Şimdi Ara

Süperonline Fiber İnternet Ankara Genel Konu (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
816
Cevap
5
Favori
78.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Normal şartlarda yurt içi 2-5ms yurt dışı 50-75ms (eu) iken şu tabloya iyi diyen muhtemelen dial-up kullanıyordur. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OffChu -- 24 Aralık 2009; 22:22:23 >
  • Benim durum yine genelden iyi görünüyor. SS koymaya üşeniyorum, şu anda speedtest neticesi DL = 9.97 Mbps, ping = 24ms (10 Mbps hız)

Pingtest ile ping = 22ms
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fabrice

Benim durum yine genelden iyi görünüyor. SS koymaya üşeniyorum, şu anda speedtest neticesi DL = 9.97 Mbps, ping = 24ms (10 Mbps hız)

Pingtest ile ping = 22ms

Süperonline Fiber İnternet Ankara Genel Konu

Ankara speedtest upload bitiremiyor testte.

edit: Kusura bakmayın böyle spam devamlı resimler vs , bu resimleri düzenli olarak superonline a da yolluyorum da...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disorderpunk -- 24 Aralık 2009; 22:59:04 >

• En son durum;

En fazla 30 atlamanın üstünde
    cfos.de [194.95.249.23]'ye izleme yolu :

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.1.1
    2 56 ms 57 ms 59 ms 85.29.0.236
    3 59 ms 58 ms 59 ms 85.29.56.241
    4 45 ms 45 ms 45 ms 85.29.56.178
    5 65 ms 68 ms 66 ms 212.73.131.33
    6 98 ms 99 ms 102 ms 77.67.67.117
    7 96 ms 93 ms 96 ms 89.149.184.58
    8 99 ms 98 ms 98 ms 188.1.232.113
    9 100 ms 99 ms 97 ms 188.1.145.50
    10 103 ms 100 ms 100 ms 188.1.145.82
    11 93 ms 94 ms 94 ms 188.1.230.46
    12 100 ms 101 ms 103 ms 194.95.249.23

Tahmin ediyorum fiber interneti hızla yaygınlaştırma yolunda bir hayli ilk yatırım maliyet oldu. Bir an önce mümkün olan en çok kullanıcıya satarak başa baş noktasına gelmeye çalışıyorlar. Bu arada bir de üstüne upgrade maliyeti çıkmasın diye şikayetleri savuşturabildikleri kadarı yanlarına kar kalacak diye düşünüyor olabilirler.

Edit: Bir müddet bekleyelim bakalım. Bir gelişme olmazsa ya da cevap vermezlersehttp://www.sikayetvar.com/ sitesine yazılanlara Superonline genelde cevap veriyor. Olmadı sözleşip hep beraber yazarız sorunlarımızı. Bu arada bir mail daha yazdım şu şekilde;

Sayın İlgili,

Aşağıdaki mailimden sonra sürekli olarak ping değerlerimi kontrol ediyorum. Ne yazık ki yurt içi 25ms bile hayal oldu. En son aldığım netice şu şekildedir

http://www.speedtest.net/result/662194120.png

Fiber internet hizmetine daha hızlı oyun oynamak için üye olan bizler için 96ms kesinlikle kabul edilebilir değerler değildir. Lütfen en kısa sürede bu soruna bir çözüm bulun, bu haliyle aboneliğimizi devam ettirmemizin bir anlamı yok.

İyi Çalışmalar / Saygılar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fabrice -- 24 Aralık 2009; 23:36:13 >

• Bende bugün modemimi aldım yarın kuruluma gelicekler , ama çok düşündüm alırken eğer böyle ping sorunları varsa müşteri hizmetlerini arayıp oyarım .. çünki ben 2 gün önce aradım sordum ,dedim eğer internet hızımızda problem olursa memnun kalmassan ne olur ? mırın kırın dedi soruz bizden kaynaklıysa iade edebilirsiniz tabiki dedi ..inş böyle bi tablo olmaz yoksa telefonda bedava saten sabahtan aksama kadar arar arar dururum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Momo-Oz -- 25 Aralık 2009; 3:03:51 >
  • Birşey sormak istiyorum,

- Online oyun oynamaktayım, Ping yüksek olursa ne anlama geliyor düşük olunca ne anlama geliyor bilmiyorum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arınç

Birşey sormak istiyorum,

- Online oyun oynamaktayım, Ping yüksek olursa ne anlama geliyor düşük olunca ne anlama geliyor bilmiyorum ?

