Şimdi Ara

Almayı Düşündüğünüz Uydu Alıcıları | Teknik Özellikleri ile birlikte (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
342
Cevap
8
Favori
58.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 55 ekran lcd tv için fazla özellikli olması önemli değil sadece görüntü kalitesi iyi olsun yeter 150 TL'ye kadar Tavsiyelerinizi Bekliyorum.Önerileriniz benim için önemli Teşekkürler. Bu arada cihaz teknosa'dan alınacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Poyraz06

Arkadaşlar 55 ekran lcd tv için fazla özellikli olması önemli değil sadece görüntü kalitesi iyi olsun yeter 150 TL'ye kadar Tavsiyelerinizi Bekliyorum.Önerileriniz benim için önemli Teşekkürler. Bu arada cihaz teknosa'dan alınacak.

fta,sd goruntu verecek cıhaz arıyorsanız goldmaster modellerıne bak hocam varsa ıbm cıplı olanlara

hıremcodan uzak dur ilerde sınyal sorunu yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihmc -- 26 Kasım 2011; 17:47:28 >
  • Marka olarak Atlanta ADR-500S modelini gördüm hepsiburada.com da Goldmaster ibm çipli olarak satışta olan cihazını göremedim.
  • quote:

Marka olarak Atlanta ADR-500S modelini gördüm da Goldmaster ibm çipli olarak satışta olan cihazını göremedim.

ıllakı o sıtedenmı alıcaksınız bız atlanta bayısıyız cıhazı hazır sekılde gonderırım
  • Öncelikle DM 500S kullandığımı belirteyim. Benzer kullanım ve paylaşım özellikleri olan HD cihazlara geçmek istiyorum.

Aradığım özellikler:
    1)Öncelikle imaj, yazılım vs. konularında asla firmaya elimiz mahkum olmamalı.
    2-3 sene sonra cihaz bana ben cihaza bakmayayım. Paylaşım özelliği maksimum olmalı.
    2)Cihazlara kolay yazılım atılabilmeli. Yanlış imaj yüklemesi ya da yükleme bitmeden elektrik gitmesi
    durumunda kolay boot özelliğinin olması.
    3)DSmart kullanımı için modül takılabilmesi ve modül üzerinden HD kanallarda insanı kanser etmemesi.
    (Ya da modül takmadan DSmart aboneliğinin çalıştırılabilmesi)
    4)Cihazın asli fonksiyonu olan uydudan HD ve SD yayınları 4/4 lük seyrettirmesi.
    Ek özellikler çok önemli değil.
    5)Çabuk açılması ve hızlı kanal geçişi olması. Yani güçlü işlemcisi,ram ve flash belleği olması.

Aklımda 3 cihaz var.

1)DM800 HD SE Rev6 ya da mevcut 2.10 simli olan modeli (DM'e Modül takılamıyor)
    2)Vu+Duo ya da Solo
    3)Atlanta Xtrend Et-9000 ya da yeni gelecek 9200 modeli.

Fiyat/performans durumunu da dikkate alarak bu 3 cihazdan hangisini önerirsiniz? NEDEN?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erd_eru -- 27 Kasım 2011; 17:55:25 >

• bence, vu uno dediğiniz özellikleri karşılıyor, üstelik yeni işlemci,tak-çıkar tüner,evrensel kumanda vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihmc

quote:

Marka olarak Atlanta ADR-500S modelini gördüm da Goldmaster ibm çipli olarak satışta olan cihazını göremedim.

ıllakı o sıtedenmı alıcaksınız bız atlanta bayısıyız cıhazı hazır sekılde gonderırım

