Şimdi Ara

Schengen Vizesi Sorunu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
725
Cevap
26
Favori
137.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Fransa ya vize almak istiyorum fakat çalışmadığımdan dolayı alamazsın diyorlar lütfen bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim.Yunan vizesi alarak gidebilrisin dediler yunan a çıkış yapmadan gidebilirmiyim veya fransa dan davet mektubu almam vize talep işleminde faydası olurmu teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Samyeli39 -- 7 Ocak 2013; 10:52:01 >
  • selam arkadaslar.bir sorum olacakti.ailem almanyaya beni ziyarete gelicekler ve donuste hep beraber arabayla türkiyeye donmek istiyoruz.acaba c tipi schengen vizesi yeterlimi.yoksa baska bir vize mi almak gerekiyo
  • Hollanda ya gidiyorum. Arkadasim davetiye gönderdi. Vizeyi hızlı alabilir miyim ? Ogrenci değilim. Dershaneye gidiyorum ama sivil sayiliyomusum. Bu yüzden uzun sürüyormuş vize. davetiye gönderiyor arkadasim. Bilgisi olan bı yardımcı olursa şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha detaylı bilgi vermen veya konunun uzmanı bir schengen vizedanışmanına sormanı tavsiye ederim. Hızlı vize alman için ticari bir ziyarette bulunman veya uçak biletini satın olman gerekir.
  • arkadaşlar bende bu yaz italya ya gideceğim schengeni de ordan alacağım yalnız daha sonra venedikten uçakla parise geçeyim paristen istanbula döneyim diyorum. hava alanında sorun olur mu parise giderken ve ya gittiğimde ek bir belge falan gerekli mi ?
  • Yok kardeş olmaz bir sorun ama sen her ihtimale karşı vize başvurusu yaparken çok girişli vize iste ( Multi-pass).
  • herhangibir sorun olmaz o giriş çıkışın schengen information system denen (SIS) işleniyor senin pasaport numaran veya vizezin üzerindeki numaradan görüyorlar giriş çıkışını sıkıntı olmaz.http://www.schengenvize.net/schengen-vizesi-nedir/
  • Merhaba,
    Ben serbest ve bir kuruma bağlı olmadan çalışıyorum. Pasaportumda İspanya, Almanya, Rusya, Hırvatistan, Bosna Hersek, Karadağ, Tayland ve Sri Lanka gibi ülkelere giriş çıkış vizeleri ile 10 yıl geçerli ABD vizesi bulunmaktadır. Son iki yılda 15-20 kere yurt dışına çıkmışımdır. Ancak Schengen aldığım dönemde bir kuruma bağlı çalışıyordum. Banka hesabımda seyahat harcamalarımı karşılayacak kadar para (3-4.000 euro) ve son 2 yıl içinde sürekli hareketli olan bir hesap cüzdanım bulunuyor. Tatil amacıyla Yunanistan'ı ziyaret etmek istiyorum ancak işimin serbest olaması sebebiyle bir miktar tedirginlik yaşıyorum. Herhangi bir kuruma kayıtlı olmamam ve üzerime herhangi bir menkul-gayrımenkul olmaması bu şartlarda vize almamı engelleyecek bir sebep midir? Konuda tecrübesi ya da bilgisi olan arkadaşlardan görüş bekliyorum.
  • Kosmos Vize hizmetlerine yazılı olarak ilettiğim benzer mesajıma nazik bir hanım telefonla arayarak geri dönüş yaptı. Söylediğine göre eğer serbest çalıştığıma dair müşterilerimle yaptığım yazışmaları belgelendirebilirsem ve bunların hesap hareketlerimle olan ilişkilerini ispatlayabilirsem başvurumun makul koşullarda değerlendirilebileceğini belirtti. Bununla birlikte önceden olumsuz bir vize geçmişimin olmaması, yurt dışı giriş çıkış aktivitelerim ve hesabımda uygun miktarda para olmasının da olumlu yönler olduğunu ancak yine de kararın konsolos bey tarafından verileceğini ekledi. Bu konuda yeterli evrak sunabilecek kadar yazışma ve birebir bağlantılı hesap hareketlerim olsa da herhangi bir reddedilme riskini göze almalı mıyım bu konuda kararsız kaldım. Özgürce seyahat edememek insanı üzüyor :(
  • ....arkadaşlar bir tur firması ile yurt dışına çıkmak istiyorum fakat 15 senne öncesine dayalı hırısızlıktan sicilim vardı suan sadece arşiv olarak gözüküyor aynı zamanda da gbt de çıkıyor vize almama engel olurmu???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferkant -- 28 Şubat 2013; 16:20:57 >
  • merhaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fiesta46 -- 4 Mart 2013; 21:17:51 >
  • arkadaslar bi sorum olucak 1 senelik multi schengen vizem var 90 gun kalma sureli.ve 1 kez kullandim yunanistanda 3 gun kaldim ekim ayinda yanliz yunanistandan cikista cikis damgasi basmadan polisler direk gecirdiler simdi baska bir scj\hengen ulkesine gdicem bu cikis damgasi olmamasi sorun yaratirmi???
    turkiyeye giris ve cikis damgam mevcut...
  • Mrb arkadaşlar ben en son ocak ayında almanyada turist olarak bulunudum 20 gün aile ziyareti birçok belge istediler öğrenci olduğumdan babama ait sgk kayıdı maaş ve bankada hesap , ben bu belgeleri falan konsolosluğa verdim , konsolosluk vize verdi ama belgeleri geri vermedi şimdi tekrar vize için başvuruken tekrar bunları vermem gerekirmi banka hesabı sorun değil 10.000 hazırda duruyo ama babamın işi konusunda sıkıntı olurmu tekrar maaş dökümü falan gerekirmi ?
  • Merhabalar,

