Şimdi Ara

Schengen Vizesi Sorunu (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
724
Cevap
26
Favori
137.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: seyfu37

Arkadaşlar china southern airlines tan beijing aktarmalı uçak bileti aldım. Hava limanında yaklaşık 4 saat diğer uçuş için bekleyeceğim.. Transit çin vizesi almam gerekiyor mu? transiz vizeler hakkında bilgisi olan biri cevaplarsa sevinirim..

kardeş ben 30'dan fazla yurtdışına çıktım, hem tatil hem de iş için. çin'e de gittim. senin anlattığın uçuşu bizzat gerçekleştirdim. bu transit vize olayını ilk defa forumda duydum. çin zaten ilk başvuranlara 1 aylık vize veriyor. sen o vizeyle çin içinde cirit atarsın. ben 20 gün kaldım, 8 şehrine uçakla gittim. hiçbir problem yaşamadım.
  • Merhabalar, ben 3 aylık schengen vizesine sahibim, çok girişli, duration of stay 30 gün. Eylül 29 gibi dolacak. Fransadan almıştım, fransaya gittim 10 gün kaldım ve geldim. Ben bu vizeyle Yunanistana gidip orda 5-6 gün kalıp dönebilir miyim? Davetiye alıp sınırda gösterebilirim arkadaşımda kalacağıma dair. Daha önceden de 3 schengen vizem var. Bir sorun çıkar mı?
  • arkadaşlar ben tek girişli C tipi Norveç schengen vizesi aldım

bu vizeyle önce norveçe gidip oradan amsterdama geçeceğim.

türkiyeye dönüşü amsterdamdan yapmak sorun olur mu yoksa illa norveçten mi yapmam lazım.

bir diğer sorum kanunen hangi ülkede daha çok kalacaksanız oranın vizesini alın diyorlar.

planlarımda değişiklik oldu ve Norveç yerine Hollandada daha çok kalacağım. bu da sorun olur mu
    yani hollandaya girerken sende Norveç vizesi var burada kaldığın süre norveçi geçemez yada hollandadan çıkarken
    sen norveçe göre burada daha çok kalmışsın kanuna aykırı falan derler mi yoksa bir şey olmaz mı.

son soru fazla detay ama hiçbir bilgi bulamadım nette
  • quote:

Orijinalden alıntı: puprst

merhaba,

transit yolcunun transit vizeye ihtiyacı olmaz. sen münih'e inince pasaport kontolünden geçmeyeceksin. trnasit yolcuların indiği alana indirileceksin. zaten uçaktan inince "transit passengers" levhasını takip edersin. hiçbir pasaport kontorlünden geçmeden bir sonraki uçağına bineceksin. sadece ikinci uçağa binerken hostes vizen var mı diye bakacak. @dönüşüm

cevabnız için teşekkür ederim mesajınızı yeni gördüm
  • Bende aldım vizemi gidiyorum 16 ağustosda almanya :) bakalim neler yaşıcaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyblueeye

Merhabalar, ben 3 aylık schengen vizesine sahibim, çok girişli, duration of stay 30 gün. Eylül 29 gibi dolacak. Fransadan almıştım, fransaya gittim 10 gün kaldım ve geldim. Ben bu vizeyle Yunanistana gidip orda 5-6 gün kalıp dönebilir miyim? Davetiye alıp sınırda gösterebilirim arkadaşımda kalacağıma dair. Daha önceden de 3 schengen vizem var. Bir sorun çıkar mı?

Vizen hayırlı olsun.

Schengen vizesiyle istediğin ülkeye girebilirsin. Benim daha önce 9 aylık Slovenya ve 1 yıllık İtalya vizelerim oldu ve bu vizelerle İspanya, Polonya, Yunanistan, Avusturya, Hollanda, Danimarka, vs. gibi ülkelere giriş yaptım. Çok girişli vizen olduğu müddetçe istediğin ülkeye girebilirsin. AB ülkelerinden sadece Almanya bize sıkıntı çıkarabiliyor. Ben Slovenya vizesi ile Yunanistan'a gittim. Bir sıkıntı yaşamadım. Bazen vize görevlisi size neden başka vize ile geldiğinizi sorabilir. Sadece soğukkanlı olup buna güzel yanıt vermek gerekiyor. Örneğin seninkinde zaten vizem var, Fransa'ya gidip geldim. Yunanistan'a gelmek istiyordum ama zaten vizem olduğu için iptal ettirmedim. Veya planımı Fransa için yapmıştım ama uçakta yer bulamadım. Tatilim ziyan olmasın diye Yunanistan'a geldim. Veya Yunanistan'dan Fransa'ya bir uçak rezervasyonu yaptırabilirsin. 3 gün Yunanistan'da kalıp Fransa'ya geçicem dersin. Raadol :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: flyblueeye

