Şimdi Ara

SONY AVR ve MÜZİK SİSTEMLERİ GENEL KONU (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.622
Cevap
40
Favori
109.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Keyman Hocam çok hızlı gelişti olaylar hemen satıyorsunuz :) Ben istiyorum ama karta taksitli almaya çalışıyorum :) Birde bu anfi ile F6000 mi SS F55H mi giderr hangisi iyi sürülür tam karar veremedim.. Stereo müzik öncelikli..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hknbjk

Keyman Hocam çok hızlı gelişti olaylar hemen satıyorsunuz :) Ben istiyorum ama karta taksitli almaya çalışıyorum :) Birde bu anfi ile F6000 mi SS F55H mi giderr hangisi iyi sürülür tam karar veremedim.. Stereo müzik öncelikli..

Evet bu ara hızlandık dün bir tane Yamaha cihaz aldım bakalım yamahaları pek tanımam merak ediyordum bir de buna bakalım neymiş ne degilmiş .
    Sony den memnun kaldım diyecek başka bir şey yok sıra Yamaha,da :)

Verilen linkde ki cihazlar gayet uygun fiyata bence düşünüyor iseniz kaçırmayın hele sony Tr orjinal garanti ise super fiyat bence
  • Yamaha da ne aldınız hocam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hknbjk

Yamaha da ne aldınız hocam :)

bu link :

http://usa.yamaha.com/products/audio-visual/av-receivers-amps/rx/rx-v1900_black__u/?mode=model
  • quote:

Orijinalden alıntı: keyman2

Arkadaşlar bendeki avr yi ( SONY STR DH520 ) satılıga çıkarttım ilgilenen arkadaşlar pm atabilir Tr garantili ortalama 1 aylıktır hiç bir sorun veya problem yoktur .
    Fiyat 600tl dir bulamayan arkadaşlar için fırsattır .
    satma sebebim sadece yeni bir cihaz bulup inceleme yapmak başka hiç bir sorunum yoktur ve yine soyluyorum kesinlikle muhtesem bir cihaz F/P olarak bence gayet performanslı bir cihazdır.

bu değiştirme işi ucuz çihaz arayanlar için birebir üst düzey birşey alda bende 1 ay sonra senden ucuza alayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: samsungx

quote:

Arkadaşlar bendeki avr yi ( SONY STR DH520 ) satılıga çıkarttım ilgilenen arkadaşlar pm atabilir Tr garantili ortalama 1 aylıktır hiç bir sorun veya problem yoktur .
    satma sebebim sadece yeni bir cihaz bulup inceleme yapmak başka hiç bir sorunum yoktur ve yine soyluyorum kesinlikle muhtesem bir cihaz F/P olarak bence gayet performanslı bir cihazdır.

bu değiştirme işi ucuz çihaz arayanlar için birebir üst düzey birşey alda bende 1 ay sonra senden ucuza alayım

Valla satmadan aldık bi yamaha bakalım ne kadar dayanacak bu :)

• arkadaşlar başka bir konuda sordum ama burda da sorayım size

benim dh520 avr var
    bununla beraber PCH Media Player, PS3, Vu+ HD Uydu alıcı kullanıyorum yanlız herhangibir görüntü ve ses kaybı yaşamamak için bağlantı yöntemi nasıl olmalı bilemiyorum?
    Sony dh520 avr, tv ise toshiba sv685

Düşündüğüm bağlantı yöntemleri
    bu cihazları hdmi ile direk AVR ye oradan da hdmi ile tv ye aktarayım diyorum yanlız bu şekilde yaparsam görüntü kaybı yaşamaktan endişe ediyorum sonuçta görüntüyü tv den alıyoruz direk tv ye bağlamak varken araya başka bir cihaz bağlayarak ek bir işlemden geçiyor.
    Diğer bi yöntem cihazların herbirini tv ye bağlayıp, tv den de hdmi veya optik çıkış ile avr ye mi bağlasam? Bu şekilde olursa bluray film veya ps3 oynarken tv nin desteklemediği bir ses olursa o zaman orj sesi alamama durumu var?
    bir başka yol da mesela media player hdmi ile tv ye bağlarken aynı anda optik ile avr ye bağlasam görüntüyü tv ye veriyorum, sesi de avr ye veriyorum bu şekilde bir mahsur olur mu? Kafam karışık yardımcı olursanız sevinirim

• quote:

quote:

quote:

Valla satmadan aldık bi yamaha bakalım ne kadar dayanacak bu :)

hayırlı olsun yamahanın hanği modelini aldın

• Üstad tamamen tesadüfen bir şekilde RX - V1900 aldım ama yamaha derya denizmiş maşşallah bu kadar çok model ve kod cihaz ögrenmek ve dogru avr yi bulmak baya zaman alacak cihazlara çok yabancıyım ama çeşitlilik ilgimi çekti :))
    Özetle cihazda baya kaslı açıkçası kullandıgım en sert avr bu gune kadar güçü sevdim ama henüz ısınamadım bu tarza acaba bu yamahaların tum cıhazlarımı bole yoksa
    mesela rx serisi bolede z serılerı farklımı bı 67 lı serıler var bi bole 900 lu bı ole bı bole bıraz karısık geldı bu soruları cozmeye calısıyorum bıde ılaveten pıo lx serılerını merak edıyorum