Ben su ana kadar serbest calisan biriyim, yakin zamanda da bir sirkete ortak oldum. Istedigim ise, 3 aylik schengen vizesi almak, almanyadaki arkadaslarimi ziyarete gitmek.
    Konsolosluk sayfasindaki belgeleri inceledim, hazirladim, davet mektubu, ucak biletleri, sigorta vs her sey hazir. Sirkete ait bilgiler, mulkler, hesap ozetleri ve banka
    hesabimla da Tr de gecinebildigimi yeterince gosterebilecegimi dusunuyorum. (Daha once cok kez almanaya gittim, ve yesil pasaportum varken 2 kez schengen vizesi aldim)

Sorun olusturabilecegini dusundugum kisim ise,
    1. 3 ay boyunca neden kaldigimi irdelemeleri...ve bunun bir problem yaratip yaratmayacagi...iDATA da konustugum kisiler 3 ay ziyaret dedigimi duyunca cok sasirdilar ve
    biraz panikledim dogrusu. Bu konuda sorun yasayan var mi?
    2. Asil amacim ise, (3 aylik surede Tr ye isim dolayisiyla gelip gelmem gerekecegi icin) multi pass olarak basvuruda bulunmak, ve bunun da bir sorun yaratmasindan korkuyorum.
    Multi pass basvurup vizesini multipass alamayan var midir? Ya da, multi pass isaretlemem, vizeyi alip almamami da etkiler mi?
    3. Sirkete yeni ortak olmam olumsuzluk yaratir mi? Ya da bu soruyla karsilasabilir miyim, `madem sirketiniz var, niye hemen gidiyorsunuz?` gibi...

Ayrica, ``vize icin sahsi bilgilerinize ait sorular`` ksimini dolduraniniz var mi? En son (7.) soruda ``ziyaretinizin somut bir sebebi var mi? `` diye soruyor ve siklar, dogum, olum, dugun ve diger...
    Bu sorunun asil amaci nedir? Benim oraya gitmem icin gecerli bir sebep olmasi mi gerekir, ve kime gore bu gecerli sebep? Ben ziyaret, sosyal kulturel aktivite vs...amaciyla gidiyorum,
    bu kisimda sorun yasayan var mi?

