Şimdi Ara

Yeni logitech Z506 Ana Konu (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
449
Cevap
6
Favori
55.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: usluçocuk06

Yapılan yorumlara bakıyorm alma diyen de çok al diyende çok memnunum diyende çok memnun olmayanda çok ne iş anlamadım.Bende sipariş verdim daha elie geçmedi ama bilmiyrum ne olacak?

alır almaz hemen benim gibi odayı dagıtıp kurmaya calısma :D önce bi çalışırlığını test et sonra kur. dikkat edeceklerini söyleyim 1 bass testi yap arızalı cıkabilir , tam vurmuyo olabilir. 2 uydulardan cızırtı geliyorsa direk iade et uğraşma x 530 al ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: avianca

quote:

Yapılan yorumlara bakıyorm alma diyen de çok al diyende çok memnunum diyende çok memnun olmayanda çok ne iş anlamadım.Bende sipariş verdim daha elie geçmedi ama bilmiyrum ne olacak?

alır almaz hemen benim gibi odayı dagıtıp kurmaya calısma :D önce bi çalışırlığını test et sonra kur. dikkat edeceklerini söyleyim 1 bass testi yap arızalı cıkabilir , tam vurmuyo olabilir. 2 uydulardan cızırtı geliyorsa direk iade et uğraşma x 530 al ..

Tamamdır. saolasın bilgi için :D bakalım nasıl ses çıkacak tek korkum ses kartından dolby surround onboard s/pdıf çıkışlı realtek kartım var ama bakalım umarım eder

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bey_Efendi -- 5 Mart 2012; 21:16:16 >

• düşünürsen audigy value var bende fiyatta anlaşırsak satabilirim kutulu garantili 1 yıllık
  • bu arada z 506ım geldi hepsiburadadan 156tl aldım.Posetliydi heryeri hoparlorlerdeki tüm delikler yapıskan posetle kapalıydı yani teshir ürünü falan değil.Bassları test ettim cızırtı yok.Açıkken son seste bile cızırtı uğultu yok son seste azcık hissediliyor ama o da normaldir.Matrix moduna benzer bi özellik var yani tek girişle 5+1 ses alabiliyosunuz.

Kablolar kalın ve uzunlukları yeterli
    optik giriş yok
    ben tek girişle ses alıyorum buna rağmen gayet yeterli ses ama basslar daha yoğun tizler neredeyse yok gibi

Şimdilik incelemem bu yönde
    teşekkürler
  • dostum pc ile bağlantısını sök sadece elektriğe takılı kalsın. powerını ac sesi ortalara getir özellikle center olanına kulağını daya cızzzzz diye bir ses geliyor mu sende ? rica etsem deneyebilirmisin bi ? çünkü iade kabul edilirse belki vatandan indirimle alabilirim. sesi çok iyiydi.
  • quote:

dostum pc ile bağlantısını sök sadece elektriğe takılı kalsın. powerını ac sesi ortalara getir özellikle center olanına kulağını daya cızzzzz diye bir ses geliyor mu sende ? rica etsem deneyebilirmisin bi ? çünkü iade kabul edilirse belki vatandan indirimle alabilirim. sesi çok iyiydi.

acık ses var ama kulagını dayarsan duyarsın yoksa birşey yok fişe elini değince pat diye bi ses geliyo.beklerken azcık ses çıkması gayet normal duyulmuyor bile
  • [simage]
     Yeni logitech Z506 Ana Konu
    [/simage]

Şimdi ben nasıl bağlayacağım ses sistemine 3 giriş var hoparlörde ama pc de 2 ses çıkışı var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bey_Efendi -- 8 Mart 2012; 17:05:33 >

• cevap gelmezse yeni konu açacağım galiba
  • quote:

[simage]
    [/simage]

Şimdi ben nasıl bağlayacağım ses sistemine 3 giriş var hoparlörde ama pc de 2 ses çıkışı var?

baglayamazsin ses karti alman lazim

• kulaklık çoklayıcı jacklar var onlardan al tek girişten ver gitsin . ama x fi pro ses kartı var harici laptop için birebir ondan al. oda olmazsa siyah ve sarıdan surround bağla. yeşili bağlamana gerek yok 3ü bağlı olursa stereo surround olur sarı ve siyahta surround.
  • quote:

kulaklık çoklayıcı jacklar var onlardan al tek girişten ver gitsin . ama x fi pro ses kartı var harici laptop için birebir ondan al. oda olmazsa siyah ve sarıdan surround bağla. yeşili bağlamana gerek yok 3ü bağlı olursa stereo surround olur sarı ve siyahta surround.

