Şimdi Ara

Geely Emgrand EC7 (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.252
Cevap
19
Favori
686.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emgrand

Araba çok az yakıyor 135 yaktı sivasa giderken km de...

Araç Km de 135 Kr mu yakıyor ???

Eğer ki dört işlem yapabilme de bir problem yoksa veya klavyede yanlış tuşlara basmadığını kabul edip bu dediğin rakamı doğru kabul edersek şöyle bir durum ortaya çıkıyor..

Aracın depo kapasitesi 53 LT , hadi 8 Lt si rezerv olsun aktif olarak 45 Lt lik deposu var diye kabul edelim...
    Benzinin litre fiyatı 4,32 Lt (istanbul için , bulunduğun şehire göre farklılık gösterebilir 1 veya 2 kuruş )

Litre fiyatı 4,32 TL den 45 Lt lik deponu doldurdun , ve gideceğin yere gittiğinde yaptığın hesap ta Km de 135 KR yaktın öyle mi ???
    KM de 135 Kr demek , 100 Km de 3,2 Lt benzin tüketimi demek... 45 Lt lik depo ile 1440 Km yol yapabilmek demek...

Vay arkadaş... Renault neden uğraşıyor ki Flue ZE için... Veya Toyota Prius için milyon dolarlık Arge yaptı , Aynı şekilde Peugeot dünyanın ilk hem dizel hemde Hybrd aracı için milyonlarca euroluk yatırım ve arge yaptı ancak 2012 de piyasaya sürecekler 3008 HDI/Hybrıd olarak....

Ne gerek var bu kadar yatırıma..... Bakın Cherry çözmüş olayı... Bir depo ile 1440 Km yol gidiyor bu araç....

Yaaa hesap bilmiyorsun , ya milletle kafa buluyorsun arkadaş sen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BIXI MAN -- 23 Eylül 2011; 12:29:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nashquil bunun haricinde yolda bile görmediğin arabaları kullandım
    demişsin sen bukadar olumsuz eleştiriyi hiç kullanmadığın veya test etmediğin bir araç içinmi yapıyorsun bunca zamandır..
    bide öyle kuyruk acısı falan demeyelim seviyemizi düşürmeyelim çok ayıp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankebutx -- 23 Eylül 2011; 15:33:53 >
  • ama EC 8 serisi cok hosuma gidiyor

http://www.youtube.com/watch?v=HMyl-40ZO98
  • yahu arkadaslar biraz sakin olun.
    neyin kavgasini yapiyorsunuz...hani forumda 1- 2 kisi cinli arac kullansa neysede ama
    kimsenin kullanmadigi bir arac icin birbirinizi kirmayin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nashquil

@yıldırım_beyazıt gidip 20.000 TL'ye 94 astra mı aldın? Emgrand ikinci elleri 25 civarında, 25 altına sadece 3 araba var ve 23 altına sadece bir araba var. O paraya alınabilecek çok ama çok daha iyi ve mantıklı ikinci el arabalar olduğunu biliyorsundur umarım.

18bin liram vardi ama o paraya istediğim tarzda bir araç olmayınca çin arabalarına yöneldim ama ilk yorumumda da bahsettiğim gibi bazı kişilerin lafına uyduk çin arabalarından da vazğeçtik o sıra bunu aldım. ayrıca araba piyasası sahibinden.com'dan ibaret değil bugün galerilerde 2-3 tanıdıgınız oldu mu o 25binlik arabayı bile 20 bine alırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

quote:

Araba çok az yakıyor 135 yaktı sivasa giderken km de...

Araç Km de 135 Kr mu yakıyor ???

Eğer ki dört işlem yapabilme de bir problem yoksa veya klavyede yanlış tuşlara basmadığını kabul edip bu dediğin rakamı doğru kabul edersek şöyle bir durum ortaya çıkıyor..

Aracın depo kapasitesi 53 LT , hadi 8 Lt si rezerv olsun aktif olarak 45 Lt lik deposu var diye kabul edelim...
    Benzinin litre fiyatı 4,32 Lt (istanbul için , bulunduğun şehire göre farklılık gösterebilir 1 veya 2 kuruş )

Litre fiyatı 4,32 TL den 45 Lt lik deponu doldurdun , ve gideceğin yere gittiğinde yaptığın hesap ta Km de 135 KR yaktın öyle mi ???
    KM de 135 Kr demek , 100 Km de 3,2 Lt benzin tüketimi demek... 45 Lt lik depo ile 1440 Km yol yapabilmek demek...

