Şimdi Ara

Almayı Düşündüğünüz Uydu Alıcıları | Teknik Özellikleri ile birlikte (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
341
Cevap
8
Favori
58.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sayın serkanguzel ve diğer ilgili arkadaşlar, İncelemerim sonucunda kathrein 913 ile gigablue 800 ue arasında kararsızım. Kathrein enigma olmadığı paylaşıma açık olmadığı için bir de garantisiz olması sebebiyle beni düşündürüyor. Görüntü kalitesi albaninin anlattığına göre oldukça iyi. Ben paylaşıma ve yeniliklere açık modüllü ve gerektiğinde server kullanılabilecek hatta biss ile şifreli kanalları izleyebileceğim bir cihaz olduğu için gigablue düşünüyorum. Bütçe srunum yok ama 1000 liradan fazla vermek çok da gerekli değil gibi düşünüyorum. Birinci önceliğim sd yayınlar olsa da hd yayınlar da gittikçe önem kazanıyor biliyorum. Tabii bir de 2015 ten itibaren karasal yayınların başlayacağından haberdarım. Bu durumda bana ne önerirsiniz? Memurum ve aldığım cihazı uzun vade kullanmayı düşünüyorum.Başka öneriler de olabilir. Şimdiden teşk.

• quote:

Orijinalden alıntı: the_scorer

Merhaba,

1ay sonra kendi evime geçeceğim evlilik var yani.

Lg 42LW 5500 Led tv aldım oturacağım binada merkezi Digiturk var fakat ben hd uydu alıcısı almak istiyorum.

Uydu alıcısında fazla anlamıyorum Aradığım özellikler.

Hd-Sd yayını kaliteli olsun kullanışlı , ntv spor trt 3 şifreye girmesin :) media player özelliği olsun usbden film taktığımda rahat rahat film izleyebileyim ligtv için kart girişi olsun yeterli acil almam lazım fazla zamanım kalmadı önerilerinizi bekliyorum.Bütçe 100-200 tl arası.

??????
    Az zamanım kaldı yokmu yardımcı olacak kimse ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_scorer -- 14 Ağustos 2012; 17:15:10 >
  • quote:

quote:

Merhaba,

1ay sonra kendi evime geçeceğim evlilik var yani.

Lg 42LW 5500 Led tv aldım oturacağım binada merkezi Digiturk var fakat ben hd uydu alıcısı almak istiyorum.

Uydu alıcısında fazla anlamıyorum Aradığım özellikler.

Hd-Sd yayını kaliteli olsun kullanışlı , ntv spor trt 3 şifreye girmesin :) media player özelliği olsun usbden film taktığımda rahat rahat film izleyebileyim ligtv için kart girişi olsun yeterli acil almam lazım fazla zamanım kalmadı önerilerinizi bekliyorum.Bütçe 100-200 tl arası.

??????
    Az zamanım kaldı yokmu yardımcı olacak kimse ?

slm mıcrostar s1 full hd uydu alıcı

hem uydu cıhazı bıslerı acar ,hem medıaplayer gb kullanabılırsın

http://www.sanalpazar.com/Microstar-S1-Fullhd-1080p+mkv-Media-Destegi-Emsali-Yok__isp4271149

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihmc
    http://www.sanalpazar.com/Microstar-S1-Fullhd-1080p+mkv-Media-Destegi-Emsali-Yok__isp4271149

Fatih Bey 3. receiver olarak buna da bakıyorum.
    İşlemcisi hakkında bilgin var mı?
    Bir de ccam çalıştırılabiliyor mu?
    Yoksa GShare mi paylaşım için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erd_eru

quote:

Orijinalden alıntı: fatihmc

Fatih Bey 3. receiver olarak buna da bakıyorum.
    İşlemcisi hakkında bilgin var mı?
    Bir de ccam çalıştırılabiliyor mu?
    Yoksa GShare mi paylaşım için?

slm hocam
    fta bır cıhazdır sadece bıssler ok

• quote:

Orijinalden alıntı: senut

Sayın serkanguzel ve diğer ilgili arkadaşlar, İncelemerim sonucunda kathrein 913 ile gigablue 800 ue arasında kararsızım. Kathrein enigma olmadığı paylaşıma açık olmadığı için bir de garantisiz olması sebebiyle beni düşündürüyor. Görüntü kalitesi albaninin anlattığına göre oldukça iyi. Ben paylaşıma ve yeniliklere açık modüllü ve gerektiğinde server kullanılabilecek hatta biss ile şifreli kanalları izleyebileceğim bir cihaz olduğu için gigablue düşünüyorum. Bütçe srunum yok ama 1000 liradan fazla vermek çok da gerekli değil gibi düşünüyorum. Birinci önceliğim sd yayınlar olsa da hd yayınlar da gittikçe önem kazanıyor biliyorum. Tabii bir de 2015 ten itibaren karasal yayınların başlayacağından haberdarım. Bu durumda bana ne önerirsiniz? Memurum ve aldığım cihazı uzun vade kullanmayı düşünüyorum.Başka öneriler de olabilir. Şimdiden teşk.

