Şimdi Ara

Eti mi ? Ülker mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
277
Cevap
1
Favori
48.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

Eti mi ? Ülker mi ?

(En Son Oy Tarihi: 1.10.2023)
Giriş
  • İkisininde berbet olduğu ve iyi olduğu abur cuburlar var.
  • Ulenn bisküvi çikolata ve gofretleride siyasi dini alana taşıdınız ya helal olsun

Kim kaliteli ürün sunarsa onu tercih ederim

Bırakın bu işleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: BilgisayARDA

quote:

Orijinalden alıntı: Yasin Dayıoğlu

Ülker

%100 Türk yatırımcıların sermayesi ile çalışıyor.

%100 Cemaat Sermayesi ile Çalışıyor !

Gavur sermayesinden iyidir sanırım
  • browni konusu hariç (intense dahil) her konuda ülker. özellikle çokonat 10 lu paket mükemmel.
  • eti
  • KANGAL
  • Fakirler ülker çikolata mı yiyorsunuz Lindt falan yiyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: geberit

quote:

Orijinalden alıntı: asityanığı

1)Ülker grubunu Türkiyede kurulu olan NBŞ (nişasta bazlı şeker)fabrikası var sırf bu fabrikayı kurabilmek için zamanıda akp hükümetine baskı yapmıştır ve sonunda da istediği fabrikasını kurmuştur şu anda bütün ürünlerinde bol bol nbş katkı sı vardır
    2)Eti de Ülkerde 100/100 Türk sermayesi ile kurulu iki firmadır
    3)Ülker grubu yeşil sermaye diye tabir edilen sermaye grubuna girdiği bir gerçektir
    4)Ülker bir çok ürününü FASON olarak küçük firmalara ürettirmektedir Ülkerin Ankarada bir bisküvi fabrikası vardır oda bütün ürünleri orada üretmek için yeterli değildir..Çikolata fabrikasıda İstanbuldadır
    5)Ülker Eti ürünlerini taklik etmektedir Eti yeni bir ürün çıkardığı zaman çok kısa bir süre içersinde Ülker aynı ürünü ambalajı ve ismini değişitirp piyasa girmek çabasındadır
    6)Her iki markanında kendine göre güzel lezzetli ve marka ile bütünleşmiş olan ürünleri vardır
    7)Son söz olarak benim kendi kişisel olarak tercihim Eti ürünlerinden yana olup Ülker inde bazı ürünlerini tüketmekteyim.

Arkadaş gayet güzel özetlemiş ek olarak ülkerde kaliteli ürün sayısı son 5 yılda hızla düşmüştür ,benim gözümde fason ürün üreten tekstil firmaları gibi bir itibarı var bu firmanın.ayrıca duyduğuma göre nbş olayında ilk adımı atan yabancı bir fimaymış fakat yasalara göre yabancı firmalar yerli olmadan bu işe girişemezlermiş yabancı firmada hemen ülkere teklif götürmüş ve ülkerde kabul etmiş. neymiş para için yapılmayacak şey yokmuş.

Ülkeri ortağı olan nbş bazlı şeker üretim yapan firmanın ismi CARGİLL,(bu ismi unutmayın arkadaşlar ) dir gıda dalında gelişmekte olan ülkeleri sömüren 1865 yılında abd'de kurulmuş şirket. çevreyi kirleten fabrikaları, mısır ve nişasta bazlı şeker ithalatında çevirdikleri politik numaralar ile ilgili birçok nahoş iddia vardır haklarında. operasyonlarını (üretim ve ithalat) marmara bölgesine yığmıştır. abd ve amerika'da kabul görmeyen bir takım deneme araçlı ürünleri gelişmekte olan ülkelerde denediği de iddia edilir. gıda sektöründeki aşırı mafyalaşma ve çiftçinin ürününün ancak birkaç elden geçince son tüketiciye ulaşması bu tip şirketlere yaramakta.
    Ha şimdi bu nbş den Eti kullanmıyormu tabiki oda kullanıyor dur zaten ürünlerin içindekiler kısmını okuyunca anlıyorsunuz her iki markada da var nbş ama Ülker firması nbş üreten firmanın yani CARGİLL firmasının Türkiye ortağı

Ülkerin ürettiği meşhur kola turkanın şeker bazlı olan ana ham maddesi ne acaba hiç merak ettinizmi? Tabikide NBŞ(halk dilinde fruktoz şurubu) Sevgili ortağı CARGİLL ile ucuza ürettiği nbş fruktoz şurubun yoksa nasıl ucuza getirebilirlerdi

• Eti Eti ETİ
  • Eskişehir'deki o içine girdiğinde çikolata kokan Eti fabrikasını kim unutabilir.
  • Eti karam gutme yeter
    Genel olarak bakarsak gene eti daha iyi
  • ÜLKER BUNDAN 7-8 SENE ÖNCESİNE KADAR TEKEL KONUMUNDAYDI FAKAT RAKİPLERİNİN HIZLI YÜKSELMESİNE KARŞILIK VEREMEDİ.YENİ ÜRÜNLERİ PEK SIRADAN.
    AMA TÜRKİYE GENELİNE BAKTIĞIMIZDA ÜLKER DAHA ÇOK YENİYOR
    AMA GOFRET KEK KONUSUNDA ETİ DİYORUM...
    BİRDE HİTİT GÜNEŞİNDEN DOLAYI HEP BİR SICAKLIK YARATMIŞTIR BENDE ETİ..
  • Eti çıkarır Ülker taklit eder
  • quote:

Orijinalden alıntı: zibidi gonzales

Ülker Cemaatin

tayibin kankilerinden ülkerciler
  • Eti %50 ülker %49 gözüküyor

Ayrıca sonuna kadar eti.
  • eti yi yıllardır yahudi malı diye lanse ettiler ama adam halis muhlis eskişehir malı çıktı. ülker in de nerelere hizmet ettiğini gördük. sabri ülker ölünce holding büyük bir değişime gitti bence. etideki ürün çeşitliliği daha iyi bana göre . tercihim eti den yanadır.
  • Ulker spora ve en onemlisi fenere destek oldugu icin ulker tabiki
  • Bundan bi 10-15 sene once olsaydi ulker derdik. Ama su gun, bi kac cikolatasi haric ulker eti ye rakip olamaz.
  • İkisi de sağlıksız.Oy vermedim ikisine de o yüzden.
  • sanıyorum kı etı kazandı.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.