Teknosadan Alacağım cihaz değişim cihazı olacak.İade filan uğraşmak istemiyorum.Hayırlı işler.
  • Gigablue hd 800 solo cihazını al kullanıyorum 6 ayda nerden nereye geldi cihaz aynı donanıma sahip cihazlar 800- 1200 tl arası fiyat çekerken gigablue 550 tl satıyor. faturalı 2 yıl garantili
  • Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var nasıl oluyorda Hd 8000 Modelinin fiyatı 2500 tl tutarında oluyor. Diğer modellerinden ekstra olarak ne yapıyor ki fiyatı arasında bu kadar fark var ?
  • ben de yeni bir uydu cihazı alacağım. şifre çözmesi veya hd kalitesi önemli değil. 500gb veya 1 tb harici diske kayıt yapabilen kayıtta sorun çıkarmayan bir cihaz arıyorum. bu arada tabi ki sinyal sorunu falan çıkarmasın, kanalları sorunsuz çeksin ve kanal geçişleri nispeten hızlı olsun istiyorum. biraz araştırdım ve hiremco x2 ile sunny AT14200 arasında kaldım. fiyatları arasında epey fark var, 14200 almaya değer mi yorumlarınızı bekliyorum.
  • SD yayın için hangi receiver acaba? konuda tecniset ve goldmasterdan bahsedilmiş ama tcnisetin satışı yok sanırım. goldmasterda ise şifre server işleri olmuyor sanırım.
    Modül ve kart girişi olan,(gerekirse digi ve dsmart için)
    şifre çözebilen ve server yüklenen,
    yazılımı uydudan güncelenebilen (yada kolaay güncelenebilen) epeydir bakıyorum foruma ama bulamadım bir türlü.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fatihmc

quote:

Teknosadan Alacağım cihaz değişim cihazı olacak.İade filan uğraşmak istemiyorum.Hayırlı işler.

tak çıkar tuner özelliğine sahip cihazlar;

Dreambox 800 SE (aynı anda tek tuner kullanılabilir)
    Vu uno ( aynı anda tek tuner kullanılabilir)
    Dreambox 7020 HD ( aynı anda 2 tuner kullanılabilir)
    Gigablue HD 800 SE ( aynı anda çift tuner kullanılabilir)
    Dreambox 8000 hd (aynı anda 4 tuner kullanılabilir)

• quote:

Orijinalden alıntı: hasancp

tak çıkar tuner özelliğine sahip cihazlar;

Dreambox 800 SE (aynı anda tek tuner kullanılabilir)
    Vu uno ( aynı anda tek tuner kullanılabilir)
    Dreambox 7020 HD ( aynı anda 2 tuner kullanılabilir)
    Gigablue HD 800 SE ( aynı anda çift tuner kullanılabilir)
    Dreambox 8000 hd (aynı anda 4 tuner kullanılabilir)

Dreambox 800HD "se" aynı anda üç tuner kullanabilir.

Almayı Düşündüğünüz Uydu Alıcıları | Teknik Özellikleri ile birlikte

• Türkiye de satılıyormu bu tuner benmi körüm bu tuner ile verimli çalışıp çalışmadığıda belli değil.
    Ayrıca Dreambox (resmi) üretici cihazı söktak sistemli ek tuner olarak üretirler yani orjin değil çinliler dreambox 8000 i 12 tunerli bile kullanılıyor derler üretirler bişeyler ama ürettiklerini genellikle çöpe atarız.
  • quote:

Türkiye de satılıyormu bu tuner benmi körüm bu tuner ile verimli çalışıp çalışmadığıda belli değil.
    Ayrıca Dreambox (resmi) üretici cihazı söktak sistemli ek tuner olarak üretirler yani orjin değil çinliler dreambox 8000 i 12 tunerli bile kullanılıyor derler üretirler bişeyler ama ürettiklerini genellikle çöpe atarız.

Tuner çalışıyor. Hemde verimli çalışıyor. DVB-T yayın olmadığı için, sadece DVB-T'nin Türkiye'de testi yapılmadı.

Merak etmeyiniz, Dream Multi Media "se" cihazda bu tuner'i de kullanacak... Şimdilik model belirleme hazırlığındalar.

Hepsi Çin'de üretiliyor. Paraya göre göre elektronik mal yaptırırsınız. İstersiz çok kaliteli, istersenizde yarın bozulacak gibi... Çin fason çalışır ve mal üretirken seçenekler sunar. Önünüze fiyatlar koyar. Sizde kendi maliyetlerinizi hesaba katarak, üretim kalitesini belirlersiniz. Kısaca kalitesiz üreten Çin'deki fasoncular değil, sipariş verenlerdir.

