Yüzbaşı
08 Nisan 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 56 (Bu ay: 2)
361492 Gün Cezalı
357160 gün 17 s. 13 dk. kaldı
Gönderileri
Saçma sapan başlıklar var, herhangi bir başlığa girip yorum dahi yazmak gelmiyor içimden. Burayı eğlenceli hale getirmek için neler yapabiliriz? Ben elimden geleni yapmaya hazırım, tartışalım bir sonuca varalım. Konu başlığına bakıp, güzel bir konuya benziyor diyerek giriyorum, yorumlara bakınca tiksinip çıkıyorum konudan. Sürekli aynı şeyleri tekrar etmeler falan. Bir de şey var, herhangi bir konuya sırf dalga geçmek, hor görmek, aşşağılamak için yorum yazanlar var. İşin komik yanı, beceremiyolar da. Saçma konuya saçma cevap vermek yerine hiç yazmayın daha iyi. Yardım isteyen forumdaşlara yardım edin, hor görmeyin. Güldürmek için kendinizi küçük duruma düşürmeyin, güldürürken saygı kazanın. Eğlenmek için kaliteli konular açın, kaliteli yorumlar yapın, basit espriler beni forumdan soğutuyor. Ben biliyorum ki, Konu Dışı'ndaki konulara bakıp surat asan bir sürü insan var burda.
Alıntı butonu kayıp ve anketlerde oy kullanamıyorum, sebebi nedir?
Bu konuya uygun bir yer bulamadım, konu dışına açıyorum. Stone Cold'un kafasını sedat abi yapacak haliniz yok heralde

Küçük bir isteğim var şu resmin arkasındaki siyahlığı yok edebilirmisiniz? T-shirt'a baskı yapılacak, arkadaki siyahlıkla hiçte hoş durmuyor.


Resmin boyutu aynen böyle kalırsa sevirinim, ilgilenen arkadaşlara teşekkürler.
Silinebilir.
Aslında forumu kirletenler bu üyelerdir. Ortaya birşey atarlar, sonra o şeyin doğru olmadığını öğrendiklerinde o yorumun üstünü örtmek için ona benzer şeyler sallarlar.

Geçen bir konuda benim nickimin anlamını şeytanın adı diye nitelendiren üye, bu şeyin doğru olmadığını öğrendiğinde aynen dediğim şeyi yaptı.

Leviathan'ın anlamı

Leviathan, Tevrat ve İncil'de kötülüğü temsil eden bir su canavarının adı olarak geçmektedir. Bu kavram 1651 yılında Thomas Hobbes'un ünlü "Leviathan" adlı eseri ile mutlak güç ve yetkilere sahip egemen bir devleti ifade etmek üzere kullanıldı. Hobbes'un eserinin kapak kompozisyonunun üst kısmında devleti temsil eden bir dev insan (kral) yeralmaktadır. Devin bir elinde kılıç, diğer elinde ise başpiskoposluk sembolü bulunmaktadır. Devin kolları ve vücudu birbiri üzerine yığılmış yüzlerce insan başından oluşmuştur. Üstteki resimde ise kapak kompozisyonunun sadece bir kısmı görülmektedir.

Leviathan kavramı günümüzde akademik literatürde güç ve yetkileri ve faaliyetleri oldukça genişlemiş bir devleti ifade etmek üzere kullanılmaktadır.

Leviathan'ın asıl anlamı :http://tr.wikipedia.org/wiki/Leviathan


Bunun şeytanla ne gibi bir alakası olabilirki?


Emimin sizinde başınıza bu tür olaylar gelmiştir.
Eskiden oyunları sadece boş zamanlarımızı değerlendirmek amaçlı veya iyi zaman geçirmek amaçlı oynuyorduk. Şimdi ise hayatımızın bir parçası oldu ve benim vazgeçemeyeceğim bir şey. Bunun sebebi nedir? Oyunlarda mükemmel grafikler var, bir çok şeyi gerçek hayatta yaptığımız şeylerden daha iyisini yapıyoruz. Tek sebep bu mu?
Fan Club açmaya kalktım konu dışında kilitlediler. İlgili bölüme açtım kilitlediler. Nereye açıcaz biz fan clubu? Okadar heveslenip uğraşıyoruz ondan sonra hiç yorum bile yapmadan mantıklı bi şekilde açıklamadan kilitliyolar.


Counter-Strike, Minh Lee ve Jess Cliffe tarafından geliştirilen bir Half-Life eklentisidir. Daha sonra Valve Corporation tarafından isim hakları satın alınarak, resmî bir oyun olarak piyasaya sunulmuştur.

Counter-Strike, Valve Yazılım tarafından desteklenen tek üçüncü parti Half-Life eklentisidir.

Oynayış
Oyun teröristler ve terörle mücadele ekibi olmak üzere iki takım olarak devreler halinde oynanmaktadır. Her devre başında takımlar önceki devreki başarılarına göre kazandıkları para ile kendilerine silah alırlar. Ekonomi sistemini bu şekilde uygulayan ilk oyun olmuştur. Gruplara özel silahların da bulunması rağmen genel kullanıma açık silahlar çoğunluktadır. Her oyuncu 800 Dolar ile başlar ve her tur başına bu miktar artar. Kazanan grubun artış miktarı daha fazla olmakla beraber, özel bazı durumlarda kişinin parası da artabilmektedir(Örn. Rakip oyuncuyu öldürmek). Karşı takımın tüm oyuncuları öldürüldüğünde veya görev tamamlandığı takdirde tur sonuçlanır ve yeni oyun başlar. Ölmeyen oyuncunun eşyaları kalır. Yeni turda para, kazanan takımın daha fazla olmak üzere, belli bir miktar artar.

