Şimdi Ara

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <== (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.608
Cevap
137
Favori
1.300.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: blackgoldboy

quote:

Orijinalden alıntı: evomit

60 bin euro dan başlar fiyatı tırmanır gider

60.000 EURO??? Yanlış olmasın para birimi hesabın?

60.000-TL demek istemiş arkadaş elbet...

Peugeot bu aracı satmak istiyorsa -ki bence bu araç fazlasıyla talebi hak eden bir araç- hakikaten iyi bir fiyattan giriş yapması lazım. Lansmana özel fiyatlarla giriş yapılıp belki sonra bir miktar artırılabilir...

Ne olursa olsun, bu sınıfta araç satmak istiyorsanız Passat'ı ölçüt almanız gerekiyor. Yakın özellikte ve donanımda araçlarda 508 lehine fiyat avantajı olmalı ki tercih edilsin...
  • Bence 1.6 HDI, manual vitesli gric aracin fiyati 55000 tl den basliyicak. Sonucta onumuzde bir Latitude ornegi var.
  • Tahminim e-hdi modeller 60k-70k arasında değişecektir...
  • Fuarda incelediğim kadarıyla 508 Latitude'dan çok daha kaliteli ve şık görünüyordu.. Bundan dolayı Latitude'dan daha yüksek fiyatlı olması normal olabilir ama "enoktakenokta" arkadaşımızında dediği gibi Peugeot'unun bu aracı satabilmesi için fiyatlamada kesinlikle sınıfının en çok satan aracı olan Passat'ı baz almalı. Eğer fiyat aynı motor ve donanımlarda Pasatın üzerinde kalırsa herkes gidip yeni makyajlanmış pasatı tercih edecektir. Hele otomatik opsiyonunda herkes DSG'li Passat'ı tercih edecektir...
  • arkadaşlar bu sadece örnek

ALLURE - 1.6 THP 156 bg BVA - 6 ileri otomatik 66.900 62.198 Hesapla
    ALLURE - 1.6 HDi 112 bg - 6 ileri man. 64.430 60.229 Hesapla
    ALLURE - 1.6 HDi 112 bg Auto6R - Auto6R 67.100 63.398 Hesapla
    FELINE - 1.6 HDi 112 bg Auto6R - Auto6R 72.050 67.348 Hesapla

3008 eğer bu fiyatsa ..508 aşağı düşeceğini sanmıyorum ...kesinlike 70 veya 80 tl arasında gezer
  • quote:

arkadaşlar bu sadece örnek

3008 eğer bu fiyatsa ..508 aşağı düşeceğini sanmıyorum ...kesinlike 70 veya 80 tl arasında gezer

Hocam bu fiyatlarda satmasinin mumkunu yok. Bu araca 80 bin TL verecek insan sayisi bir elin parmagini gecmez. Fuarda ben de inceledim 508 i. Guzel bir tasarim oldugu kesin, ancak su bir gecek ki fiyati Passat ayni donanimdan 5 bin tl civari ucuz olmasi lazim ki satabilsin. Ancan GT modeli bu fiyatlara olabilir, ki o da Passat CC den kesinlikle ucuz olmasi lazim. Ayrica yine rakipleri Citroen C5 ve Renault Latitude de fiyatlar icin bir ornek olucaktir. Bende ciddi olarak almayi dusunuyorum araci ancak ayni donanim ve ayni fiyat olursa tercihim ikinci elinde kaybetmiyecegim deger ile birlikte Passat olucaktir.

• Bu arada hepimiz bir yandan en çok da 1.6 e-hdi otomatik aracı merak ediyoruz...

Bu ayki e-otodergide 1.6 e-hdi mcp şanzımanlı Citroen C5 testi var.. Açıkçası şanzıman konusunda pek de olumlu şeyler söylememişler. Özellikle yokuşlarda şanzımanın doğru vitesi seçmekte zorlandığını, bocaladığınız ve rahatsızlık yarattığını yazmışlar özetle; tavsiye olarak ise yokuşlarda kulakçıklardan manuel vites değiştirmeyi önermişler mecburen...
  • quote:

Orijinalden alıntı: enoktakenokta

Bu arada hepimiz bir yandan en çok da 1.6 e-hdi otomatik aracı merak ediyoruz...

