Şimdi Ara

VW AMAROK Pick-up kullanıcıları (82. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.726
Cevap
31
Favori
443.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Selam ben istiyorum. Peki baglantilari uyuyormu. Herhangibibir sorun olmuyor degil mi. 2017 kasa amarok'a uygunmudur.05339276846 dönüş rica ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim arabada 110km/s sonrasi direksiyonda titreme oluyor. İki kere balans bir kere rotbalans yaptirdim duzelmedi. Yeni kis lastigi takdirdim yine ayni. En sonunda servise goturdum onlarda baktilar takimlarda hicbir sorun olmadigini kis kastiginin her arabada titreme yapabilecegi gibi bana cok sacma gelen bir sey soyleyip yolladilar. Ki zaten yaz lastikleriylede titriyordu. Yaz lastikleriyle getirin ozaman duzeltiriz dediler?! Birde benim on balatalar tam 99 binde degisti. Servistekiler sasirdi nasil bu kadar gitti diye. Acaba ben mi cok yumusak kullaniyorum?
  • nemesis kullanıcısına yanıt
    Bence sizi başlarından savmışlar. Titreme oluyorsa bir sorun var demektir.

Eğer aracı sürekli uzun yolda kullanıyorsanız değişim için normal. Şehiriçinde 15 binde değiştiren bile var.
  • İlginclikler beni buluyo. Kaput korumayi calmislar. Kullananlarin basina geldimi bu? Yada engellemek icin ne yapilabilir? Klipsli modeller bir cekmeyle cikiyor zaten.
  • arkadaşlar hepinize selamlar.geçen ay amarok 2016 yeni kasa highline(nasıl hihgline ise) 4x4 180 ps bitdi olan modelinden aldık.şimdi biz bu araca kış lastiği almak istiyoruz tavsiyeleriniz hangi modellerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xblacksonx

arkadaşlar hepinize selamlar.geçen ay amarok 2016 yeni kasa highline(nasıl hihgline ise) 4x4 180 ps bitdi olan modelinden aldık.şimdi biz bu araca kış lastiği almak istiyoruz tavsiyeleriniz hangi modellerdir.

Ne kadara aldiniz acaba

• prof.intörn P kullanıcısına yanıt
    110 bin tl ye hocam
  • quote:

110 bin tl ye hocam

Hayırli olsun hocam . 109.500 e yeni kasa 4×2 beyaz rengi geliyormuş bu hafta .
    Bende eski kasa 4×2 almak istiyordum kendi arabamı satana kadar tükendi eski kasalar ...

şimdi bizim aldığımız 2016 model ama 2017 kasa yani o sis farları felan oval değik kare kesim olan.nie 4x2 hocam 4x4 ler yokmuymuş ellerinde.?
  • quote:

şimdi bizim aldığımız 2016 model ama 2017 kasa yani o sis farları felan oval değik kare kesim olan.nie 4x2 hocam 4x4 ler yokmuymuş ellerinde.?

Aldığınız makyajlı kasa mı yani ?
    Şehir içi kullanacağım için 4×2 tercih etmistim. Vergi ve fiyat açısından 4×4 e göre daha uygun geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: prof.intörn

quote:

Şehir içi kullanacağım için 4×2 tercih etmistim. Vergi ve fiyat açısından 4×4 e göre daha uygun geliyor

evet makyajlı kasa 4x4 valla şöle diim şehir içinde bu araç bana pek mantıklı gelmedi hocam.aracı kArdeşim aldı şimdlik o alışaba kadara araca ben kullanıyorum bi yere gidip gelmek istediğimizde araç iyi gidişi yoltutuşu virajlar felan süper ama yine diorum bu araç şehir içinde bana mantıklı gelmiyo.daga önceden böle bi araç kullandınızmı bilmiyorum ama araçtan baya baya kemikli ve bu arabada mutlaka geri görüş kamerası olması gerekiyor.bilmiyorum bu arabadan sürdünüzmü hiç yada böle bi arabanız oldumu emin değilim ama mutlaka bi test sürüşüne gidin ve mutlaka ama mutlaka sizin alacağanız motor ve çekiş tipi istediğiniz araçla teste çıkın.doğuş otonun bize yaptğı gibi.2016 V6 3.0 motorla teste cıkartıp 2.0 motorla eve dönmeyin ha biz zaten 2.0 alacaktık ama sonuçta yaptıkları hoş değil çünkü ivmelenme ve frenleme bile her iki kasa tipinde çok farklı en basitinden sadece v6 3.0 motorda arka frenleme sistemi abs heps daha doğrusu ama v6 hariç diğer modeller ön tekerlekler abs arka tekerlekler kampana.!!

