Şimdi Ara

TP-Link td-w8961nd kablosuz 802.11n 4 port modem (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.253
Cevap
27
Favori
327.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün bende bu modemden hb den sipariş verdim. Daha sonra tp-link in sitesine girince kafam karıştı. Hepsiburada.com da gösterdiği resim ile tp-link sitesindeki resimler farklı. Tp-link sitesindeki TD-W8961NB modelinin resmini koymuşlar hepsiburadada ama teknik özelliklere TD-W8961ND modelininkini alıntı yapmışlar. Kafam karıştı açıkcası. Bunlarda linkler...

Tp-link:
    http://www.tp-link.com.tr/products/details/?categoryid=219&model=TD-W8961ND

Hepsiburada:
    http://www.hepsiburada.com/Liste/tp-link-td-8961nd-300mbps-wireless-n-adsl2-modem/productDetails.aspx?productId=bd100932&categoryId=3009801

• Dış kasayı yenilemişler bundan sonra 8961nd modeli bu şekilde sürülecek piyasaya demekki , özellik aynı .
  • Selamlar ürünü çok yakında sipariş edeceğimde merak ettiğim bir şey var. Acaba içinden wi-fi adaptör çıkıyormu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rmutsuru

Selamlar ürünü çok yakında sipariş edeceğimde merak ettiğim bir şey var. Acaba içinden wi-fi adaptör çıkıyormu ?

çıkmıyor, sadece modem .
  • merhaba arkadaşımla aldığım TD-W8961ND modemimde şöyle bir sorunum var modemle kablolu bağlantı yaptığım zaman 8 mbite kadar olan interneti 7 mbit hızla kullanabiliyorum.. kablosuz bağlantı yaptığım zaman 7 mbit i nadiren yakalıyorum internet hızı 1 mbitte bellide olmuyor 3 mbitde olabiliyor bilgisayarımı farklı koblosuz ağlarda denedim bir problem yok arkadaşımın TD-W8961ND modemindede denedim sorun yok belki ayarlardandır diye değerli arkadaşlarımızın önerdiği ayarları 3 gün boyunca kurcalayarak farklı şekillerde denedim (kanal değiştirme vs. gibi) bir sonuç alamadım evde 2 adet telsiz telefon var böyle bir soruna neden olabilirmi fakat modemi telsizlerden uzaklaştırıpta denedim modemi açıp kapatıp kurcalayınca düzelir gibi oluyor ama bişey değişmiyor yine aynı servise mi versem vermeyide istemiyorum genelde servisin 15 - 20 günde anca teslim ettiği malum düzeltilebilecek bişey varsa yapmak isterim
  • Hız test siteleri aldığınız hızı birebir göstermez zaten 8mb interneti alıyorsanız bunu hız test sitesi maksimum 6.8 - 7 arası gösterir, gerçek hızınızı bir ftp linkinden indirme yaparken görebilirsiniz,

örnek pardusun inidirme linki direk ftp'dir buradan gerçek hızınızı görebilirsiniz
    http://ftp.pardus.org.tr/pub/ISO/Kurulan/2011.2/Pardus-2011.2-Cervus-elaphus-i686.iso

Aynı modemi kullanıyorum ftp linki olan pardus inidirme hızım

TP-Link td-w8961nd kablosuz 802.11n 4 port modem

hız testi yapılan sitedeki testim

TP-Link td-w8961nd kablosuz 802.11n 4 port modem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nesbar -- 10 Ocak 2012; 13:32:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CuCuK

ısınma dolayısıyla kopma sorunları vardı.1-2 telefondan sonra datastar ı buldum.yollayın dediler yolladım yılbaşından önce.şimdilik ses seda yok modemden.bekliyoruz bakalım.

modem bugün dönüş yaptı.hemde 0 lanmış olarak. tp-link ve datastar
  • quote:

quote:

ısınma dolayısıyla kopma sorunları vardı.1-2 telefondan sonra datastar ı buldum.yollayın dediler yolladım yılbaşından önce.şimdilik ses seda yok modemden.bekliyoruz bakalım.

hakkını verelim malın arkasında duruyor adamlar.
  • Modemim bugün geldi kullanmaya başladım fazla kurcalamaya vaktim olmadı.. Benim eski US Robotics 9106 yı access point olarak kullanıp masaüstünü bağlamak istiyorum yardımcı olabilirmisiniz? USR9106 da AP mode u açtım mac adresi istedi şimdi Tp-link teki mac adresini girdiğimde çalışırmı? Yoksa tp-linkten de bazı ayarların yapılmasımı lazım?