İlaveten; 12 değişik tipi olmaz. Uydu (S), Kablo (C), Digital karasal (T) ana tuner kategorileridir.

• Şu an Dream markası bu tuneri kullanmıyor kullandığında konuyu gündeme alırız.

Üreticiler konusunda araştırma yaptım. VU+ modelleri kore üretimi, (clone leri çıkmış onlar çinde üretiliyor ama resmi üretilen kore) Gigablue cihazı içinde kore üretimi ama dağıtımı almanya üzerindenmiş.

"Paraya göre göre elektronik mal yaptırırsınız. İstersiz çok kaliteli, istersenizde yarın bozulacak gibi... "

mavi ile yazılan kısma katışıyorum ama kırmızı bölüme katulmıyorum. Yarın bozulacakmış gibi elektronik cihaz üretilmesi mantığı yanlış. Sonuçta belli bir süre resmi garanti vermek zorundalar elektronik cihaza hangi firma böyle bir üretim yaptırtırki.
  • quote:

Şu an Dream markası bu tuneri kullanmıyor kullandığında konuyu gündeme alırız.

Üreticiler konusunda araştırma yaptım. VU+ modelleri kore üretimi, (clone leri çıkmış onlar çinde üretiliyor ama resmi üretilen kore) Gigablue cihazı içinde kore üretimi ama dağıtımı almanya üzerindenmiş.

"Paraya göre göre elektronik mal yaptırırsınız. İstersiz çok kaliteli, istersenizde yarın bozulacak gibi... "

mavi ile yazılan kısma katışıyorum ama kırmızı bölüme katulmıyorum. Yarın bozulacakmış gibi elektronik cihaz üretilmesi mantığı yanlış. Sonuçta belli bir süre resmi garanti vermek zorundalar elektronik cihaza hangi firma böyle bir üretim yaptırtırki.

Siz kendi gündeminize almayabilirsiniz.

Bizler şimdi ve gelecekteki imkan ve fırsatlarıda gözönüne alırız.

Kaç defa yazdım, hala aynı iddia içerisindesiniz.

Alman Technisat ürünleri bile Çin'de elektronik fason üretim tesislerinde üretiliyor. Artık bunun Technisat'ı Vu'su, Dream'i kalmadı. Çin tüm dünya için elektronik ana üretim adası haline geldi. ( Main Land ) Sebebi; İktisat'ta "öğrenme eğrisi" diye tanımlanan bir kuram vardır. Bu kurama göre, Çin'liler seri üretim öğrenme eğrisinde üst düzeye ulaştılar. Onların maliyetlerinin altında bir üretim, bugünkü band teknolojisi ile mümkün değil. İleride yığın üretiminde, yeni imkanlar ortaya çıkarsa, başka !... Ama şimdiki teknolojileri kullanarak daha az maliyetle üretebilen bir ülke yok. Bu nedenle de, hiç bir marka a'dan z'ye ürününü kendi üretmiyor/üretemez.

Sizin nereye katıldığınız yada katılmadığınızın pek önemi yok. Zira hepimiz iyi biliyoruz ki, ucuzluklarda ambalajında elektronik ürün alırsınız. Daha üç gün geçmeden mefta olur. Yani bu şeklide üretilmiş ürünler vardır, gelecektede oalcaktır. "Ne kadar ekmek, o kadar köfte" misali... Bu nedenle Ali, yaptrırırmış, Veli yaptırmazmış mantığı, doğru bir mantık değilidir. Alan var ki, yapılıyor, piyasaya sürülüyor v.s.

Herneyse... Siz isterseniz şöyle bir Çin'e kadar uzanınız. Ben yaşadığım yerin yakınlığı itibariyle, oraya yılda bir kez giderim. Çin'in güney doğusundaki, ShenZhen'i gidip görmenizi tavsiye ederim.

Kolay gelsin.

