Şimdi Ara

Schengen Vizesi Sorunu (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
725
Cevap
26
Favori
137.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben antalyada yaşıyorum.yalnız kalıyorum.eğitimim gereği burda yaşamam gerek.ben bu durumdan sunu cıkarıyorum.2011 de annem vefaat etti 2012 de babam evlilik yaptı.nüfus kayıt örneg,nde oda mevcut görünüyor.bunlar benim psikolojimin bozuk oldugunu düşünüp ailemle aramın iyi olmadıgını sanıyolar ancak babamla hiçbir sorunum yok.ve aylık bi dünya para gönderiyo banaki hesap cüzdanlarında babamın adı soyadı şirket bilgileri war.galiba bahane bulamadılar sacma sapan bişey işaretlediler.ama gerekirse psikologdan rapor alıp itiraz dilekcesine iliştirip göndereceğim.avukatımlada görüştüm.benden manevi bir olaya kanıt istiyolar.napmk lazım gidip babamla foto cekip göstermem mi gerekiyor.:)türkiyedeki aile bağları ne demek? şaşkınlık içerisindeyim gerçekten.itirazdanda cok ümidim yok ama aile avukatımız alman ve almanyada yasıyor almanca yazısacak vekalet göndereceğim biraz ondan ümitliyim.ve sülalemin yarısıda orda yasıyor ona ragmen dawetiye istemek istemedim.bir ewrak olsa sorun olan saygıyla karsılayacagım ama özet suki almanyaya direk basvuru yapmayın başka shengen ülkelerini deneyin ilk önce.çok saçma bi ülke gerçekten.

• eşimle birlikte belçikaya oğlumun yanına ziyaret amaçlı 30 günlüğüne gideceğiz evrakların bir çoğu tamam sayılır
    kafama takılan bir kaç soru var

- uçak rezarvasyonunu internetten mi yapıp çıktı alacağız, yoksa ofislerden mi ? (gerçek biletleri vize çıktıktan sonra almayı düşünüyoruz)

- vize tahmini kaç günde çıkar. (10 eylüle yetişirmi acaba)

- seyehat sigortası 30 günlük yaklaşık ne kadar tutuyor.

Ankaradan vgs diye bir yereden başvuru yapacağız
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

eşimle birlikte belçikaya oğlumun yanına ziyaret amaçlı 30 günlüğüne gideceğiz evrakların bir çoğu tamam sayılır

- uçak rezarvasyonunu internetten mi yapıp çıktı alacağız, yoksa ofislerden mi ? (gerçek biletleri vize çıktıktan sonra almayı düşünüyoruz)

Eğer siz alırsanız iptali zor olur ofislerden hallederseniz gerçek biletleriniz vize çıktıkdan sonra alırsınız internetten.

benim 5 günde çıktı. 10 gün sürüyor sanırım en fazla.

Ben 10 gün için 25 tl verdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgilieb

ben antalyada yaşıyorum.yalnız kalıyorum.eğitimim gereği burda yaşamam gerek.ben bu durumdan sunu cıkarıyorum.2011 de annem vefaat etti 2012 de babam evlilik yaptı.nüfus kayıt örneg,nde oda mevcut görünüyor.bunlar benim psikolojimin bozuk oldugunu düşünüp ailemle aramın iyi olmadıgını sanıyolar ancak babamla hiçbir sorunum yok.ve aylık bi dünya para gönderiyo banaki hesap cüzdanlarında babamın adı soyadı şirket bilgileri war.galiba bahane bulamadılar sacma sapan bişey işaretlediler.ama gerekirse psikologdan rapor alıp itiraz dilekcesine iliştirip göndereceğim.avukatımlada görüştüm.benden manevi bir olaya kanıt istiyolar.napmk lazım gidip babamla foto cekip göstermem mi gerekiyor.:)türkiyedeki aile bağları ne demek? şaşkınlık içerisindeyim gerçekten.itirazdanda cok ümidim yok ama aile avukatımız alman ve almanyada yasıyor almanca yazısacak vekalet göndereceğim biraz ondan ümitliyim.ve sülalemin yarısıda orda yasıyor ona ragmen dawetiye istemek istemedim.bir ewrak olsa sorun olan saygıyla karsılayacagım ama özet suki almanyaya direk basvuru yapmayın başka shengen ülkelerini deneyin ilk önce.çok saçma bi ülke gerçekten.