Ping yüksek olursa oyunda lag baslar düşük olursa lag olmaz , fps oyunlar için 100 mmorpg oyunlar için 250 e kadar lag normaldir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Momo-Oz -- 25 Aralık 2009; 3:06:50 >
  • Arkadaşlar merhaba,
    Batıkent'te oturuyorum, bizim siteye de geldi, bende vaadettikleri hzı görünce bu foruma bile bakmadan atladım, 10Mbps, sınırsız olan 49 TL.lik pakete sözleşme imzaladım, henüz bağlanmadı. Mevcut aboneliğim de TTnet 1Mbps sınırsız, 45,31 TL. olan paket.
    İnterneti büyük ölçüde film indirmek ve surf için kullanıyorum, rapid premium aboneliğim var.
    Yıllık ödeme tutarı (2 ay 9,90 hesaplayınca) TTnet'ten daha ekonomik oluyor.
    Şimdi,
    Zaman zaman meydana gelen yavaşlamaları anlayabilirim ama bu yavaşlama 1Mbps'ten bile aşağı mı düşüyor acaba? Yani acaba 10 katı hızlı olmasa bile, hızlandık derken daha da yavaş mı indireceğiz bu durumda mkv'leri?
    Saygılar, teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackice_serkan

Arkadaşlar merhaba,
    Batıkent'te oturuyorum, bizim siteye de geldi, bende vaadettikleri hzı görünce bu foruma bile bakmadan atladım, 10Mbps, sınırsız olan 49 TL.lik pakete sözleşme imzaladım, henüz bağlanmadı. Mevcut aboneliğim de TTnet 1Mbps sınırsız, 45,31 TL. olan paket.
    İnterneti büyük ölçüde film indirmek ve surf için kullanıyorum, rapid premium aboneliğim var.
    Şimdi,
    Zaman zaman meydana gelen yavaşlamaları anlayabilirim ama bu yavaşlama 1Mbps'ten bile aşağı mı düşüyor acaba? Yani acaba 10 katı hızlı olmasa bile, hızlandık derken daha da yavaş mı indireceğiz bu durumda mkv'leri?
    Saygılar, teşekkürler..

bende batıkentte oturuyorum.. bende sizin gibi yeni bağlandım.. yaşanan sorunlar geçici.. yakın zamanda abone sayısı baya bi arttığı için sorun yaşıyorlar... dün akşam akşam 7 gibi 13 gb lık dosya indirmeye başladım gece 12 gibi bitti.. ortlama 700-800 kb/s ile indirdim...

• Dostum verdiğin örnek resmen iştahımı kabarttı. Ben 13 Gb. dosyayı 2 günde indiriyorum rapid premium olduğu halde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackice_serkan

Arkadaşlar merhaba,
    Şimdi,
    Saygılar, teşekkürler..

Hocam, burda ağlıyoruz sızlıyoruz ama en nihayetinde TTNET'in de altına düşmedik. Daha bugün bizim fiber'i bağlayan Superonline bayisiyle görüştüm, Ankara çapında bir sıkıntı olduğunu biliyoruz, üzerinde çalışıyoruz filan diyor. Ama öyle ama böyle bu sıkıntı çözülür. ADSL'nin Ankara çapında tahmin ediyorum ilk 500 bireysel kullanıcısından biriyimdir, benzer sıkıntılar yaşanmıştı ilk zamanlarda.

Bakın şöyle bir haber okudum bugün;

SUPERONLINE, BOTAS BORU HATLARIYLA FIBER ALTYAPISINI 2,5 KATINA ÇIKARIYOR

Bir Turkcell grup sirketi olan Superonline, 20 milyon 900 bin
    Avro'luk ihale bedeliyle BOTAS'in "Fiber Optik Altyapisi"nin kiraya
    verilmesi ihalesini kazandi. Böylelikle fiber optik ag altyapisini
    2,5 kat artirip 26 bin kilometreye ulasmayi planlayan Superonline,
    yurdun dört bir yanini fiber aglarla örerek Türkiye'yi global iletisim
    aginin kavsak noktasi yapmayi ve "Ipek Yolu"nu "Fiber Yolu" haline
    getirmeyi hedefliyor.
    Superonline, BOTAS'in fiber optik altyapisinin kiraya verilmesi
    için açtigi ihaleyi 20 milyon 900 bin Avro'luk teklifiyle kazandi. 2
    ayri etap seklinde düzenlenen ihaleye katilan Superonline, kapali
    zarf açik artirma usulüyle verdigi teklif karsiliginda BOTAS'in
    güzergâhini 15 yil süreyle kiraladi. Konuya iliskin sözlesme 24 Aralik
    2009 tarihinde Ankara'da BOTAS yetkilileri ile Superonline Genel
    Müdürü Murat Erkan arasinda imzalandi.

