S

Yüzbaşı
30 Ağustos 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 40 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Arkadaşlar, biliyorum burası satış bölümü değil ama saatlerimi satıyorum ve forumda en çok siz saat tutkunlarının ilgisini çekeceğini düşünerek ilan adresini aşağıya kopyalıyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

http://forum.donanimhaber.com/m_65727989/tm.htm
Aşağıda paylaştığım bağlantı saatler konusunda verilmişti ama bununla ilgili ayrı bir başlık olmasının daha faydalı olacağını düşündüm. Zira Seiko, mekanik saat dünyasına giriş yapanların ilk tercih ettiği markalardan biri. Burada Feiko(Fake Seiko); yani sahte Seiko'larla ilgili bilgi paylaşımı yapabilirsiniz.

http://quartzimodo.com/how-to-spot-a-fake-seiko-watch/
S-V520’nin center ve rear hoparlörlerini arıyorum. (s-cr52 w / koyu renk)
İnternetten alabileceğim bir site bilen veya elinde olup satmayı düşünen varsa haberdar olmak isterim.(sahibinden'de bir adet var,başka bulabileceğim yer varsa öğrenmek istiyorum)

…Hoparlörleri değişim amaçlı arıyorum ama aynı zamanda değişime değer mi onun cevabını da merak ediyorum…

Şu an S-V320 5.0 kullanıyorum, subwoofer kullanmıyorum. Hoparlörlerden gayet memnunum ama center ve rearları yukarıdakiler ile değiştirmeyi düşünüyorum.

Kullandığım center ve rear hop. özellikleri:

Center:
Woofer 8.3cm cone type woofer
Impedance 8 ohm
Frequency Range 100 - 20.000 Hz
Sensitivity (2.83V/1m) 88 dB
Maximum Power 80W

Rear:
Woofer 8.3cm cone type woofer
Impedance 8 ohm
Frequency Range 110 - 20.000 Hz
Sensitivity (2.83V/1m) 88 dB
Maximum Power 80W

Bulabilirsem almayı düşündüğüm center ve rear hop. özellikleri:
Center:
Woofer 2 x 10cm cone woofer
Tweeter 2.5cm dome tweeter
Frequency Range 70 - 20.000 Hz

Sensitivity (2.83V/1m) 86 dB
Maximum Power 130W
Impedance 8 ohm

Rear:
Woofer 10cm cone woofer
Tweeter 2.5cm dome tweeter
Frequency Range 80 - 20.000 Hz

Sensitivity (2.83V/1m) 84 dB
Maximum Power 130W
Impedance 8 ohm

* Değişim düşünmeme neden olan farklar :
Cr52’nin hoparlörlerinde tweeter mevcut, bendeki cr24’te mevcut değil.
Cr52’nin frekans aralığı daha iyi.

Ne dersiniz değiştirmeye değer mi yoksa hiç gereği yok mu dersiniz?
Bunu bulamazsam bir de Yamaha alternatifi var.
NS P8900 center ve rear set

Yalnız bunlar 6 ohm, öndeki Pio kuleler 8 ohm . Marka farkı ve ohm farkı sorun yaratır mı bilmiyorum…

Yamaha center
Dual 8 cm cone woofer
2.5cm balanced-dome
70 Hz-30 kHz
89 dB/2.83 V/1 m
6 ohm

Yamaha rear
8 cm cone woofer
2.5cm balanced-dome
75 Hz-20 kHz
85 dB/2.83 V/1 m
6 ohm

…Görüş belirten herkese teşekkürler…
Panasonic 50c2e mi LG 50pj350 mi?

Bu modelleri gören, inceleyen olmuştur mutlaka. Forumu bolca okudum ama tam bir sonuca varamadım. Sizce hangisini almak daha mantıklı olur? İkisinin de fiyatı 1700 TL civarı.

Panasonic
http://www.vatanbilgisayar.com/panasonic-tx-p50c2e-hd-127cm-plazma-tv,-1024x768,-100-hz,-2xhdmi,tx-p50c2e/productdetails.aspx?I_ID=46053

LG
http://www.hepsiburada.com/Liste/lg-50pj350-50-hd-ready-plazma-televizyon-/ProductDetails.aspx?productId=evlg50pj350&categoryId=153529
20 yıl öncesinden Aero Fighters benzeri, space shooter tarzında bir atari oyunu arıyorum. Aklımda fazla birşey kalmamış. Grafikleri Aero Fighters'a göre daha iyiydi ve daha kapsamlı, gelişmiş bir oyundu diye hatırlıyorum. Bir de oyun(grafikler) biraz ağır akıyordu. 1 veya 2 kişi ile oynanıyordu, her bölüm sonunda yine zorlu bir engeli aşmak gerekiyordu. Silah değiştirmek(ateş şekli) veya geliştirmek(miktar) için farklı harfler vardı; düşmanları yok ettikçe bu harfler çıkıyordu. Yanlış hatırlamıyorsam füze için enerji toplamak amacıyla oyun kolunu bir süre hızlıca çevirmek gerekiyordu.

Oyunu iyi tarif edemedim ama umarım bir bilen çıkar :)

Aşağıdaki ekran görüntüleri Aero'ya ait. Aradığım oyun hakkında daha fazla fikir vermesi için...

Var mıdır bilen, duyan, gören?
3500 TL gibi bir fiyatı var. Piyasadan çok haberdar değilim, fiyat uygun mudur sizce?
http://anindakapida.com/store/ProductDetails.aspx?productid=109927

Veya buna alternatif olabilecek başka plazma TV var mı bildiğiniz? Bir de 60" Lg PK250 var bu fiyata yakın ama sanırım Lg almayacağım.