Gigablue nun yeni modelleri se ve ue de karasal yayın desteği var.

• BANA UYDU ALICISI ONERIRMISINIZ ?

ISTEDIGIM OZELLIKLER,

HD OLSUN
    GORUNTU KALITESI YUKSEK OLSUN
    KANALLAR ARASI GECIS HIZLI OLSUN
    D-SMART UYUMLU OLSUN

FIYATIDA 500 LIRAYI GECMESIN MUMKUNSE.

IYI AKSAMLAR.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben hiremco chipbox + hd-smart 1 yıl eğlence paketi modülünü 385 tl' ye aldım.. d-smart modül istemezsen chipbox 198 tl'ye geliyor..

teknik özellikler kısaca şöyle:

Ana İşlemci CSM 1203
    Flash Bellek 32 MB
    RAM 256 MB DDR
    Kanal Hafızası 20000
    Menü Dilleri Türkçe, English, Deutsch, Français
    DISEQC Uyumu 1.0 - 1.1 - 1.2 & 1.3
    Görüntü Oranı 4:3, 16:9
    Görüntü Boyutu 720x576, 1280X720, 1920X1080
    TV Scart Çıkışları 1 FULL SCART
    RCA Çıkışı RCA-YPbPr-SPDIF(Optical)
    Giriş Voltajı AC 80-250V, 50/60 Hz
    Koruma AC , Fuse
    Boyutlar 260x215x50
    Rs232 Bağlantısı
    CI Slot
    USB Girişi
    Kart okuyucu
    HDMI
    Led Ön Panel
    Hassas Tarama
    Kör Tarama

HD Yayın Desteği
    MPEG4 Uyumlu
    2 yıl garanti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem73 -- 12 Eylül 2012; 8:51:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: senut

Sayın serkanguzel ve diğer ilgili arkadaşlar, İncelemerim sonucunda kathrein 913 ile gigablue 800 ue arasında kararsızım. Kathrein enigma olmadığı paylaşıma açık olmadığı için bir de garantisiz olması sebebiyle beni düşündürüyor. Görüntü kalitesi albaninin anlattığına göre oldukça iyi. Ben paylaşıma ve yeniliklere açık modüllü ve gerektiğinde server kullanılabilecek hatta biss ile şifreli kanalları izleyebileceğim bir cihaz olduğu için gigablue düşünüyorum. Bütçe srunum yok ama 1000 liradan fazla vermek çok da gerekli değil gibi düşünüyorum. Birinci önceliğim sd yayınlar olsa da hd yayınlar da gittikçe önem kazanıyor biliyorum. Tabii bir de 2015 ten itibaren karasal yayınların başlayacağından haberdarım. Bu durumda bana ne önerirsiniz? Memurum ve aldığım cihazı uzun vade kullanmayı düşünüyorum.Başka öneriler de olabilir. Şimdiden teşk.

kathrein 913 kullanıyorum biss ok.ccam ok.modül ok. şuanda hem sd-hd en iyi cihaz tavsiye ederim bu cihazı almadan önce next in bir cok üst seviye cihazlarını kullandım atlanta hd kulandım dreambox 800hd en son kullandıgım cihazdı. ben tv izliyecem diyorsan kati yok pc-ile dm box arasında koşturcam diyorsan enigma2 li hangi cihazı alırsan al farketmez zaten tv izleyemiyceksin

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem73

ben hiremco chipbox + hd-smart 1 yıl eğlence paketi modülünü 385 tl' ye aldım.. d-smart modül istemezsen chipbox 198 tl'ye geliyor..

teknik özellikler kısaca şöyle:

Ana İşlemci CSM 1203
    Flash Bellek 32 MB
    RAM 256 MB DDR
    Kanal Hafızası 20000
    Menü Dilleri Türkçe, English, Deutsch, Français
    DISEQC Uyumu 1.0 - 1.1 - 1.2 & 1.3
    Görüntü Oranı 4:3, 16:9
    Görüntü Boyutu 720x576, 1280X720, 1920X1080
    TV Scart Çıkışları 1 FULL SCART
    RCA Çıkışı RCA-YPbPr-SPDIF(Optical)
    Giriş Voltajı AC 80-250V, 50/60 Hz
    Koruma AC , Fuse
    Boyutlar 260x215x50
    Rs232 Bağlantısı
    CI Slot
    USB Girişi
    Kart okuyucu
    HDMI
    Led Ön Panel
    Hassas Tarama
    Kör Tarama

HD Yayın Desteği
    MPEG4 Uyumlu
    2 yıl garanti

Söylediğiniz modelle ilgili şikayetler duydum.

Kendi kendine kapanma, yayın akışı yok gibi... Sanırım yazılım desteği sıkıntılı.

Peki gold master hd-1050 pvr modelini önerirmisiniz artı ve eksi yönleri nelerdir acaba ?

• benim kullandığım cihazda donma, kendi kendine kapanma gibi sorunlar yok.. aşırı ısınan cihazlar bu tür hatalar verir. yayın akışı destekleyen kanallarda var.. yazılım desteği var.. bu fiyata iyi bir ürün.. ama ben 600 tl üzerinde para veririm diyorsan enigma2 tabanlı açık kaynak kodlu cihazlar mevcut..
  • Selam üstadlar.

Bu uydu cihazlarından hiç bişi anlamadım açıkçasıo. Forumu okumaktan yoruldum diyebilirim. Ben Dreambox 800 HD serisine ait bir cihaz almak istiyorum.
    bu cihazın orjinaline param yetmiyor clone denilen türü var alınırmı ?
    alınırsa clonenunda 1. kalite 2.kalite 1.nesil 2.nesil 3.nesil gibi serileri var benim bütcem maksimum 350 tl ne onerirsiniz dreambox alablirmiyim alabilirsem hangi cihazı alabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersinbektas

BANA UYDU ALICISI ONERIRMISINIZ ?

ISTEDIGIM OZELLIKLER,

HD OLSUN
    D-SMART UYUMLU OLSUN

IYI AKSAMLAR.

1. olarak Gigablue 800 SE modeli

Ardından kolay kullanım özelliği ile

Atlanta, medialink, Head grubu (hepsi aynı yazılımı kullanıyor )

Baff 2000 ve 2200 modellerini önerebiliriz.
  • quote:

ISTEDIGIM OZELLIKLER,

HD OLSUN
    D-SMART UYUMLU OLSUN

IYI AKSAMLAR.

Selam,makina alıp almadığınızı bilmiyorum,eğer almadıysanız;şuanda benim kullandığım cihazı size tavsiye edicem.
    Goldmaster 1050 hd (yeni bir model)öncelikle fiyatı tam size göre ve aradığınız diğer bütün özellikler fazlasıyla ok.
    Eğer cihaz almadıysanız daha detaylı yardımcı olurum.

not;bir arkadaş '' DM (800 hd) alırsanız ,cihaz ile pc arasında mekik dokursunuz'' demişti.Ben görüntü test'i amaçlı (dm800hd)1 hafta kullandım ve bu sürü zarfında aşırı ısınması hariç bir problemle karşılaşmadım.Ayrıce derler ya '' DM ler linux kullandığı için görüntü leri dandik tir','yok öyle birşey.
    ben sadece DM 800 hd için diyebirimki(panel 40 inç sony, bakma açısı max. 2 mt)görüntü gayet güzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: izmirden

quote:

ISTEDIGIM OZELLIKLER,

HD OLSUN
    D-SMART UYUMLU OLSUN

IYI AKSAMLAR.

Selam,makina alıp almadığınızı bilmiyorum,eğer almadıysanız;şuanda benim kullandığım cihazı size tavsiye edicem.
    Goldmaster 1050 hd (yeni bir model)öncelikle fiyatı tam size göre ve aradığınız diğer bütün özellikler fazlasıyla ok.

not;bir arkadaş '' DM (800 hd) alırsanız ,cihaz ile pc arasında mekik dokursunuz'' demişti.Ben görüntü test'i amaçlı (dm800hd)1 hafta kullandım ve bu sürü zarfında aşırı ısınması hariç bir problemle karşılaşmadım.Ayrıce derler ya '' DM ler linux kullandığı için görüntü leri dandik tir','yok öyle birşey.
    ben sadece DM 800 hd için diyebirimki(panel 40 inç sony, bakma açısı max. 2 mt)görüntü gayet güzel.