Üstad çarşı karışık anlayacagın yenı hedeflerdeyım bu ara yamaha ve pıo hedefte sankı

• Satılık Sony Str-Dn 1010 3d amfi. Hiçbir problemi yoktur Amerika bestbuy dan 2010 temmuz ayında alınmıştır, yeni bir amfi aldığım için satılıktır. ist. içi elden dışı kargo alıcıya aittir. İndirim ve Takas yoktur. Not: voltaj çevirici ile kullanılır... 850 tl...
  • quote:

Üstad tamamen tesadüfen bir şekilde RX - V1900 aldım ama yamaha derya denizmiş maşşallah bu kadar çok model ve kod cihaz ögrenmek ve dogru avr yi bulmak baya zaman alacak cihazlara çok yabancıyım ama çeşitlilik ilgimi çekti :))
    Özetle cihazda baya kaslı açıkçası kullandıgım en sert avr bu gune kadar güçü sevdim ama henüz ısınamadım bu tarza acaba bu yamahaların tum cıhazlarımı bole yoksa
    mesela rx serisi bolede z serılerı farklımı bı 67 lı serıler var bi bole 900 lu bı ole bı bole bıraz karısık geldı bu soruları cozmeye calısıyorum bıde ılaveten pıo lx serılerını merak edıyorum

Üstad çarşı karışık anlayacagın yenı hedeflerdeyım bu ara yamaha ve pıo hedefte sankı

kısa süre 1900 ü kulandım eko ayarlarını kendin yaparsan alete istediğin lezzeti ve saondu verebilirsin biraz kulak yeter oda sizde mevcut eko modu oto daysa seslerde sanki bir perde var gibi gelmişti bana kendim ayarlayınca müzikte çok fark etti duymadığım tınları hissetmiştimalet ayrıca harika eksiği 1.4 3d netwörk

• quote:

quote:

Üstad tamamen tesadüfen bir şekilde RX - V1900 aldım ama yamaha derya denizmiş maşşallah bu kadar çok model ve kod cihaz ögrenmek ve dogru avr yi bulmak baya zaman alacak cihazlara çok yabancıyım ama çeşitlilik ilgimi çekti :))

kısa süre 1900 ü kulandım eko ayarlarını kendin yaparsan alete istediğin lezzeti ve saondu verebilirsin biraz kulak yeter oda sizde mevcut eko modu oto daysa seslerde sanki bir perde var gibi gelmişti bana kendim ayarlayınca müzikte çok fark etti duymadığım tınları hissetmiştimalet ayrıca harika eksiği 1.4 3d netwörk

Üstad aslında dedigim gibi cihazı bilmeden aldım ilk yamaham benım ıcın giriş oldu markaya . alet çok ama çok güçlü bu bakımdan sevdım eq olayı ıse hosuma gıttı aslında baya ayrıntılı daha once hıc bır cıhazda boylesını gormemıştım .

Yanlız yanıgınız var 3D var cıhazda hdmi 1.3 a cıhaz bir network eksık onda haklısınız ama oda benım ıcın gerek degıl olsa ıyı olur ama yoksa sorun etmem zaten bende de cıhaz fazla kalmıyor kafamda şu an daha belırledıgım 2-3 yamaha daha var hele bunu bıraz mıncıklıyalım da donerız onlara

• Bu arada str dh520 isteyen arkadaslar benım cıhaz satılıktır tahmını 1 aylık cıhaz kullanım suresı 15 gundur sorunsuz sıkıntısız sıfır kıvamındadır
  • quote:

quote:

quote:

Üstad aslında dedigim gibi cihazı bilmeden aldım ilk yamaham benım ıcın giriş oldu markaya . alet çok ama çok güçlü bu bakımdan sevdım eq olayı ıse hosuma gıttı aslında baya ayrıntılı daha once hıc bır cıhazda boylesını gormemıştım .