Bu ayki e-otodergide 1.6 e-hdi mcp şanzımanlı Citroen C5 testi var.. Açıkçası şanzıman konusunda pek de olumlu şeyler söylememişler. Özellikle yokuşlarda şanzımanın doğru vitesi seçmekte zorlandığını, bocaladığınız ve rahatsızlık yarattığını yazmışlar özetle; tavsiye olarak ise yokuşlarda kulakçıklardan manuel vites değiştirmeyi önermişler mecburen...

geçen ay e-hdi mcp şanzımanlı c5'i test etmiştim. aracın hızlanması ve frenleri muhteşemdi. düz yolda test ettiğim için yokuştaki şanzıman davranışı hakkında bir yorum yapamayacağım fakat normal modda 1-2 ve 2-3 geçişleri bir sarsıntılı ve fazlaca hissediliyordu. 3. vitesten sonra geçişi çok fazla hissetmedim. bu arada 3-2 ve 2-1 geçişleri gayet sorunsuzdu. geçenlerde Auto6r şanzımanlı Pug 3008'i test ettim sanki daha az sarsıntı hissettim gibi geldi bana.

• arkadaşım gerçek yakıt tassarrufu istiyorsan hangi modeli olursa olsun dizel pejodan şaşmıyacaksın...donanım hikaye ,,diğerleri ile karşılaştırmaya gerek yok
  • 4x4 2.2 hdi motorlu 4007 modeli 85.000 TL olduğuna göre, 508 2.2 hdi gt modelide 80.000 TL civarında olabilir diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akorkmaz11

quote:

Bu arada hepimiz bir yandan en çok da 1.6 e-hdi otomatik aracı merak ediyoruz...

geçen ay e-hdi mcp şanzımanlı c5'i test etmiştim. aracın hızlanması ve frenleri muhteşemdi. düz yolda test ettiğim için yokuştaki şanzıman davranışı hakkında bir yorum yapamayacağım fakat normal modda 1-2 ve 2-3 geçişleri bir sarsıntılı ve fazlaca hissediliyordu. 3. vitesten sonra geçişi çok fazla hissetmedim. bu arada 3-2 ve 2-1 geçişleri gayet sorunsuzdu. geçenlerde Auto6r şanzımanlı Pug 3008'i test ettim sanki daha az sarsıntı hissettim gibi geldi bana.

Hem sizin yazdıklarınızdan hem de çeşitli mecralarda okuduğum test ve yorumlardan sonra özellikle sıkışık trafikte ne kadar konforlu olur diye ciddi soru oluştu bende...

Almayı planlayan arkadaşların mutlaka test sürüşüne çıkması, hatta hem aracın limitlerini zorlaması, hem yoğun dur-kalk denemesi ve hem de mutlaka yokuş içeren bir parkur kullanması gerekiyor diye düşünüyorum...

• Fransada dizel sw 25,800 €, benzinli ise 23,950 € dan satılmaktadır. Bizdeki satış rakamları fransadaki rakamlar gibi olacaktır.

http://www.peugeot.fr/produits/508/SW/Configurer/?Language=fr-FR&LanguageAO=fr&Model=1PW2&GrBodyStyle=S0000032
  • quote:

Orijinalden alıntı: GozgurS

Fransada dizel sw 25,800 €, benzinli ise 23,950 € dan satılmaktadır. Bizdeki satış rakamları fransadaki rakamlar gibi olacaktır.

