Şimdi Ara

NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.043
Cevap
65
Favori
518.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ooo7

ali bey hos geldiniz cevaplarınız için tesekkurler size bir sorum daha olacaktı
    benim aracın lastik ölçüleri 205 55 16 bu ölçüleri 205 60 16 veya 205 65 16 yapmamın bana saglıyacagı avantajları ve dezavantajlarını söyliyebilirmisiniz.
    saygılarımlar

Merhabalar,

205/55R16 orjinal ebadınızı jant değiştirmeden muadil ebatlarla değiştirmeniz mümkün değildir. Bu ebat orjinal anlamda muadili (eşdeğeri) olmayan ebattır.

205/60R16 ve 205/65R16 ebadtları mevcut ebdınıza oranla çapı daha yüksek dolayısı ile sürtme sorunu oluşturabilecek ebatlardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ooo7

ali bey selamlar
    nokian lastikler ne zaman satışa sunulacak beklyoruz guzel haberleri

Yeni distribütörün sipariş vermesini ve verilen siparişlerin TR ye ulaşmasını bekliyoruz, tahmini süre 45-60 gün civarı...
  • merhabalar Ali Bey;
    ben arabanın arka lastiklerine 33,ön lastiklere 32 hava vurduruyordum.arac passat 1.6 fsi,lastiler 205/55/R16 H marka petlas.
    geçenlerde petlasın sitesinde 36 basınc görünce yanlışmı yapıyorum diye düşündüm.sizce doğrusu ne olmalı,ön ve arka farklı mı olmalı?teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kens

merhabalar Ali Bey;
    ben arabanın arka lastiklerine 33,ön lastiklere 32 hava vurduruyordum.arac passat 1.6 fsi,lastiler 205/55/R16 H marka petlas.
    geçenlerde petlasın sitesinde 36 basınc görünce yanlışmı yapıyorum diye düşündüm.sizce doğrusu ne olmalı,ön ve arka farklı mı olmalı?teşekkürler

Bir defa önlere fazla, arkalara az vurmak lazım.
    Çünkü motordan dolayı ön ağır.
    Sanırım o lastiklere önler 32, arkalar 29 veya 30 olmalı.
    Ama emin değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kens

merhabalar Ali Bey;

Merhabalar,

Aracınızın üreticisinin belirlediği lastik değerlerine sadık kalınız... Aracınızın şoför kapısı orta direğinde bir etiket olması lazım... O etikette tekil kullanım ile çoğul ve yüklü kullanım için ön ve arka aks lastiklerin değerlerini bulabilir siniz. Bu değerler sadık kalmaya gayret ediniz...

Genel uygulama olarak söz konusu aracınız için herhangi bir veriye ulaşılamıyor ise bizim uygulamamız ön ve arka aynı olmak üzere 32 psi uygulamaktayız.

• Merhabalar,

Yeni distribütör güzel bir sürpriz yaptı... Nokian bekleyenler olduğunu ifade etmiştik... Dün itibari ile 2 konteyner ürün distribütör stoklarına girmiş durumda 3 konteyner daha da Ağustos'un ilk haftası girecek... birçok sorulan ebat şu an stoklarda mevcut, gelmeye de devam ediyor...

www.e-lastikjant.com sitemizde ki tüm Nokian ürünlerini ve fiyatlarınıda güncelledik... Sitemizde "Stokta Var" ibaresi görmesenizde lütfen stok teyidi alınız...

Stoğa giren belli başlı ebatlar aşağıdaki gibidir...

