DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Laptop açılmıyor
44
Cevap
1
Favori
61.721
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Laptop açılmıyor
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      8 Mesaj
      30 Nisan 2010 21:11:31
      Selam arkadaşlar benim toshıba satelite m60-183 serisi laptopum var...
      akşamleyin bilgisayarı hazırda bekletle kapattım sabah laptopum açılmadı.Laptopu açarken açma power tuşuna basıyorum açma tuşun ışığı yanıyor ve fan 8 sn gibi bir süre dönüyor fakat açılmıyor harddiskten ses gelmiyor...bataryayı çıkartıp elektrik kablosu ile denedim tık yok...bataryayı taktım kabloyu çıkardım gene tık yok...zaten garanti süresi bitmişti...laptopu acaba açıp içine mi baksam benim yapabilceğim bir şey var mı? bilgisayar uzmanı arkadaşların yadımlarını ve yöntemlerini bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nıggaa -- 17 Ocak 2013; 14:24:22 >||:||

• Er
      8 Mesaj
      30 Nisan 2010 21:26:00

quote:

Orijinalden alıntı: rainman_

akşamleyin bilgisayarı hazırda bekletle kapattım sabah laptopum açılmadı.Laptopu açarken açma power tuşuna basıyorum açma tuşun ışığı yanıyor ve fan 8 sn gibi bir süre dönüyor fakat açılmıyor harddiskten ses gelmiyor...bataryayı çıkartıp elektrik kablosu ile denedim tık yok...bataryayı taktım kabloyu çıkardım gene tık yok...zaten garanti süresi bitmişti...laptopu acaba açıp içine mi baksam benim yapabilceğim bir şey var mı? bilgisayar uzmanı arkadaşların yadımlarını ve yöntemlerini bekliyorum...

arkadaşlar allah rızası için baıp geçemeyin yardımcı olunnn servis mervis hikaye ben neler yapabilirm....

• Binbaşı
      1177 Mesaj
      30 Nisan 2010 22:00:06
      açar açmaz f8 veya f5 tuşarından herhangi birine basarak güvenli modda açmaya çalışın.

feel huricane /asus m5a99x pro /amd fx6300 /120 gb kingston ssd/1tb 7200 rpm 32mb wd/8gb kingston ddr3 /asus gtx750ti/inca tv
    • Er
      8 Mesaj
      30 Nisan 2010 22:18:17
      yok hocam güvenlik moduna girebilsem zaten birşeyler yaparımm....tuşa bastığımda fan 5-6sn üflüyor tam anlamıyla yukarıda yazdığım gibi açılmıyor...

• Er
      8 Mesaj
      30 Nisan 2010 22:33:54

quote:

power tuşuna bastığımda fan çalışıyor ekran açılmıyor tabi bu işlem 5-6 sn oluyor sonra power ışığı sönyor ,,bu geçenler de tekrar olmuştu nerdeyse 50 kere power tuşuna bastım çalıştı bugünde abartmıyom belkşi yaparım dedim çalışır diye yaklaşık 100 kez powe tuşuna bastım sadece fan çalışıyor 5 sn o kadar hd yi açamıyor bir türlü...garantisi yok çoktan bitti...ben içini açsam yapabilceğim bişey varmı servise baya bir bayılcam çünkü

• Binbaşı
      1691 Mesaj
      30 Nisan 2010 23:07:57
      eğer anlıyorsanız hddyi sökün 2 ram varsa birini sökün cdrom portatif ise onuda sökün tekrar açmayı deneyin kasa açılıp açılmadığına bakın

biliyorsan konus ibret alsınlar bilmiyorsan sus adam sansınlar
    • Yüzbaşı
      953 Mesaj
      30 Nisan 2010 23:28:58
      geçmiş olsun anakartın güm. chipset aşırı ısınmadan yanmış olabilir. 150 tl gibi bi masraf demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vasco1925 -- 30 Nisan 2010; 23:30:09 >

• Er
      8 Mesaj
      30 Nisan 2010 23:30:38
      sökelimde hocam o kadar küçüküvidalar ne ile açıcağımı daha bulamadım