http://www.peugeot.fr/produits/508/SW/Configurer/?Language=fr-FR&LanguageAO=fr&Model=1PW2&GrBodyStyle=S0000032

bu sitedeki konfiguratorde 1.6 e-hdi motor ve BMP6 vites olarak geçiyor.. BMP6 bizim bildiğimiz Auto6r mıdır yoksa benim anladığım manuel vites midir? Eğer manuel vites ise otomatik vites nerededir? Çünkü 1.6 dizel motor sadece bu vitesle geliyor.. Eğer bu otomaik ise manuel nerededir ya da yok mudur? Fransızcam çok iyi olmadığı için tam anlayamadım da..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Gato Negro -- 11 Şubat 2011; 19:23:27 >

• quote:

quote:

Fransada dizel sw 25,800 €, benzinli ise 23,950 € dan satılmaktadır. Bizdeki satış rakamları fransadaki rakamlar gibi olacaktır.

bu sitedeki konfiguratorde 1.6 e-hdi motor ve BMP6 vites olarak geçiyor.. BMP6 bizim bildiğimiz Auto6r mıdır yoksa benim anladığım manuel vites midir? Eğer manuel vites ise otomatik vites nerededir? Çünkü 1.6 dizel motor sadece bu vitesle geliyor.. Eğer bu otomaik ise manuel nerededir ya da yok mudur? Fransızcam çok iyi olmadığı için tam anlayamadım da..

Mobilden girdiğim için link e bakamıyorum. Ama otomatik vitesli olan auto6r olacak diye biliyorum. Citroendeki karşılığı mcp olacak.

• valla araç fuarda gördüm çok beğendim ama nede olsa peu ya ne kadar güvenceksin bence reno latidude bundan daha etkiliyici gene zevk işi
  • quote:

quote:

Araçta robotize manuel şanzıman ya da yarı-otomatik diyebileceğimiz auto6r seçeneği de olacak...

• quote:

arkadaşlar bu sadece örnek

pug un sitesindeki fiyatlar gercek fiyatlar degil.insanların almaması icin sisirilmis fiyatlar:) su an feline ı bayileri 64-65 arası veriyor.ben premium pack aldıgımda sitedeki fiyatı 63bin tl idi ama ben 58.5 e aldım.o yuzden 80 binli fiyatlara anca 2.0 motorlusu olur.1.6 o fiyatlara olmaz.birde 508 in segmenti biraz karısık d segmenti olsa gerek ama e segmenti bile dense yanlıs olmaz herhalde.407 ile 607 arasında bir model olarak cıkıyor. yani gercekten cok buyuk ve genis kalite seviyesi ust bir arac.fluence mondeo exeo jetta gibi araclarla kıyaslanacak bir arac degil premium bir sınıf olma modunda.passat biraz daha dengi.

• quote:

quote:

quote:

Araçta robotize manuel şanzıman ya da yarı-otomatik diyebileceğimiz auto6r seçeneği de olacak...

"1.6 e-hdi motor ve BMP6 vites " bu seçenek Auto6R vitesli 1.6 HDI ı simgeliyor. BMP6 -Boite Manuelle Pilotée açılımıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: OmerG

"1.6 e-hdi motor ve BMP6 vites " bu seçenek Auto6R vitesli 1.6 HDI ı simgeliyor. BMP6 -Boite Manuelle Pilotée açılımıdır.

OK, teşekkürler..
    BMP6 bizim bildiğimiz Auto6r'a karşılık geliyorsa, TR donanım-motor düzeyleri daha açıklanmadı ama Fransada bu siteye göre manuel vites (BVM5), sadece en düşük 2 donanımda geliyor. Allure donanımından itibaren ben manue vites göremedim..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OmerG

OK, teşekkürler..
    BMP6 bizim bildiğimiz Auto6r'a karşılık geliyorsa, TR donanım-motor düzeyleri daha açıklanmadı ama Fransada bu siteye göre manuel vites (BVM5), sadece en düşük 2 donanımda geliyor. Allure donanımından itibaren ben manue vites göremedim..

BVM5 Manuel 5 ileridir. Access ve Active Donanımlarında gelecek fakat Allure modelinde dediğiniz gibi yok.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.