Arkadaşım durum gerçekten beni üzdü, vermemeleri ciddi anlamda saçma.. Ama sebepleri belli ki yalnız ve ailenden uzakta yaşadığın için. Bencede itiraz hakkını kullan ve şansını zorla. Umarım başarırsın. :) Vize almak isteyen arkadaşlar kesinlikle almanya ile başlamasınlar, cok katılar, fransa italya kolay.. Ya ordan geçsinler, yada ilk önce fransa italya gidio gelsinler, almanya vizeyi daha kolay verir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Styric

quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

eşimle birlikte belçikaya oğlumun yanına ziyaret amaçlı 30 günlüğüne gideceğiz evrakların bir çoğu tamam sayılır

Eğer siz alırsanız iptali zor olur ofislerden hallederseniz gerçek biletleriniz vize çıktıkdan sonra alırsınız internetten.

benim 5 günde çıktı. 10 gün sürüyor sanırım en fazla.

Ben 10 gün için 25 tl verdim.

uçak bileti satan bir yerle görüştüm cumartesi günü gelin rezervasyon yapalım dediler 19 na da Ankara vgs'den randevu aldım
    rezervasyon için ücret almıyorlarmış
    bileti de vize çıktıktan sonra alacağız zaten
    axa dan yaptırmayı düşünüyorum siz nereden yaptırmıştınız
    vize kaç günde gelir acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_er_26 -- 13 Ağustos 2013; 10:46:01 >

• merhaba arkadaslar pasaportum var ama ilk defa bi yurt dışı deneyimi yasayacagim icin pek bi bilgi sahibi degilim. ben köklü ve taninan bir fransiz sirketinde calisiyorum. ekim ayinda iznime cikicam fransada kuzenimin yanina gitmek istiyorum fakat o bana davet mektubu gonderemedi evinde yasanan skntilardan dolayi. zaten benim vize evraklarimi sirket doldurcak bizim tarafimizdan izinlidir gidiyor diye. benim sorum kalacak bi yer gostermeden vize basvurusu yapabiliyormuyum? veya otel rezervasyonu mu yapmam gerkiyor? birde isvicreden fransaya gecicem cunku oradan daha yakin sorun olurmu? yardimci olursaniz sevinirim.. simdiden tesekkurler...
  • bugün evrakları Ankara da teslim ettim perşembe günü konsolosluğa çağırdılar bakalım ne soracaklar ne diyecekler, tavsiyesi deneyimi olanlardan bilgi bekliyorum
  • yok mu anlayan biri? :(
  • Öncelıkle merhabalar ben üniversite ögrencısıyım ve almanya icin vize basvurusunda buluncam ama davetiye gelmedi bana üzerime bi ev ve 28000 tl para var ögrencı oldugum ıcın babamı gostercem sponsor olark onunda 2 tane dairesi sizce vize verirlermi 1 günluk cevablarsanız sevınırım iyi forumlar
  • arkadaşlar siz siz olun ilk basvurunuzu almanyaya yapmayın.forumda yazdıklarımı okuyabilirsiniz.herşey çok sağlam olmasına ragmen uyguruk bi gerekce ile ret verdiler.itiraz ettim dilekcemi gönderdim.kararlarını bekliyorum.yine ret gelirse berlin idare mahkemesine dava acacagım.cünkü adamlar ırkcılık yapıyo.müslümanları sewmiyolar.elinizden geldiğinde italya yunanistan belçika bu gibi yerlere yapın basvurunuzu.herkese bol şans
  • bizlere geri kalmış lafı eden avrupa ülkeleri inanın bizlerden daha geriler, bir davetiye çıkarttırmak neredeyse bir ayımızı aldı, ayrıca Ankara ya gidip aracı kuruma evrakları teslim ettik ve elçilik sizinle görüşmesi gerekiyor dediler ve randevu verdiler, madem ki çağ atlayan bir ülkedeyiz telefon denilen bir alet var ne soracaklarsa telefonla sorsalar ya, 250 km yolu sırf "neden oraya gidiyorsun ?" sorusunu cevaplamak için gidip döneceğim, bizi yönetenler bunları bilmiyorlar mı, ayrıca 2009 da oğlumda aynı evrelerden geçmişti ve konsolosluktaki görevliler azarlayıp küfür ediyorlarmış, hiç bir Allah'ın kulu da bizlere elçiliklerde böyle böyle yapılıyor demiyorlar mı acaba, hiç mi şikayet eden yok bunları. bunlar kendilerini ne sanıyorlar neden biz TÜRK vatandaşlarını aşağılayıcı davranışlar sergiliyorlar.
  • engin_er_26 kullanıcısına yanıt
    çok haklısın birader.adamlar ellerinde ceviriyor.düşününki itiraz için dilekce gönderdim özel kuryeyle onu bile alma saatleri var.telefonlar desen kesinlikle bakılmıyor hep meşkul.ırkçılık dünyadaki en kötü şeydir.bunların tavırları ırkcılıkla bağdaşıyo.adamların ülkesine gidip döviz bırakacagız para harcıycagız yani cekilmedik rezillik kalmıyor.birazda suc bizde bunları bu hale getirende bizleriz.giden gelmiyor.kurunun yanında yaşta yanar misali.dilekcemi sonunda ulastırdım ellerine.adamlar dediğin gibi telefonla değil yazılı olarak dönüyolar.yani bir telefon acıp sizi su tarihte su saatte konsolosluga bekliyoruz diyemiyolar.en son bulaşacagınız yer olsun alman konsoloslugu
  • Ben geldim dün gece almanyadanç Çok eğlenceli çok güzeldi gerçekten.. seneye bir daha gitmek planım.. Ayrıca vizenin neden zor verildiğini orada anladım. Binlerce kaçak insan var. Bi şekilde gidip geri dönmüyorlar..
  • Styric kullanıcısına yanıt
    hoşgeldin birader :) eee yani türklerin nüfusu awrupa almış başını gidiyo.onlarda kendince haklılar.bizde iyi bi dilekce döşedik bakalım yanıtını bekliyoruz.bişeyler cıkacagını sanmıyorum ama işte umut fakirin ekmeğidir :)) ama almanya hiçmi hiç iyi izlenimler bırakmadı bana.ırkcılık yapmaktan başka bi halta yaramıyolar malesef
  • quote:

hoşgeldin birader :) eee yani türklerin nüfusu awrupa almış başını gidiyo.onlarda kendince haklılar.bizde iyi bi dilekce döşedik bakalım yanıtını bekliyoruz.bişeyler cıkacagını sanmıyorum ama işte umut fakirin ekmeğidir :)) ama almanya hiçmi hiç iyi izlenimler bırakmadı bana.ırkcılık yapmaktan başka bi halta yaramıyolar malesef

Hoşbulduk hocam, Umarım olumlu sonuç alırsın hocam. Seneye ağustos zamanı yine gitmeyi düşünüyorum ama bu sefer 2 hafta.. Ülkede ben pek ırkcılık farklı yaklaşım görmedim hocam. Ama türklerin pek iyi izlenim vermediği kesin.. Giderken ve gelirken pasaport kontrollerinde alman polisleri biraz zorluk cıkardılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Styric -- 27 Ağustos 2013; 17:31:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Styric

quote:

Hoşbulduk hocam, Umarım olumlu sonuç alırsın hocam. Seneye ağustos zamanı yine gitmeyi düşünüyorum ama bu sefer 2 hafta.. Ülkede ben pek ırkcılık farklı yaklaşım görmedim hocam. Ama türklerin pek iyi izlenim vermediği kesin.. Giderken ve gelirken pasaport kontrollerinde alman polisleri biraz zorluk cıkardılar.

Turist vizesi olarak basvursak vizeyi alma sansimiz nedir tavsiyeniz varmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• AkdenizLee kullanıcısına yanıt
    walla kardeşim ewrakları tam ver diycem tam verdik alamadık vize :) yani hiç beklemediğin bi yerden gol yiyebilirsin.beni dinlersen italyaya başvurunu yap ordan almanyaya geçersin.
  • quote:

walla kardeşim ewrakları tam ver diycem tam verdik alamadık vize :) yani hiç beklemediğin bi yerden gol yiyebilirsin.beni dinlersen italyaya başvurunu yap ordan almanyaya geçersin.

Tesekkurler hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizde verdik evraklarımızı bakalım sonuc bkeyoruz ama sizin almanya ıcın yazdıklarınız benı korkutuyor turistik olarak istedim davetıyem yok vermıyecekler diye korkuyorum ins alırım
  • ForHeaven34 F kullanıcısına yanıt
    hayırlısı olsun inşallah alırsınız :) korkutmak değil aslında ordaki türkler abartılı bi şekilde coğalınca ve çogu insan kaçak olunca almanyanın genel tawrı katı ve sert oluyor.ne kadar turistik vizede almak istediysek 1 haftalık malesef olmadı.davetiye bana kalırsa cok önemli dğeil.ucak ve otel rezervasyonu ilede vize alan cok insan war.yeterki vize veren şahsın iyi gününe denk gelin :)) bol şanslar..
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.