185/65 R14 86T Nokian i3
    195/65 R15 91T Nokian i3
    205/55 R16 91H Nokian i3
    195/60 R 15 88H Nokian i3
    225/50 ZR 17 98Y NOKIAN Z G2 XL
    225/55 ZR 17 101W NOKIAN Z G2 XL
    245/40 ZR 18 97Y NOKIAN Z G2 XL
    245/45 ZR 18 100Y NOKIAN Z G2 XL
    195/65 R 15 95H NOKIAN H XL
    195/60 R 15 88H NOKIAN H
    195/60 R 15 88V NOKIAN V
    205/60 R 16 92V NOKIAN V
    185/55 R 15 86H NOKIAN H XL
    195/55 R 15 89H NOKIAN H XL
    195/55 R 16 87H NOKIAN H
    205/55 R 16 94H NOKIAN H XL
    215/55 R 16 97H NOKIAN H XL
    215/55 R 16 97V NOKIAN V XL
    195/50 R 15 82V NOKIAN V
    205/50 R 17 93V NOKIAN V XL
    215/50 R 17 95V NOKIAN V XL
    215/60 R 16 99V NOKIAN V XL
    185/70 R 14 88T NOKIAN i3
    185/65 R 15 88T NOKIAN i3
    195/65 R 15 95H NOKIAN i3 XL
    205/65 R 15 99T NOKIAN i3 XL
    235/65 R 17 108V NOKIAN Z SUV XL
    285/45 R 19 111Y NOKIAN Z SUV XL
    235/75 R 15 105T NOKIAN HT SUV
    225/70 R 16 107T NOKIAN HT SUV XL
    245/65 R 17 111H NOKIAN HT SUV XL
    225/60 R 18 104H NOKIAN HT SUV XL
    235/60 R 18 107H NOKIAN HT SUV XL
    235/55 R 18 104H NOKIAN HT SUV XL

Adetler kısıtlı Nokian bekleyenler siparişlerinizi bekliyoruz.

Çok şükür üstümden acayip bir yük kalktı....

• Sevgili Nokian Lastik kullanıcıları;

Ülkemiz ve dünya yollarında jantlarımız güvenle arabaları süslemektedir. Uzun zamandır bu güven ve kalitenin yanın da, yine tüm dünyada kalitesini ve güvenirliliğini ispatlamış bir lastik markası ile ülkemiz insanlarına hizmet etme fikrimiz vardı. Bu düşüncemiz neticesinde dünyada köklü bir geçmişi olan ve ülkemizde sizler tarafından oldukça beğenilen Nokian lastiklerinin Türkiye genel distribütörlüğünü almış olduğumuzu bildiririz. Finlandiya markası olan Nokian lastiklerinin 100 seneyi aşkın deneyimi ile üretmiş olduğu yaz ve kış lastikleri ile ülkemizde sizler tarafından tam not aldığını bilmekteyiz. Kormetal olarak jant sektöründeki müşteri memnuniyeti ve kalite odaklı satış prensiplerimizi Nokian lastiklerinin dağıtımında da koruyacak ve kullanıcılarımızdan sadece ürünlerimiz ile değil vermiş olduğumuz hizmet ile de tam not alacağımızdan eminiz.
    Detaylı bilgi için www.kormetal.com 0212 694 60 00
    Saygılarımızla;
    KORMETAL PAZ.LTD.ŞTİ.

• yokohama v550 205 60 16
    nokian h 205 60 16
    michelin energy 205 60 16
    michelin pilot primacy 205 60 16

en sessiz ve en konforlusu hangisi? yol sesi minumum olacak, çukurları yoldaki pürüzleri hiç hissetmeyeceğim... şu an bridgestone var ama sesli ve sert daha evvel continental premium contact 2 kullandım yakıt sarfiyatım arttı, yumuşak lastik yola daha çok yapışıp (sanırım yuvarlanma direnci) sarfiyatı arttırıyor gibime geliyor.. öylemi?
  • Merhabalar

Aracım Honda Civic Sedan 1.6 98 model.
    Lastiklerim YOKOHAMA AS01 205/40/17.

Lastiklerimi aldığımdan beri hep lastik hava basonçlarını 32 olarak kulanıyordum. Evelsi gün lastiklerimi rotasyona gittiğim yer kullandığım lastiklerimin basınçlarının çok düşük olduğunu, bu şekilde darbelerde jantlarıma hasar verebileceğimi, bunların yüksek performans lastikleri olduğu ve de normal lastikler gibi 32 basınçla kullanamayacağımı söyledi ve basınçlarını 45 e çıkardı. Açıkçası aklım karıştı. 45 bana (yüksek performans lasitkleri olsa dahi) çok yüksek gibi geldi. Şimdi virajlara girerken bile kendimi tedirgin hissediyorum. Gerçekten de böyle bir durum var mı? Ne yapmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CornFlakes -- 11 Ağustos 2010; 3:47:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyelite

yokohama v550 205 60 16
    nokian h 205 60 16
    michelin energy 205 60 16
    michelin pilot primacy 205 60 16

en sessiz ve en konforlusu hangisi? yol sesi minumum olacak, çukurları yoldaki pürüzleri hiç hissetmeyeceğim... şu an bridgestone var ama sesli ve sert daha evvel continental premium contact 2 kullandım yakıt sarfiyatım arttı, yumuşak lastik yola daha çok yapışıp (sanırım yuvarlanma direnci) sarfiyatı arttırıyor gibime geliyor.. öylemi?

