Şimdi Ara

Süperonline Fiber İnternet Ankara Genel Konu (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
815
Cevap
5
Favori
78.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • açıkçası şu an google ın 8.8.8.8 - 8.8.4.4 olanını kullanıyorum, ama süperonlinenin verdiği dns i de denedim sıfırlayıpta denedim hep aynı değişen birşey yok..
  • Ben superonline'ın kendi dnslerini kullanırken benzer problem yaşıyordum, arada siteleri açmaz oluyordu.

Sonra onun yerine google dns kullanmaya başlayınca sorunlar kesildi, şu an sitelerin açılması konusunda hiçbir problemim yok.

Sanırım sizinki daha farklı bir olaydan kaynaklanıyor.

OpenDNS deneyin bir de, isterseniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: trsadasda

quote:

Orijinalden alıntı: metanol

geceleri bekleneni verebiliyor ...
     Süperonline Fiber İnternet Ankara Genel Konu

Download hızı böyleyken pingin bu şekilde olması şaşırtıcı.

şaşırtıcı birşey yok, distance'a dikkat edin. Bulunduğum şehirde yaptığımda 0 ms ile 3 ms arasında değişiyor ama server biraz sıkıntılı.

•  Süperonline Fiber İnternet Ankara Genel Konu

1.5 yıldır turksat kullanıyorum ılk zamanlar bende cok sıkıntı cektım kopmlar yavaslamalar ama gun gectıkce sıstem ıyıce oturmaya basladı bıraz sabır edersenız hepınızın problemlerı duzelecektır

bu arada yenımahalle merkezınde fıber kullanan varmı veya ne zaman geleceğı konusunda bılgısı olan

• Çukurambarda kullanan varmı varsa tam olarak nerde olduğunu yazarsanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sithcem

Çukurambarda kullanan varmı varsa tam olarak nerde olduğunu yazarsanız sevinirim

çukurambar densede daha çok 100.yıl ve çiğdem mahallesinde var fiber net bildiğim. çankaya yaza listede bilken ve turtaşı liste dışı bırakırsan çoğu yer dediğim kısımda kalıyor
  • bugun bakanlıkların orda fiber kablo çalışması gördüm otobüsle geçerken oraya ne alaka anlamadım ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: gfbdogukan

bugun bakanlıkların orda fiber kablo çalışması gördüm otobüsle geçerken oraya ne alaka anlamadım ama

ben de mithatpaşa köprüsünün altında görmüştün superonline f/o yazılı bir kapak.Rögar kapağı mı ne deniyorsa işte.Sanırım çoğu iş yeri ve kurumlar orada olduğu için döşüyorlar.
  • arkadaşlar ben batıkent ank. altınkent sit. de oturuyorum buraya swich ler yapalı 1-2 hafta oldu ama hala bağlantı açılmış değil geçenlerde süperonline mail attım ne zaman açılacak die çalışıyoruz gibisinden bir cevap attılar. sizlere sormak istediğim sizlerin apartmalarına yada sitelerinize swichler takıldıktdan ne kadar sonra hizmeti sunmaya başladılar?
  • Oh be en sonunda geldi burayada
    yarın geliyor arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: zucchero

Oh be en sonunda geldi burayada
    yarın geliyor arkadaşlar

Neredir orası?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mokinto

quote:

Orijinalden alıntı: zucchero

Oh be en sonunda geldi burayada
    yarın geliyor arkadaşlar

Neredir orası?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zucchero -- 20 Şubat 2010; 23:54:07 >
  • Batıkent batı sitesi mahallesindeyim. Super online bağlandı ama wireless sürekli kopuyor uzun süreli dosya indirmek imkansız hale geldi. SÜrekli netten düşüyor. Var mı bunun bir çözümü? Modem bilgisayarıma çok yakın konum olarak.
  • Kopma tarzı problemler yaşamadım ancak wireless iyi çekmiyor diyen arkadaşlar var.

Biz 3 bilgisayarı da kablolu olarak kullanıyoruz o yüzden problem yaşamıyoruz.

Kablolu her koşulda daha performanslı oluyor, kablolu kullanın bence.
  • Verdikleri kablo çok kısa kablo kullanmayı düşündüm kabloyu uzatacağım ama verdikleri kablonun farklı olduğunu iddaa ediyorlar daha kalın gibi zaten. Normal kablo uzatsam performansta düşüş olur mu?
  • Hayır hocam aynı kablo işte. Modeme gelen kablo sabit dursun yerinde, modemden kendi bilgisayarınıza kablo çekin.

Standart ethernet kablosu, işinizi görür. CAT5, CAT5e, CAT6 alabilirsiniz, CAT6 biraz pahalı, CAT5e kablolar fazlasıyla yeter ev içinde, 20-30 metre çekin tınlamaz.
  • Eyvallah usta CAT 5 var bendede evet uçlarını yapmak lazım sabah hallederiz. Çok sağol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jedi Mind Tricks -- 20 Şubat 2010; 0:12:13 >
  • Bir sorum daha var donmadan video izleme en az 10 mbit vs. diyorlar ama download hızım 50-60 kbps civarı. Bu premium isteyen sitelerin sınırlandırması olabilir microsoftta 2-3 mbit i gördüm ama 10mbit i göremedim hiç. Bunu için bir çözüm var mı? Rapid pe alsam 10 mbit görebilir miyim?
  • 20Mbit hızı görebilmek tek dosyada mümkün değil pek. Rapid de olsa microsoft da olsa 20Mbit hafife alınacak bir hız değil.

O yüzden Flashget veya IDM gibi programlarla birden fazla dosyayı, birden fazla parçacık ile çekmelisiniz ki 20Mbit hızı görebilesiniz.
  • Free Download Manager kullanıyorum. Birden fazla dosya indirmeyi denemedim hiç ama çoğunlukla siteler premium istediğinden aynı siteden aynı anda 2 dosya indiremiyorum. TOrrentlerde oldukça yavaş.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.