• quote:

quote:

quote:

evet makyajlı kasa 4x4 valla şöle diim şehir içinde bu araç bana pek mantıklı gelmedi hocam.aracı kArdeşim aldı şimdlik o alışaba kadara araca ben kullanıyorum bi yere gidip gelmek istediğimizde araç iyi gidişi yoltutuşu virajlar felan süper ama yine diorum bu araç şehir içinde bana mantıklı gelmiyo.daga önceden böle bi araç kullandınızmı bilmiyorum ama araçtan baya baya kemikli ve bu arabada mutlaka geri görüş kamerası olması gerekiyor.bilmiyorum bu arabadan sürdünüzmü hiç yada böle bi arabanız oldumu emin değilim ama mutlaka bi test sürüşüne gidin ve mutlaka ama mutlaka sizin alacağanız motor ve çekiş tipi istediğiniz araçla teste çıkın.doğuş otonun bize yaptğı gibi.2016 V6 3.0 motorla teste cıkartıp 2.0 motorla eve dönmeyin ha biz zaten 2.0 alacaktık ama sonuçta yaptıkları hoş değil çünkü ivmelenme ve frenleme bile her iki kasa tipinde çok farklı en basitinden sadece v6 3.0 motorda arka frenleme sistemi abs heps daha doğrusu ama v6 hariç diğer modeller ön tekerlekler abs arka tekerlekler kampana.!!

Çok haklısınız hocam. Test sürüşü yaptım ama nerde yaptın de floryanın cillop gibi asfaltinda aynen 3.0 v6 ile yaptık. Ve her yerde test surus araci sanirim 3.0 Park mark zaten etmedik.
    Bende farkındayım geri görüş kamerasinin gerekli olduğuna. Şimdiki aracimda da var geri görüş kamerası zaten araçta amarok la kıyaslanamaz çok büyük değil ve çok alıştım geri görüş kamerası rahatlığına. Şuan ki aracım qashqai. Amarok istememin sebebide bagaj için 2 tane erkek çocuğu ekipmanlari zorluyor arabaya sigamiyoruz bisikletiydi iviri ziviri herşeyi bagaja rahatla koyma hayaliyle alacaktım. Şimdi qashqai da puzzle yapar gibi bagaj yerlestiriyoruz sigmayanida on tarafa aldığımız bile oluyor .
    İstanbul şartları malum park yeri sıkıntı. Yaşadığım yerde kafadan park etme şansım yok. Boyunca park yeri bulmakta zorlayacakti. Ayrıca araç eninede geniş. Fatih in dar sokaklarında eninden taktırmakta gayet olabilecek senaryolarim arasındaydı. Ama bagaj hacmi olarak başka alernaif araçta bulamadim.
    Arabanın iriligi yüksekliğide çok çekici.hayırlı olsun tekrardan

• quote:

quote:

quote:

quote:

Çok haklısınız hocam. Test sürüşü yaptım ama nerde yaptın de floryanın cillop gibi asfaltinda aynen 3.0 v6 ile yaptık. Ve her yerde test surus araci sanirim 3.0 Park mark zaten etmedik.
    Bende farkındayım geri görüş kamerasinin gerekli olduğuna. Şimdiki aracimda da var geri görüş kamerası zaten araçta amarok la kıyaslanamaz çok büyük değil ve çok alıştım geri görüş kamerası rahatlığına. Şuan ki aracım qashqai. Amarok istememin sebebide bagaj için 2 tane erkek çocuğu ekipmanlari zorluyor arabaya sigamiyoruz bisikletiydi iviri ziviri herşeyi bagaja rahatla koyma hayaliyle alacaktım. Şimdi qashqai da puzzle yapar gibi bagaj yerlestiriyoruz sigmayanida on tarafa aldığımız bile oluyor .
    İstanbul şartları malum park yeri sıkıntı. Yaşadığım yerde kafadan park etme şansım yok. Boyunca park yeri bulmakta zorlayacakti. Ayrıca araç eninede geniş. Fatih in dar sokaklarında eninden taktırmakta gayet olabilecek senaryolarim arasındaydı. Ama bagaj hacmi olarak başka alernaif araçta bulamadim.
    Arabanın iriligi yüksekliğide çok çekici.hayırlı olsun tekrardan