Michelin energy saver 205 60 16 kullanıyorum

Yakıt, ses ve en az aşınma konusunda adac testlerinden tam not almış bir lastiktir Yumuşaklık konusunda ise çok fark var daha önce bende conti kullanıyordum michelin çok daha konforlu.
  • 1 saat 45 dk önce
    [metehan50] Takip etmek istiyor musunuz?Evet Hayır
    Seçtiğiniz mesajın linkini aşağıdaki kutudan kopyalayabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=42035749

--------------------------------------------------------------------------------

Selamlar arkadaşlar benim voswagen sharan bir aracım var.aracın üzerindeki lastik 195/60/16 lastik vardı.Tamirci senin araca bu lastik olmaz dedi ve 205/60/16 lastik almamı önerdi.Ben de bir çift marshal lastik aldım.Lastik daha 10000 KM olmadan ortadaki dişlerden eskidi.Yani dişler sıfırlandı.Satıcı ile görüştüm daha 6-7 ay olmadan bu lastiğin nasıl bu hale gelir dedim.Havası yüksek kullanmışsın dediler.bende 32 psi yi geçmedim dedim ölçtüler hava 32 geldi.Lastiği söktüler garantiye gidicek dediler.Tam dört ay oldu hala lastik gelmededi.Benim sorum iki farklı katagoride olacak
    1-195 lastiklerle 205 lastikler arasında ne gibi fark vardır.205 bayağı geniş olduğundan yakıt konusunda biraz fazlamı yakar?
    2-Sürücü ve araç hatası olmadığı kesin olup 1000 Km de lastik ortadan eskir mi böyle bir eskime lastik hatası değilmi?
    3-Benim voswagen sharan araç için hangi marka lastik önerirsiniz? Saygılarla....

• quote:

Orijinalden alıntı: metehan50

1 saat 45 dk önce
    [metehan50] Takip etmek istiyor musunuz?Evet Hayır
    Seçtiğiniz mesajın linkini aşağıdaki kutudan kopyalayabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=42035749

--------------------------------------------------------------------------------

Selamlar arkadaşlar benim voswagen sharan bir aracım var.aracın üzerindeki lastik 195/60/16 lastik vardı.Tamirci senin araca bu lastik olmaz dedi ve 205/60/16 lastik almamı önerdi.Ben de bir çift marshal lastik aldım.Lastik daha 10000 KM olmadan ortadaki dişlerden eskidi.Yani dişler sıfırlandı.Satıcı ile görüştüm daha 6-7 ay olmadan bu lastiğin nasıl bu hale gelir dedim.Havası yüksek kullanmışsın dediler.bende 32 psi yi geçmedim dedim ölçtüler hava 32 geldi.Lastiği söktüler garantiye gidicek dediler.Tam dört ay oldu hala lastik gelmededi.Benim sorum iki farklı katagoride olacak
    1-195 lastiklerle 205 lastikler arasında ne gibi fark vardır.205 bayağı geniş olduğundan yakıt konusunda biraz fazlamı yakar?

205 tabanı 10 mm genişitir yani 1 cm daha geniş ama fabrikanın orijinal ölçüsünden şaşmamakta fayda vardır

2-Sürücü ve araç hatası olmadığı kesin olup 1000 Km de lastik ortadan eskir mi böyle bir eskime lastik hatası değilmi?

Maalesef ortadan erime havanın fazla basıldığını gösterir normalde

Sana sürücü hatası deyip 10bin km 45psi ile dolaşmış gibi bir sonuç çıkarabilirler

3-Benim voswagen sharan araç için hangi marka lastik önerirsiniz? Saygılarla....