• Er
      8 Mesaj
      30 Nisan 2010 23:34:17

quote:

Orijinalden alıntı: vasco1925

geçmiş olsun anakartın güm. chipset aşırı ısınmadan yanmış olabilir. 150 tl gibi bi masraf demektir.

iyide yaklaşık 2 gün önce aynı sorun tekerrür etmişti yaklaşık 50 kez power tuşuna bastım en sonunda açıldı ama şans...bugün ise yaklaşık 100 kez powe tuşuna bastım yapmadığım birşey kalmadı neredeyse kırıcaktım şerefsizim...tornavida küçük bulamadımm bulsam açıcaktımm ....fan sadece üflüyor hd açmıyor ekranda sadece televizyon karanlıkta nasıl bir görüntü veirir öyle bir görüntü çıkıyorrr......benim yapabilceğim bir şey yok mu arkadaşlar servise götürmesem...servise bir versem toshıba kafan 200 tl alır üstüne üstük 45 gün sonra anca verir...

• Er
      8 Mesaj
      30 Nisan 2010 23:38:40

quote:

Orijinalden alıntı: vasco1925

niye yansın aşırıı ısınma o kadar olmadı kiii

• Yüzbaşı
      953 Mesaj
      30 Nisan 2010 23:41:03
      arkadaşım soyluyorum. daha oncelerde kendı kendıne res atma ısınmada kapanma problemleri ile başlar.

sonrasında acılmama devam eder. soguduktan sonra acılır.

chipset sogutmayı tam saglamaz ise ısınmadan chipset güm. güney köprü kuzey köprü neresi yandı ise ustalar bakar.

gecen ay acer marka laptop ile aynı aynııı sorunla karsı karsıya kaldım.

140 tl ye yırttı müşterim.

power a basıyorsun.

vın dıyor 5 sanıye sonra gidiyor.

gene bas gene aynı

gene bas gene aynı

ekrana goruntu gelmıyor gelse bile gidiyor.

senın yapabileceğin birsey yok.
      hangi ildesin bilmiyorum. izmirde isen shift teknik var bu konuda usta laptop tamirinde

• Er
      8 Mesaj
      30 Nisan 2010 23:54:56
      istanbuldayım laptop toshıba marka garantisi bitti toshıba servise mi götürsem yoksa bir bilgisayarcıya mı ?

sorun dediğin kadar büyükse biraz külfetli olucak desene...

• Er
      5 Mesaj
      31 Temmuz 2010 17:13:25

quote:

istanbuldayım laptop toshıba marka garantisi bitti toshıba servise mi götürsem yoksa bir bilgisayarcıya mı ?

usta aynı sorun bende de oluştu... bilgisayarı hazırda beklette bıraktım sabah açmaya çalıştım fakat fan 5sn sonra duruyor. ekran karanlık ... bende istanbuldayım ALLAH aşkına sorunu nerden, nasıl, ne şekilde halledebildin? bana yardımcı olabilir misin lütfen???

“Güzel gören güzel düşünür. Güzel düşünen, hayatından lezzet alır.” (B.S.N.)
    • Teğmen
      232 Mesaj
      09 Eylül 2010 21:41:46
      Benim Laptopım elektiriğe bağlı değilken kullandım, şarjı bitiyor diye uyarı verdi, tam kapatırken kendi direk kapandı (Datron marka), Sabaha açayım şarja bağlayıp, Açılmadı, şarj ışıkları da yanmadı, açılmadı filan. Kontrol kalemiyle kontrol ettim heryerden elektirik var gözüküyordu. Voltmetreyle adaptörü kontrol ettik voltaj var gözüküyordu. Sonra aynı özellikte yeni bir adaptör bağladık acaba amperde mi sorun var diye, şarj ışıkları yandı ama böyle yandı söndü yandı söndü, sürekli göz kırpar gibi sonra dumanlar çıktı bi iki kıvılcım gibi de görüldü.
      Neyse elektirikten çekip pili çıkarttık, sonra biraz kurcaladık, anakartın chipseti üzerinde hafif yanık oluşmuş ama biraz çukurlaşma var. Muhtemeln anakart uçtu da kurtarabilme imkanı var mıdır?
      Yetkili sevisi aradım (onu da çok zor budum, datron kapatmış her şeyin, bendeki eski telefonları pizzacı olmuş...) bana 359dolar + kdv dediler yeni anakart için ben de kalsın dedim. yerine yeni laptop alırım da ucuza kapatma şansı var mıdır bu işi?