o zaman normal çıkıştan yeşil kabloyu bağlayayım,S/pdıf çıkışından da çoklayıcıyla sarı ve siyah girişleri takayım olur değil mi? o zaman stereo surround ses alabilir miyim? Bu arada yardım için teşekkürler
  • bi dene bakayım hiç denemedim öyle ama olur inş. eğer olmazsa 2 adet çoklayıcı ile 3ünü tek girişten tak öyle kesin oluyor. bende öyle kullandım bi ara.(ses kartım olmadığından dolayı).bu arada hala servis onayı bekliyorum hepsiburadadan iademin kabulüne ilişkin.. 1 aydır süründürüyorlar..
  • spdif dijital giriştir, analog kabloyla nasıl yapmayı düşünüyorsunuz acaba? o girişi kullanman için sistemde dijita çıkış olması lazım. o laptoptaki ses girişleriyle kesinlikle surround ses alamazsın dostum. stereo çoklayıcıyla 5 uydudan da ses alırsın doğru, ama aldığın ses çevresel olmaz, sistemi harcamış olursun yani. en iyisi creative in harici bir ses kartını alırsan adam akıllı 5.1 surround ses alabilirsin.
  • arkadaş doğru diyor. Ses kartı en mantıklısı
  • tipik bir logitech modeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: what_tha

spdif dijital giriştir, analog kabloyla nasıl yapmayı düşünüyorsunuz acaba? o girişi kullanman için sistemde dijita çıkış olması lazım. o laptoptaki ses girişleriyle kesinlikle surround ses alamazsın dostum. stereo çoklayıcıyla 5 uydudan da ses alırsın doğru, ama aldığın ses çevresel olmaz, sistemi harcamış olursun yani. en iyisi creative in harici bir ses kartını alırsan adam akıllı 5.1 surround ses alabilirsin.

s/pdıf çıkışından kulaklıkla ses alabiliyorum lakin ses siteminin girişini takınca alamıyorum? Neden olabilir
  • quote:

quote:

spdif dijital giriştir, analog kabloyla nasıl yapmayı düşünüyorsunuz acaba? o girişi kullanman için sistemde dijita çıkış olması lazım. o laptoptaki ses girişleriyle kesinlikle surround ses alamazsın dostum. stereo çoklayıcıyla 5 uydudan da ses alırsın doğru, ama aldığın ses çevresel olmaz, sistemi harcamış olursun yani. en iyisi creative in harici bir ses kartını alırsan adam akıllı 5.1 surround ses alabilirsin.

s/pdıf çıkışından kulaklıkla ses alabiliyorum lakin ses siteminin girişini takınca alamıyorum? Neden olabilir

kulaklığın nedir? büyük bir ihtimalle dijital desteği vardır,ilk aklıma gelen bu.

z506 dan neden alamıyorsun

teknik detaylara bak;

http://logitech-en-amr.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/18214/~/z506-technical-specifications

Digital Formats N/A
    Input Source Analog Stereo (3.5mm)

• quote:

quote:

quote:

kulaklığın nedir? büyük bir ihtimalle dijital desteği vardır,ilk aklıma gelen bu.

teknik detaylara bak;

http://logitech-en-amr.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/18214/~/z506-technical-specifications

Digital Formats N/A

Pardon yaa yanlış bakmışım s/pdıf tan ses alamıyorum kulaklık dahi olsa.Şimdi 180 lira verip X-fi ses kartı almakta bilmiyorum ne kadar mantıklı.İlerde masaüstü alırsam onda mı kullanırım bunla idare mi etsem bilemedim.Ayrıca ses kartıyla öyle ahım şahım bir değişim olur mu onu da bilemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bey_Efendi -- 10 Mart 2012; 1:40:58 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

teknik detaylara bak;

Digital Formats N/A

Pardon yaa yanlış bakmışım s/pdıf tan ses alamıyorum kulaklık dahi olsa.Şimdi 180 lira verip X-fi ses kartı almakta bilmiyorum ne kadar mantıklı.İlerde masaüstü alırsam onda mı kullanırım bunla idare mi etsem bilemedim.Ayrıca ses kartıyla öyle ahım şahım bir değişim olur mu onu da bilemiyorum

tabi tercih meselesi ses kartı almak ya da almamak. şuandaki durumda ya sistemi normal 2+1 olarak kullanabilirsiniz, ya da stereo çoklayıcı kablolarla 5 uyduya stere sesi dağıtarak ses alabilirsiniz. ama filmlerde oyunlarda vs. surround ses alamazsınız.

ben onboard sistemde x530 kullanıyorum, az önce 2004 te satın aldığım eski creative sb live ses kartımı taktım. yarın denicem bakalım onboardla farkı varmı yazarım buraya. gerçi bendeki kart o x fi serisiyle karşılaştırılabilecek bir kart değil ama bir denicem.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

teknik detaylara bak;

Digital Formats N/A

tabi tercih meselesi ses kartı almak ya da almamak. şuandaki durumda ya sistemi normal 2+1 olarak kullanabilirsiniz, ya da stereo çoklayıcı kablolarla 5 uyduya stere sesi dağıtarak ses alabilirsiniz. ama filmlerde oyunlarda vs. surround ses alamazsınız.

ben onboard sistemde x530 kullanıyorum, az önce 2004 te satın aldığım eski creative sb live ses kartımı taktım. yarın denicem bakalım onboardla farkı varmı yazarım buraya. gerçi bendeki kart o x fi serisiyle karşılaştırılabilecek bir kart değil ama bir denicem.

bakalım şimdilik masraf yapamam belki kartın fiyatı düşerse turuncu indirime falan girerse 100 tl civarlarında olursa belki.Çok şey istedim ama belli olmaz belki olur.Bu arada birşey daha soracağım bu s/pdıftan normal çıkışlara dönüştüren bir aparat var mıdır? Onunla denesek .

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.