersen 40.000 öğrencisi var. İnşaat Müh/ElektrikElektronik/Bilgisayar Mühendisliği gibi bölümler çok iyi deniliyor 3arkadaşım orda okuyor bu sene belki bnde gidebilirim belli olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: cerrah09

Sosyal yaşamdan kasıt cafe bar falansa çok seçenek yok kampüsün yanında forum var orada takılabilirsin bir tek.Trabzon tutucudur çok rahat hareket edemezsin.Kampüsü denize nazırdır.Ulaşım sıkıntısı çekmessim ama gelişmemiştir yöre insanı öğrenciyi sömürmeye çalıışır ben olsam yazmam çünkü üni okunacak birçok güzel şehir var İst,Eskişehir,İzmir vs..

oralara puanım yetse zaten ktü yü düşünmem
  • beyler gyte,sakarya,ktü ü karşılaştırırsak birbirlerine göre +sı -si nasıldır?
  • quote:

1.GYTE
    2.Kocaeli
    3.Sakarya
    4.KTÜ
    5.xxx

• quote:

quote:

1.GYTE
    2.Kocaeli
    3.Sakarya
    4.KTÜ
    5.xxx

ögrncilerin aldığı puanlar ile sıralama bu şekilde çıkar ama unutma ki ktü türkiyedeki 3.köklü üniversitedir ayrıetten kocaeli sakarya fakültelerine 50şer kişi alırken ktü 200 kişi alır. o yüzden puanları biraz düşük gibi gözükür ayrıetten evet ktü teknik üniversitedir

• quote:

quote:

1.GYTE
    2.Kocaeli
    3.Sakarya
    4.KTÜ
    5.xxx

ben şu şekilde sordum..

yani

ktü nün eğitimi çok güzel ama trabzonda olması kötü
    sakarya'nın eğitimi orta ama şehir güzel öğrenci şehri

gibi yani..

• evet arkadaşlar bende inşaat yazmayı düşünüyorumda sakarya ile ktü arası gidip geliyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: King_Leoric31

ögrncilerin aldığı puanlar ile sıralama bu şekilde çıkar ama unutma ki ktü türkiyedeki 3.köklü üniversitedir ayrıetten kocaeli sakarya fakültelerine 50şer kişi alırken ktü 200 kişi alır. o yüzden puanları biraz düşük gibi gözükür ayrıetten evet ktü teknik üniversitedir

"Köklü üniversite" kriterimiz kuruluş yılları ise...

İstanbul Üniversitesi: 1453
    İstanbul Teknik Üniversitesi: 1773
    Yıldız Teknik Üniversitesi: 1911

KTÜ bir teknik üniversite de... 18 fakültesinin 1 tanesi Fen Fakültesi, 1 tanesi Mühendislik Fakültesi, 1 tanesi de Mimarlık Fakültesi. Bunun kriteri nedir o zaman?

• @VoLken7 Arkadaşım şöyle diyim yazın gelmesini beklersinde o kadar hayal kurarsın ya sonra bütün yazı pc basında geçirirsin sıkılarak bu dediklerinde aynı onun gibi olur Trabzon öğrenci yeri için hiç güzel bir yer değil altını çiziyorum maceraydı öğrencilik yaşantısı falan burada hikaye olur.Ben 16 senedir trabzondayım ve üni için kesinlikle ktü yazmayacam ve şöyle diyim trabzonun apaçi gençliğiyle ugrasılmaz fazla büyük yer değildir canını sıkarlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SroKO -- 8 Temmuz 2011; 18:51:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

quote:

KTÜ bir teknik üniversite de... 18 fakültesinin 1 tanesi Fen Fakültesi, 1 tanesi Mühendislik Fakültesi, 1 tanesi de Mimarlık Fakültesi. Bunun kriteri nedir o zaman?

http ://tr.wikipedia. org/wiki/Karadeniz_Teknik_%C3%9Cniversitesi

Kaynak wikipedia bende onun yalancısıyım.ayrıca teknik üniversite dediginde farklı fakülteler barındıramazmı?
    Yurt dışında bir çok ülkede teknik üniversitelerinde dedigin fakülteler bulunmuyor bile bunun tek örneği türkiye olamaz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

quote:

http ://tr.wikipedia. org/wiki/Karadeniz_Teknik_%C3%9Cniversitesi

Kaynak wikipedia bende onun yalancısıyım.ayrıca teknik üniversite dediginde farklı fakülteler barındıramazmı?
    Yurt dışında bir çok ülkede teknik üniversitelerinde dedigin fakülteler bulunmuyor bile bunun tek örneği türkiye olamaz

Orada 4 yazıyor.

Ben de o kriteri soruyorum işte.

Söylediğim fakültelerden biri mühendislik fakültesi. Bu ya bu hâlde bulunur ya da bu da alanlara bölünür. Dünyadaki birçok teknik üniversitede mühendislik fakültesi yoksa da dallanmıştır.

Dünyanın en iyi teknik üniversitelerinden biri olan Münih Teknik Üniversitesinin bölümleri: portal.mytum.de/fakultaeten/index_html_en , bu da RWTH Aachen'in:www.rwth-aachen.de/aw/zentral/english/Themes/~brg/Faculties/

Teknik üniversite tabii ki de farklı fakülteler barındırabilir. ODTÜ'de İİBF var mesela, YTÜ'de de İngilizce Öğretmenliği var. Ancak bu okulların lisans programlarının çoğunluğunu teknik bölümler oluşturuyor.

KTÜ de ilk kurulduğunda durum böyleymiş. Ancak zamanla İİBF'nin, Tıp Fakültesinin ve diğerlerinin bağlanmasıyla adı "Karadeniz Üniversitesi" olarak değiştirilmiş. Sonra tekrar teknik üniversiteliğe dönülmüş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 8 Temmuz 2011; 19:07:42 >

• bu okul puanlarıda nasl belirleniyor anlamış değilim şimdiki sakarya ktü den daha kaliteli bi üni mi yani bence batıya giddikce puanlar artıyo
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.