Yanlız yanıgınız var 3D var cıhazda hdmi 1.3 a cıhaz bir network eksık onda haklısınız ama oda benım ıcın gerek degıl olsa ıyı olur ama yoksa sorun etmem zaten bende de cıhaz fazla kalmıyor kafamda şu an daha belırledıgım 2-3 yamaha daha var hele bunu bıraz mıncıklıyalım da donerız onlara

birde z11 alın farkı iyice hisedin benim kulandığım zaman 3D diye birşey yoktu belkide ihtiyacım olmadığı için dikkat etmemişimdir yeni bir aleti kurcalamak bence çok güzel tadını çıkarmak lazım

• z11 e baktım ama baya pahalı bır cihaz o .
    ufak ufak gelmek lazım bırden oraya cıktıkmı tadı kalmaz
  • Arkadaşlar bende Sony'nin 810 modeli mevcut. 2 Haftadır Digitürk'ün Humax reciever'lı modelini HDMI ile bağlayarak kullanıyordum. Dün bir problem ortaya çıktı: Cihazları ilk açtığımda Digitürkten gelen sinyali reciever algılamıyor. HDMI kablosunu doğrudan TV'ye bağlarsam TV sinyali normal algılıyor ama çıkarıp Sony'e takınca algılamıyor. Sony'de HDMI kanalı seçili iken kabloyu Humax'tan çıkarıp takınca çalışmaya başlıyor ve Sony veya Humax'tan birini kapatmadıkça sorun olmuyor ama kapatınca yine aynı sorun oluşuyor. Böyle bir sorunla karşılaşan hiç oldu mu aranızda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DrMaestro

Arkadaşlar bende Sony'nin 810 modeli mevcut. 2 Haftadır Digitürk'ün Humax reciever'lı modelini HDMI ile bağlayarak kullanıyordum. Dün bir problem ortaya çıktı: Cihazları ilk açtığımda Digitürkten gelen sinyali reciever algılamıyor. HDMI kablosunu doğrudan TV'ye bağlarsam TV sinyali normal algılıyor ama çıkarıp Sony'e takınca algılamıyor. Sony'de HDMI kanalı seçili iken kabloyu Humax'tan çıkarıp takınca çalışmaya başlıyor ve Sony veya Humax'tan birini kapatmadıkça sorun olmuyor ama kapatınca yine aynı sorun oluşuyor. Böyle bir sorunla karşılaşan hiç oldu mu aranızda?

Bahsetiginiz arızada olabilir ayarda o konuda malesef uzaktan yorum yapmam ımkansız gormek lazım ama bu hdmi sök tak işini cihaz açıkken yapıyorsanız o buyuk sıkıntı oluyor hdmi cıkısları yakarsınız hatta belkıde yaktınız sacma salak davranmaya baslar ve buyuk bır sorundur .
    eger bu gıbı seylerı cıhazlar tamaen acıkken yaptı ısenız sorun hdmi arızası olabılır

• Cevabınız için teşekkürler. Problemle karşılaşmadan önce HDMI bağlantılarını cihaz kapalı iken takmıştım. Dolayısıyla problemin ortaya çıkış sebebinin bu olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca PS3 ve WD Live TV de aynı cihazdan bağlılar, onlarla belirgin bir sorun yaşamadım. Ancak daha sonra 1-2 kez cihaz açıkken HDMI kablosu takıp-çıkardım (ancak o şekilde Humax devreye giriyordu). Şu anda o portlara başka cihaz bağlarsam çalışıyorlar. Ayrıca Humax TV'ye doğrudan bağlanınca da hemen çalışıyor. Biraz karışık bir durum. Belki de dediğiniz gibi bir problem oluşmuştur. Test etmenin bir yolu var mıdır?
  • Arkadaslar Merhaba,

2 ay sonra evlenecegim insallah, yeni evime bir hi-fi sistem almayi dusunuyordum. Media Markt ta Harman Kardon av 255 + 16bq hoparlor seti indirimdeydi ve 1799tl ye satiliyordu. Buna cok heveslendim tam alayim derken forumda herkes memnun kalinca bende STR-DH520 a cok sicak bakmaya basladim. Sormak istedigim 1-2 soru var.

1. Sistemi Samsung lcd tv ye optik uzerinden baglayip kullansam ses nasil olur? bunu deneyen var mi? (ben logitech z5500 ile denedim, bass lar cok dusuk geldi ve ses tatmin etmiyordu)

2. abimden kalma 2003 model pioneer hop. seti var bunlarla tatmin edici bir ses alabilir miyim? asagida linkleri var.

woofer
    http://www.pioneer.eu/eur/products/archive/S-W110S-S/index.html

uydu
    http://www.pioneer.eu/uk/products/archive/S-V70-III/index.html

3. bunlardan vazgecip daha sonra jamo s606 alsam bu avr ile tatmin olmam diyorum. Sizce parayi kiyip Onkyo TX-NR609 avr mi alsam ve bu pioneer ile idare etsem. Sonra Jamo alsam akillica olur mu?

4. son olarak asagidaki blueray player i alsam hdmi ile 3d ses alabilir miyim? (indirime girmis sizde bakin derim)

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-bd-d5300-blueray-player,-dlna,-hdmi,-usb-,-mkv,-bd-d5300/productdetails.aspx?I_ID=56229

benim icin onemli kriter fiyat/performans malum evleniyorum:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanakgun -- 14 Ağustos 2011; 23:20:26 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.