Baya kurcaladım bağlantıda sağladım ancak şifre koyunca işler bozuluyor çıkamadım işin içinden...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorpn -- 11 Ocak 2012; 3:44:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorpn

Modemim bugün geldi kullanmaya başladım fazla kurcalamaya vaktim olmadı.. Benim eski US Robotics 9106 yı access point olarak kullanıp masaüstünü bağlamak istiyorum yardımcı olabilirmisiniz? USR9106 da AP mode u açtım mac adresi istedi şimdi Tp-link teki mac adresini girdiğimde çalışırmı? Yoksa tp-linkten de bazı ayarların yapılmasımı lazım?

Baya kurcaladım bağlantıda sağladım ancak şifre koyunca işler bozuluyor çıkamadım işin içinden...

kablosuz köprü yani wds ile modemleri birbirine göstermen gerekli.
    yalnız her iki modemde ayni wifi kanalında olmalı
    ayrıca wds yalnızca wep şifre destekler wpa desteklemez.

• uzun uğraşlar sonucu internet hızının modeme kadar tam geldiğini burdan sonra ne oluyorsa hızın 10/1 kullanabildiğimizi ve bunun arasıra olduğunu öğrendik neden olabilir kablolu ve kablosuz olarak deniyorum aynı sorunu yaşıyorum fakat bazen interneti full hızda kullanabiliyorum internet sağlayıcım sürekli modeme internetin tam geldiğini ısrar ettiği için tp link teknik servisini aradık oda kablolarda oksitelenme yada bozulma vardır kabloları değiştir diyor modeme giren çıkan ne kadar kablo varsa değiştirdim durum aynı yine aynı marka başka bir modem denedim ondada aynı evde ne varda bağlantıyı bozuyor bulamıyorum bu konuda fikri olan varmı...
  • quote:

quote:

yeni modem bugün başladı reset atmaya hadi hayırlısı

zyxel taktım,devam ediyor.bu sefer hattan sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CuCuK -- 12 Ocak 2012; 2:23:11 >

• Arkadaşlar ben de bu modemden aldım. değerlerim aşağıdaki gibi:
    Gönderme Alma
    SNR marjin : 17.7 17.6 db
    Hat Zayıflaması : 9.9 5.4 db
    Veri Oranı : 12288 798 kbps
    Güç : 14.9 11.3 dbm
    CRC : 0 0
    bunları bir değerlendirebilir misiniz? nasıl değerler?
  • Ben de bu modemi yeni aldım. Fakat hiç memnun kalmadım. Emektar RT-210'dan bile daha kötü performans verdiği için yarın iade ediyorum .
  • tp lınk TD-W8961ND modelinin şeklini değiştirmiş ve daha güzel olmuş alan var mı acaba bu yenı urunu alan varsada nerden aldığını yazarsa sevinirim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemceminay34 -- 17 Ocak 2012; 1:09:08 >
  • selamlar. ben bu modemi almayı düşünüyorum fakat aklıma takılan bazı sorular var. interneti karşı komşumdan alıyorum (aynı kattayız) şu an kendisinde bulunan modemle aramda 4 duvar ve 12 metre mesafe varken beş çizgilik barda tek çizgi çekiyor. fakat hız çok düşük oluyor. sizce bu modem ihtiyacımı karşılayacak düzeyde mi yoksa başka modemlere mi yönelmeliyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: genmex

selamlar. ben bu modemi almayı düşünüyorum fakat aklıma takılan bazı sorular var. interneti karşı komşumdan alıyorum (aynı kattayız) şu an kendisinde bulunan modemle aramda 4 duvar ve 12 metre mesafe varken beş çizgilik barda tek çizgi çekiyor. fakat hız çok düşük oluyor. sizce bu modem ihtiyacımı karşılayacak düzeyde mi yoksa başka modemlere mi yönelmeliyim?

slm.
    hangi modemi alırsanız alın çekim probleminiz için çok bir getirisi olmaz.
    bence yüksek güçlü bir access point alın.
    tp-link5110g olabilir.
  • önerimiz için teşekkür ederim fakat komşumla konuştum şu an ellerinde bulunan modem kendilerinin değilmiş o yüzden kablolu modemlerine doneceklermiş bu access point konusunda bilgisizim kablolu modeme bağlanır mı acaba?
  • bağlanır. hiçbir sıkıntı olmaz. yeterki modemde ethernet portu olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkanizmit -- 18 Ocak 2012; 20:43:07 >
  • tamam yardım için çok teşekkür ederim
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.