• Er
      6 Mesaj
      09 Eylül 2010 22:38:36
      lg lap top war arkadasşlar...Daha on gun olmuyor alalı ama bu gun brz takıldım kapattım sora bı actım laptop calısıo ama ekrana hıc bısı gelmıo sadece ses gelıo laptoptan bıraz bekledım bı yarm saat acılddı sora kapattım 5 6 saat sora acym dedım yıne acılmıo ısıklar yanıo power falan ama ekranda hıc bısı yok bunun nedenı nedır ve cozum lutfen yardım edelim....

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      09 Eylül 2010 23:48:31

quote:

Orijinalden alıntı: Alageyik34

Benim Laptopım elektiriğe bağlı değilken kullandım, şarjı bitiyor diye uyarı verdi, tam kapatırken kendi direk kapandı (Datron marka), Sabaha açayım şarja bağlayıp, Açılmadı, şarj ışıkları da yanmadı, açılmadı filan. Kontrol kalemiyle kontrol ettim heryerden elektirik var gözüküyordu. Voltmetreyle adaptörü kontrol ettik voltaj var gözüküyordu. Sonra aynı özellikte yeni bir adaptör bağladık acaba amperde mi sorun var diye, şarj ışıkları yandı ama böyle yandı söndü yandı söndü, sürekli göz kırpar gibi sonra dumanlar çıktı bi iki kıvılcım gibi de görüldü.
      Neyse elektirikten çekip pili çıkarttık, sonra biraz kurcaladık, anakartın chipseti üzerinde hafif yanık oluşmuş ama biraz çukurlaşma var. Muhtemeln anakart uçtu da kurtarabilme imkanı var mıdır?
      Yetkili sevisi aradım (onu da çok zor budum, datron kapatmış her şeyin, bendeki eski telefonları pizzacı olmuş...) bana 359dolar + kdv dediler yeni anakart için ben de kalsın dedim. yerine yeni laptop alırım da ucuza kapatma şansı var mıdır bu işi?

servis yüksek fiyat veirir normal tamircileri deneyin oralarda belki daha ucuza sonuç bulabilirsiniz

Güney Kore, resmi adıyla Kore Cumhuriyeti.Ülke'nin başkenti Seul'dür.Güney Kore
      ılıman iklim kuşağında ve ülke arazisi dağlık topraklardan oluşur. Ortalama 50 milyon
      gibi bir nüfusa sahiptir. Güney Kore başkanlık sistemine göre yönetilen ve onaltı idari
      bölüm içeren bir cumhuriyet, ayrıca ülkedeki yaşam standartları çok yüksektir ve Güney
      Kore gelişmiş ülke satüsüne sahiptir.Ülke Asya'nın en büyük dördüncü ekonomisine
      sahip.Ülke'nin ekonomisi ihracata dayalı, özellikle elektronik endüstrisi ve robotik gibi
      sektörlerde üretimi güçlüdür.Güney Kore Birleşmiş Milletler,OECD ve G20 gibi örgütlere üyedir.
    • Er
      1 Mesaj
      27 Ocak 2011 10:50:22
      slm arkadaşlar benım lenova g 550 markalı laptop.dün güncellemelri yaparken kardeşim fişini çekti sabahtan beri açılmıyo. power düğmesine basıyomm windowsu normal başlatıyomm pc acık ama ekran gelmıyoo 5 sn arayla isiği çok az yanıp sunuyoo.lütfen yardımcı olun...

