Şimdi Ara

Yeni logitech Z506 Ana Konu (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
450
Cevap
6
Favori
55.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
Giriş

Merhaba hocam Monitör de 3.5 Aux var Ps5 e nasıl 5+1 kullanabilirim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zooe kullanıcısına yanıt

Bu ses sisteminde 5+1 kullanabilmek için 6CH kısmına bağlantı yapmanız gerekiyor. Sizin sistemde aux varsa sadece, bu durumda bir ucu aux bir ucu ikili olan RCA lardan alıp kullanabilirsiniz ama 5+1 olmaz ses. Bazen yazılımsal olarak beş hoparlörden birden ses alınabiliyor ama gerçek 5+1 olmuyor hocam zaten ses kalitesinden de anlarsınız.

aux to rca yazın arama motorunuza size ondan lazım. R ve L kısmına takacaksınız. Aux in mi aux out mu ona da bakmak lazım tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 13 Aralık 2022; 16:47:40 >
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

Hocam ben şekilde görünen şekilde bağladım.. Acaba o kulaklık gibi görünen yerden bağlasam dahamı iyi olur...

Ayrıca piyasada hep dişi var benimde hopörleri arkası dişi.. Nasıl bağlamam gerekir

Yeni logitech Z506 Ana Konu

Edit: Şunu alsam hoparlör de dişi buda dişi uymaz dimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zooe -- 13 Aralık 2022; 21:5:52 >

Almanız gereken alet şu şekilde bir dekoder.

Ps5’in Hdmi çıkışını bu dekodere takıyorsunuz. Bu dekoder gelen 5.1 sesi çözüp hoparlörlere yolluyor. Görüntüyü de monitöre aktarıyor.

Ayrıca 3 tane de 3,5 mm to rca kablo almanız gerekiyor. Yani bir ucu 3,5mm klasik kulaklık jakı, diğer tarafı da kırmızı beyaz rca olan kablolardan.

US $30.31 32% Off | 5.1CH 4K 3D HDMI-compatible Audio Extractor Decode Coaxial to RCA AC3/DST to 5.1 Amplifier Analog Converter for PS4 DVD Player

https://www.aliexpress.com/item/1005002142604916.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=60237737538&aff_fcid=ce2a882ddc904f23a1ed849b1c758c00-1670957544785-00311-_EQZNAwR&tt=MG&aff_fsk=_EQZNAwR&aff_platform=default&sk=_EQZNAwR&aff_trace_key=ce2a882ddc904f23a1ed849b1c758c00-1670957544785-00311-_EQZNAwR&shareId=60237737538&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=9412c15a65404ffe8810704cc881aa3f&afSmartRedirect=y

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• turuncu55 kullanıcısına yanıt

"Ayrıca 3 tane de 3,5 mm to rca kablo almanız gerekiyor. Yani bir ucu 3,5mm klasik kulaklık jakı, diğer tarafı da kırmızı beyaz rca olan kablolardan."

Bu kabloyu 6ch yazan yere takıcaz dimi diğer 3 tarafını dekodere. Fakat dekoderde baya çıkış var uyarmı peki?

Bahsettiğim kablo bu.
    Kırmızı ve beyaz renkli olan uçlara rca soket denir.
    Dekoderdeki hoparlör çıkışlarına bu kırmızı beyaz olan rca jaklar takılır.

Resimdeki siyah renkli olan kulaklık soketi ise 3,5mm kulaklık jakı olarak geçer.
    Kablonun bu tarafı da Sub’ın arkasındaki 6 ch input kısmındaki girişlerden birine takacaksınız.

Tabii kabloları takarken hangisi ön (front) hoparlör, hangisi Sub (sw) / Center dikkat etmeniz gerekiyor.

Rose 2 Rca 3.5 mm Ses Kablosu
    https://www.hepsiburada.com/rose-2-rca-35-mm-ses-kablosu-p-HBV00000QMR2V?magaza=KUTLAR+GRUP&url_src=ios-product-detail

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• turuncu55 kullanıcısına yanıt

Anladım hocam ama değermi bilemedim şimdilik böyle kullanayım..

• @Zooe

L ve R den bağlantı yapmışsınız, bu şekilde 2+1 olarak çalışıyor. Ancak bazen yazılımsal sebeplerle beşinden birden ses gelir ama gerçek bir ses değildir.

Bence o kadar masrafa gerek yok hocam @turuncu55 bu şekilde kullanın. Ya da bunu sahibinden de satıp 2+1 alabilirsiniz eğer üç uydudan ses alamamak sizi rahatsız ediyorsa.

Sayın @turuncu55 hocamızın dediği gibi masraf yapmanız lazım ama değmez bana kalırsa hocam.

• Selamün Aleyküm..
    Bu ürünü bilgisayarımda kullanıyorum anakartım desteklediği için 5+1 bağlantı yaptım.. hoparlör yapılandırmasından sınama testi yaptığımda hepsinden tek tek ses geliyor fakat rear right (sağ arka) hoparlöre giden sinyal sesi subwooferdan çıkıyor o hoparlorden bir türlü ses alamıyorum..
    Ses sürücüsünü güncelledim
    Güncel sürücüyü yeniden kurdum
    Bağlantılara aşina olduğum için doğruluğu konusunda eminim
    Ne yaptıysam olmadi problem nedir acaba

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.