Şimdi Ara

Süperonline Fiber İnternet Ankara Genel Konu (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
815
Cevap
5
Favori
78.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün telefon edip bir sürü laf söyledim. Böyle iş mi olur, böyle hizmet mi olur, burası ülkenin başkentidir burada beceremiyorsanız nerede becereceksiniz vs. vs.

Çok gözle görünür bir değişiklik hissetmedim ben dün akşam için. Gerçi 2-3 test yaptım 200ms civarıydı Türkiye için (Mesa Koru civarında oturuyorum). Bir de galiba Bursa'daki server üzerinden test ediyordu ama vaktim olmadığı için çok kurcalayamadım.
  •  Süperonline Fiber İnternet Ankara Genel Konu

Süperonline Fiber İnternet Ankara Genel Konu

Sanırım bu bizler için yeterli bir açıklama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disorderpunk -- 29 Aralık 2009; 20:36:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: disorderpunk

Sanırım bu bizler için yeterli bir açıklama.

benide telefonla arayıp aynı şeyler, söylediler

• Eryaman Türkkonut Bölgesinde oturuyorum dün itibari ile Fiber İnternete abone oldum. burada yaklaşık 2 aydır var. bu arada ilk 3 ay bedava kampanyası yarın sona eriyormuş düşünen arkadaşlar acele etsin. Kurulum yapmaya gelen çocuklar 2010 Mayıs ayından itibaren kablolu tv yayınına da başlayabileceklerini söyledi, şu an test yapıyorlarmış. başka bir kurulum da gerekmeyecekmiş modemden yayın verecekler herhalde.
  • "Sayın Superonline yetkilisi. ******* müşteri nolu, Ankara fiber internet kullanıcısıyım. Neredeyse bir senelik Quiknet (10MBit sınırsız) aboneliğim var. Bu bir senelik abonelik boyunca, kısa süreli yaşadığım 3-5 sorunun dışında hizmet kalitesi mükemmeldi.

Fakat son bir haftadır, akşam 20:00 civarı başlayıp, gece 00:00 civarına kadar süren hız kayıpları ve özelllikle yüksek ping problemleri yaşanmakta. Bu problemleri diğer birçok Ankara ikametli fiber internet kullanıcıları da teyit etmekteler. Teknik Destek`ten alınan bilgiye göre artan kullanıcı sayısına bağlı olarak akşam vakitlerinde yoğunluk yaşanmakta ve bağlantılarda problemler görünmekte. Sizden öğrenmek istediğim bu yoğunluğa karşı altyapınızda herhangi bir geliştirme çalışması yapıp yapmadığınız ve sorunun ne zaman çözüleceğidir.

Özellikle online oyun oynayanlar için önemli olan ping, üstte belirttiğim vakitlerde, diğer internet sağlayıcılarının en düşük bağlantı paketlerinden bile 5 kat yüksek değerlerde olmaktadır ve kesinlikle online oyun zevki yaşatamamaktadır. Bu problem bir müddet daha devam edecek olursa, kısa bir süre öncesine kadar büyük bir hevesle ve keyifle kullandığım fiber interneti kapattıracağım. Saygılarımla;"

Gelen Cevap;

• Artık çözselerde rahatlasak yaw.

en az 2 ay daha böyleyiz...
  • Downloadda sorun yaşamıyorum ama pingler 100-150...
  • bugün hız bende bariz düzeldi sanki
  • Gene akşam 120 ms falan ping. Gece düzeliyor. Millet oyuna host ol deyip duruyor. Diyorum fiber akşamları patlak. Anca gece.
  • Akşamları sorun başlayınca ping artıyor, ancak normal zamanda acayip hızlanıyor pingler eskiden kullandığımdan daha düşük oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramazzotti -- 31 Aralık 2009; 12:37:35 >
  • Biraz önce telefon ettiler. Arızanın bir kısmı giderilmiş. 1 hafta içinde tamamen giderilecek dediler.

İnşallah en kısa zamanda düzeltilir.
  • benim internet gitti gelmiyor, genel bir sorun mu var? öyle dedi telefondaki ama güvenemiyorum açıkcası, bir de son 1 haftadır akşamları inanılmaz yavaşlıyor...
  • Bugün gün boyunca mükemmeldi internet. Ping sorunu da yoktu akşam vakti. Umarım gene bozulmaz...
  • Bugün ben de ping sorunu yaşamadım. En iyi oldu zamanlarda olduğu gibi iyiydi.

İnşallah tekrar bozulmaz.
  • benim de internet yok, 3g'den giriyorum anca -.- bakalım nolacak...
  • Yılbaşında yoğun olmaması çok normal :) Bu akşam herkes ayılınca görücez pingleri.
  • Ben şunu anladım, sorun olduğu zaman gerçekten hizmetin ne olduğunu anlıyorsunuz ki bu konuda superonline sınavda kaldı, 2 gündür internet çalışmıyor ve her aradığımda ayrı bir bahaneyle kapatıyorlar telefonu

- Genel arıza var (dün)
    - Genel arıza giderildi, internetinizin çalışması lazım (dün)
    - Genel arıza yine var. (dün)
    - En kısa sürede sorununuz düzeltilecek (dün)
    - Ekipler yolda en kısa sürede sorununuz düzeltilecek (dün)
    - Arıza kaydınız var, en kısa sürede düzetilecek (bugün=
    - Genel arıza var bulunduğunuz bölgede (bugün)
    - Genel bir arıza tespit edemedim, arıza kaydınızı açık tutuyorum (bugün)
    - Genel arıza var Yenimahallede, ondan kaynaklanıyor, en kısa sürede giderilecektir (bugün)

kısaca gına geldi... gerçekten sorun yaşadığınızda pek de yardımcı olamıyorlar...
  • Şuan ping 0 hızda 9.4 cıkıyor inş hep böyle gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter_dogus -- 1 Ocak 2010; 23:27:50 >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.