Şimdi Ara

EminEvim (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
1.371
Cevap
45
Favori
359.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam merhaba,ben de haziran ayında girdim de sisteme....peşinat vererek girdim...

1-her sistemn avantajı farklıdır hocam.çekilişli sistemde sizin ödeyeceğiniz ücret tabii ki 250.000 i geçer ama hangi durumda?diyelim ki size ilk aylarda kura çıkarsa,1833 zaten normal taksidiniz + kira bedeli var...misal söylüyorum 2250olacak taksidiniz...e o zaman ilk ay çıksa 2250x120 ay=270.000 ödeyeceksiniz(org ücreti hariç)
    neden fazla ödüyosunuz,çnkü diğer insanlar kira verirken siz ev sahibi olmuşsunuz diyorlar...ama 61.ay verirlerse ilk 60 ay 1833 ödersiniz yani 60x1833=109,980 ama kura çıkmadığı her ay,taksidiniz azalıyormuş hocam...mesela ilk ay 1833 ödediniz 2.ay ise 1825 gibi...ben ilk 60 ayı 1833ten hesapladım sizin için...61.ay evi aldınız 60 ay da zamlı ödeyeceksiniz,artık kira bedeli ne kadar olur bilemem,300-400 olur yani... 60x2250=135.000 şimdi toplam tutara bakalım 61.ay aldığınızı düşünürsek 109.980 + 135.000 =244.980 bakın 250.000 alıyosunuz ama daha az ödüyosunuz illa fazla ödemezsiniz....ama fark ne??60 ay 5 yıl yapar ve ev fiyatları artar hocam..ama ilk aylarda çıkarsa bence daha güzel çünkü evimizi almış oluruz...zaten 700-800 kira vercektiniz her ay,sisteme 300-400 ödersiniz...

2-peş sistem ile vade ortası aynı aslında...birinde hiç paranız yok birinde peşinat veriyorsunuz...hiç param yok ayda 2000 ödeyecem 20.000 alacam derseniz zaten toplam 10 ay yapar..2ye böl +1 =6.ay paranızı alırsınız...( kolay anlaşılsın diye rakamları bu şekilde verdim)

3-ara ödeme yapsanız dahi tutar değişmezz...sadece erken bitirmiş olursunuz vade ortası veya peş sistemi...bu sistemlerde kira bedeli yok...ilk ay neyse son ay da taksidiniz aynıdır...

4-250.000 / 1833= 136 ay yapıyor..peşinat vermeseydiniz, 136/2= 68 +1 olur genelde= 69.ay paranızı alacaktınız...ama siz 30.000/1833=16 ay yapıyor...yani 16 ayı ödemiş oluyosunuz önden...

68 idi değil mi 136 nın yarısı? 68-16=52. ay alırsınız bana göre ama adamlara sorunca 54.ay bile diyebilir...

• arkadaşlar artık uzun vadeli sistemlere girmeyin,hatta önümüzdeki 5-10 yıl daire falanda almayın altına yatırım yapın.

legelsteiN: vade ortası sisteme gireceksen peşinat verme mesela 2000 lira taksitle 100 aylık sisteme gir.zaten 200.000 liralık sistemin komisyonu 15 bin lirayı geçer heralde ayrıca bunu peşin talep etmeleri tamamen saçmalık çünkü sistemdem çıkmak isteyince size fazladan para vereceklerine komisyonu bile geri vermiyorlar belki yarısını verebilirler.şimdi parayı daha erken almak istersen ödediğin her 2 fazladan taksit 1 ay öne çekiyor diye biliyorum.yani diyelim elinde 100.000 liran var tamamını vereyim parayı verin desen bu durumda sana 24 ay süre verirler bu mantıkla gerçi böyle bir örnek daha duymadım çünkü 100 bin lirası olanın zaten bunlarla pek ilgisi olmaz.ayrıca şuna baktım hiç peşinatın yok ve 200.000 liralık daire almak istiyorsun ve aylık 2000 lira ödeyebilirsin böyle bir kredi yok.20 yıllık bir kredi bile 2500 lira taksit istiyor.yani kredi ile 200.000 lira üstü ev almak hiçde cazip değilmiş.bu rakamlarda bu gibi sistemler daha cazip oluyor, hele önümüzdeki yıllarda konuttaki fiyat artışının normal seviyelerde kalacağını varsayarsak.