Vay arkadaş... Renault neden uğraşıyor ki Flue ZE için... Veya Toyota Prius için milyon dolarlık Arge yaptı , Aynı şekilde Peugeot dünyanın ilk hem dizel hemde Hybrd aracı için milyonlarca euroluk yatırım ve arge yaptı ancak 2012 de piyasaya sürecekler 3008 HDI/Hybrıd olarak....

Ne gerek var bu kadar yatırıma..... Bakın Cherry çözmüş olayı... Bir depo ile 1440 Km yol gidiyor bu araç....

Yaaa hesap bilmiyorsun , ya milletle kafa buluyorsun arkadaş sen...

Yazdıklarınıza katılmakla beraber birşey eklemek istedim

135 krş demek, 1 lira 35 krş demek.
    Hala lira ve kuruş hesaplarını tam düzgün olarak kullanamıyoruz.

Emgrand'ın bahsettiği imkansız olan değer 135 krş değil 13,5 krş olması gerek. Ki kesinlikle imkansız...

• quote:

Orijinalden alıntı: yıldırım_beyazıt

quote:

@yıldırım_beyazıt gidip 20.000 TL'ye 94 astra mı aldın? Emgrand ikinci elleri 25 civarında, 25 altına sadece 3 araba var ve 23 altına sadece bir araba var. O paraya alınabilecek çok ama çok daha iyi ve mantıklı ikinci el arabalar olduğunu biliyorsundur umarım.

18bin liram vardi ama o paraya istediğim tarzda bir araç olmayınca çin arabalarına yöneldim ama ilk yorumumda da bahsettiğim gibi bazı kişilerin lafına uyduk çin arabalarından da vazğeçtik o sıra bunu aldım. ayrıca araba piyasası sahibinden.com'dan ibaret değil bugün galerilerde 2-3 tanıdıgınız oldu mu o 25binlik arabayı bile 20 bine alırsın

94 astra'ya eger 18bin vermişsen bir daha o tanıdık galerilere yolunuz düşmesin hocam
    en basitinden 2000-2002 bora'ların fiyatları o kadar.(tutulan bir model old.için örnek verdim)

• quote:

Orijinalden alıntı: dnz60

quote:

quote:

94 astra'ya eger 18bin vermişsen bir daha o tanıdık galerilere yolunuz düşmesin hocam
    en basitinden 2000-2002 bora'ların fiyatları o kadar.(tutulan bir model old.için örnek verdim)

hee 94 model astraya 18 bin lira verdim o kadar akıllıyım işte ben , allah allah sende gayet iyi biliyorsun 18bine o arabayı almadıgımı ama sırf laf sokmak veya beni aptal yerine koymak için bunu yapıyorsun. nerede 18bine astrayı aldım diye bir ibare var ki sen bu gereksiz tartışmayı başlatıyorsun . yazdıklarımı bir daha oku 18 bin liram vardı dedim astramı şu paraya aldım diye bir kelime kullanmadım .

• 18bin paranız varmış istediğiniz araçları bulamayınca çin araçlarına yönelmişsiniz
    fakat vazgeçirmişler sonra 94 astra almışsınız''
    siz bu cümleden ne anlarsınız?
    18bin param vardı gittim 12-13bine astra aldım yazsaydınız o halde..

''sıfır araç alacak kadar zengin değilim''deyip sıfır araç alanlara laf sokacaksınız sonra;
    yedek parçası şu kadar olan,anlayan ustası olmayan alaman aracı diyeceksiniz.