Merhaba,
Yazılanların çoğunu okudum ama okudukça kafam karıştı, onun için yeni başlık açarak kafama takılanları sormak istedim.

Almayı düşündüğüm amfinin özellikleri internet sitelerinde ve bröşüründe şu şekilde belirtilmiş:
SES
•D/A dönüştürücüsü: 24 bit, 192 kHz
•Crosstalk (1kHz): 95 dB
•Bozulma ve Gürültü (1kHz): 90 dB
•Dinamik Aralık (1kHz): 98 dB
•Frekans tepkisi: 20-48000 Hz
•Empedans: 4 Ohm
•Maksimum güç girişi: 2,8 inç
•Hassasiyet: 0,88V +12dB ayarlanabilir
•Sinyal gürültü oranı: 108 dB (A Ağırlıklı)
•Çıkış gücü (RMS): 6 x 100W

Ama kullanım klavuzunda teknik özellikler kısmında şöyle yazıyor:
GÜÇ AMPLİFİKATÖRÜ
Ölçülen RMS çıkışı: 2 x 110W (4 Ohm, 1kHz, %1 Toplam Armonik Bozulma)
6 x 65W (4 Ohm, 1kHz, %1 Toplam Armonik Bozulma)
Dinamik güç: 2 x 130W (4 Ohm)
6 x 90 W (4 Ohm)
Maksimum güç: < 190W (her bir kanalda)
Sinyal-Ses: 105 dBA
Frekans yanıtı: 5Hz-45kHz
Çıkış terminalleri: 4-8Ohm
Toplam Armonik Bozulma 1W-1kHz: 0.065 %

İlk olarak bu değerler birbiriyle çelişen değerler midir?, bu amfinin gerçek çıkış gücü nedir?

Örneğin:
Pioneer marka 5.0 hoparlör setinin özellikleri şu şekilde:
Front Speakers
Impedance 8 Ω
• Frequency Range 35 - 20,000 Hz
• Sensitivity (2.83V/1m) 88 dB
Maximum Power 100W
• Dimensions (W x H x D) 183 x 1,030 x 288 mm
• Weight 14.4 kg
Centre Speaker
Impedance 8 Ω
• Frequency Range 100 - 20.000 Hz
Maximum Power 80W
• Dimensions (W x H x D) 220 x 110 x 82 mm
• Weight 1 kg
Rear Speakers
Impedance 8 Ω
• Frequency Range 110 - 20,000 Hz
Maximum Power 80W
• Dimensions (W x H x D) 110 x 110 x 82 mm
• Weight 0.56 kg

Burada görüldüğü üzere hoparlörlerin empedansı 8Ohm, amfinin özelliklerinde 4Ohm tavsiye ediliyor, 8Ohm da kullanılabilir diyor. Sanırım Ohm konusunda bu amfi ve hoparlörler arasında bir sıkıntı olmaz, doğru mudur?

Hoparlörlerdeki Maximum Power değerleri hoparlörün gerçek gücünü mü gösteriyor yoksa "en yüksek bu güçte çıkışı olan amfi ile kullanın" anlamına mı geliyor?

Son olarak; yukarıda özellikleri verilen amfiye uygun hoparlör seçerken en iyi verimi almak için hoparlörlerdeki değerlerin hangi aralıklarda olmasına özen göstermeliyim.

Umarım sorularım kafa karıştırıcı olmamıştır. Yardım ve görüşlerinizi bekliyorum, teşekkürler.
Arkadaşlar, bildiğim kadarıyla günlük limit olan 2.66 GB.'tan kullanmadığımız miktarlar sonraki günlere devrediyor ve kullanılabiliyor. Ben 1 aylık üyeliğimin ilk 10 gününde 27-28 GB'lık indirme gerçekleştirmişim;yani geçmişten kalan hiçbir hakkım yok ve şu anda günlük limiti doldurduğum için site indirme yapmama izin vermiyor. Öğrenmek istediğim, kalan 20 günlük kotayı günlük limitten bağımsız olarak kullanabilir miyim, kullanabilirsem nasıl, hangi ayarlara bakmam lâzım?
Arkadaşlar yaklaşık 2 yıldır kullandığım samsung yp-z5 mp3 player'a NTFS format attım, kullanılamaz hale geldi. Bilgisayar cihazı görmüyor, resetlememe rağman hiçbir değişiklik olmuyor. Sadece açılıştaki "samsung" yazısı geliyor ve o şekilde kalıyor. Başına böyle bir şey gelmiş olan veya sorunun çözümü hakkında bir fikri olan var mı acaba?
Üstadlar bende Samsung Ht-tx35 ev sinema sistemi var, o yazılımdı bu yazılımdı derken player'ı göçürdüm.

Cihazın cd tepsisi açılmıyor, USB'yi algılamıyor, TV'ye görüntü gitmiyor vs... Dolayısıyla CD veya USB yoluyla yeni yazılım atma şansım kalmadı.

Bu tip durumlarda servise göndermeden yapılabilecek şeyler var mıdır? Cihazın kapağını falan açıp cd sürücüsüne yazılım cd sini koysak yazılım atılabilir mi, veya başka herhangi birşey?

Bir de yazılım yüklemeden kaynaklanan bu tip sorunlar garanti kapsamında çözülebiliyor mu?

Bu konularda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 708
İkinci El Bölümü Mesajları: 210
Konularının görüntülenme sayısı: 128.248 (Bu ay: 226)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 17 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.