DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Kablo renkleriyle ilgili yardım ?
6
Cevap
1
Favori
42.978
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      3 Mesaj
      13 Aralık 2009 15:18:58
      Selam , benim 2 tane telefon şarj aletini birleştirmem gerekti, 2sininde kablolarını soydum 1 şarj aletinden kırmızı ve siyah kablo diğerinden beyaz ve renksiz(soyuk kablo yani kaplı degildi etrafı) kablo cıktı, ben şimdi bunları nasıl birleştirmeliyim ya da birleştirebilirmiyim ? Yardımınız için teşekkürler.. (NOT:Şarj aletlerinin 2side aynı telefonun)

* Siyah Beyaz Ölüm Yaşam *
    • Yarbay
      2451 Mesaj
      13 Aralık 2009 18:57:46

quote:

Orijinalden alıntı: ygtatc

Selam , benim 2 tane telefon şarj aletini birleştirmem gerekti, 2sininde kablolarını soydum 1 şarj aletinden kırmızı ve siyah kablo diğerinden beyaz ve renksiz(soyuk kablo yani kaplı degildi etrafı) kablo cıktı, ben şimdi bunları nasıl birleştirmeliyim ya da birleştirebilirmiyim ? Yardımınız için teşekkürler.. (NOT:Şarj aletlerinin 2side aynı telefonun)

benim anlamdığım bu iki kabloyu neden birleştirmeniz gerekiyor, birleştirmeniz gerkiyorsa birinci şarz aletinin kırmızı kablosu ile diğerinin beyaz kablosu ile birleştirmelisiniz.birinci şarz aletinin siyah kablosu ile diğerinin üzerinde koruma olamyan kablo ile birleştireceksiniz.burada temel kural şu genelde kırmızı + (artı )siyah -(eksi) gösterir eğer ikinci şarz aletinde olduğu gibi ise dışı soyuk kablo her zaman - (eksi) yi gösterir diğer renk beyaz +(artı) da olur farklı renklerde olabilir.siz burada bağlantı yaparken kırmızı ile dışı soyuk kabloyu birbirine değdirmeyin.sanırım anlatabildim

• Binbaşı
      1561 Mesaj
      14 Aralık 2009 00:30:30
      şarj aletlerinin birleştirilmemesi gerekir

.: :.
    • Er
      3 Mesaj
      14 Aralık 2009 20:25:30

quote:

Orijinalden alıntı: sony kamera

Alıntıları Göster

benim anlamdığım bu iki kabloyu neden birleştirmeniz gerekiyor, birleştirmeniz gerkiyorsa birinci şarz aletinin kırmızı kablosu ile diğerinin beyaz kablosu ile birleştirmelisiniz.birinci şarz aletinin siyah kablosu ile diğerinin üzerinde koruma olamyan kablo ile birleştireceksiniz.burada temel kural şu genelde kırmızı + (artı )siyah -(eksi) gösterir eğer ikinci şarz aletinde olduğu gibi ise dışı soyuk kablo her zaman - (eksi) yi gösterir diğer renk beyaz +(artı) da olur farklı renklerde olabilir.siz burada bağlantı yaparken kırmızı ile dışı soyuk kabloyu birbirine değdirmeyin.sanırım anlatabildim

Teşekkürler çok yardımcı oldunuz halletim..

* Siyah Beyaz Ölüm Yaşam *
    • Yarbay
      2451 Mesaj
      14 Aralık 2009 21:08:12
      rica ederim arkadaş bildiğimizi paylaşmak görevimiz

• Yüzbaşı
      656 Mesaj
      07 Ekim 2011 14:33:18
      Hortt

Arkadaşlar hazır konu varken bende sorumu soruyorum ses sistemini bağlarken kabloların hangisi - ve + kabloların 2 side siyah renk fakat birisinin üstünde beyaz çizgi var bu + mı - mi ?

• Binbaşı
      1759 Mesaj
      14 Mayıs 2014 01:38:42
      arkadaşlar benim telefonun orijinal bataryasında üç renkli kablo vardı,siyah-kırmızı ve sarı renkli olarak ama ben buna bir batarya aldım sadece iki uç var siyah ve kırmızı renklere sahip ben bunu diğer üç uçlu kabloya nasıl bir bağlantı yapmalıyım...

Sayfa: [1]
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.