Bir de davet mektubunun tam olarak amacinin ne oldugunu aciklayabielcek olursa cok sevinirim. Almanyadaki arkadasim benim almanyadaki masraflarimi karsilabilecegini belgeleyip,
    mektubu gonderdi, ve benim almanyadaki masraflarimi karsilayabilecegimi kanitlamak zorunda olmadigimi, yalnizca turkiyedeki maddi durumumun yeterli oldugunu kanitlamam gerektifgini
    soyledi. Bu konuya baska bir yorum getirecek var mi?

Eger bana yardim edebilecek bir sey biliyorsaniz lutfen acele edin, cok zamanim kalmadi :/
    Cok tesekkurler simdiden!

• merhaba , yunanistandan aldığım schengen vizesiyle yunanistana girmeden almanyaya gidebiliyor muyum acaba?
  • Arkadaslar Almanyaya kimse basvurmasin cok fazla turk yasadigi icin artik istemiyorlar turk vatandaslarini hicbir sekilde ne turist olarak ne de vatandas olarak,, vize ucretlerini de bir guzel yiyorlar, evrak pesinde kosturmakla kaliyorsunuz ugraslariniz bosa gidiyor ..pasaportta sevimli bir red yazisi ,bir de romantik bir mektup yaziyorlar ustune , iyice sinir harbine giriyorsunuz...
  • Merhaba. Ben kızkardeşimin yanına 2 aylık tatil için gidcem. fransaya. ama hangi yolla başvurmalıyım bilemedim. en kolay yol hangisi.
    Devlet memuruyum. acık öğretim öğrencisiyim. bankada 3 bin lira kadar param var. kız kardeşim or,turma izni henüz çıkmadı. evli. bide onu beklersem iş cok uzayacak. shengen vizesine basvurucam. ne akdar sürede çıkar emin değilim. daha fazla beklemek istemiyorum. bir fikriniz varmı. bu kriterlerde hangi yolu seçsem işim daha kolay ve cabuk olur.
    bilgilendirirseniz sevinirim.

haziran ve eylül aylarında orda olabilirm. fransa.

şimdiden teşekkürler...

erken cıkıcanı bilsem cek cumhuriyetine de alabiirim ama sadece turist olarak başvurabilirim. ordan da fransaya geçerim. bir süre kalıp arkadaşımın yanında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mussel

Merhaba. Ben kızkardeşimin yanına 2 aylık tatil için gidcem. fransaya. ama hangi yolla başvurmalıyım bilemedim. en kolay yol hangisi.
    Devlet memuruyum. acık öğretim öğrencisiyim. bankada 3 bin lira kadar param var. kız kardeşim or,turma izni henüz çıkmadı. evli. bide onu beklersem iş cok uzayacak. shengen vizesine basvurucam. ne akdar sürede çıkar emin değilim. daha fazla beklemek istemiyorum. bir fikriniz varmı. bu kriterlerde hangi yolu seçsem işim daha kolay ve cabuk olur.
    bilgilendirirseniz sevinirim.

haziran ve eylül aylarında orda olabilirm. fransa.

şimdiden teşekkürler...

erken cıkıcanı bilsem cek cumhuriyetine de alabiirim ama sadece turist olarak başvurabilirim. ordan da fransaya geçerim. bir süre kalıp arkadaşımın yanında.

aynen bende fransadan giriş yapmak istiyorum ama randevuyu çok geç vakite veriyolar italyadan vize alıp fransadan girsem sıkıntı olurmu lütfen fikir verin

• merhaba ... ben giresun da öğretmenim, italya vizesi için: idata istanbul harbiye şubesine kuzenim başvuracak benim adıma... başvuru sırasında kimileri onlarca saat beklediğini yazıyor, sabah gelin falan diyen de var italya vize başvurusu için deneyimleriniz neler paylaşırsanız sevinirim. onlarca saat bekleme durumu varsa giresundan istanbula gitmem gerekecek sanırım.
  • Selam. cevap için şimdiden teşekkürler. 2014 ocak ayında madrid'e mart ayında barselona'ya gitmeyi planlıyoruz. 3 aylık multi giriş schengen yada ispanya vizesi alırsam barselonaya giderken vizemin bitişine az süre kalmış olması girişte sorun yaratır mı?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.