Oyun Bölümleri
Terörist ve özel timin farklı noktalarda başladığı, harita programları ile yapılan, genellikle bu iki grubun da zıt hedefleri bulunduğu haritalardır. Bölümlerde hedef ya karşı takımı tamamen öldürmek ya da görev yapmaktır. Her takım kendi takım arkadaşlarıyla beraber önceden haritada belirlenmiş noktalarda oyuna başlarlar. Bölümler Valve'nin resmi olarak yayınladığı, Valve Hammer Editor adlı harita yapım programı aracılığıyla oluşturulur. Başına getirilen ön eklerle haritanın türü belirlenir:


(De) Bomba yerleştirme/imha etme haritası Teröristlerin amacı önceden belirlenmiş hedeflere bomba koymaktır.Genellikle iki farklı bölge vardır. Her turda bir teröristte bomba bulunur ve bomba kurulduktan sonra patlaması için belli bir süre geçmelidir. Bu süre içinde bombayı korumalılardır. Terörle mücadele ekibinin amacı ise bomba kurulmasını engellemek, kurulduğu takdirde de onu imha etmektir.


(Cs) Rehine kaçırma/koruma haritası Terörle mücadele ekibinin amacı teröristlerin önceden kaçırmış olduğu rehineleri güvenli bölgeye götürmektir. Son rehine de kaçırıldıktan sonra tur biter. Teröristlerin amacı ise rehineleri korumaktır.


(As) VIP'ye suikast/VIPyi koruma haritası Her turda bir terörle mücadele ekibi oyuncusu VIP olur. Güçlü bir çelik yelek ve tabanca ile oyuna başlar. Terörle mücadele ekibinin amacı silah kullanma hakkı olmayan bu VIP oyuncunun, belli bir noktaya kadar yol boyunca eşlik etmektir. Teröristlerin amacı ise VIPyi öldürmektir. VIP ölürse tur biter.


(Es) Terorist kaçış/kaçışı engelleme haritası Teröristlerin amacı bölgeden kaçarak belli bir noktaya ulaşmaktır. Teröristlerin yarısı kaçmayı başardığında tur biter. Terörle mücadele ekibinin amacı ise bunu engellemektir. Harita tasarımcıları tarafından sonradan oluşturulmuş gayri resmi harita türleri:


(Fy) Silahların yerden alınıp ölüm maçı tarzındaki haritalar Silah satın alma olayının kaldırıldığı ve silahların yerlerde bulunduğu haritalardır. İki takım da eşit şartlarda başlar ve amaçları karşı takımı tamamen öldürmektir.


(Awp) Dürbünlü silahların bulunduğu keskin nişancı haritası Aynı Fy harita tipine benzer fakat yerde bulunan silahlar sadece dürbünlü olanlardır. Genellikle iki takım arasında geniş bir boşluk bulunur. İki takım da eşit şartlarda başlar ve amaçları karşı takımı tamamen öldürmektir.


(He) El Bombalarının bulunduğu haritalar Ayni Awp harita tipine benzer fakat yerde bulunan silahlar sadece el bombalarıdır:İki takım arasında uzun ve büyük bir boşluk bulunur.İki takım da eşit şartlarda başlar ve amaçları el bombası atarak karşı tarafı öldürmektir.


(Surf) Sörf yapılan (kayarak ilerlenen) haritalar Oyuncular çeşitli şekilde hazırlanmış rampa benzeri objelerde kayarak ve çeşitli yerlere ulaşarak silah alır ve düşmanı öldürmeye çalışırlar.
*Fan Club'e üye olmak isteyen arkadaşlarımız, ekle demeniz yeterlidir.

Grup Üyeleri

1. Baneful

2. .Uğur.

3. umbaba

4. ysff_srdr

5. SilverQuasar

6. LsR

7. BaDRuLe

8. Alphabet Killer.

9. MrTrmn

10. Love You My Angel

11. joshll
*Fan Glübümüzün İmzası[center][image]https://store.donanimhaber.com/71/53/b5/7153b52f433d1f03e139b83a8e2bb395.png[/image][/center][center][url=http://forum.donanimhaber.com/m_35077692/mpage_1/key_//tm.htm#35087846][size=2][b]Counter-Strike Fan Club[/b][/size][/url][/center] 


Arkadaşlar benim pcnin kasasına elim çarptı hafif rengi bozuldu ekranın yeşilimsi oldu tekrar yana doğru çevirdim kasayı düzeldi ama olması gereken yere götürdüğümde kasayı rengi gidiyo pcnin umarım anlamışsınızdır.
Bu benim mesajlar 30da kaldı ilerlemiyo. konuda açsan mesajda atsan olmuyo 30da tıkandı neden bilen varsa yardım etsin.
Hakkında
Konum: İstanbul,Küçükçekmece
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 12 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 12 yıl
Mesaj Sayısı: 690
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.118
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 22.244 (Bu ay: 153)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.