Şimdi Ara

Polisiye/Gerilim Kitapları Okuyucuları (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
925
Cevap
49
Favori
84.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çok güzel paylaşımlar var bu türü çok severim , stephen king ve grange kitaplarının çoğunu okudum şimdi glenn meade ve Tess Gerritsen romanlarına başlıyacağım.
  • Ekle hocam bu tür benden sorulur
  • Tom Rob Smith - 44. Çocuk

Polisiye/Gerilim Kitapları Okuyucuları

Yıl 1953...
    Stalin Rusyası...
    Vahşice öldürülen çocuklar...
    Ve devletin kabullenmediği cinayetler...
    Şüphe, iftira, sürgün ve devlete ihanetin kaçınılmaz sonu, ölüm... Sistemi koruyan kurumlar cesur ve düzene inanan memurlarıyla ayakta durmaktadır. Leo Demidov da bunlardan biridir. Leo, savaş kahramanıdır ve güzel eşiyle Moskova'da rahat ve ayrıcalıklı bir hayat sürmektedir. Tek amacı ülkesine hizmet etmektir.
    Aniden birbirinin peşi sıra çocuk cesetleri bulunmaya başlanır. Kurbanların mideleri çıkarılmış, ayakları iple bağlanmış ve ağızlarına toprak doldurulmuştur. Herkes aksini söylese de bunun bir tesadüf olmadığı ortadadır. Leo bir iftiraya kurban gider ve uzakta bir kasabaya sürülür. Bütün hayatı altüst olur. Kendini temize çıkarmak ve ailesini kurtarmak için katili bulmaktan başka çaresi kalmaz. Leo, devlet ajanları ve katil arasında amansız bir kovalamaca başlar. Ölüm ve yaşam arası bu yarışta hızlı olan kazanacaktır.
  • beyler favori yazar Agatha Christie değil midir ?

bu arada bende sırf bu tür kitaplar okurum(okuyacağım umarım ) ..ayrıca diğerleri Aldatma Sanatı, Cahillikler Serisi, Olasılıksız istisnalarımdır...

edit:bir şey daha var...böyle cinayet değilde soygun, hırsızlık, dolandırıcılık ile ilgili kitaplar var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Pink -- 30 Aralık 2010; 19:17:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: el_SCo

beyler favori yazar Agatha Christie değil midir ?

bu arada bende sırf bu tür kitaplar okurum(okuyacağım umarım ) ..ayrıca diğerleri Aldatma Sanatı, Cahillikler Serisi, Olasılıksız istisnalarımdır...

edit:bir şey daha var...böyle cinayet değilde soygun, hırsızlık, dolandırıcılık ile ilgili kitaplar var mı ?

Kesinlikle Agatha Christie'dir.
    Günümüzün polisiye yazarları işe gerilim ve diğer öğeler katarak tam polisiye yazamıyorlar.Polisiye dediğimiz bir bulmaca gibidir,yazar size birkaç tane katil adayı sunar sonunda da bu katili nedenleriyle açıklar.Sizde okurken gözünüzden kaçan detaylara bakarak vay be dersiniz.Bu konuda okurunu en çok şaşırtan yazar AG'dir.Bugünkü polisiye kitaplarında ise bunu bulmak güç.Katilin mutlaka çocukluktan gelen psikolojik bir sorunu olur,ya tecavüze uğramıştır ya da annesinden dayak yemiştir.Olayda da zeka ile değil DNA kanıtlarıyla çözülür.Belki de günümüzün polisiyeleri daha uygun,gerçekçi ama ben AG'nin kitaplarından aldığım zevki başka hiç bir kitaptan alamam.
    Diğer soruna da:Soygunculuk ile ilgili bir kitap arıyorsan İki Dakika Kuralı'nı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kırmızı Pervane

quote:

