Şimdi Ara

Demirdöküm Neva Hakkında Bilgi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
241
Cevap
2
Favori
103.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HamzaKaan

Arkadaşlar bütün yorumları okudum ve okumaz olaydım moralim sıfır valla..Bende daha dün dd neva kombi aldım ama sizin yorumlarınızdan sonra bin pişman oldum..Azınlıkta olsada memnun olanlarda var,tek tesellim o memnun olanlara dahil olma ihtimalimdir Umarım sizlerin yaşadığı sıkıntıları yaşamam..

Birazda kendimi rahatlatma sebebim şu,dd neva kombiden memnun olmayanların mesajları 2010 yılında yazılmış.Acaba diyorum 2010'dan bu zamana firma bu ürününe bi çözüm bulmuşmudur.Yeni ürettikleri kombilerde bu sıkıntıyı çözmüşmüdürler yada özelliklerinde oynama yapmışlarmıdır.Bu konuda bir bilgisi olan varsa Allah rızası için yazsın,yoksa krize giricem

içiniz ferah olsun korkmayın dediginiz gibi o sorunlar ürün piyasaya ilk çıktıgında idi.Güle güle kullanın sorun yok

• bende demirdöküm neva olan bir eve taşındım buradaki yorumları görünce tedbirimi almaya çalıştım öncelikle peteklerin arkasına alüminyum kaplı yalıtım levhasını koydum.Peteklerin önlerine de açtım 120 metrekare olan evimde odanın birini kapattım.camlaın kenarlarından soğuk gelmesin diye sünger yapıştırdım.evim baya sıcak yalıtım olmadığı halde.durduğum bina tepe bir yerde baya da rüzgar geliyor halbuki.Gerçi bunları yapmayıp faturayı görünce ısınırım ama neyse :)
  • Sorunsuz kullanıyorum. Evde yalıtım var. Fatura son iki ay 110 TL civarında geldi. 85 metrekare. Akşamları yakıyoruz. Oda termostatımız var.
  • arkadaşlar neva kombim ( kendisi 2 senelik) tam garantisi bitti kart arızası verdi. 190 tl ye kart değişimi yaptık. kartın değiştiği günden itibaren sürekli tesisattaki basınç düşüyor. 2 bardan 0 bara 1 günde düşmeye başladı. Servisi çağırdım bizle alakası yok tesisata bakın dedi. Tüm radyatörleri kontrol ettim. Hiç bir yerden de su sızıntısı yok.

Sizce ana kartın değiştiği gün olması bir tesadüf mü yoksa karttan kaynaklanan bir sorun mu?

Yardımcı olursanız sevinirim . Çünkü kafayı yememe az kaldı.
  • sistemde kaçak yoksa üzerindeki dandik genleşme tankı deyişececek
     Demirdöküm Neva Hakkında Bilgi
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Arkadaşlar selamlar akşam siftahı açayım dedim ama şok oldum 3-4 ay sıcak suyu kullandığımız için kombiye bakmadım dün bir baktım dijital ekran sarı yanıyor rakamlar gözüküyor ezbere çalıştırdım petekleri ıstıttım bu ekran nasıl bozulmuş olabilir?

Termostat buldum alayım mı ne dersiniz??

http://www.gold.com.tr/demirdokum-rf-6001-kablosuz-oda-termostati_u?gclid=COfUpvCE_7kCFQZZ3godiyMAfw
  • ozgurkiray O kullanıcısına yanıt
    6001 den uzak durun çok sorunludur, onun yerine 5005 oolanı tercih edin.
    http://www.hizlial.com/demirdokum-pr-5005-oda-termostati/04.012.1902.0045
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

6001 den uzak durun çok sorunludur, onun yerine 5005 oolanı tercih edin.
    http://www.hizlial.com/demirdokum-pr-5005-oda-termostati/04.012.1902.0045

ARIZA konusunda yardımın olabilir mi peki
    ARIZA konusunda maalesef bilgim yok.
  • oda termostadının kralı burda

buraya TIKLA
    arıza nedir
  • aliance21 A kullanıcısına yanıt
    selamlar...

DD neva kombi takılı evimde ve bu yıl ilk kez oturuyorum bu evde. Her odada termostatik vana var. evim bol güney cepheli, yalıtımlı, istanbul da. burada sormak istediğim husus oda termostatı gerekli midir, lüks müdür, çok iyi olur mudur? Kullanmam gerektiğini düşünürseniz nedendir?

vaillant servisi bir arkadaşımı (yıllar öncesinden sınıf arkadaşım) bugün bakım için evime davet ettim. Geldi, Neva yı görünce gülerek "kardeşim başka kombi bulamadın mı?" deyince "hayrola" dedim... "elimizi ayağımızı kesmezsek iyi" dedi... sonra da Neva ların ne kadar sorunlu cihazlar olduğunu, kaç defa kart, kaç defa diğer parçalrını değişime gittiklerinden bahsetti. bakımnı yaptı, filtreyi temizledi (mutlaka bakım yaptırın, filtre tıkanıklığını göstermesi sonrası "bu kış hayatta ısınamazdın" dedi) ve gönderdim. ancak o gittikten sonra aklıma geldi bunları sormak...

sizin fikrinizi alabilir miyim?