• Alman technisat firmasından bahsetmedikki hiç neyse ben vu ile giga korede üretiliyor dedim araştırdım korede dendi fabrika isimlerine bile kolayca ulaşabiliyorsun zaten. Bu cihazların elektronik direnç, kondansatör, çipset, entegre gibi birimleri elbette çinde üretiliyordur ağırlıklı olarak ama genel toplaması planlaması fabrikası korede ise o kore malıdır. Ekonominin yönü elbette çinden yana esiyor 10 yıldır başlarda kalite çok düşük idi zaten adı o yüzden çin malı ise yaklaşmaya çıktı. Hatta ve hatta laptop üreticileri birer birer fabrikalarını çine taşıdığı zaman bile bariz kalite düşüşünü farketder olduk. Benim eski DELL marka laptop un işçilik kalitesi hala elektroshoplarda yok. Zamanla çin de kalitesini artırdı şimdi kalite isteyen lerede kalite mal üretiyor durumdalar ama maliyeti eski kalitesi mallara göre yine yükselir kalite kalite üretim yapar ona göre fiyatlandırır. yinede günümüzde çin fiyatlarıyla yarışmanın imkanı günümüzde yoktur. Bu gelecektede olmayacak anlamına gelmez. Ve yinde kalitesi koreden veya taiwan veya malezya dan daha iyi anlamına gelmez. Gçenlerde gazete haberlerin de yazmıştı çindeki işçi fiyat artışı üretimi yavaş yavaş tayland mı taiwanmı 2 ülkeden birine geri çekiyor diye. Ülkeler rekabet için ne gerekiyorsa kullanıyorlar. işçilik maliyeti ve üreticiye sağlanan diğer avantajlar ülkemizde yada avrupada olsa durum tersine döner buda esas faktörün maliyetten dolayı çinin seçildiğini gösterir.
    Ucuz ambalajında çin malı ürünlerin 3 gün içinde mefta olduğu doğru ama bu şunu göstermez. Bu ürünleri alan kişilerin hakkı olmadığını. Satıcıya götürürsen 3 gün sonra bozulan ürünü yerine yenisini vermek zorunda gerçeği. Çünkü resmi gelen mallları hepsi aslında tüketici yasasıyla koruma altına alınmıştır. hakkımızzı ararız aramayız yada firma kötü niyetli olur orasını bilmem. hakkımızı ararsak esnaf iade edecek ithalatçıda o malı birdaha getirmeyecek yada daha kalitesini getirmek zorunda kalacaktır.
    Çine 5 yıl önce amcamlarla tekstil makinaları için gitmiştik. Orada bisürü merdivenaltı neidiğü belirsiz firmada gördüm dev gibi profesyonel makinalarla çalışan firmalarda gördüm. Ama genel itibariyle merdivenaltı firmalar yaygındı. Türkiyedeki merdivenaltı imalathaneler onlardan kat kat iyi idi. Makinalaşmada çok ileri değillerdi. Ama günümüzde elbette daha iyi durumdalardır. ShenZhen in ününü biliyorum. Çinin en büyük sanayi şehridir.

• quote:

Alman technisat firmasından bahsetmedikki hiç neyse ben vu ile giga korede üretiliyor dedim araştırdım korede dendi fabrika isimlerine bile kolayca ulaşabiliyorsun zaten. Bu cihazların elektronik direnç, kondansatör, çipset, entegre gibi birimleri elbette çinde üretiliyordur ağırlıklı olarak ama genel toplaması planlaması fabrikası korede ise o kore malıdır. Ekonominin yönü elbette çinden yana esiyor 10 yıldır başlarda kalite çok düşük idi zaten adı o yüzden çin malı ise yaklaşmaya çıktı. Hatta ve hatta laptop üreticileri birer birer fabrikalarını çine taşıdığı zaman bile bariz kalite düşüşünü farketder olduk. Benim eski DELL marka laptop un işçilik kalitesi hala elektroshoplarda yok. Zamanla çin de kalitesini artırdı şimdi kalite isteyen lerede kalite mal üretiyor durumdalar ama maliyeti eski kalitesi mallara göre yine yükselir kalite kalite üretim yapar ona göre fiyatlandırır. yinede günümüzde çin fiyatlarıyla yarışmanın imkanı günümüzde yoktur. Bu gelecektede olmayacak anlamına gelmez. Ve yinde kalitesi koreden veya taiwan veya malezya dan daha iyi anlamına gelmez. Gçenlerde gazete haberlerin de yazmıştı çindeki işçi fiyat artışı üretimi yavaş yavaş tayland mı taiwanmı 2 ülkeden birine geri çekiyor diye. Ülkeler rekabet için ne gerekiyorsa kullanıyorlar. işçilik maliyeti ve üreticiye sağlanan diğer avantajlar ülkemizde yada avrupada olsa durum tersine döner buda esas faktörün maliyetten dolayı çinin seçildiğini gösterir.

