Şimdi Ara

Pilot olmak için neler gerekli? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
18
Favori
179.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben ciddi anlamda havacılık konusunda kendimi geliştirdim (kendi çaba ve gayretimle). Flight Simulator'de learning center'da uçak kullanma ile ilgili ve havacılıkla ilgili eğitimlerin ciddi bir bölümünü tamamladım. Yani bugün propeller lisansı sınavına girsem, okuluna ya da akademiye gitmediğim halde (büyük ihtimalle) çoğu sınavı geçebilirim.

İlk sorum bununla ilgili: Flight Academy ve ya özel pilotluk okuluna gitmeden direk sınava katılma hakkımız var mıdır?

İkinci sorum: Aslında ilk bu soruyu sormalıydım ama, bir gözümde ileri derecede göz tembelliği var ve tedavisi mümkün değil. Göz tamamen kör değil ancak tanılama kabiliyeti yok ve herhangi bir bozukluk derecesi tayin edilemiyor (yani belki 15 derece belki 20 derece gibi...). Diğer gözümde ise herhangi bir problem yok. Göz sağlığı şartlarında her iki gözün de max 3 derece bozuk olması şartı mı aranıyor? Benim durumumda olup başvuruda bulunan ya da profesyonel pilotluk yapan varsa yanıtlarına minnettar olurum gerçekten..

Üçüncü soruma, 2. soruya istinaden cevap bekliyorum aslında, göz durumundan pilot olamıyorsam şayet, Air Traffic Controller olmama da engel teşkil eder mi?

Bu arada yaşım 24 ve İngilizce Öğretmenliği lisans mezunuyum. İngilizce konusunda sıkıntım yok. Ayrıca Havacılık İngilizcesine de hakimim. Gerek terimler gerek mesleki anlamda Havacılık İngilizcesine büyük ölçüde hakimim.

• arkadaşlarlar pilotların çalışma saatleri ayda 720 saat vardır onların 100 saat 110du 100e düşürüldü akşamları evlerine dönüyolar aile hayatları var
  •  Pilot olmak için neler gerekli?

flight simulator'den herşeyi öğrendim kursa gitmeden direk sınava girebilirmiyim diye soru mu olur yahu? Askere gidincede ben çok counter-strike, battlefield oynadım beni bordo bereli yapın deyin tam olsun
  • Allah ucak kazasi vermesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar neden tıp fakültesi mezunlarını almıyorlarmış anlamadım 6 yıllık diye mi aceba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptantrojan

arkadaşlar neden tıp fakültesi mezunlarını almıyorlarmış anlamadım 6 yıllık diye mi aceba?

Kusura bakma ama soru bana çok saçma geldi. Tip okuyan bir öğrenci zaten %95 "doktor" olarak istihdam edilecek. Pilotluğu ne yapsın. -Ha, çalışıp ve tıp kazanan bir insan zaten o yönde ilerler ve başka yöne yönelmez. Amacı o olsaydı zaten tıp alanını seçmezdi..
    *Özel üni.'de tıp okuyan ve kafası yeterince çalışmaması sonucu derslerden kalan birisi için bu söylediklerim geçerli değil tabi ki..
  • Pilotları flight simulator ile eğitiyorlar... Askerleri counter strike'la eğitmiyorlar. Mantıksız bir soru değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feather

quote:

arkadaşlar neden tıp fakültesi mezunlarını almıyorlarmış anlamadım 6 yıllık diye mi aceba?

Kusura bakma ama soru bana çok saçma geldi. Tip okuyan bir öğrenci zaten %95 "doktor" olarak istihdam edilecek. Pilotluğu ne yapsın. -Ha, çalışıp ve tıp kazanan bir insan zaten o yönde ilerler ve başka yöne yönelmez. Amacı o olsaydı zaten tıp alanını seçmezdi..
    *Özel üni.'de tıp okuyan ve kafası yeterince çalışmaması sonucu derslerden kalan birisi için bu söylediklerim geçerli değil tabi ki..

Gayet devlet ünv tıp mezunuyum ve işin içinde olmadığınız için böyle istihdam etmek olarak görüyorsunuz olayı zaten tıp okuyan biri nereye gitse orda hatrı sayılır para kazanır onemli olan para değilki yada isthdam edilmek. artık tıp insanlara yaşam kalitesi sunmuyor yada saygınlık adamın teki gelip postasını koyup sorusturma açtırıyor durduk yere neden çekeyim ki bunu saçmalık en azından saygı duyulan bir işi yaparım devlette dışardan getirsin dr unu kölesini. Helede dil bilirken fırsat varken yapılabilir diye düşünüyorum . uçmak çok keyif veren birşey olmasıda ekstrası , ama tıpı tercih etmemiş anlamadım hala , teknik eleman mı arıyolar dedim maliye falan var biyoloji kimya bölümü var kriteri neye göre belirlemişler anlamadım