CIHAZI DAHA ALMADIM AMA BAYRAMDAN ONCE ALMAYI PLANLIYORUM. GOLDMASTER 375 LIRAYA GELIYOR VATANDA INDIRIMDE.

GIGABLUE 800 MODELINEDE COK TAKILDIM AMA FIYATI BIRAZ TUZLU.

BU IKI MODEL ARASINDA KALDIM ACIKCASI.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

ISTEDIGIM OZELLIKLER,

HD OLSUN
    D-SMART UYUMLU OLSUN

IYI AKSAMLAR.

CIHAZI DAHA ALMADIM AMA BAYRAMDAN ONCE ALMAYI PLANLIYORUM. GOLDMASTER 375 LIRAYA GELIYOR VATANDA INDIRIMDE.

Selam,eğer almadıysan bütcene uygun olduğu için GM 1050 hd öneririm,bu cihazı teknosadan 350 tl'ye, taksitle alabilirsin(ama sadece elden.net ten satılmıyor)ancak alırken dikkat et kutu kapalımı ve hediye usb içindemi(bu usb cihaza web browser özelliği kazandırıyor)
    Cihazda aradığın her şey var.
    chipset:STİ
    yani görüntü iyi(çok fazla bluray seyredince,her görüntüyü beğenemiyorum)
    kanal geçişi iyi
    ve duyduğum kadarıyla D smart modul için en iyisi
    Fiyatta gayet iyi

Bu arada Giga' lar da çok iyimiş,her yerde met ediliyor,hatta benim ilk tercihimdi,ama ben görmeden, test etmeden almam,içime sinmiyor
    Ama ikinci el, 200-250 tl civarı(tabiki test edrek)bir gigablue almak istiyorum.

• quote:

quote:

quote:

ISTEDIGIM OZELLIKLER,

HD OLSUN
    D-SMART UYUMLU OLSUN

IYI AKSAMLAR.

Goldmaster ile gigablue modellerini kıyaslayamayız bile linux açık kaynak kodlu cihazların avantajının yanısıra enigma2 altyapısı var gigablue de bu sistem en fazla özellik barındıran en fazla destek alan ve uydu cihazına en fazla yeni özellikler kazanan sistemdir. Gigablue cihazlarının görüntü kalitesi ve donanımı da çok iyidir. Bütçenizi zorlayıp gigablue edinme imkanınız varsa bence değer ama yine kendi hesabınızı sizden daha iyi yapacak yoktur. Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: HDsatış

quote:

quote:

quote:

ISTEDIGIM OZELLIKLER,

HD OLSUN
    D-SMART UYUMLU OLSUN

IYI AKSAMLAR.

Goldmaster ile gigablue modellerini kıyaslayamayız bile linux açık kaynak kodlu cihazların avantajının yanısıra enigma2 altyapısı var gigablue de bu sistem en fazla özellik barındıran en fazla destek alan ve uydu cihazına en fazla yeni özellikler kazanan sistemdir. Gigablue cihazlarının görüntü kalitesi ve donanımı da çok iyidir. Bütçenizi zorlayıp gigablue edinme imkanınız varsa bence değer ama yine kendi hesabınızı sizden daha iyi yapacak yoktur. Saygılar.

İlginiz için teşekkür ederim.

• Openbox S6 pro Hd veya Galaxy Innovations S 8180 Kararsiz kaldim

MERHABA

Sizlere ozellikleri ve resimleri hakkinda ufak bilgi verecegim ve hangisini almam gerekli buna yardimci olurmusunuz yada soyle arti ozelligi olsaydi bu daha iyi gibisinden yorumlari bekliyorum Moskovodayim Dreambox dusundum FAKAT iki kati bunlarin fiyat UYGUN ama ozellikleri pek fena degil gibi bi yardimci olun ltf

1. uydu alicisi Openbox S6 Pro Hd
    Özellikler:
    CPU: STi7110, çekirdek: ST40-450 MHz
    RAM: 256MB
    ROM: 32MB
    Bellek Tipi: DDR2 32-bit arabirim
    Bellek VAR: 4MB

Temel Özellikler:
    Destek MPEG4/MPEG2-HD/SD, DVB-S2/DVB-S
    Gelişmiş Kör SD ve HDTV için arama yanı sıra, birden fazla uydu için arama
    Desteklenen protokoller DiSEqC 1.0,1.1,1.2 ve USALS
    Kayıt fonksiyonu ile FuLL HDTV alıcısı (H.264/MPEG4 HD)

