Şimdi Ara

SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER! (493. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.579
Cevap
167
Favori
1.419.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 491492493494495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün tam altı ay oluyor bırakalı. Son derece keyifliyim.

Sigarayı bırakabilmek bende özgüven patlaması yarattı diyebilirim. Bu forumdaki arkadaşlarında çok faydası oldu bu süreçte. Özellikle de crywolf35.

Hepinize çok teşekkür ederim.
  • Arkadaslar bende doktora gittim zyban yazdi ama buradaki yorumlardan cikardigim sonuc champix in daha etkili olduguydu.zaten etken maddeleride birbirinden farkliymis.zyban i 10 gundur kullaniyorum ama forumda yazan yan etkilerin hicbirisini yasamadim.(Tiksinme,mide bulantisi,ruya gormeler)bunlarin hicbirisini yasamadim.birde sigara icme istegimde azalma olmadi malesef.cevap verecek arkadas varsa cok sevinirim zybani birakip champix e baslasam bir sorun olurmu acaba.zybanin ustune champix e baslarsam etkisini yitirmi diye korkuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • champix temini husunda yardımcı olabilecek var mı ?
  • champixle sigaraya 3 kez ara verebildim 1 yıl 1 yıl 6 ay sürelerinde. şimdi elektronik sigara deneyim dedim berbat bir şey ilk başlarda iyiydi ama daha farklı yan etkileri olduğunu gördüm. Elektronik sigarayı farkında olmadan daha fazla içtiğimi farkettım boğaz ve ağız kuruluğu yapmaya başladı beraberinde sigara kokusunu aratan ağız kokusu olmaya başladı. boğaz yolunda tahrişler özetle tamamen kurtulmak lazım . Tekrar champixle bırakmayı denicem inşallah sonsuza kadar sigara ve türevlerinden kurtuluruz.
  • Hemen bende yazayım sigara bırakma polikliniğine gittim doktor tetkikleri yaparak zyban isimli ilacı yazdı ücretsiz olarak aldım 2 hafta kullandım herkeste aynımı bilmiyorumda bende unutkanlık yaptı yemek yediğimi bile düşünmeye başladım en son rüyamda ejderha görünce ilacı bıraktım neyse arkadaşım champix ile bıraktı bende bugun aldım ve ilk hapı yuttum bakalım neler olacak.
  • Champixi alamadım bi türlü, Zyban nasip oluyor hep :)

• Hatayda var mı champix kullanmak isteyen
    Ben bırakalı 9 ay oldu, 1 kutunun 3/4 ünü kullanmadım, duruyor.
  • Bundan 2 ay kadar önce ilaca başlama tecrübelerimi yazmıştım. 1 mg doza geçince ciddi mide bulantısı vs. diye. O etkiler 8-9 günde geçti ama sigarayı azaltmada bir istek olmadı. Daha doğrusu günde 1,5 paket içen biri olarak 1 paket içmeye başlamıştım ve sigarayı bırakamadım. Bu da bi başarısızlık örneği olarak forumda yer alsın :)
  • Hastaneler champix vermeye basladi mi, halen zyban mi veriyor.

• 15 ay bitmiş. Allaha şükür kurtuldum merettten. Bu yola çıkan tüm arkadaslara hayırlı olsun diyorum.

• Merhaba arkadaşlar elimde 3 paket hiç kullanılmamış Champix devam paketi (56 lık) var ilgilenen arkadaşlar varsa pm yoluyla ulaşabilirler eczane den alacağınız fiyatın altında verebilirim

• 15 yıl günde 1 paketten fazla içtim. Bırakmak için bir çok yol denedim.
    Hepside bildiğiz sancılı sürecler sonrası başarısızlıkla sonuçlandı.

• -Nikotin bandı (1 gün)
    • -Nikotin Sakızı (1 gün)
    • -Biorezonans (15 gün)
    • -Maraş Otu (İğrenç bir şey, siğara iç daha iyi)
    • - Champix

• 2011 de Champix ile çok rahat bir şekilde bıraktım.Sigara hayatımı bilenler inanamadı.
      Bunu başarmakta ilacın ve Allen Carr ın kitabının çok faydasını gördüm. Hiç zorlanmadan bıraktım.

3 yıl sigara içmedim. 3 yıl sonunda tatilde 1 tane içtim ve devamı geldi. Tekrar başlamamda kolay bırakmış olmanın rahatlığı vardı sanırım. Nasıl olsa gene bırakabilirim diye düşündüm.

Sağlık sorunları başlayınca, tekrar bırakmaya karar verdim. 5 gündür ilacı kullanıyorum. Tecrübeli olduğum için direk eczaneden 2.paketi aldım.
      Bugün kalan sigaramı kırıp attım, gelişmeleri aktarmaya çalışaçagım.

• selam arkadaşlar bende chamfixe yeni başladım 2. günüm.yaklaşık 22 yıldır günde 1,5-2 paket içen biriyim.inşallah bu ilaç sayesinde kurtulurum bu illetten.
  • Arkadaşlar on üç yıllık sigara tiryakisiyken 18 Ağustos 2010 yılında champix kullanmaya başlamıştım. 02 Eylül 2010 yılında sigarayı bırakmıştım. O günden beri 6 yıl 2 ay 25 gün geçti ve çok şükür hiç sigara içmedim. Şu an sanki hayatımda hiç sigara içmemişim gibi geliyor. Hayatta yapılan en büyük yanlışlardan biri sigaraya başlamak. Ama bunun geç olmadan geri dönüşü mümkün. Bırakmak isteyen arkadaşlara başarılar dilerim. Unutmayın sigarayı bırakmakla büyük bir iş başarıyorsunuz
  • Bugün tam yedi ay oluyor bırakalı. Özgürlüüüüüüüüük
  • Arkadaşlar elimde yarım kalan champix devam paketi var. Deli gibi sigara içmeye başladım 6 aydır. 1mg hapları kırıp 0.5 olarak içmeye başlayacağım bugün. Hakkınızı helal edin dua edin. 28 gün sonra ilaç biticek hesaplarıma göre. 10 gün içsem bana yeter diye düşünüyorum.
  • Arkadaşlar 1 hafta sonra 6 ay olacak, champix çok yardımcı oldu ama sonrası sabır ve inanç. İnanın ben bırakamam diyen kim varsa kesinlikle yanılıyor çünkü ben sigaraya aşıktım ve onsuz hayat olamaz derdim ama çok şükür 6 ay olacak. 6 ay elbetteki zor geçti ama şunuda söyleyeyim artık günleri saymıyorum ve her gün sigaradan 1 adım daha uzaklaşıyorum.
    Sigara bırakamak isteyen kim varsa mutlaka denemeli ve inanın imkansız değil. Herkese sabır ve güç diliyorum...
  • bugün 50. gün bitti çok şükür

• canım çok sigara istiyor.
  • Bu champix i nasıl bulabiliriz. Hem uşakta hem de istanbulda bulamadık. Bunun yerine Halk Sağlığından dr recetesi ile ziban verdiler ve artık champix yokmus.9 Kasım 2016 itibari ile. Nasıl yardımcı olursunuz.

• 
Sayfa: önceki 491492493494495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.