''ikinci el piyasası sahibinden com'dan ibaret değil galerilerde 2-3tanıdık ile piyasadan 5bin ucuza alabilirsiniz''
    diyip sahibinden com'dan alışveri yapanlara lafı dokunduracaksınız.muhtemelen piyasa fiyatının 5bin altına aldıgınız
    araç sorun cıkarınca ikinci el alman arabanızdan şikayetçi olacaksınız.
    Sonra gelip yazdıklarıma alınganlık gösterip yapmadıgım bişey için beni itham edecesiniz

Bakın size sukadarını söyleyeyim:
    -hiçbir tanıdık size babanızın oğlu olsa dahi 5bin lira daha fazla kar yapacagı aracı bırakmaz,
    bırakıyorsa almayın o aracı zaten(kıramamıslar belliki sizi)o insanlar da ordan ekmek yiyor.
    -milletin çin arabası almasındaki amaç öncelikle sıfır olmasıdandır.Sizin yasadıgınız sorunları daha az yasayacagını
    sanmalarından dolayıdır.

hyundai ile karsılastırmanız da gayet
    doğru ama sonucun yanlış.Accent era'lar gecen sene 18-24bin aralıgında satılırken kaç tane satmıştı
    şimdi son derece kaliteli yakısıklı cıkan eraların yerini alan accent blue kaç binde kalmıstır.
    Eraların cok satması UCUZ olması idi.Emgrand az satıyorsa kalitesine göre PAHALI oldugundandır.

• km' de 13.5 krş vay vay vay gerçekten mükemmel bir değer. Bizim eşek niyetine kullandığımız 796cc' lik tico 12-14krş yakmakta şehir içi (benzin)(şaşılacak bir araba gerçekten 97 model orijinal motor gram yağ damlatma, yakma vb. problem yok ama km km bakımları yapılıyor o kadar) 1200 kg lik 1500cc daha az yakıyor helal ya helal. Bu yorumlar yüzünden aracı almak isteyenler vazgeçiyor vallahi, emgrand alan sanki mercedes almış gibi bahsediyor. Ambulans sirenini duymamışsın. Ambulans sireni, uçak motoru sesi ortalama 120-140 db aralığındadır. Ambulans yazısını kaputa ters yazıp sürücünü dikiz aynasından okumasını düşünmüşler ama, araçtan duyulması gereken siren sesini düşünmemişler daha doğrusu emgrandı hesaba katmamışlar iyi güldüm akşam akşam. Abartmadan, kendi malına eden değeri vermeyi bir türlü öğrenemedik ne aldıysak en iyisi bizim, arabamızda canavar canavar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yc#1

quote:

Ses geçirmemesinin kötü bir etkisiyle karşılaştım bugün arkama yanaşan ambulansı bir şahsın camıma tıklatması sonucu farkettim.Müzik açık değildi buda ses geçirmemesinin kötü etkileri...

+ 1

• quote:

Orijinalden alıntı: dnz60

18bin paranız varmış istediğiniz araçları bulamayınca çin araçlarına yönelmişsiniz
    fakat vazgeçirmişler sonra 94 astra almışsınız''
    siz bu cümleden ne anlarsınız?
    18bin param vardı gittim 12-13bine astra aldım yazsaydınız o halde..

''sıfır araç alacak kadar zengin değilim''deyip sıfır araç alanlara laf sokacaksınız sonra;
    yedek parçası şu kadar olan,anlayan ustası olmayan alaman aracı diyeceksiniz.

''ikinci el piyasası sahibinden com'dan ibaret değil galerilerde 2-3tanıdık ile piyasadan 5bin ucuza alabilirsiniz''
    diyip sahibinden com'dan alışveri yapanlara lafı dokunduracaksınız.muhtemelen piyasa fiyatının 5bin altına aldıgınız
    araç sorun cıkarınca ikinci el alman arabanızdan şikayetçi olacaksınız.
    Sonra gelip yazdıklarıma alınganlık gösterip yapmadıgım bişey için beni itham edecesiniz

Bakın size sukadarını söyleyeyim:
    -hiçbir tanıdık size babanızın oğlu olsa dahi 5bin lira daha fazla kar yapacagı aracı bırakmaz,
    bırakıyorsa almayın o aracı zaten(kıramamıslar belliki sizi)o insanlar da ordan ekmek yiyor.
    -milletin çin arabası almasındaki amaç öncelikle sıfır olmasıdandır.Sizin yasadıgınız sorunları daha az yasayacagını
    sanmalarından dolayıdır.

hyundai ile karsılastırmanız da gayet
    doğru ama sonucun yanlış.Accent era'lar gecen sene 18-24bin aralıgında satılırken kaç tane satmıştı
    şimdi son derece kaliteli yakısıklı cıkan eraların yerini alan accent blue kaç binde kalmıstır.
    Eraların cok satması UCUZ olması idi.Emgrand az satıyorsa kalitesine göre PAHALI oldugundandır.