Ucuz ambalajında çin malı ürünlerin 3 gün içinde mefta olduğu doğru ama bu şunu göstermez. Bu ürünleri alan kişilerin hakkı olmadığını. Satıcıya götürürsen 3 gün sonra bozulan ürünü yerine yenisini vermek zorunda gerçeği. Çünkü resmi gelen mallları hepsi aslında tüketici yasasıyla koruma altına alınmıştır. hakkımızzı ararız aramayız yada firma kötü niyetli olur orasını bilmem. hakkımızı ararsak esnaf iade edecek ithalatçıda o malı birdaha getirmeyecek yada daha kalitesini getirmek zorunda kalacaktır.

Çine 5 yıl önce amcamlarla tekstil makinaları için gitmiştik. Orada bisürü merdivenaltı neidiğü belirsiz firmada gördüm dev gibi profesyonel makinalarla çalışan firmalarda gördüm. Ama genel itibariyle merdivenaltı firmalar yaygındı. Türkiyedeki merdivenaltı imalathaneler onlardan kat kat iyi idi. Makinalaşmada çok ileri değillerdi. Ama günümüzde elbette daha iyi durumdalardır. ShenZhen in ününü biliyorum. Çinin en büyük sanayi şehridir.

Alman technisat'tan bahsetmedikte !... Anlamanızı istediğim husus, artık dünyada elektronik komponent üretiminde, belirlenmiş standartların olduğu ve bu standartlara göre üretim yapıldığıdır. Eğer Çin'de üretilen ürün kalitesiz olsaydı, Technisat firması gibi markada hit olmuş bir firma markasını zor durumda bırakma pahasına Çin'de ürettirirmiydi? Tabi ki, ürettirmezdi... Bu nedenle bu işin Techisat'ı Vu'su, Dream'i Giga'sı kalmadı. Board'lar band teknolojisi en uygun maliyetle Çin'de üretilmektedir. Sizin Kore'de üretilliyor diye bildiğiniz şey, parçaların kasasına montajıdır.

Dolyısı ile mal Çin'de üretilmekle yada herhangi bir ülkede üretilmekle kaliteli yada kalitesiz olmaz. Üretimin hangi parçalar kullanılarak yapılacağı önceden belirlenir. Kısaca fasoncu aldığı işi, ara mamul haline getirip, ihale gibi en kısa süre teslim eder. Parçaların üzerinde numara vardır. O numaralar, hangi üretim noktasından çıktığını belirler. diğer bir deyişle parçanın kimliğidir. Dolayısı ile bahsettiğiniz loptop'ta kalite düşmesinin, fabrikaların Çin'e taşınması ile ilgisi yoktur. Siparişi verenin belirlediği maliyetle üretim gerçekleştirileceği için, kalite düşümünde, ÇiN'deki fasoncular değil, siparişi veren sorunmludur. Bu hususa, size olan mesajlarımda değinmiştim. İkinci defa değinmiş olduk.

Ha şöyle... İşte başından beri kullanıcılara klon, orijinal farketmeden alabilirsiniz diye boşuna mı söylüyor muşum !? Önemli olan fatura almaktır. Faturasını alan rahat eder. Faturasını almayan da tırmalar. Yani benim yazdıklarımı kulağı tersten tutarak, yazmaya başladınız...

Neyse... Daha yazacak çok şeyler olabilirde, hızlı yazamıyorum. Malum orta yaşı geçtik.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.