• Cevaplarınız için teşekkürler.
    Benim ara ödemeler ile teslimat tarihini öne çekmenin üzerinde durmamın sebebi maksimum 3 yıl içerisinde teslimatı almak istemem. 60 ay vade benim için çok uzun bir süre, 5 yıl sonra ele geçen parayla ev fiyatlarındaki artış sebebiyle sıkıntı yaşanacağını düşünüyorum. Bu yüzden ödeme gücüme göre en makul sistemi tespit etmeye çalışıyorum. Şahsi aylık ödeyebileceğim miktar 1500 lira, bunun dışında sabit olmamak kaydıyla geçici olarak 1800 lira civarında aylık ödemede bulunabilirim. Sizler hangi sistemdesiniz, sistemler hakkındali şahsi kanaatiniz nedir? Ayrıca cuma gününden itibaren peşinatsız sistemin kaldırılacağı bilgisini aldım detaylı bilgim yok, hafta içerisinde gidip görüşeceğim ve cuma gününe kadar terslik olmazsa sisteme dahil olmuş olacağım. Bu yüzden biraz aceleciyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• legelsteiN L kullanıcısına yanıt
    işte durum ortada hocam...sistemin kalkması hakkında bilgim yok...siz 36 ayda paranızı almak istiyorsanız hesabınızı iyi yapmalısınız tabii..
  • 120 kişilik bir grup'da ve vade ortası sistemde 36.ayda paranızı almanız çok zor.sistemin eski kuralları ile düşünürsek 12.ayın sonunda ilk 60 ayın taksidini ödemeniz gerekiyor.bu durumda sistem error veriyor 36.aya kadar ne olacak durumlaryani en iyisi işi 1.kaynağından öğrenmek gibi duruyor.
  • DEVREDİYORUM
    Almak isteyen irtibata geçebilirler 120 aylık 120 bin tl lik 2 kura atlattik
    3 kurada insaallah çıkar 4 5 ay sonra yanlış olmazsam organizasyon ücreti ile beraber 24.200 tl param içerde almak isteyen e devredebilirim 24000 avantajlı olacaktır.05350601269

• bu ay teslimatımı sorunsuz aldım yardımcı olabilirim.
  • Bana bu sistem mantıklı gelmedi soraya giriyorsun falan filan uzun iş ev araba alana kadar fiyatlar uçar

• Arkadaşlar sisteme girmekte hiç bir problem yok. Sizi sisteme dahil etmek için ellerinden geleni yapıyorlar. fakat iş teslimata geldiğinde yada sistemden çıkmak istediğinizde herşey tersine dönüyor...

her gün sizi arayıp sisteme dahil etmek isteyen insanlar artık bilmiyorum diyorlar. genel merkez diyorlar hep bir hikaye anlatıyorlar adamların tek derdi sisteme dahil etmek zaten sonrasında bunlara bir şekilde para kazandırdığınız için çıksanızda ufak da olsa adamların kazançları oluyor.

teslimat almış yada sistemden çıkan adamlarla iletişime geçin. size referans olarak verilen kişileri kesinlikle aramayın bizde öyle kandırıldık.

https://www.facebook.com/EminSikayet/ lütfen inceleyin.

• heartybroken kullanıcısına yanıt
    Bence bayagi bir abartmissiniz.

Evimi eminevim araciligi ile aldim. Teslimatta vs bir sorun yasamadim. Babamgili araba icin dahil ettik. 3. Auda maalesef sistemden cikis yaptik. Organizasyon ucreti dahil hepsini iade ettiler. Çevremde birçok arkadasim teslimatini aldi. 2 3 ayda bir yemek kahvalti vb buluşmalar oluyor. Sivas ta yaklasik 800 uye var. Bir sikayet duymadim henüz

• İlk sayfadaki 1 mesajlı Eminevim çalışanları saolsun bu oluşuma olan Tüm güvenimi yıtırdım ve dolandırıcı olduklarına da %90 eminim. 1 Mesajlı hesaplarla Ref verip çocuk kandırırsınız anca.
  • 0 ve 1 mesajlı eminevim çalışanlarına sorum bana
    100bin gibi bir miktar lazım ev almam için yanlız parayı 1.ay direk alacağım şekilde (kuraya filan girmem) vereceksiniz 6 ve 7 yıllık süre için
    aylık taksitlerim ne kadar olur
    ayrıca toplam tutar ne kadar olacak ve ne kadar faiz ödemek zorunda kalacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ryner

0 ve 1 mesajlı eminevim çalışanlarına sorum bana
    100bin gibi bir miktar lazım ev almam için yanlız parayı 1.ay direk alacağım şekilde (kuraya filan girmem) vereceksiniz 6 ve 7 yıllık süre için
    aylık taksitlerim ne kadar olur
    ayrıca toplam tutar ne kadar olacak ve ne kadar faiz ödemek zorunda kalacağım

hacı naptın sen ya adamları tefeci yaptın gitti vermek isteselerde eldeki üyeleri ürkütmemek adına bu yola girmezler.ha verseler ne isterler söyleyeyim 100 bin lira için ayda 500 lira kira yardımı yapacaksın %10 komisyon ödeyeceksin el altından yani sana 84 ay 1900 tl taksitle verebilirler 100.000 tl'yi...