Merhabalar, ben 3 aylık schengen vizesine sahibim, çok girişli, duration of stay 30 gün. Eylül 29 gibi dolacak. Fransadan almıştım, fransaya gittim 10 gün kaldım ve geldim. Ben bu vizeyle Yunanistana gidip orda 5-6 gün kalıp dönebilir miyim? Davetiye alıp sınırda gösterebilirim arkadaşımda kalacağıma dair. Daha önceden de 3 schengen vizem var. Bir sorun çıkar mı?

Vizen hayırlı olsun.

Schengen vizesiyle istediğin ülkeye girebilirsin. Benim daha önce 9 aylık Slovenya ve 1 yıllık İtalya vizelerim oldu ve bu vizelerle İspanya, Polonya, Yunanistan, Avusturya, Hollanda, Danimarka, vs. gibi ülkelere giriş yaptım. Çok girişli vizen olduğu müddetçe istediğin ülkeye girebilirsin. AB ülkelerinden sadece Almanya bize sıkıntı çıkarabiliyor. Ben Slovenya vizesi ile Yunanistan'a gittim. Bir sıkıntı yaşamadım. Bazen vize görevlisi size neden başka vize ile geldiğinizi sorabilir. Sadece soğukkanlı olup buna güzel yanıt vermek gerekiyor. Örneğin seninkinde zaten vizem var, Fransa'ya gidip geldim. Yunanistan'a gelmek istiyordum ama zaten vizem olduğu için iptal ettirmedim. Veya planımı Fransa için yapmıştım ama uçakta yer bulamadım. Tatilim ziyan olmasın diye Yunanistan'a geldim. Veya Yunanistan'dan Fransa'ya bir uçak rezervasyonu yaptırabilirsin. 3 gün Yunanistan'da kalıp Fransa'ya geçicem dersin. Raadol :)

Tamam o tip sorulara rahat cevap veririm çok teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: opus

arkadaşlar ben tek girişli C tipi Norveç schengen vizesi aldım

bu vizeyle önce norveçe gidip oradan amsterdama geçeceğim.

türkiyeye dönüşü amsterdamdan yapmak sorun olur mu yoksa illa norveçten mi yapmam lazım.

bir diğer sorum kanunen hangi ülkede daha çok kalacaksanız oranın vizesini alın diyorlar.

planlarımda değişiklik oldu ve Norveç yerine Hollandada daha çok kalacağım. bu da sorun olur mu
    yani hollandaya girerken sende Norveç vizesi var burada kaldığın süre norveçi geçemez yada hollandadan çıkarken
    sen norveçe göre burada daha çok kalmışsın kanuna aykırı falan derler mi yoksa bir şey olmaz mı.

son soru fazla detay ama hiçbir bilgi bulamadım nette

İki arkadaş önce Danimarka'ya, ordan da Hollanda'ya geçicektik. Benim zaten İtalya vizem vardı. O yüzden başka bir vizeye başvurmadım. Planımızda ilk önce Danimarka'ya girmemize rağmen Hollanda'da daha fazla zaman geçiriyorduk. Arkadaşım Danimarka elçiliğine başvurduğunda Hollanda'ya yönlendirdiler.Çünkü Hollanda'da daha fazla kalıyorduk. Ama sonra bayana iki tatlı dil ettik :) Sıkıntı çıkarmadan Danimarka'dan vize verdiler. Danimarka'ya veya Hollanda'ya girerken vize görevlileri ne bana, ne de arkadaşa tek soru sormadılar. Rahatlıkla geçtik.
    Selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: dönüşüm

quote:

merhaba,

transit yolcunun transit vizeye ihtiyacı olmaz. sen münih'e inince pasaport kontolünden geçmeyeceksin. trnasit yolcuların indiği alana indirileceksin. zaten uçaktan inince "transit passengers" levhasını takip edersin. hiçbir pasaport kontorlünden geçmeden bir sonraki uçağına bineceksin. sadece ikinci uçağa binerken hostes vizen var mı diye bakacak. @dönüşüm