• Yarbay
      3029 Mesaj
      07 Temmuz 2011 22:53:56

quote:

Orijinalden alıntı: xxx3x

slm arkadaşlar benım lenova g 550 markalı laptop.dün güncellemelri yaparken kardeşim fişini çekti sabahtan beri açılmıyo. power düğmesine basıyomm windowsu normal başlatıyomm pc acık ama ekran gelmıyoo 5 sn arayla isiği çok az yanıp sunuyoo.lütfen yardımcı olun...

Ablamında lenova g 560 var.Ben int giriyordum birden mavi ekran hatası geldi bellekle ilgili sonra pc kendiliğinden res çekti.sonra güvenli modu denedim olmadı açılmadı pc sonra kapattım tekrar açmayı denedim ekran sıyah oldu hiç birşey gözükmüyor formatta atamıyorum sanırım ankart yanmış olabılır pc nın fanından acayıp sıcak hava üflüyordu.Ablamda bu gün marmarise gitti ne yapacağımı bilemiyorum ablam gelince çok kızar zaten kavgalıyız lütfen yardım edin...Keşke hiç ellemeseydim of Allahım offff )):

• Yarbay
      2037 Mesaj
      08 Temmuz 2011 00:22:49
      anakart yansa fanın çalışacağını sanmıyorum.

• Er
      6 Mesaj
      27 Eylül 2011 22:53:01
      aynı sorun şuanda bendede var hp compaq bi laptopum var... daha öncede götürmüştüm 150tlye ekran nın chipini değiştirdiler,,,2 3 ay falan oldu aynı sorun şimdi yeniden başladı bunun bir çözümü yokmu açılmıyor pc ne yapmam gerekiyor kafayı yiğcem yahu

• Onbaşı
      23 Mesaj
      01 Haziran 2012 14:42:20
      Bu olay benim iki kere başıma geldi en sonunda laptopun içini açıp ramlari söktüm 5 dk bekledim sonra geri taktım bilgşsayar acıldı.2 seferdede aynısını yaptım eğer ana kartınız yanmadıysa ramlari söküp takınca emin olun düzelecektir...

• Er
      1 Mesaj
      01 Ağustos 2012 00:12:31
      arkadaşlar benim casper laptopum war ilk önce bilgisayar açıldı fakat ekran gelmedi ışıklar yandı daha sonra bataryayı takıp çıkardım bu sefer bilgisayar komple kapandı ne ışık gelio ne açılıo ne bi ses fln yardım edin

• Yüzbaşı
      465 Mesaj
      10 Kasım 2012 17:43:27
      quote:

servisine götür mahalle bilgisayarcıları pek anlamıyor bu konulardan

• Yarbay
      6095 Mesaj
      17 Ocak 2013 06:06:36
      DELL N5010 laptopım var aynı sorundan müzdaribim. Tespit ettiğim şey bilgisayar açılışında hard disk ışığı bir veya birkaç kez yanıyor ve sonrasında sönüyor. Bu başlarda nadiren olurken şimdi sürekli bir biçimde olmaya başladı. Hard diskin olduğu yere birkaç kez sertçe vurunca bilgisayar anca kendine gelip düzeliyor. Ben hard disk arızası diyorum buna sebebini de birçok şey açıkken direkt olarak ekranı kapatmama veriyorum. Var mı önerileriniz nedir ne değildir?

PSN:ReVenGeR07
      |God of War IV|
    • Yarbay
      6095 Mesaj
      17 Ocak 2013 14:10:51
      up

PSN:ReVenGeR07
      |God of War IV|
    • Er
      5 Mesaj
      22 Ocak 2013 19:37:54
      arkadaslar aynı sorun bende de var . ama su an actım bılgısayarı hersey calısır durumda . usb portlarında arıza var . acarken bunu hata olarak vermıstı anakart . bılgısayarı kapatmak ıstemıyorum :D anakart yansa bılgısayar calışmaz dıye tahmın edıyorum . yardımcı olacak varsa cok ıyı olur ..