• narec kullanıcısına yanıt
    Ben mi abarttım bence siz çok toz pembe bakıyorsunuz şikayetvar sitesini bir inceleyin şikayetlere bakın. sizin başınıza gelmedi diye kimsenin başına gelmeyecek diye bir şey yok.
    Sen sorunsuz almışın bence problemli aldım. adamlarla kavga ettim bu kadar sorun warken seni inandıracak değilim ben insanlara temkinli olsun diyorum yaşanan şikayetlerden kendilerine ders çıkarsınlar diyorum sen abartmışın diyorsun bişi olmasa ortada söylenmez bunlar sen bu şirketin çalışanımısın da bu kadar savundun ?
    Elbette degilim. O şikayetleri bende gorerek sisteme dahil oldum. Cekincelerim vardi ama şükür ki sıkıntı yasamadik. Teslim alan birçok arkadasim var. En azindan benim bildiğim sivas subesinde sorun yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: narec

Elbette degilim. O şikayetleri bende gorerek sisteme dahil oldum. Cekincelerim vardi ama şükür ki sıkıntı yasamadik. Teslim alan birçok arkadasim var. En azindan benim bildiğim sivas subesinde sorun yok.

bende sistemi araştırdım. hatta çok yakın tanıdığım referansları aradı konuştu. teslimatımı aldım fakat benim sormadığım hiç bir şeyi söylemediler bana hatta o kadar zora koştular ki kafalarına göre yaptıkları sigorta var ya kardeşim onu bile aynı gün şubelerine 2 kere gittim bir kere de bankada gördüm 3 bunların hiçbirinde bana yaptıkları sigortayı(dask sigortasını) vermiyorlar. Ben tapuyu alınca napacam direk elektrik su doğalgaz üstüme almaya gidecem hergün de ev almadığım için onun lazım olduğunu akıl edemedim o sinirle gittim ve defalarca gelmeme rağmen neden vermediklerine cevap alamadım. O kadar sorumsuz bu adamlar ben sormadııkça hiç bir şeyi söylemediler bana.

hatta ve hatta o kadar sorumsuzlarki şube müdürüne günlerce ulaşamadık arıyoruz adam toplantıda derdirtiyor ve geri aramıyor yada şubede telefon a bakan söylemiyor şöyle bir bakınca işin olduğunda kimseyi bulamıyorsun ama kendileri sisteme kaydetmek için her gün bizi aradılar her gün taciz ettiler. teslimatcı diye sorumsuz bir adam koymuşlar oraya bir boktan anlamıyor herşey onun üstünde kimsede sorgulamıyor. ben teslimatımı 1 ay geç aldım bana adamların bahanesi kurban bayramı yoğunluk war banane yoğunluktan ben tarihi bilirim adamların hiç ipinde değiliz biz.

sisteme kaydolduktan sonra herşey bitiyor. benim 2 taksit ödeyip tek taksit geri çekebildim vadeden bana 1 ay geç verdiler evi şuan sen 1 ay para ödeme rahatla sana karşı mahcubuz diyemiyorlar kendileri istediği gibi geciktiriyorlar ....

daha neler nelerrrr.

hocam hayırlı olsun. bende aralıkta teslim alıyorum, lakin daskı mecburmuyuz eminevim de yaptırmaya. artı benim almak istediğim binada iskan yok şimdilik ama kat mülkiyeti var elektrik su ya abone olabiliyormuyuz malum bina yeni bitiyor

• arkadaşlar evi alınca ne yapmamız gerekiyor?bilgim olsun diye soruyorum...
    dask vs sigorta işleri mi var?onu dışardan bi yer de yaptırabiliriz sanırım...yaptırmazsak eminevim yapar diye biliyorum..
  • termomen kullanıcısına yanıt
    Daak tapu icin zorunlu. Illa eminevimde yaptirmak zorunda değilsiniz. Herhangi bir sigortadan alabilirsiniz

• Böyle şirketler önce kendisini düşünür.En iyisi kredi çek yada para biriktir.

Saadet zincirinin çakması.

• 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.