cevabnız için teşekkür ederim mesajınızı yeni gördüm

Rica ederim. Şimdiden iyi yolculuklar
  • Merhaba Arkadaşlar,

Bizde dün(Cumartesi) itibariyle İstanbul- Kadıköy İdata şubesinden başvurumuzu yaptık ve beklemeye geçtik bakalım. Sıra filan da hiç olmadı çok rahat şekilde işlemleri yaptırdık, bir tek sarışın bir bayan biraz uğraştırdı ama neticesinde başvuruyu yaptık, umarım çıkar.

Otel Rezervasyonu
    Uçak Rezervasyonları
    Seyahat Sağlık Sigortası
    Protokol Yazısı Emniyetten

İş yerinden meslek yazısı ve İzin yazısı
    SSK Hizmet Dökümü
    SSK işe giriş bildirgesi
    Son aya ait Maaş Bordrosu

Vukuatlı Nüfüs Kağıt Örneği
    Evlenme Kayıt Örneği
    İkametgah Kağıdı

3 Senedir kullandığım TL hesabın hesap dökümü
    Euro hesabı hesap dökümü

Oturduğumuz bina babama ait, bizde dairelerden birinde oturuyoruz , aldığımız ikametgah kağıdı oturduğumuz daireyi gösteriyor, ben tabuyu da koydum evrakların içine bir etkisi olurmu acaba ? Tabu babamın üzerine.

Onun dışında TL hesabı olarak 4 Bin Lira gösterdik.
    Euro Olarak da 1600 Euro gösterdik.

Bunlar dışında fotokopi çekilmesi gereken, Pasapaort Resimli Sayfası vs vs gibi ıvır zıvır evrakları koyduk eksiksiz şekilde.

3 Senedir aynı iş yerinde çalışıyorum. Eşim ile birlikte gidicez , o da tüm belgeleri koydu ve oda kendi iş yerinde 3 buçuk senedir çalışıyor.

Bu bilgiler ışığında bu konularda tecrübeli olan arkadaşlar bir bilgi verebilir mi ? Alırsınız yada yetersiz kalır gibi. Neticede bir hafta - on gün içinde netleşir zatende insan heyecanlanıyor.

Uzun oldu biraz, okuyup cevap veren arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Hayırlı Günler

• Merhabalar arkadaşlar,
    ben vizemi yunanistandan aldım,
    sorum şu; yunanistandan almayaya geçmeyi düşünüyorum ve eğer bir aksilik çıkmazsa almayadan oturma izni almayı düşünüyorum. bana söylenen vize yunanistan olduğu için önce yunanistana giriş yapmam gerektiği ancak bu durumda almayadan oturum talebimde vizem yunanistan diye onaylamama olasılığının yüksek olduğunu söylediler. durumla ilgili acil dönüş rica ediyorum. beni yönlendirirseniz çok sevinirim.
  • merhabalar.iyi bayramlar.bende almanya vizesi için turistik vize adı altında başvuru yaptım 2 ağustosta.Aracı bi kurum ile ewraklarımı tamamladım sorun teşkil etmesin diye.Birçok akrabam almanyada yasıyor ancak davetiye gönderen kişiyi orada baya yoruyor.onun için danısmanlık yapan firma otel ve ucak rezervasyonunuzu yaparsak daha rahat olabilir dedi ve o yoldan gittik.Benim amacım sadece kısa bi ziyaret ki zaten iş yerinden yıllık izin aldım ve yasal olarak 7 günü geçemiyosunuz yıllık izinde.18-25 agustos olarak yıllık iznim şirketim tarafından onaylandı.Kurumsal çok büyük bi şirkette görev almaktayım.2010 temmuz ayından itibaren burdayım ve aynı zamanda 4ncü sınıf ziraat mühendisliği öğrencisiyim son senem bu sene.Aracı kurumun istediği tüm evrakları şirketim bana gönderdi artı öğrenci belgemi ve transkriptimi ekledim.Bankadaki euro hesabımda 700 euro para war.Tl hesaplarımda yüklü para yok ancak hesap cüzdanlarımda baya girdi cıktı war cünkü aylık babam bana 2500 tl 3000 arası harçlık gönderiyor.Ayrıca yine maaş hesabımın hesap cüzdanındada zorunlu maaş ödemesi adı altında girdi çıktılar mevcut.4 yıldır düzenli sigortam yatıyor.Aracım war kendi adıma onunda ruhsat fotokopisini aldılar benden.Ayrıca babam bana para gönderdiği için onun emeklilik cüzdan fotokopisini koymalarınında işi kolaylaştıracagı söylendi o ewragıda verdim.araya bayram girdi malum bekliyoruz :) .Bana bu durumda dezavantaj olabilecek bi durum warmıdır.Galiba burda iş konsoloslugu geri döneceğine dair ikna etmek bütün herşey burada bitiyor gibi :) Başta kendim olmak üzere herkese vize konusunda bol şans.Şimdiden cevaplarınıza teşekkürler.İyi bayramlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgilieb

merhabalar.iyi bayramlar.bende almanya vizesi için turistik vize adı altında başvuru yaptım 2 ağustosta.Aracı bi kurum ile ewraklarımı tamamladım sorun teşkil etmesin diye.Birçok akrabam almanyada yasıyor ancak davetiye gönderen kişiyi orada baya yoruyor.onun için danısmanlık yapan firma otel ve ucak rezervasyonunuzu yaparsak daha rahat olabilir dedi ve o yoldan gittik.Benim amacım sadece kısa bi ziyaret ki zaten iş yerinden yıllık izin aldım ve yasal olarak 7 günü geçemiyosunuz yıllık izinde.18-25 agustos olarak yıllık iznim şirketim tarafından onaylandı.Kurumsal çok büyük bi şirkette görev almaktayım.2010 temmuz ayından itibaren burdayım ve aynı zamanda 4ncü sınıf ziraat mühendisliği öğrencisiyim son senem bu sene.Aracı kurumun istediği tüm evrakları şirketim bana gönderdi artı öğrenci belgemi ve transkriptimi ekledim.Bankadaki euro hesabımda 700 euro para war.Tl hesaplarımda yüklü para yok ancak hesap cüzdanlarımda baya girdi cıktı war cünkü aylık babam bana 2500 tl 3000 arası harçlık gönderiyor.Ayrıca yine maaş hesabımın hesap cüzdanındada zorunlu maaş ödemesi adı altında girdi çıktılar mevcut.4 yıldır düzenli sigortam yatıyor.Aracım war kendi adıma onunda ruhsat fotokopisini aldılar benden.Ayrıca babam bana para gönderdiği için onun emeklilik cüzdan fotokopisini koymalarınında işi kolaylaştıracagı söylendi o ewragıda verdim.araya bayram girdi malum bekliyoruz :) .Bana bu durumda dezavantaj olabilecek bi durum warmıdır.Galiba burda iş konsoloslugu geri döneceğine dair ikna etmek bütün herşey burada bitiyor gibi :) Başta kendim olmak üzere herkese vize konusunda bol şans.Şimdiden cevaplarınıza teşekkürler.İyi bayramlar...

İyi bayramlar, benimde üzerimde araba, ev varken ve hesabımda 7000 tl varken başvurdum. İş yerinden belgeler vs daha sonrasında sonradan iptal olacak ucak otel ayarlandı. 10 gün vize aldım. Bende arkadaşımın yanına gidiyorum. Bu arada beni konsolosluktan aradılar neden gidiyorsun hiç tanıdığın akraban var mı gibi sorular sordular. Ben fotoğrafcı olduğumu savaştan kalan yerleri çekip türkiyede sergilemek istediğimi söyledim. Tamam dediler kapattılar. Umarım alırsın sende vize. 5-6 iş gününde belli oluyor bu arada.