Günümüzün polisiye yazarları işe gerilim ve diğer öğeler katarak tam polisiye yazamıyorlar.Polisiye dediğimiz bir bulmaca gibidir,yazar size birkaç tane katil adayı sunar sonunda da bu katili nedenleriyle açıklar.Sizde okurken gözünüzden kaçan detaylara bakarak vay be dersiniz.Bu konuda okurunu en çok şaşırtan yazar AG'dir.Bugünkü polisiye kitaplarında ise bunu bulmak güç.Katilin mutlaka çocukluktan gelen psikolojik bir sorunu olur,ya tecavüze uğramıştır ya da annesinden dayak yemiştir.Olayda da zeka ile değil DNA kanıtlarıyla çözülür.Belki de günümüzün polisiyeleri daha uygun,gerçekçi ama ben AG'nin kitaplarından aldığım zevki başka hiç bir kitaptan alamam.
    Diğer soruna da:Soygunculuk ile ilgili bir kitap arıyorsan İki Dakika Kuralı'nı öneririm.

yardımların ve tavsiyelerin için teşekkürler...bu arada senin imzan ile geldim buraya

edit:bu arada 2 Dakika Kuralı isimli kitap sanki intikam ile ilgili bir şey anlatıyor...yani bilmiyorum sadece kitapyurdu.com'da okudum ve karakterin oğlunun intikamını almaya çalıştığı yazıyordu...?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Pink -- 30 Aralık 2010; 20:16:58 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kırmızı Pervane

quote:

yardımların ve tavsiyelerin için teşekkürler...bu arada senin imzan ile geldim buraya

edit:bu arada 2 Dakika Kuralı isimli kitap sanki intikam ile ilgili bir şey anlatıyor...yani bilmiyorum sadece kitapyurdu.com'da okudum ve karakterin oğlunun intikamını almaya çalıştığı yazıyordu...?

2 Dakika Kuralı içinde hırsızlığın geçtiği bir gerilim&polisiye tazrında romandır.Ama eğer cinayet falan olmayan içinde sadece hırsızlık temalı bir roman istiyorsan aklıma gelen tek kitap 12-13 yaşımda okuduğum Hırsızlar KralıdırO yüzden senin istediğin tarzda,içinde cinayet geçmeyen bir roman bulmak zor olabilir.Neyse, dediğim gibi İki Dakika Kuralı'nı 3 yıl önce okumuştum ve çok zevk aldığımı hatırlıyorum(ilk mesajıma ters düştü gibi oldu).İçinde hırsızlık teması içeriyor.Öneririm.
  •  Polisiye/Gerilim Kitapları Okuyucuları

Arkadaşlar bu seri dünyanın en güzel serilerinden birisidir.Favori yazarım Robert Ludlum tarafından yazılmıştır,filmleri de vardır ve filmlerinin de hepsi birbirinden güzeldir.
  • hocam ekle bizi de
    Şu aralar Tess Gerritsen-Günahkar okuyorum bayağı sağlam ilerliyor tavsiye ederim.
  • Tess Gerritsen - Siliniş

New York Times çoksatarı yazar Tess Gerritsen’dan yoğun ve tempolu, yepyeni bir roman daha…

Öldü sanılarak hastaneye getirilen gizemli kadının yaşadığı anlaşılınca tüm ezberler bozulacak…

"Tess Gerritsen benim için her zaman okunması farz olan yazarlardandır. Vampir denildiğinde akla nasıl Anne Rice geliyorsa, tıbbi gerilimde de Gerritsen’ın üzerine yoktur."
    STEPHEN KING

"Tess Gerritsen okumanın bir bedeli vardır: Uykusuz geceler... Bu kitap, hakkında duyduğunuz tüm övgüleri fazlasıyla hak ediyor. Bitirene dek gözünüze uyku girmeyecek.”
    MICHAEL PALMER Ölümcül ve Beşinci Tüp’ün Yazarı

"Kitabın kapağını açtığınız anda sizi peşinden sürükleyecek bir hikâye. . . Son sayfaya gelene dek elinizden bırakamayacaksınız; şimdiden tüm randevularınızı iptal edin."
    JOHN SAUL Şeytanın Labirenti ve Şeytanın Sağ Eli’nin Yazarı

ARKA KAPAK:

Kendini bir rehine krizinin yanlış tarafında bulunca, hamile olan cinayet masası detektifi Jane Rizzoli, hayatının en mutlu saatleri olabilecek süreçte kendini tam bir kâbusun ortasında bulur. İsimsiz, güzel bir kadın, morga ceset olarak getirilir. Fakat Boston’lu tıp uzmanı Maura Isles ceset torbasını açıp baktığında, unutamayacağı bir korku yaşar: Ceset gözlerini açar! Hâlâ hayatta olan kadın hastaneye yetiştirilir, ama tuhaflıklar çok geçmeden ölümcüllüğe dönüşür. Kadın, son derece soğukkanlı bir şekilde güvenlik görevlisini öldürerek hastaları rehin alır… Aralarından biri hamile cinayet detektifi Jane Rizzoli’dir. Bu şiddet eğilimli, çaresiz ruh kimdir ve istediği nedir? Gergin saatler ilerlerken Maura, Jane’in kocası FBI ajanı Gabriel Dean’le işbirliği yaparak gizemli katilin kimliğini araştırmaya başlar. Federal ajanlar aniden ortaya çıkınca, Maura ve Gabriel sıradan bir rehine krizinden çok daha derinlere uzanan bir olayla karşı karşıya olduklarını anlarlar. Bu gizemin anahtarını sadece silahlı çılgın kadınla kapana kısılmış olan Rizzoli elinde tutmaktadır… Tabii eğer hayatta kalırsa.
  • Beni de ekle.Şimdi TESS GERRİTSEN - CERRAH ı okuyorum :)
  • Benide ekle. Bu tarz kitap okurum hep.
  • Benide ekler misin? Genellikle bu tarz kitaplar ilgimi çekmiştir.Severim. Jean-Christophe Grangé favorim.
  • David Carnoy - Neşter Müziği

Kristen Kroiter. Lise öğrencisi. Altı ay kadar önce, bir trafik kazasında ağır yaralanmış ve acil serviste hayata geri dönmüştü. Ancak kimsenin beklemediği bir anda, intihar etti.
    Dr. Ted Cogan. Kırk üç yaşında, acil serviste çalışan uzman hekim. Başarılı, bekâr; itiraf ettiği gibi, bir "kadın avcısı"... Kristen Kroiter'e ilk müdahaleyi yaparak hayatını kurtarmıştı; şimdi onu intihara sürüklemekle suçlanıyor. Tüm suçlamaları reddediyor.
    Dedektif Madden. Soruşturmayı yürüten, NY Polis Departmanı'ndaki en tecrübeli polislerinden. Görgü tanıklarının yanı sıra, elinde Dr. Cogan aleyhine çok kuvvetli bir delil var: Kristen Kroiter'in ardında bıraktığı günlüğü... Son sayfasında, Doktor'un onunla zorla cinsel ilişki kurduğu yazıyor.
    Kristen Kroiter on altı yaşında ve bakireydi...
    Neşter Müziği... Doktor ve hastası, suçlayan ve suçlanan, av ve avcı gibi ikililerin birbirleriyle amansız bir mücadele verdikleri, soğuk hastane koridorlarından çığırından çıkmış gençlik partilerine uzanan, nefes kesici temposu ve şok edici sonuyla akıllara durgunluk veren bir gerilim romanı...

James Hayman - Cani

Önceki yıl sadece iki cinayetin işlendiği sessiz sakin Portland şehri korkunç bir cinayet haberiyle çalkalanmaktadır. Bir süredir kayıp olan genç bir kızın cesedi bir hurdalıkta bulunur. Genç kıza hunharca tecavüz edilmiş kaçırılan genç kadını bulmak için bir yandan zamanla yarışırken bir yandan da önüne çıkartılan bürokratik engellerle uğraşır; zira şüpheli listesinin başındaki isimler Portland'ın en seçkin cerrahlarıdır.
  • Özgür Can'ın tanıttığı Cani ve Neşter Müziği kitaplarını bende okudum.Kesinlikle tavsiye ediyorum.
  • benide ekle listeye
  • benide eklersen sevinirim
  • Güzel konu, okuyamadigim kitaplar var konuda, kitap seçimlerimde konudan yararlancam tesekkürler..
  • Psikopat mı Cerrah mı ? İkisini de okuyanlardan önceliği hangisine vermeliyim? Hangisi daha akıcı ?
    Bu arada eklersen sevinirim hocam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: irfanCLK

Güzel konu, okuyamadigim kitaplar var konuda, kitap seçimlerimde konudan yararlancam tesekkürler..

Ben de aynı fikirdeyim. Grange'ın tüm kitaplarını okuduktan sonra aynı kalite ve düzeyde yazar arayışı içindeydim, bu konu faydalı olacak.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.