• Er
      5 Mesaj
      21 Kasım 2013 14:04:49
      Selam arkadaşlar aynı sorun bende de var compaq marka sarjı takıyorum elektrik var pover tuşuna bastığım zaman ışık yanı 5 saniye kadar fan çalışıyor fakat tekrar kapanıyor ama ana kartı kasadan
      söküp öyle deniyorum hiç bir sorun yok bunun sebenin bilen varmı acaba yardımcı olacak

• Er
      5 Mesaj
      21 Kasım 2013 14:27:18
      Cevap verecek bi arkadaş yokmu..:(

• Er
      2 Mesaj
      07 Nisan 2014 18:12:00
      Arkadaslar mrb benım toshiba Satellite L650 laptopum var geçen gece oyun oynarken birden ekran dondu ve yaklaşık bir kac dakika öyle kalınca bende 6sn power tusuna basılı tutarak laptopu kapattim ve ondan sonra açmayı denedim fakat acilmiyor fan 3 sn dönüyor ve tekrar duruyor ayni anda led isiklari da yanip sönüyor ben bu laptopu nasil acabilirim tekrardan ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çavuş
      79 Mesaj
      28 Ekim 2014 18:58:00
      Merhabalar aynı şekilde bir sorunla karşılaşmıştım bende ama benim cihazım Samsung'tu biraz araştırdıktan sonra ekran kartı arızası olduğunu öğrendim, daha sonra internetten bu işlerle uğraşan firmaları aradım, telefonda görüştüğüm beyfendi çok ilgili ve açıklayıcı bilgi verince kendilerine laptopumu göndermek istediğimi söyledim ama farklı illerde olduğumuzu öğrenince açıkçası biraz hayal kırıklığı oluştu ancak telefonda ki beyfendi aras kargo ile anlaşmalı olduklarını ve kargo ile cihazımı kendilerine ulaştırabileceğimi söylediler. Bende aras kargo ile gönderimini sağladım kısa sürede geri dönüş yaptılar ve ekran kartı çipinde problem olduğunu maliyetini söylediler, diğer görüştüğüm firmalara nazaran daha uygun maliyetli olması ve yaklaşımlarından dolayı tamir edilmesi için onay verdim, üç gün sonra cihazım hazır şekilde kapıda ödemeli olarak adresime geldi, hız ve yapılan işçilikten memnun kaldım cihazım eskisi gibi hiç bir sıkıntı yok, tekrar teşekkürler.
      Belki sorun yaşayan arkadaşlar olursa firma web adresi www.beylikduzubilgisayar.org

• Er
      1 Mesaj
      12 Kasım 2014 03:01:14
      arkadaşlar hp compaq var ben de. iki farklı şarj aletiyle de denedim çalışmıyor
      power dügmesine basıyorum alltaki ışık yanıp sönüyo ve açılmıyor.pc de acaba ateşleme sorunu mu var acaba? aradan zaman geçiyo bi kaç saat pc açılıyo.bu arada leptobum da acaip ısınıyor.görüşlerinizi paylasısanız sevinirim.ne yapmalıyım ?

cas_4per
    • Er
      4 Mesaj
      12 Kasım 2014 10:44:35
      arakadaşlar okuduğum kadarıyla bir çok arkadaşınızın başına gelen aynı şey yani ekran kartının ısınmayla yada uzun zamandır kullanılmasıyla iligil olarak engetre lehimlerin erimesinden kaynaklıdır eger etrafınızda anakart tamiri yapan bga makinesi kullanan pciler varsa 140 ile 160 tl arasında bir masraf çıkartırlar istanbula olanlar için ben kendi teknik sevisimde 110 tlye yapabilirim 3 ay garantili olarak.

• Er
      3 Mesaj
      18 Ocak 2015 13:09:56
      Beyler Benim Hp Compaq nc6220 laptop var açma tusuna basıyorum 3-4 sn fan açılıyor gidiyor görüntü de yok nasıl yapıcam acabaaa !! ! !

