Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (805. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.579
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 803804805806807
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FasTBoY

Gümrüğü geçmiş, önümüzdeki hafta içinde elinize ulaşır.

PTT sitesinden baktığımda hiçbir ücret çıkmamış? Çoğu kişiye çıkıyor bana neden çıkmamış acaba?
  • walter13 kullanıcısına yanıt
    UKİM'e girmediği için yani paketin içini açıp bakmaya gerek görmeden direk AVPİM'e(Avrupa Posta İşleme Merkezi) yönlendirmişler. Normalde UKİM'e girince direk 60 kuruş Damga Vergisi alınıyor, 75€ üzerindeyse paket %20 civarıda gümrük vergisi kesiliyor.
  • quote:

UKİM'e girmediği için yani paketin içini açıp bakmaya gerek görmeden direk AVPİM'e(Avrupa Posta İşleme Merkezi) yönlendirmişler. Normalde UKİM'e girince direk 60 kuruş Damga Vergisi alınıyor, 75€ üzerindeyse paket %20 civarıda gümrük vergisi kesiliyor.

Anladım hocam sağolasın.
  • Arkadaşlar benim aliexpress üzerinden bir siparişim vardı.

Aliexpressin logisticsdetail sayfasından bakınca birinci ekran görüntüsündeki bilgileri görüyorum. İkinci ekran görüntüsünde PTT kargo üzerinden sorgulatınca, ürünün yurt dışına geri sevk edildiğini anlıyorum. Sipariş verirken iş yeri adresini belirttim fakat kargo teslim alındı ve ben kargoyu ilgili departmandan teslim almadığım için geri gönderildi diye anlıyorum, doğru mu anlıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• coderMX C kullanıcısına yanıt
    Yanlışınız var. Ürün sevkiyat deposundan alınıp havayoluyla Siparişin ulaşacağı ülkeye doğru yola çıkmış diyor kısaca.
    PTT sayfasıda aynı şekilde; Çin'den yurtdışına gönderildi deniyor orada, işlem yapan birim sağ tarafta yazdığı gibi Çin çünkü.
    Kısaca ürün yolda, Türkiye'ye ulaşması bekleniyor halen.
  • Arkadaşlar vallaha deliricem RI970917978CN çinden çıkalı 10 gün oldu neden ülkeye girmez bu paket?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pixel.

Arkadaşlar vallaha deliricem RI970917978CN çinden çıkalı 10 gün oldu neden ülkeye girmez bu paket?

kısmet meselesi.. Biraz daha beklemen lazım..

Defalarca ürün aldım ama ilk defa değişik bir durum oldu. Satıcı YunExpress ile göndermiş. PTT'den takip edilemiyor ama track17 veya kendi sitesinden takip ediliyor. Yaklaşık bir hafta içinde TR'ye ve il merkezine gelmiş ama 15 günden fazladır bir hareket yok.. İçinde ufak tefek araç aksesuarları var.. Hiç böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?
  • Konu içi arama kapalı, buradan sormak zorundayım. Arkadaşım, hasta kedisi için yurt dışından besin desteği siparişi vermek istiyor. Gümrüğe takılır mı, veterinerden reçete mi gerekir, bir bilgisi olan var mı acaba?
  • quote:

Türkiye'ye giriş yapıncaya kadar başka bir bildirim gelmiyor, merak etmeyin.

Bu kadar neden uzun sürdü bu sefer anlamadım 14 ünde gönderildi diye söylüyor banggood ama her hangi bir gelişme yok.
  • RequiemForAsaw R kullanıcısına yanıt
    Tamamiyle şans işi, kargo Türkiye'ye ulaşmış bile olabilir ama gümrükte yığılma vardır bekliyordur halen sisteme bilgi girilmesini vs. 10 gün sürmüş mesela benim sonu TR uzantılı paketimin bana ulaşmasıda.
  • FasTBoY kullanıcısına yanıt
    Beklemeye devam ediyorum ancak kargo takibinde hareketlilik olmaması insanı kuşkulandırıyor.
    Bende ilk başta senin gibi düşünüyordum ama çalışma şekillerinin böyle olduğunu tecrübe etmiş oldum.

• quote:

Bende ilk başta senin gibi düşünüyordum ama çalışma şekillerinin böyle olduğunu tecrübe etmiş oldum.

Firma kargoyu gönderdikten sonra kaç gün sürdü benim 14 ünde gönderildi olarak söylüyorlar ama ptt sistemde hala hareketlilik var daha ne kadar beklemem gerekir ?

11'inde sipariş vermişim, 27'sinde elimdeydi.
    Kargolarla ilgili net birşey söylemek zor maalesef. Şuanda Çinliler bayramdalar zaten, tatil o sebeple(1-4 Ekim).
    Misal: China Post ile 5 günde gelen kargomda oldu, 75 günde anca elime ulaşanıda.
    Benim kargonun upime girişi 28 i hala beklemede şimdi aradım gümrükteymiş. Yoğunluktan dolayı bekliyormuş bayram dolayısı ile yığılma varmış. sizinkide büyük ihtimalle ülkeye giriş yapmıştır. Ancak yoğunluktan dolayı sisteme girişi yapılmamıştır. Aynı anda aldığım başka bir ürün 12 günde geldi. Paket büyükse gümrüğe girer oradada bir süre bekler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aradığınız numarayı özel mesaj olarak atarmısınız.

• digitech kullanıcısına yanıt
    Mi band 2 aldım iki adet büyük paket sayılmaz beklemedeyim bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim.

• China post 5 kargom var 50 gün oldu elime ulaşmadı böyle durumda olan var mı

Rica ederim. Benim kargo nihayet upim'den 21:10 da çıkış yaptı 22:27 da avpim'e gelmiş. Hiç beklemiyordum bu saat'lerde. Ptt süpriz yaptı. Yarın teslim edilir artık.

• knkn4565 K kullanıcısına yanıt
    Takipsiz galiba. Benim takipsiz kargolar en fazla 45 gün sürmüştü.

• 
Sayfa: önceki 803804805806807
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.