• Benim doktor bir arkadaşım var. Thy de beraber uçuyoruz . Tıp okumuş ama aklı havacılıkta idi . Uçuş okulunu bitirip Thy nin sınavlarını bitirdi ve şu an FO olarak uçuyor.
  • quote:

Benim doktor bir arkadaşım var. Thy de beraber uçuyoruz . Tıp okumuş ama aklı havacılıkta idi . Uçuş okulunu bitirip Thy nin sınavlarını bitirdi ve şu an FO olarak uçuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: halild1

quote:

Benim doktor bir arkadaşım var. Thy de beraber uçuyoruz . Tıp okumuş ama aklı havacılıkta idi . Uçuş okulunu bitirip Thy nin sınavlarını bitirdi ve şu an FO olarak uçuyor

gerçekten mi ? Nasıl kursa başlamış ? kendi imkanarımızla mı başlamamız gerekiyor?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: halild1

quote:

gerçekten mi ? Nasıl kursa başlamış ? kendi imkanarımızla mı başlamamız gerekiyor?

Özel bir uçuş okulunda parasını vererek pilot olmuş. Daha sonra thy ye başvurmuş . Tüm sınav aşamalarını geçti ve uçuyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• merhaba ,
    anlayamadığım bazı konular var. pilot olmayı çok istiyorum, lise öğrencisiyim . thy ye girmeyi planlıyorum . mühendislik okunması gerekiyormuş . tam bir bilgim yok , açıklar mısınız ? yani mühendislik okumak şart mı yoksa sadece avantaj mı ?
    Bide diyelim ki thy ye girebildik , okulu okuyup bitirdik . 15 yıl boyunca maaşımdan borcumu kesmesi benim için bir 15 yıllık iş garantisi mi ? yoksa thy den mezun olmamızın thy de çalışmamızla bir alakası yok mu ?

gelecek cevaplar için şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gülbiye Ceren

merhaba ,
    anlayamadığım bazı konular var. pilot olmayı çok istiyorum, lise öğrencisiyim . thy ye girmeyi planlıyorum . mühendislik okunması gerekiyormuş . tam bir bilgim yok , açıklar mısınız ? yani mühendislik okumak şart mı yoksa sadece avantaj mı ?
    Bide diyelim ki thy ye girebildik , okulu okuyup bitirdik . 15 yıl boyunca maaşımdan borcumu kesmesi benim için bir 15 yıllık iş garantisi mi ? yoksa thy den mezun olmamızın thy de çalışmamızla bir alakası yok mu ?

gelecek cevaplar için şimdiden teşekkürler

Sadece üni. mezunlarını (belirli bölümleri) alıyorlar. Şart bu durumda. Evet öyle denebilir. Bir bakıma iş garantisi ama onunda tabi ki kıstasları var.
  • jetçiler inişte boşalıyorlarmış iyi sıkı bir donu olması lazım
  • teşekkürler .
  • Ben uçak bakım lisesi okuyorum pilot olmam için çok yüksek bir puan mı almam lazım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 14 yaşındayım.Şu an 8. Sınıfım biliyorum çok erken ama nasıl pilot olabileceğimi merak ediyorum.Ona göre hazırlanmak istiyorum.

Bu arada askeri pilotluktan bahsetmiyorum yolcu uçağı pilotluğu

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim

Edit:Çift vatandaşım.Yani hem Hollanda hem de Türkiye vatandaşıyım.Bu ek bir şey sağlar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Return to Monke -- 6 Haziran 2013; 13:15:24 >
  • Vay be.İng.ceyi 2 kat daha geliştirirsem tamamdır Diğerlerine tik Pilotluk her zaman klas mesleklerdendir.
  • Peki bankalar kredi veriyor diyorsunuz..

1-Diyelim ki okula alındınız ? alınacağınızı anladıktan sonra bankadan para çektiniz ve daha sonra eğitime başladınız peki pilot olmanız garanti mi ? o kadar parayı sonra ödeyemeyen kişi intihar bile eder büyük risk altına giriyor yani pilotluk okulunda 100 kişi girdi diyelim kaçı mezun olabiliyor ?

yani thy değil özel bir pilotluk okuluna gittin seni işe yerleştiriyor mu yoksa çıkınca hadi güle güle ya sonra işsiz kalırsan ? banka borcunu ödeyemezsen ?
    Dünya zenginlere güzel lan, Ünide istediği mesleğide seçer pilotta olur aşçıda olur olurda olur :)

Mesela iç hatlar pilotluğu ya da yük taşıma pilotluğu gibi alanlarda gene bu kadar şey isteniyor mu ? şimdi insan taşımak farklı malzeme taşımak daha farklı ?

sadece THY değil bir sürü uçuş firması var illa ki THY olmak zorunda da değil değil mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okaaaaaan -- 16 Temmuz 2013; 8:45:58 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.