Esneklik ve istikrar inşa OS Linux
    Harici sürücüde Zaman kaydırmalı kayıt ve oynatma (USB 2.0)
    Eşzamanlı kayıt kanalları ve görünümü iki kanal (PIP modunda)
    Tam TV Guide ve destek olay kaydı
    İki USB Host portu (kayıt, MP3 çalar ve JPEG-görüntüleyici)
    DivX ve Xvid oynatma desteği
    Akıllı kartlar için 2 slot ve 2 CI yuvası
    Ağ Ethernet bağlantı noktası
    Tam renkli menü, tam çözünürlük
    Favori listeleri desteği
    Güçlü kanal editörü: Sık, Kilit Skip, Taşı ve Sil
    Sırala Kanal listesini alfabetik, transponder ve koşullu erişim sistemi
    Farklı dillerde Kullanışlı kullanıcı menüsü
    Teletext / Altyazılar
    10.000 adede kadar kanal için hafıza
    Modlar: PIP (resim içinde resim) ve Multi-resim (Mozaik)
    Parental Lock / Sistem Kilit / Kilit Installer
    HDMI Video ve Ses Çıkışı (576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p)
    HD desteği Y / Pb / Pr (komponent) Çıktı
    RCA üzerinden CVBS (kompozit) Video ve Ses Çıkışı
    CVBS, RGB, TV SCART aracılığıyla video ve ses çıkışı
    Optik dijital ses çıkışı (SPDIF)
    Güncelleme ve USB ve RS-232C portu aracılığıyla kanal listesi ile çalışmak

2. Uydu alicisi Galaxy Innovitions S 8180 Vu+ Duo

Vu+ Duo ozelligi
    MPEG2 / MPEG4, H.264 donanım şifre çözme
    Ses Çözücü: AC3, MPEG-4 (AAC-HE), MPEG-1, 1, 2, ve 3 PL
    Okuyucu Akıllı Kart
    Koşullu erişim modülü için iki yuva
    HDMI destekler: 1920x1080i, 1280x720p, 720x576ip
    10/100 Mbps Ethernet arayüzü
    2 x USB 2.0 (1xPerednyaya/1xZadnyaya paneli)
    Dijital ses / video çıkışı HDMI
    YPrPb komponent video çıkışı
    Ses / Video Çıkışı SCART
    Optik dijital ses S / PDIF
    Çeşitli internet hizmetleri (Youtube, Dünya WebCam, Posta istemcisi, hava, vb) destekler
    Eklentileri ek yükleme yeteneği
    Otomatik ve manuel kanal tarama
    Teletext ve altyazı ve Timeshift
    DiSEqC 1.0, 1.1, 1.2 ve USALS için protokol desteği
    EPG (Elektronik Program Rehberi)
    Bekleme modunda 1 W Güç tüketimi

Bunlarin arasinda 30 dolar gibi fark var ama onemli degil su bir iki gun icinde cevap verirseniz kararimi uzman arkadaslarin gorusu ile vermek istiyorum yada daha baska markalrda var burada satilan GI,Openbox,Humax,Topfield bunlarin orta hali hd olanlarida olur hani
    HD olmasi sart!!

BURDA UYGUN FIYATA SATILAN BAZI ORJINAL MARKALAR
    BUNLARIN ICINDENDE OLABILIR

HUMAX VAHD 3100S HD
    GALAXY INNOVATIONS S9895 VU DUO
    TOPFIELD TF7700 HTCI

ONEMLI NOT TURKIYEDE SATILAN MARKALAR BURDA YOK SU PAHALI OLANLAR HARIC DREAMBOX GIBI LUTFEN SU YAZDIKLARIMIN ICINDEN BISEYLER SOYLEYINDE HANGISINI ALACAGIM BELLI OLSUN

• Syn Başpınar;

Bahsettiğiniz modeller belli markaların klon modelleridir. Bu ürünlere girmenizi pektavsiye etmeyiz. Vu alacaksanız orjinal alın garantili ürün alın deriz.

Bu 2 üründe linux tabanlı cihazdır açık kaynak kodlu linux enigma tabanlı cihazlar dreambox , gigablue, vu ve xtrend markalarıdır. Yine açık kaynak kodlu linux ama kendi yazılımıyla daha başarılı görüntü veren Kathrein ve Coolstream markalarıda vardır. bu markların hepsini artık ülkemizde bulabiliyorsunuz.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.