• Er
      3 Mesaj
      18 Ocak 2015 13:11:25

Benimde Hp Compaq laptop var aynı sorun bendede var nasıl yapcammmm..............Bi Çareeeeeeeeeeee

dnzylnkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
      3 Mesaj
      18 Ocak 2015 13:14:06
      quote:

Orijinalden alıntı: cas4per

arkadaşlar hp compaq var ben de. iki farklı şarj aletiyle de denedim çalışmıyor
      power dügmesine basıyorum alltaki ışık yanıp sönüyo ve açılmıyor.pc de acaba ateşleme sorunu mu var acaba? aradan zaman geçiyo bi kaç saat pc açılıyo.bu arada leptobum da acaip ısınıyor.görüşlerinizi paylasısanız sevinirim.ne yapmalıyım ?

Laptopun Isınıyorsa Termal Macun Sür Ekran Kartına İşlemciye vb. Aynı Sourn Bendede Var laptopun ışığı yanıp sönüyor 2 sn fan açılıyor o kadar..Laptopun Isınıyorsa Termal Macun Sür Ekran Kartına İşlemciye vb. Aynı Sourn Bendede Var laptopun ışığı yanıp sönüyor 2 sn fan açılıyor o kadar..

• Teğmen
      119 Mesaj
      12 Mart 2015 00:23:46
      Benim N5010 ayran dokuldu ustune lendi kendine kapanmadi hemen bataryayi cikardim sobanin yaninda bekledi 1 saate yakin bataryayoi taktim 5 dakika falan calisti sonra kendi kapandi bi iki Kerr acmayi denedim ekran kartina ulasilamoyor falan yaziyodu adaptorun jackini takatigimda ise jackin yanan mavi isigi sonuuyor (kisa devre goruyor tahminim) yani bu durumdan Yola cikarak powerboard da sorunvar gibi gelyor bana yarin sokecem insallah fanin(islemcinin) civarina dokuldu AMA karta girdigini sanmiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

emre
    • Er
      1 Mesaj
      12 Ekim 2015 15:48:51
      merhaba arkadaşlar;

işlemci ile işlemci fanı arasındaki macun kurumasından dolayı kaynaklanır.ısınıp 5 sn kapanma olayı.kendim yaparım diyorsanız bilgisayarcılardan macun alın.işlemci fanı arasındaki gri renkte olan amcun kurumuştur.temizleyip macunu ikisine sürün.laptbu montajını yapın.sorun ortadan kalacaktır.

• Yüzbaşı
      380 Mesaj
      22 Kasım 2015 15:43:50
      Merhaba arkadaşlar. Bendede hp pawilion marka laptop var. Power tusuna basiyorum fan calisiyor ancak bilgisayar acilmiyor. Bu arada fan durmuyor surekli calisiyor. Bu tip sorunla karsilasanlar nasil bir yol izledi yardimlarinizi bekliyorum.

Aşk sevmez tedirğinliği.YA tam açıcaksın yüreğini,YA hiç yeltenmeyeceksin.Grisi yoktur,YA siyahı YA beyazı seçeceksin...
    • Onbaşı
      37 Mesaj
      05 Aralık 2015 01:34:20
      Arkadaşlar merhaba aynı sorun bende de var. Dell ınspron n5010 modeli. Servise götürdüm chipset gitmiş dedi 110 tl istedi. Sıfır chipset takıldı fakat hala aynı düzelmedi. Sonra tekrar yolladım bu sefer anakartı değiştirmişler söylediklerine göre. Ekstra ücret almadılar. Anakart değiştiği için bios güncellemesi yapmak gerekiyor dedi.46 saat güncelleme yapması gerekiyor dedi. Bende bugün aldım cihazı yaklaşık 1,5 ay oldu beni oyalıyorlar diye. Cihaz hala açılmıyor. Nasıl bir işlem yapmamı önerirsiniz. Bir de Ankara'da güvenilir servis önerebilecek olan var mı ? Şimdiden teşekkürler arkadaşlar. Acil yardımınızı bekliyorum.