• öncelikle verdiğin bilgilerden dolayı teşekkür ederim :) benim işleme konduysa pazartesi ve salı konulmuştur çarşamba ögleden sonra resmi tatil wardı cünkü.bakalım pazartesi işlemlere başlarlarsa 18ne yetişir umarım :) yoksa bi anlamı kalmıycak.1 haftalık istedik vize.benim hesabımda o kadar para yoktu sadece almanyada kalınan hergün için 50 euro istiyomuş konsolosluk ben 700 euro gibi bi para yatırdım hesabıma.almanya işte sağı solu belli olmuyo normalde sakatlık teşkil edecek hiçbi durum yok ama işte insan huylanıyor:) bende ararlarsa tarımla ilgili firmalarla görüşüp onlar hakkında bilgi edineceğim meslegim geregi diyeyim bari :)) vizeniz hayırlı olsun bu arada.darısı başımıza :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Styric

Bende aldım vizemi gidiyorum 16 ağustosda almanya :) bakalim neler yaşıcaz.

hocam biraz bilgi vermeniz mumkunmu ilk basvurunuzmu nerden basvurdunuz hangi sartlari istediler vs.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AkdenizLee

quote:

Orijinalden alıntı: Styric

Bende aldım vizemi gidiyorum 16 ağustosda almanya :) bakalim neler yaşıcaz.

hocam biraz bilgi vermeniz mumkunmu ilk basvurunuzmu nerden basvurdunuz hangi sartlari istediler vs.

Ben konyada yaşıyorum, evraklarımı ankarada ki aracılık hizmeti yapan şirkete gönderdim. İçinde vize için verilen vekalet ile. Onlar herşeyi hallettiler. Sizin yapmanız gereken saece evrakları toparlamak.
  • quote:

öncelikle verdiğin bilgilerden dolayı teşekkür ederim :) benim işleme konduysa pazartesi ve salı konulmuştur çarşamba ögleden sonra resmi tatil wardı cünkü.bakalım pazartesi işlemlere başlarlarsa 18ne yetişir umarım :) yoksa bi anlamı kalmıycak.1 haftalık istedik vize.benim hesabımda o kadar para yoktu sadece almanyada kalınan hergün için 50 euro istiyomuş konsolosluk ben 700 euro gibi bi para yatırdım hesabıma.almanya işte sağı solu belli olmuyo normalde sakatlık teşkil edecek hiçbi durum yok ama işte insan huylanıyor:) bende ararlarsa tarımla ilgili firmalarla görüşüp onlar hakkında bilgi edineceğim meslegim geregi diyeyim bari :)) vizeniz hayırlı olsun bu arada.darısı başımıza :)))

2 yılı aşkın sigortan varsa ve iş yerinden bu şu tarihlerde izinlidir döneceği bizim garantimizdir yazısını aldıysan antetli kağıda. Verirler merak etme. O tarihe yetişir endişe etme. hemen cıkıyor kargoluyorlar. Başka şehirden değilsen tabi. Eldende alırsın hemen. Problem olan ucak bileti.. 900 lira verdim bayram nedeniyle..

• çok teşekkür ederim.3 yıldır aynı şirketteyim sigortam düzenli olarak yatmakta.şirketim zaten o izinli oldugum günleri onaylı bi şekilde tarafıma gönderdi.evraklar arasına onuda ilave ettim.1 haftalık iznim war sadece umarım inanırlar :) hayırlısı bakalım.pazartesi olsada işlemler başlasa.dediğin gibi uçak biletleri el yakıyor son dakika golü yiyecez yapcak bişey yok :) saygılar
  • malesef almanya yine yaptı yapacağını ve ret verdi.gerekçe olarak gösterdiği madde ise ;
    Türkiye’deki aile bağlarınıza dair yeterli ölçüde kanıt sunmadınız.

bu ne demek anlamadım.vukuatlı aile nfus kayıt örnegi zaten sunduk.2011 yılında annem vefaat etti.bunun bi sorun olacagını düşünmüyorum binlercesi böyle.ben itiraz etmek istiyorum ancak nereye ve nasıl itirazda bulunabilirim.bilgi sahibi olan varsa bilgilendirirse sevinirim.saygılar
  • quote:

malesef almanya yine yaptı yapacağını ve ret verdi.gerekçe olarak gösterdiği madde ise ;
    Türkiye’deki aile bağlarınıza dair yeterli ölçüde kanıt sunmadınız.

bu ne demek anlamadım.vukuatlı aile nfus kayıt örnegi zaten sunduk.2011 yılında annem vefaat etti.bunun bi sorun olacagını düşünmüyorum binlercesi böyle.ben itiraz etmek istiyorum ancak nereye ve nasıl itirazda bulunabilirim.bilgi sahibi olan varsa bilgilendirirse sevinirim.saygılar

Çok saçma olmuş gerçekten.. Benimde babam 2011de öldü.. yalnız mı yaşıyorsun ?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.