hocam tekrar tekrar yazmak istemiyorum ama şunuda bu aracı şehir içi trafikte kullanıcaklara ve pişman olduklarında 2.el gibi rahat satamayacaklarını bildiğim arakadşalar için yazıyorum.bi kere arac bana göre asla şehir içi değil gerek trafik gerek yakıt konusunda.2.si arka koltuklarda 100 km giden bi adam indiğinde .... başlarım böle arabaya diyebiliyo.bagaj konusu evet geniş ama koyduğun eşyayı sabitleyebilmen için ekstra şeyler yaptırman gerekecek biz sadece ekstra bagaj havuzu ve sürgülü bagaj kapağı için 2500 tl ödedik.ve bu araçtan dielimki pişman oldun satmak istiyosun işte orda problem başlıyo 2.eli kolay gitmiyo belirteyim.abartmıyorum 4x2 2015 manuel vitesli modelini 7 aydır satamayan akrabam var.bence suanki mevcut arabanız qashqai bu arabaya göre dsaha ideal bence alıpta pişman olmayın.büyüklük konusuna gelince gecen benzinliğe gittim pompacı çocuk abi bu araba ne kadar ürkütücü ya diyo.düşünün bu adam kamyona bile benzin atıyor ama adama arac pikup değil suv değil jip değil başka bi arac gibi göründü :)

alttaki 2 linkide mutlaka izlemenizi tavsiye ederim!!

Neden pikup almalı;

https://www.youtube.com/watch?v=IEW1mI2NEpc

Neden pükuptan uzak durmalı;

https://www.youtube.com/watch?v=pEwL8W_M9GI

• Amarok kullanıcıları için güzel bir manuel

https://www.youtube.com/playlist?list=PL0mvTHRfUiLU5FcElCE15SUuz0966xsPu
    Fatihteysen sakın ha sakın alma akşam herkes sokağa park eder o arabayla dönüş yapamazsın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • farewell_ F kullanıcısına yanıt
    Amarok kulanıcısı olarak dağ tepe bayır çayır seçmez kar fırtına viraj sıkıntısız işinizi görür ama yakıt 15 den fazla 2.0 btdi 180 ps 4x4

• Laji L kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle öyle birşey yok 2.0 btdi 180 ps 4x4 2015 aynen 17000 km de aldım 1800 km izmir-Doğubeyazıt 900₺ dan fazla yaktı . Doğubayazıt-van 160 km git gel 320 km 210₺ yaktı yani %7.5 yazımanız insanları yanıltabilir

• xblacksonx X kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam

Biz goodyear ultragrip performance suv aldık.

Gerçekten sessiz ve yumuşak bir lastik.

Kesinlikle tavsiye ederim.

Karda ve buzda asfaltta gibi ilerliyor.
  • Merhaba arkadaşlar ben de bugün sıfır eski yüz 2016 model kum beji 4x4 otomatik Highline paket araç satın aldım ancak memnun kalmadığım fazlaca yanı var sizlerle paylaşmak istedim:

1. Aracın direksiyonu fazlasıyla sert, özellikle araç dururken lastik çevirmek zorunda kaldığınızda epey eziyetli oluyor.

2. Özellikle 120 den sonra çokça rüzgar sesi geliyor kabinin içine ve bu sesle beraber hafif bir ıslık sesi duyulmaya başlıyor.

3. Aracı alırken 180 beygir motordan çok şey beklemisim, maalesef beklediğim performansı alamadım. Şehir içinde dur kalkta pratik ancak uzun yolda 120-130 dan sonra hantallasıyor, gitmek istemiyor.

4. Uzun yolda 120-130 süratle 10 litre gibi bir ortalama yaptı bana uzun yolda çok geldi, daha makul bir yakıt beklerdim.

5. Highline paket deyince insan bi deri koltuk, koltuk ısıtma - sogutma, xenon far hiç olmadı bi led çerçeve, dokunmatik ekranlı media, geri görüş kamerası, şerit takip, kör nokta uyarı gibi şeyler bekliyor fakat sürücü koltuğunun dahi mekanik aksamla hareket ettiğini görünce fazla bir arayışa giremiyor :)

Şimdilik gözüme takılanlar bunlar, bakalım zamanla daha nereleri gözümüze takılacak :)

• xblacksonx X kullanıcısına yanıt
    Aynen istanbul s.ici icin cok zor bi arac. Sadeece aynalar 30cm yer kaplar.

Video da güzel anlatmış.
  • 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.