Murat Erkan: "Ipek Yolu, Fiber Yolu olacak"

Ankara'da düzenlenen imza töreninin ardindan konuyla ilgili bir
    açiklama yapan Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, Türkiye'nin
    cografi konumu geregi telekomünikasyonda stratejik öneme sahip bir
    bölgede bulundugunu belirtti. Erkan, "Superonline olarak yurdun dört
    bir yanini fiber aglarla örerek Türkiye'yi global iletisim aginin bir
    kavsak noktasi yapmayi planliyoruz. Bu yatirimimizla Türkiye'nin en
    büyük fiber optik altyapisina sahip alternatif telekom operatörü
    olarak yüzyillardir üzerinde bulundugumuz "Ipek Yolu'nu "Fiber Yolu"
    haline getirmek için yatirimlarimiza hiz kesmeden devam edecegiz"
    dedi.
    Superonline'in kazandigi ihale ile ilgili görüslerini açiklayan
    Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Turkcell grup olarak Superonline
    ile Türkiye'nin sabit genisbant internet altyapisina yatirim
    yapmaktan gurur duyduklarini ifade etti. Ciliv, "Grup sirketimiz
    Superonline'in kazandigi BOTAS ihalesini, ülkemizin sabit genisbant
    altyapisini gelistirmesi ve hizlandirmasi açisindan önemli bir adim
    olarak görüyoruz. Grup sinerjisini artirmak amaciyla Superonline'in
    sabit genisbant internet altyapisina yatirim yapmaya devam edecegiz"
    dedi.

Foreks Haber Merkezi

Bu kadar yatırım yapan şirket şu andaki sorunları da çözer diye düşünüyorum (en azından umut ediyorum )

• polatlı'ya 10mbit sınırsız çeksinler yeter başka bişe istemem
  • @carloska
    @blackice_serkan

Batıkent'te hangi sitede oturuyorsunuz, hangi sitelere geldi bende batıkentte oturmaktayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arınç

@carloska
    @blackice_serkan

Batıkent'te hangi sitede oturuyorsunuz, hangi sitelere geldi bende batıkentte oturmaktayım.

Ben Yağmurdere'de oturuyorum, Kent Koop mahallesinde. Bizim çevredeki birkeç siteye de gelmiştir sanırım, çünkü etrafı kazarken adamlara sormuştum.
  • Sonunda geldi 10 Mb ohh be :D çok lafını etmiyimde nazar deymesin :D:D Maşallah :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Momo-Oz -- 25 Aralık 2009; 16:55:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sithcem
    bunu duyduğuma sevindim demekki Quiknet Toki konutlarına'da döşemeye başlanmış ne güzel. Merak ettiğim Eskişehir yolu üzerindeki Toki Turkuaz konutları civarında kullanan veya bu hizmetle ilgili bilgisi olan varmı ?

7-8km Ankara tarafındaki Yaşamkent'te henüz çoğu siteye çekilmedi. Bizimkine çekildi ama 2010'da başlayacaklarmış dağıtmaya. Yönetimi sıkıştırıyorum Ocak başlamadan başlasın diye ama ümidim yok.
    1 ay da a adsl ve telefon faturası ödeyeceğim demek ki
  • Bizim buraya'da geldi ( Batıkent ) ilk 3 ay ücretsiz 100mb kullanıp Ücret'e geçildiği takdirde istediğim tarifeye geçebiliyormuşum, 3 ay boyunca 100Mb gerçekten çok iyi.
  • Ya sabır...

• quote:

Orijinalden alıntı: disorderpunk

Ya sabır...

O ping ne öyle
  • saat 8 le 11 arası pingler berbat , uploaddda öyle , ama sabah 2ms ping var aksam 120 şu saatlerde 30 -45 arası
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.