Şimdi Ara

her dersten bildiginiz püf noktalar (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
649
Cevap
257
Favori
145.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • polinomlarda örn. x-5'e bölümünden kalan soruyorsa x-5i sıfıra eşitleriz. burdan x değerini 5 buluruz, yani bize asıl sorduğu p(5)tir.
    polinom p(x) şeklindeyse x'e 5 verin, (2x-1) bişeyse içeriyi 5e eşitleyip xi yazın.
  • @Okisht mantığını da ben yazayım

p(x) üçüncü derece olsun. 2. dereceden bir polinoma bölersek tek dereceli bişi kalmış olur.
    p(x)=(x^2-4).Q(x)+ax+b

mesela burda x yerine 2 veya -2 verirsek, sadece ax+b kalır.
    sırayla 2 ve -2 vereceğiz burda eşitlicez çarpacağız çırpacağız.
  • topic hala devam ediyor mu :)
  • Fizikte kesinlik içeren sorularda genelde tüm öncüller doğru olur. Hiç bisi yapamıyorsanız tüm onculleri doğru sayın ve sallayın.
  • arkadaşlar konu devam ediyormu veya başka bir konu mu açıldı
  • mesajım bulunsun
  • soyağacı sorularında.eşey/gonozom/ kromozomlarına bağlı özellik denildiği zaman hem X hem Y için mi tek tek bakıcaz.yoksa sadece X için değerlendirirsek yeterli olur mu?
  • herkese benden uplar
  • Asiye Kenyalı Emadan İnce İp Arakladıkça - Zarf-fiil ekleri (-la yok)(birkaç ek eksik)

Anası mezar dikecekmiş - (Sıfat-fiil)

Ma(y)-ış-mak - isim-fiil

Not:Ekleri tam bilmiyorum onun için birleşik yazdım siz kitabınızdan bakıp ayırırsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ehhiste -- 25 Şubat 2011; 23:59:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gelenbevili172hhc

soyağacı sorularında.eşey/gonozom/ kromozomlarına bağlı özellik denildiği zaman hem X hem Y için mi tek tek bakıcaz.yoksa sadece X için değerlendirirsek yeterli olur mu?

bilen yok mu hiç
  • fiilimsilerde ortaçın(sıfat fiilin) ne olduğunu unutursanız, sıfat fiilin baş harfi 's'den > (s)erdar ortaç :)
  • arkadaşlar türkçe dilbilgisinde bazı sorular var mesela yapı bakımından tür bakımından işlevi yönüyle dediginde neye bakacaz yada altı çizili olanlardan hangisi farklıdır gibi bide basit ve bileşik yapılı olanlar en çok bu sorularda tıkanıyorum birde bu sene çatılardan soru çıkma olasılıgı kaç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yarın_85 -- 2 Mart 2011; 16:42:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yarın_85

arkadaşlar türkçe dilbilgisinde bazı sorular var mesela yapı bakımından tür bakımından işlevi yönüyle dediginde neye bakacaz yada altı çizili olanlardan hangisi farklıdır gibi bide basit ve bileşik yapılı olanlar en çok bu sorularda tıkanıyorum birde bu sene çatılardan soru çıkma olasılıgı kaç

Belki doğru
  • quote:

Orijinalden alıntı: yarın_85

arkadaşlar türkçe dilbilgisinde bazı sorular var mesela yapı bakımından tür bakımından işlevi yönüyle dediginde neye bakacaz yada altı çizili olanlardan hangisi farklıdır gibi bide basit ve bileşik yapılı olanlar en çok bu sorularda tıkanıyorum birde bu sene çatılardan soru çıkma olasılıgı kaç

Belki doğru değildir ama benim bildiklerim bunlar:

Yapı bakımından dediği zaman; basit,bileşik,türemiş vs.
    Tür dediği zaman;isim,sıfat,zamir,edat,bağlaç vs.
    İşlevi dediği zaman yapım eki mi almış çekim eki mi almış ona bakacaksın
  • sütten yoğurt yapmak kimyasal
    yoğurttan ayran yapmak fiziksel
    sütten ayran eldesi kimyasal
    sütten tereyağı yapılması fiziksel
    sütten peynir yapılması kimyasal
    sütün ekşimesi kimyasal olaylardır.

sütle ilgili çok soru çıkıyor ondan yaziim.dedim.ek olarak ayran ve yoğurt heterojen karışımdır.
  • reyizler matematikte sıralama soruları oluyor ya onların olayı nedir?
  • mesajim bulunsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 basmaklı sayıların karesini alırken b'2+2ab+a'2 ifadesini kullanabilirsiniz.Örenğin 12'nin yapalım 2'2 4 sola yazdınız.Sonra birinci terimle ikinci terimi çarptınız 2 katını aldınız 4 sonra soldaki terimin karesini aldınız 1. oldu sana 144.Kalanlı olursada herhangi bir sıkıntı yok aktarırsınız.Neyinize yarar bilmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mardonius -- 9 Mart 2011; 16:29:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mardonius

2 basmaklı sayıların karesini alırken b'2+2ab+a'2 ifadesini kullanabilirsiniz.Örenğin 12'nin yapalım 2'2 4 sola yazdınız.Sonra birinci terimle ikinci terimi çarptınız 2 katını aldınız 4 sonra soldaki terimin karesini aldınız 1. oldu sana 144.Kalanlı olursada herhangi bir sıkıntı yok aktarırsınız.Neyinize yarar bilmem

mhp nin 40.yılını hesaplıyosun sandım bi an
  • Türkçe'den full çıkaran var mı? Türkçe konuştuğumuzu zannediyoruz ama yanılıyoruz. Lanet olmasın ya şu değerlendirme, yorumlama, saptama bilmem nesi hangi konuya giriyor? Yapamıyorum yapamıyorum off!
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.