hocam demekki senin tanıdıklarında iş yok. burada kimseye sahibinden iş yapıyorsunuz diye laf soktugum yok bende oradaki ilandan aldım arabamı bilip bilmeden yorum yapma

• quote:

Orijinalden alıntı: Ankebutx

quote:

Orijinalden alıntı: Nashquil bunun haricinde yolda bile görmediğin arabaları kullandım
    demişsin sen bukadar olumsuz eleştiriyi hiç kullanmadığın veya test etmediğin bir araç içinmi yapıyorsun bunca zamandır..
    bide öyle kuyruk acısı falan demeyelim seviyemizi düşürmeyelim çok ayıp

Bu arabanın sen daha varlığından haberdar değilken ben Çin'de test ettim. Sonra ithalatı başlayınca burada da test ettim. Bu cümleden bu arabayı kullanmadığım sonucunu nasıl çıkardığını gerçekten merak ediyorum. Sen kalkıp tanımadığın kişi için "babasının arabası" dersen bende bunu derim güzel kardeşim, haddini bil ki ona göre davranılsın sana. Daha babamın sağ olup olmadığını bilmiyorsun, cümlelerini düzgün seç, bilmediğin bir hususta da konuşma.

• quote:

quote:

Aynı tanıdıkları kullanarak 25 bin liralık diğer arabaları da alabilirsin biliyorsun değil mi? Yok benim arkadaşım sadece ikinci el Geely satıyor diyorsan o başka. İşin içine ikinci el girdiğinde bu arabaların hiçbir avantajı kalmıyor zaten.

• yeterrrrrrrrrrrrrr....artik resimli paylasim ve burdaki gercek cinli oto sürücülerini dinlemek , okumak istiyorum...

biraz paylasim lütfen. kavgaya ve iddaya artik son

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muavinkonsolos -- 23 Eylül 2011; 21:30:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaqwear

km' de 13.5 krş vay vay vay gerçekten mükemmel bir değer. Bizim eşek niyetine kullandığımız 796cc' lik tico 12-14krş yakmakta şehir içi (benzin)(şaşılacak bir araba gerçekten 97 model orijinal motor gram yağ damlatma, yakma vb. problem yok ama km km bakımları yapılıyor o kadar) 1200 kg lik 1500cc daha az yakıyor helal ya helal. Bu yorumlar yüzünden aracı almak isteyenler vazgeçiyor vallahi, emgrand alan sanki mercedes almış gibi bahsediyor. Ambulans sirenini duymamışsın. Ambulans sireni, uçak motoru sesi ortalama 120-140 db aralığındadır. Ambulans yazısını kaputa ters yazıp sürücünü dikiz aynasından okumasını düşünmüşler ama, araçtan duyulması gereken siren sesini düşünmemişler daha doğrusu emgrandı hesaba katmamışlar iyi güldüm akşam akşam. Abartmadan, kendi malına eden değeri vermeyi bir türlü öğrenemedik ne aldıysak en iyisi bizim, arabamızda canavar canavar..

Birader mercedes diyorsunda neye göre mercedes neyine göre mercedes..? Bahsetsene ne var senin şu mercedeste? uzaydaki elementlerimi kullanıyor yaparken? Yoksa mimarları vahiy yoluylamı çizimlerini yapıyor? Merak etme senin görmediğin en kral mercedesler elimin altında...Aç bak bakalım zamanında ne hurda mercedesleri güvenli diye satmışlar...zamanında dediğim şurda 2000 model arabalar... Gidip 300bin km 2000 model mercedese 15 bin vereceğime tempraya baba gibi binerim... 2008 model 2. el bmw mercedese 35 40 bin vereceğime emgranda binerim...Arabayı aldığım için övmüyorum inceleyip güzel olduğnu gördüğüm için aldım... sadece emgrand modelinin incelemelerini anlatıyorum yoksa kasımpaşa orada bir yerde anla sen... Araba 100 kmde 6.3 litre gaz yakıyor şehirler arası... ve genelde 130 140 olmak üzere ortalama 100 km hız yaptım...

• boş lafa gerek yok
  • alın size araba
  • emgrand

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.