• muhamnet kullanıcısına yanıt
    Evde sürekli birileri olacaksa oda termostatı gereksiz bence. Eğer oda termostatı alırsanız evin ortalama ısısını yansıtan bölüme takınız, genelde koridor olur ve bulunduğu yerdeki termostatik vanayı iptal edin.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    Ilginize teşekkür ediyorum. Ancak koridor da zaten radyatör yok.
    Radyatör olması şart değil, yeterki koridor evin ortam ısısını yansıtsın.
    4 yıldır Neva kullanıyorum. 1 kere elektrik kesintisinden mütevellit beyni yandı. Garanti kapsamında değiştirdiler. 1 kere de Y vanası mı ne, onu değiştiler. (Yıkanırken sıcak su radyatörlere gidiyordu.) Onun dışında gayet güzel çalışıyor. Garanti süresini de uzattırdım. Her yıl bakımı da yapılıyor. Son derece ekonomik ısıtıyor. Apartmanın en az ödeyeni benim. Oda termostatım var.

Vaillant servisi arkadaşının önerdiği bir kombi varsa öğrenmek isterim ama.
    (Bana gelen Demirdöküm servisi de benzer şeyler söylemişti. Sorunlu falan.)
  • 2 yıldır kullanıyorum sorun yok.. tıkır tıkır çalışıyoo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lektem

4 yıldır Neva kullanıyorum. 1 kere elektrik kesintisinden mütevellit beyni yandı. Garanti kapsamında değiştirdiler. 1 kere de Y vanası mı ne, onu değiştiler. (Yıkanırken sıcak su radyatörlere gidiyordu.) Onun dışında gayet güzel çalışıyor. Garanti süresini de uzattırdım. Her yıl bakımı da yapılıyor. Son derece ekonomik ısıtıyor. Apartmanın en az ödeyeni benim. Oda termostatım var.

Vaillant servisi arkadaşının önerdiği bir kombi varsa öğrenmek isterim ama.
    (Bana gelen Demirdöküm servisi de benzer şeyler söylemişti. Sorunlu falan.)

Ben garantisi bitmiş bir Kombi kullanıyorum. Siz kaç Liraya uzattiniz garantiyi öğrenebilir miyim?

Serviscilik yapan arkadaşıma eski evimde eca kullandığımı söyledim ve cok doğru bir seçim olduğunu söyledi. Onu da çok araştırmıstim.

İnşallah biz de kışı sicak ve hesaplı geciririz. Kiptaş ta oturuyorum ve ev yalıtımlı. Umarım beklediğim gibi olur.

Bayramınız kutlu olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Valla 300 TL civarında bir rakamdı galiba. Zaten telefonla kendileri arayıp teklifte bulunuyorlar. İşine gelirse kabul ediyorsun. Yıllık bakım da bedavaya geliyor. Adam malına güvenmese garantiyi uzatmaya niye çalışsın. Denildiği kadar sorunlu bir cihazsa, garantiyi uzatmak üreticiyi zarara sokmaz mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lektem

Valla 300 TL civarında bir rakamdı galiba. Zaten telefonla kendileri arayıp teklifte bulunuyorlar. İşine gelirse kabul ediyorsun. Yıllık bakım da bedavaya geliyor. Adam malına güvenmese garantiyi uzatmaya niye çalışsın. Denildiği kadar sorunlu bir cihazsa, garantiyi uzatmak üreticiyi zarara sokmaz mı?

yaklaşık 1 ay önce 2. evime aynı kombiden aldım. 890 tl ödedim. 300 tl garantiyi uzatmak için yüksek bir mebla bence..

ayrıca denildiği kadar sorunlu bir cihaz olsaydı bugüne kadar üretim ve satışı biterdi.. bu fiyattan daha ucuz kombi mi var..??

geçenlerde tezkende neva kombi gördüm 1499 tl etiket vardı üzerinde.. ilginç değil mi 610 tl fark var arada, adamlar nerede ise %100 karla kombi satıyor..

sorun varmı..?? bana göre yok. ECA kombi topiğine bir bakın sorun arıyorsanız görürsünüz orada sorunları neler neler yazmışlar....

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.