Araca göre marka şartı yok ister michelin al conti, goodyear al ama başına iş açmak istemezsen bilinmedik markalardan uzak durmakta fayda var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 11 Ağustos 2010; 18:00:21 >

• Nokian Lastiklerini Ankara da ARY OTOMOTİV de bulabilirsiniz. web sitesiwww.aryotomotiv.com
    Tel: 0312 397 37 27 e-mail: aryoto@aryotomotiv.com,
  • 195/60/R15 88H astra g için fiyat abilirmiyim? acil alınması lazım nokian yakıt tasarrufu ve yol tutuş çok önemli hususlarımız mesela viraj ve ıslak zeminde kaymamalı ses önemli değil nokian satan abilerimz bana ulaşırsa sevinirim forumu okudum kararımı verdim fiyatıda uygunsa denerim bir dahada o adamdan şaşmam vesselam saygılar mail atarsanız arman_guney@hotmail.com sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: diegoforlan

Merhaba,

Benimde lastik değişim zamanı geldi.Nokian 195 50 R 15 82 V ilgilmi çekti sürüş olarak sakin bir sürüş düzenim vardır.Bu lastik hakkında kullanan yada tecrübelerini paylaşırlarsa çok sevinirim birde nereden satın alacağım konusunda yardımcı olursanız sevinirim tavsiye ettiğiniz bir bayii falan şimdiden teşekkür ederim.

bende bu lastik konusunda bilgi arıyordum ki tamda siz sormuşsunuz ALİ Sağlam beyefendi bize bu konuda bilgi verebilirse çok sevinirim özellikle frenlemelerde ve ıslak zemin olayı nasıldır bu lastiğin ben ordu'da yaşıyorum yollarımız çokta düzgün değil buralarda yumuşak yapısı itibariyle michelin çok tavsiye edilmez Nokian ' ın bu lastiğini almak istesek tavsiye edermisiniz??

• Bende lastik değiştirmeyi düşünüyorum. Megane 2 iöin 205 55 16 ebatlarında hangi modeliniz var? fiyatı ne kadar?
  • uzun sure burdan arastırıp polo hb aracıma nokıan h serısı lastık almiştım 1000 km yapmadan buyuk bır kazagecrdım arac on takım gıttı aracı cok makul bı fıyata sattım yazık oldu lastııklere gozum orda kaldı daha yenıydı halbukıi

sabah erken saatlerde yolda da hafıf cıg mı vardı ne vırajı 3 vıteste alıyordum hafıf frenle bırlıkte arac dıreksıyon hakımıyetı gıttı aracın arka lastıkler kaymaya basladı.lastıklerın sucu ne tabıkı bılmıyoru ama buyuk suc bende ıdı.

son sozum okadar cok zaman gecırıp bırseyı cok arastırıp alınca o mala ugursuzluk oluor gıbı.

bırdaha noıan almıyam neden mı o kotu kazayı hatırlatcak bana. şimdıkı aaca fabrıka pırellı takmiş yool sesı aracta resmen
  • Ali bey merhaba,
    Citroen C4 aracımda fabrika çıkışlı Michelin Energy 205/55/R16 lastikler var. Yaz sonu fiyatlar daha uygun olur (4 al 3 öde vs.) mantığıyla önümzüdeki yaz takacağım lastikleri şimdiden alayım diyorum, bu sizce uygun olurmu? Fikrinizi merak ediyorum. Bir de Nokian İ3 mü yoksa Nokian H sınıfı lastikmi önerirsiniz. Lastikten beklentim sessiz, konforlu olsun, fren mesafesi uygun olsun. Yoksa hız yapan, agresif kullanan bi sürücü değilim. 150-160 ı pek geçmem
    Şimdiden teşekkür ederim, iyi günler...

• Nokian markasını ilk gördüğümde bu ne böyle demiştim. Fakat piyasada tutunmak için kaliteli mal üretip ucuza satan markaları es geçmemek lazım.
    Şu anda Michelin Primary kullanıyorum ve gerçekten 4 adetinde ciddi bir fiyat farkı oluyor.

Peki bu lastiği hangi markalarla kıyaslamak uygun olur? Continantal yada Lassa kalitesi kadar var mı kalitesi? Yoksa Michelin yada Bridgestone kadar kaliteli diyebilirmiyiz?

Kullanıcı arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

Nokian markasını ilk gördüğümde bu ne böyle demiştim. Fakat piyasada tutunmak için kaliteli mal üretip ucuza satan markaları es geçmemek lazım.
    Şu anda Michelin Primary kullanıyorum ve gerçekten 4 adetinde ciddi bir fiyat farkı oluyor.

Peki bu lastiği hangi markalarla kıyaslamak uygun olur? Continantal yada Lassa kalitesi kadar var mı kalitesi? Yoksa Michelin yada Bridgestone kadar kaliteli diyebilirmiyiz?

Kullanıcı arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum.

Nokian hiç de ucuz lastik kategorisine girmez.
    Fiyatlarına bir bak istersen.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.