• Teğmen
      238 Mesaj
      05 Aralık 2015 10:18:14

Selamın aleykum tahmini yorumlarda bulunucam kesin sonuç verir demiyorum bazı durumlarda biostan yapabiliyor bu gibi durumlarda bios uçmuş diyorlar internetten araştırma ile görüntü gelmeyen laptopa bios atma yollarını izleyebilirsiniz birde bataryayı ve güç kablosunu prizden çekin power tuşuna 5-10 kez basıp çekin statik elektriği boşaltın üstünden ramları kontrol edin laptop masa üstü gibi sabit yerinde durmağı için alıp biyre koyarken ufak darbeler ramların oynamasına sebep oluyor tek tek deneyin ramları bios pili basit yerdeyse biosu sıfırlayın çoğu arkadaşım görüntü gelmeyince hemen çip arızası insanları yanlış yönlendirmeyin lütfen bilginiz olmayan konularda gereksiz yorumlar yapmayın

Bahsedilenler: taner_06

Kendi uydurduğun bir yalanı söylemek, başka bir ağızdan işitilip tekrarlanmış bir gerçeği söylemekten hemen hemen daha iyidir. Birinci ihtimalde sen bir insansın. İkincisindeyse, bir papağandan hiç farkın yoktur. Sen Kimsin? İnsan mı? Papağan mı?
    • Er
      2 Mesaj
      09 Haziran 2016 20:00:13

Meraba arkadaşlar iki gün önce leptobumu bekletmeye aldim 2 saat kaldi sonra tekrar açtım biraz takildiktan sonra geri kapattim bi daha acılmadi sarja takiyorum şarj ışığı yaniyor şarj oluyor ama powor düğmesine basinca şarjda gidiyor bi bilginiz var mi 😕

• Yüzbaşı
      312 Mesaj
      10 Haziran 2016 22:50:40
      Selamlar, benzer bir sorunum var : https://mobile.donanimh...ToGo=117576528#117576528

Asus N53SV-SX077V || Asus Zenfone 5 (A501CG) || Samsung Ue40h6470 Smart TV
    • Er
      2 Mesaj
      11 Ekim 2016 00:39:05
      Casper marka eski bir dizüstüm var. İki gün önce 8gb bi sd kart takmıştım. Sonrasında bilgisayarı her açmak istediğimde önüme sadece Casper yazısı çıkmaya başladı. Uzun süre kapalı ve açık şekilde beklettim hiçbir şey olmadı. Fakat bu gün, aklıma nerden geldi bilmiyorum, o sd kartı çıkartmayı düşündüm. Çıkarır çıkartmaz windows açıldı. Sd kartın sebep olduğu problem ne olabilir?

• Er
      1 Mesaj
      18 Ekim 2016 16:11:13

Ayni sorun bende var. Ama laptop Lenovo Z5070. Gecen gun windows 10 bi guncellemesinden dolayi Xbox dvr diye bor ayar açılmış, kayıt defterinden bu ayari kapattım. Ama sonrasında windows son guncellemeleri tekrar yüklememi istedi. Yeniden baslatmak icin kapandi ve açıldığında ekranda Lenovo yazisi kaldi. 15 dakika kadar bekleyince bir aygitin yuklenemedigi yazdi. Kapatip acmaya calistigimda yine uzun sure bekletip bu sefer de işletim sisteminin bulunamadığıni soyledi. UEFI arayuzune girdigimde Hard Disk: SSHD8GB olarak gosteriyor bende de. Bu ssd de sadece driver yuklemek icin saklanan programlar var bende. Ve garip olan baska bi sey de 8lik olmasi gereken ssd 22gb gozukuyordu aldığımdan beri. Sanırım hard disk i göremiyor.

LbhdrDnmZkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
      2 Mesaj
      04 Kasım 2016 22:55:40
      bir kaç yere danıştım bilgisayarın sd karttan boot atmaya çalıştığını söylediler benzer problemi olanlar bilgisayarlarındaki usb ve sd kart
      gibi depolama aygıtlarını çıkararak sorunu çözebilir

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Laptop açılmıyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.